Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281379 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13060 dnia: Sierpień 24, 2013, 14:42:14 pm »
Bardzo mi przykro!

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13061 dnia: Sierpień 24, 2013, 15:19:04 pm »
Ta mała baraninka tak mi przykro trzymaj się, :swieca:

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13062 dnia: Sierpień 24, 2013, 15:32:33 pm »
:( ;(
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13063 dnia: Sierpień 24, 2013, 16:11:05 pm »
Dzięki wszystkim za ciepłe słówka. Jest mi naprawdę ciężko córce również. Troche się uspokoje spojrze na mój pokój w miejsce gdzie stała klatka Lili i znowu ryk. A tak się cieszyłam ze mam baranka. Jeszcze Lilka była tak ciekawie umaszczona- tricolor. Zostały tylko fotki na fonie a ona malutka na długo długo w sercu.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13064 dnia: Sierpień 24, 2013, 16:48:19 pm »
Bardzo mi przykro Gogamor ...

Wirtualny opiekun

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13065 dnia: Sierpień 24, 2013, 21:07:33 pm »
Dzięki wszystkim za ciepłe słówka. Jest mi naprawdę ciężko córce również. Troche się uspokoje spojrze na mój pokój w miejsce gdzie stała klatka Lili i znowu ryk. A tak się cieszyłam ze mam baranka. Jeszcze Lilka była tak ciekawie umaszczona- tricolor. Zostały tylko fotki na fonie a ona malutka na długo długo w sercu.
Trzymaj się kochana, strata zawsze boli.... Tutaj każdy doskonale rozumie co czujesz.... Wypłacz się, to też pomaga...  :glaszcze:

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13066 dnia: Sierpień 24, 2013, 21:08:26 pm »
Gogamor mi również bardzo przykro, ale chciałam przypomnieć, że jest taki dział jak "Tęczowy most" i można tam założyć wątek królikom, które odchodzą. Serdecznie do tego zachęcam :)

Co do wiadomości z dnia dzisiejszego, Ola prosiła o przekazanie kilku informacji, ponieważ z Magdą wyjdą z Azylu bardzo późno... a w zasadzie bardzo wcześnie ;-) Pewnie nad ranem...

Ola, Magda i wspaniały kierowca :bukiet Właśnie są w drodze z Częstochowy do Torunia z królikami, o których było ostatnio tak głośno. Jeśli chodzi o ich sytuację prawną, to nie chciałabym, aby toczyły się tutaj jakieś dyskusje na ten temat. Ja mogę dodać od siebie tylko tyle, że Fundacja Azyl dla Królików na własny wniosek będzie sprawą w postępowaniu administracyjnym (które nadal jest w toku) oraz sadowym. Jak widać, króliki nie mogły trafić lepiej :-) Smutne jest to, że dla wielu osób, ważniejsza była sytuacja prawna od opieki nad królikami. Ja zawsze powtarzam, że u nas nie ma czegoś takiego jak "nie da się" ;-) To w naszej Fundacji lubię najbardziej ;-) Jestem pewna, że Ola powie więcej w temacie sytuacji prawnej, bo ja niestety się na tym kompletnie nie znam :P

Tak czy inaczej, tak jak wspomniałam, króliki są w drodze. Co za tym idzie, już teraz prosimy o pomoc w opiece nad nimi. Zarówno pomoc finansową, jak i rzeczową. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie zamówienia składane przez www.uszatkowo.pl :bukiet Co jest potrzebne? Tak naprawdę wszystko.. Myślę, że najważniejsze są zioła, karmy ratunkowe, podkłady oraz akcesoria do klatek.

Leczenie... Tego boję się najbardziej.. przy takiej liczbie królików koszty leczenia będą OGROMNE :( Jeśli ktoś chciałby nas wspomóc, podaję numer konta:
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/forum/viewtopic.php?t=1963

Trzymajcie kciuki ;-)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2013, 21:14:52 pm wysłana przez MartaP »
WO AMIGO

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13067 dnia: Sierpień 24, 2013, 21:10:27 pm »
Dzięki wszystkim za ciepłe słówka. Jest mi naprawdę ciężko córce również. Troche się uspokoje spojrze na mój pokój w miejsce gdzie stała klatka Lili i znowu ryk. A tak się cieszyłam ze mam baranka. Jeszcze Lilka była tak ciekawie umaszczona- tricolor. Zostały tylko fotki na fonie a ona malutka na długo długo w sercu.
Trzymaj się kochana, strata zawsze boli.... Tutaj każdy doskonale rozumie co czujesz.... Wypłacz się, to też pomaga...  :glaszcze:
Bardzo współczuję.. :* Ale tak jak anetkas napisała - każdy Cię tutaj rozumie. Trzeba się wypłakać, wyrzucić z siebie te emocje.
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13068 dnia: Sierpień 24, 2013, 21:14:16 pm »
Dziewczyny dostały z królikami tylko jedną klatkę, która się nadawała (100cm z Ferplastu).
To jak Wy je pomieścicie w Azylu? :(

