Autor Wątek: Oddam króliczka, miniatura HERMELIN, 2 latka  (Przeczytany 7030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

blizzard

  • Gość
Oddam króliczka, miniatura HERMELIN, 2 latka
« dnia: Grudzień 18, 2011, 20:10:43 pm »
Witam Was.
Mam do oddania z calym dobytkiem (klatka,miseczka,pojemnik/podajnik sianka) króliczka imieniem Tosiek.
Samiec 2 lata, maść brązowawa/kawa z mlekiem, biały brzuszek.
Posiadam kartę rodowodową. Tosiek pochodzi z fermy w Starej Dąbrowej od Pawła i Dariusza Wojda.
 Królik jest bardzo spokojny, nigdy nie gryzł mebli i kabli, jest ogromny łakomczuchem i ponad wszystko kocha karmę sypką suchą a także marchewki i jabłka. Tosiek ma małą wadę zgryzu - jego dolny prawy ząbek nie widzi się z górnym, przez co bardzo słabo się ścierają. Jeżdzę z nim co 3-4 tygodnie do weterynarza celem przycięcia uzębienia (koszt to 5zł). Poza tym królik nie nie żadnych schorzeń, odnalazłem tylko dokument potwierdzający szczepienie na myxomatozę i pomór (09.01.2010), późniejszych dokumentów niestety brak. Tosiek jest cichym króliczkiem, skrobie tylko łapkami w klatkę gdy widzi jak ktos przechodzi obok, i z rzadka trze pazurami o podłogę klatki, chyba celem ich przytarcia.
POWODEM ODDANIA jest niestety 101% totalna olewka ze strony mojej rodziny, ja jestem uczulony i nie mogę go trzymać u siebie w pokoju, a reszta domowników widać nie dostrzega problemu.
Właścicielka (moja siostra,lat 15) żyje niestety lakierami do paznokci i tym czy grzywka nie zachodzi zbytnio na bok.
Piszę po znajomych, a teraz właśnie (m.in tutaj) zająłem się akcją "reklamową" na portalach i forach.
Moim celem jest polepszenie bytu Tośka. Oddam go całkowicie za darmo osobie która przyrzeknie właściwie się Tośkiem zająć.
Co więcej, ironicznie zresztą, mam bardzo duży dom, jednakże miejsca dla królika nie udało się wygospodarować. Aktualnie biedactwo siedzi na samym dole przy piwnicy, a uwzględniając wielkość domu i tylko 4 osoby, widzi człowieka raz na parę godzin (najcześciej to mnie,bo to ja daję mu jeść...)
Znióslbym to, że to ja muszę się o niego troszczyć, dawać jeść i pilnować przycinania ząbków, gdyby miał chociaż godne miejsce w domu, ale błagam Was, w piwnicy??!!

Miejscowość: SZCZECIN
Możliwość podesłania dowolnych wymaganych zdjęć bądź filmów ze zwierzaczkiem.
Na ile to możliwe, jestem w stanie udzielić wszelkich informacji.
Tutaj parę fotek Tośka:



Jestem w 95% przypadkach zawsze dostępny pod telefonem w godzinach 16-22.
Namiary do mnie: 507 067 688 (Orange)
blizzard1@o2.pl (maile sprawdzam kilka razy dziennie o różnych porach i zawsze  raz po 22)

Proszę, pomóżcie mi polepszyć byt Tośka.



Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Oddam króliczka, miniatura HERMELIN, 2 latka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2011, 21:23:08 pm »
Śliczny jest, szkoda, że zapomniany. Dobrze, że chociaż Ty o nim pamiętasz, bo z tymi ząbkami to by z głodu umarł :(

Zgłoś go do adopcji - wypełnij formularz http://adopcje.kroliki.net/articles/3/Oddam#yield http://www.przygarnijkrolika.pl/?page_id=10

Skontaktuj się z Iskrą, może coś podpowie albo poszukacie DT, bo piwnica, to faktycznie złe miejsce dla królika - może gdybyś się zgodził być Wirtualnym Opiekunem, to znalazłby się DT, gdzie by poczekał na swój dom, widząc słonko i ludzi.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline raul

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oddam króliczka, miniatura HERMELIN, 2 latka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2011, 00:53:54 am »
Biedny Tosiek, na pewno smutno mu z powodu samotności smutny_krolik Za to wyrazy uznania i szacunku dla blizzard Widać, że masz dobre serce i zależy Ci, żeby królik był szczęśliwy.
Pozdrawiam gorąco.
Mówi się czasem o "zwierzęcym" okrucieństwie człowieka, ale to strasznie niesprawiedliwe i obraźliwe w stosunku do zwierząt: żadne zwierzę nigdy nie będzie tak okrutne jak człowiek, tak wyrafinowanie, tak kunsztownie okrutne.
- Fiodor Dostojewski (z moją małą zmianą)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Oddam króliczka, miniatura HERMELIN, 2 latka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2011, 15:47:42 pm »
Spróbuję znaleźć mu DT, ale niestety mamy obecnie już 21 królików w Szczecinie, i lekko nie będzie.
Ewa, może u ciebie znalazl by się chociaż jakiś bardzo tymczasowy kąt? Wiem, że masz już trójkę, ale kurde, nie mam innego pomyslu na malucha :(
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline kasika-k

  • Moderator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Oddam króliczka, miniatura HERMELIN, 2 latka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2011, 21:13:52 pm »
cudny króliś, biedactwo pewnie mu smutno:( blizzard mam nadzieje że uda Ci się znaleźć mu kochający domek! jak idą postępy? 

blizzard

  • Gość
Odp: Oddam króliczka, miniatura HERMELIN, 2 latka
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2011, 22:00:07 pm »
Witam Kochani :)
Temat do zamknięcia. Tosinka znalazł nowy dom u znajomej znajomej. Nowa właścicielka jest nieźle zakręconą i bardzo miłą osobą, tak więc nie martwię się o króliczka, a i obiecała też podrzucać czasami jakiegoś jego zdjęcia.
Akcja na FB przyniosła najlepsze rezultaty, najwięcej osób wyraziło chęć pomocy, wybrana została najlepsza osoba :)
Dzięki Wam również!:)
Będę starał się skutecznie reklamować to forum, bo miłośników królików (jak widać od czasu akcji tośkowej) mam wielu wokół siebie.
Pozdrawiam!

Offline raul

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oddam króliczka, miniatura HERMELIN, 2 latka
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2011, 00:29:39 am »
Fantastyczny finał :balet: Dużo szczęścia, miłości i radości dla Tośka w nowym domu  :heart :bunny: :heart Oby już nigdy nie poczuł się samotny  :przytul:
Mówi się czasem o "zwierzęcym" okrucieństwie człowieka, ale to strasznie niesprawiedliwe i obraźliwe w stosunku do zwierząt: żadne zwierzę nigdy nie będzie tak okrutne jak człowiek, tak wyrafinowanie, tak kunsztownie okrutne.
- Fiodor Dostojewski (z moją małą zmianą)