Autor Wątek: Biały mocz  (Przeczytany 8184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carastis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Biały mocz
« dnia: Październik 06, 2011, 00:21:05 am »
Hej Królikomaniacy ;) Mam problem z moim uszatym... Od jakiegoś tygodnia raz na jakiś czas, a dziś nawet 2 razy, robi siusiu koloru białego...Wygląda to mniej więcej i jest takiej samej konsystencji jak mleko...Nie wiem czy się martwić czy to może być tylko takie przejściowe...Dostaje 2x dziennie granulat, Suszone jabłuszka, banany, gruszki, świeżą marchew, pietruchę,mlecz, sałatę, seler, buraka, czasem brokuły, brukselkę, jakieś gałązki gruszy czy jabłoni, oczywiście sianko i wodę. Nie wiem czy to nie może być wynikiem dużej ilości zjadanego selera/pietruszki? Czy może wina wody? od 2 miesięcy mieszkamy w Gdańsku i możliwe, że woda tutaj jest inna niż w moim poprzednim domu? Siusia niby normalnie, codziennie mam kuwetę praktycznie całą do wymiany ale odkąd tu zamieszkaliśmy to właśnie tyle siusia...zauważyłam także, że czasem robi takie bardziej miękkie bobki i dużo ich na raz do kuwety a potem z tej kuwety je wyjada...czego wcześniej nie robił. Również dużo śpi i niezbyt chętnie wychodzi z klatki, chyba że wieczorem. I ogólnie strasznie zaczął walić w klatkę w nocy, gryzie i kopie w ręczniku, który ma na spodzie klatki i wywraca kuwetę, czego wcześniej nie robił... A. jeżeli to pomoże to przez jakieś 2 tyg zdażyło mu się znaleźć gdzieś na podłodze chipsa, paluszka i pop-corn... I miał taką kostkę wapniową, którą wyrzuciłam później... Mam nadzieję, że coś podpowiecie ;)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Biały mocz
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2011, 00:54:15 am »
Mocz oddaj do badania,bo biały na pewno nie moze byc,moze swiadczyc o duzej zawartości wapnia,co prowadzi do powaznyh chorób ...Kiedy króliczek rano sie wysiusia mozesz strzykawką(nowa) pobrac mocz,przelac do pojemniczka na mocz i do weta.
Dieta wydaje mi sie byc bardzo ok,ale jesli zostawia cekotrofy,spróbuj na poczatek wyeliminować słodkosci,podawac warzywa siano(duzo) suszki ,granuat(jesli dajesz warzywa granulat wystarczy raz dziennie)  gałązki, smakołyk raz na 2 dni,poobserwuj co się dzieje,jesli to wina diety-bedzie ładnie zjadał ceko.

Poczytaj tutaj o wapniu
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/warzywa.html

A jesli zaówazasz ze krolik jest osowiały ,wybierz się po rpostu na kontrole do króliczego weta.
SylwiaG

Offline Carastis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biały mocz
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2011, 08:50:03 am »
Na tej stronie co podałaś jest napisane, że u dorosłego królika mocz powinien być barwy białej, nieprzezroczystej... Więc niby się zgadza ale mi się ten kolor nie podoba za bardzo... I właśnie chodzi o to, że dużo śpi i z klatki nie wychodzi do wieczora kiedy nie da się go zatrzymać i ma tak jakby nerw i wszystko rozwala (wcześniej tak nie robił) więc nie ma typowych cech osowiałego królika tylko jakoś królika z problemami bardziej ;) A z ceko to chodzi właśnie o to, że On je je, nawet te z kuwety O.o

I czy ktoś coś wie o wet. w Gdańsku na Zaspie? Koło pasa startowego przy Dywizjonu303? To mój najbliższy wet a nic o nim nie wiem...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Biały mocz
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2011, 09:30:05 am »
Pisze tam,ze białawy mocz moze byc przy zapaleniu pecherza .. Mocz raczej nigdy nie jest biały ,tylko normalny tzn zółtawy klarowny ..
SylwiaG

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biały mocz
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2011, 10:26:21 am »
Co do diety: owoce podawaj raz na kilka dni bo tucza krolika, warzywa codziennie, granulat max 2x dziennie lyzke stolowa. Sprobuj na poczatek nie dawac uszakowi zbyt wielu rzeczy co ma wapn np ta pietruszka. Podawaj je po prostu rzadziej, raz na kilka dni.
odnosnie ceko, jak krolik je zjada to dobrze, ale powinien zjadac je bezposrednio z pupy. Czy aby nie wazy za duzo, bo moze siegnac nie moze do pupy? Obserwuj ten mocz i jak uszak sika. Czy normalnie, czy napina sie. Czy sika kropelkami a nie ciaglym strumyczkiem. I ogranicz warzywa z wapniem. Wtedy patrz czy mocz sie zmienia.
Co do weta, sa na forum dziewczyny inne z Gdanska, podpytaj sie jaki tam jest polecany.

Offline Carastis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biały mocz
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2011, 12:14:47 pm »
Nie, jest tam napisane, cytuję: 'Z tego powodu mocz u zdrowego, dorosłego królika ma przeważnie kolor biały, nieprzezroczysty" i jest to pod zakładką Wapń i Fosfor w diecie królika.
A co do wagi to raczej nie, bo jak się myje czy coś to normalnie główką dotyka do tylnych nóżek od spodu. Siusia normalnie, ciągłym strumieniem pod ciśnieniem, że jak nasiusia obok kuwety to zaraz słychać tak jakby ktoś wylał z konewki wodę na podłogę;) Nie dawałam mu od wczoraj pietruszki i nie załatwił się na biało...zobaczymy jak będzie dalej :) Mogę załączyć zdj uszatka dla oceny jego wagi ;) To jest lewek. http://img804.imageshack.us/img804/9872/ssa40043.jpg http://img571.imageshack.us/img571/7378/ssa40044i.jpg :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biały mocz
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2011, 13:47:08 pm »
No to czyli podsumowując uszatek sikał na biało z powodu zbyt dużej ilości wapnia w moczu. Ale dobrze,że wydala ten wapń :)
Króliś śliczny i nie wygląda by był za duży. Tak trzymać :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Biały mocz
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2011, 00:25:38 am »
Carastsis,a poczzytaj tez w chorobach ukł.moczowego,mocz moze zmylic,my kiedy mamy białawy ,przewaznie po badaniu wychodzi problem z ukł moczowym,ale to akurat u nas ,ma nadzieje,ze u Was jest szystko ok :)
SylwiaG

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biały mocz
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2011, 10:35:33 am »
Jak uszak stale siusia na bialo - ok, wtedy badanie bo cos moze byc nie tak.
ale kiedy zostaly warzywa wapniowe odstawione i mocz wrocil do normy to badania sensu nie maja.

Offline Carastis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biały mocz
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2011, 13:42:30 pm »
Dziękuję za pomoc i dobre słowo!  :bukiet