Wiadomo chociaż mniej więcej w jakim stanie zdrowotnym są króliki?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13069 dnia: Sierpień 24, 2013, 21:15:42 pm »
Smutne jest to, że dla wielu osób, ważniejsza była sytuacja prawna od opieki nad królikami.
Ja też zauważyłam, że środowisko miłośników zwierząt troszkę za bardzo zwraca uwagę na drobiazgi zamiast się zjednoczyć i stworzyć mur przez który nieprzychylni nas ludzie sie nie przebiją. Zobaczcie jak się kryją i wspierają hodowcy i myśliwi, tworzą zwartą, jednolitą grupę i łatwo im atakować i dyskredytować zwierzolubnych. My też powinniśmy tworzyć jeden, zwarty front przeciwko złym ludziom, powinniśmy być jak pięść, jak tytanowa tarcza .... kurde no !!
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13070 dnia: Sierpień 24, 2013, 21:16:47 pm »
Wiem na pewno o jednym króliku, który jak to powiedziała Ola jest "drugim Hugo", a co do reszty to niestety póki co nie wiem więcej. W tym temacie na pewno mogłaby wypowiedzieć się Sicca, która również była na miejscu :bukiet

Solvieg podpisuję się pod tym co napisałaś :przytul
WO AMIGO

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13071 dnia: Sierpień 24, 2013, 21:17:57 pm »
hm.. tylko jedną klatkę .. żadna się nie nadawa .?? wiesz ja też posłałam .. nie wiedziałam , że muszą być z Ferplastu .. a poidełka , paśniki .?? nic nie wzięły ..??

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13072 dnia: Sierpień 24, 2013, 21:20:53 pm »
Szczerze mówiąc nie wiem zbyt dużo o klatkach, więc się nie wypowiem :) Przepraszam, że wprowadziłam zamieszanie :)
WO AMIGO

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13073 dnia: Sierpień 24, 2013, 22:10:11 pm »
W takim razie pozostaje jedynie czekać na powrót dziewczyn i wieści prosto od nich :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13074 dnia: Sierpień 24, 2013, 22:13:39 pm »
Umilając oczekiwanie: dziewczyny pozdrawiają z trasy! ;-) Taki mały samochodzik :P

WO AMIGO

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13075 dnia: Sierpień 24, 2013, 22:28:49 pm »
Wzielysmy to co dal nam OTOZ - z czego kilka i tak musimy odeslac bo naleza do OTOZU. Te ktore podarowali darczyncy konkretnie dla tych krolikow wzielysmy ale jest ich tylko kilka i sa male - chociaz do transportu idealne ;) wzielysmy 20 naszych transporterow ale to nie wystarczylo :] na szczescie samochod spelnil swoje zadanie i pomiescilismy sie idealnie :D Do celu mamy jeszcze 230 km - trzymajcie kciuki zebysmy szczesliwie dojechali - na miejscu juz czekaja na nas nasze wspaniale wolontariuszki no i... cala dluga i pracowita noc przed nami... :]

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13076 dnia: Sierpień 24, 2013, 22:33:20 pm »
A ja oczywiście chcę podziękować również Madzi - Integrze i Damianowi oraz Graszce i Lucy za współpracę  :bukiet

Na pierwszy rzut oka najpoważniejszy problem faktycznie ma ta samiczka, o której pisze Marta. Jest jeszcze parę z rankami na pysiu - czy od obgryzania krat czy od czego innego okaże się już wkrótce.. I ich i całą resztę poznacie już wkrótce.
A ze mną, tak jak mu obiecałam, przyjechał jeden uszak - o wdzięcznym imieniu Haszysz, dla przyjaciół Hasiek  :DD
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline milena_k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13077 dnia: Sierpień 24, 2013, 22:47:11 pm »
chciałabym przekazać, że z niecierpliwością czekamy z Weroniką na przyjazd uszaków. Przed nami ciężka noc, mam nadzieję, że wyrobimy się szybko i dziewczyny (Magda i Ola) będą mogły jak najwcześniej pojechać do swoich domów i położyć się do łóżeczka po ciężkim i pracowitym dniu :))

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13078 dnia: Sierpień 24, 2013, 22:52:16 pm »
Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło jak najszybciej :)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13079 dnia: Sierpień 24, 2013, 23:06:11 pm »
Dziekujemy ale zostaniemy z Wami "do konca" :P na pomoc przybeda jeszcze Kasie i Ania wiec do switu damy rade :P Chcialabym jeszcze wspomniec o jednej waznej rzeczy  - kroliki nikomu nie zostaly ukradzione - jest to bardzo istotna kwestia o ktorej wprawdzie nie bedziemy dyskutowac na forum bo to nie jest odpowiednie miejsce ale trzeba o tym wiedziec i pamietac :) wszystko co juz zostalo zrobione i wszystkie dalsze czynnosci beda podejmowane tylko zgodnie z prawem. A my jedziemy dalej - kroliki sa spokojne, mala z przekrzywiona glowka (wyglada jak mniejsza wersja Pachino ;)) siedzi z przodu na Oli kolanach - jest cudna :)