Autor Wątek: Podróż i brak szczepień  (Przeczytany 4125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kateryna

  • Gość
Podróż i brak szczepień
« dnia: Listopad 11, 2011, 10:40:17 am »
Witam,

jestem nowa na tym forum, widzę że podobne tematy były ale mam nadzieje, że nikt mnie nie zbeszta za kolejny :)

Jako że mamy długi weekend zamierzam mojego królasa zabrać do rodziny(podróż 30km więc daleko nie jest :) ). Heńka mam od 2-3 tygodni, dostałam go kiedy królasek się  znudził kuzynce nie wspominając już o alergii... Nie wiem w jakim wieku może być królik, po zdjęciach innych młodych królasków wydaje mi się że ok 3-4 miesiące. Wszystkie rzeczy potrzebne do wyjazdu posiadam (tzn. transporterek, ręcznik, termofor itp). Jednak trapi mnie jedna rzecz, nie wiadomo czy królik został zaszczepiony na pomór i myxo (rodzina go nie szczepiła a w zoologicznym też nie wiedzą). Nie zdążę już króla zaszczepić, o wyjeździe dowiedziałam się wczoraj wieczorem.

I tutaj pytanie z mojej strony czy jest możliwość zarażenia? W domu do którego jadę mieszkają 4 psy i kot, wszystkie zwierzaki większość czasu spędzają na dworze czyli zakładając czarny scenariusz mogą mieć pchły, kleszcze czy inne drobnoustroje. Jeśli pytanie jest oczywiste to z góry przepraszam ale wolę się upewnić.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podróż i brak szczepień
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2011, 12:07:13 pm »
Uważaj na komary (myxo) i nie zapoznawaj go z innymi królikami. Wszystko będzie dobrze :)
Pchły chyba mogą się przenieść na królisia, ale jeśli Twoja rodzina dba o zwierzaki to nie powinny ich mieć. Zawsze możesz sprawdzić, zostawić króliczka w miejscu, gdzie psy i kot nie będą miały do niego dostępu :)

kateryna

  • Gość
Odp: Podróż i brak szczepień
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2011, 17:26:46 pm »
Niestety zwierzęta mają dostęp do wszystkich pomieszczeń w domu ale na czas pobytu do pokoju królika nie będą wpuszczane inne zwierzęta. A z pchłami to nie wiadomo, kot jest bardziej dachowcem niż kanapowcem więc jakieś pchełki mógł złapać ale mam nadzieje że będzie odizolowany od królaska.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podróż i brak szczepień
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2011, 18:47:57 pm »
Warto sie upewnić, czy własciciele zwierzaków podają preparaty przeciw pchłom :) Tylko wtedy będzie wiadomo, czy uszak będzie bezpieczny :) No i po powrocie zaszczep uszaka ;)