Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281128 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12840 dnia: Sierpień 10, 2013, 18:25:31 pm »
Ale za to przypominają się dwie panienki przebywające u mnie na DT oczko

Czy to Lima? a druga dziewczynka to?
P.S. Ciekawa jestem jak tam miewają się nasze "dzikuski"

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12841 dnia: Sierpień 10, 2013, 18:48:49 pm »
Nie ważne jakie imina , ale ważne ,że w ogóle je mają i dzieki dziewczynom i doktorowi przeżyły , więc nie rozumiem takich dyskusji na temat imion , przecież mamy sie lączyć a nie bezsensownie dyskutować nad takimi "szczegółami" czy to polskie czy inne ....... czasami aż przykro czytac niektóre komentarze .............. 

Podalam imiona z polskiego , można je również na dziewczęce przekabacić ,  można tez inne wymyślić jak te moje jak zwykle nie podobają się ........ ale przestać dyskutowac , bo tu nie o to chodzi .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12842 dnia: Sierpień 10, 2013, 19:03:36 pm »
A może mimi?
  
Herbi

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12843 dnia: Sierpień 10, 2013, 19:13:54 pm »
Czy to Lima? a druga dziewczynka to?
P.S. Ciekawa jestem jak tam miewają się nasze "dzikuski"
Szczerze mówiąc to ja już tych ich imion sama nie jestem pewna. Ola powiedziała mi że to Lima i Sette. Ale widziałam teraz na czasie zdjęcie króliczki z azylu i Ola też podpisała sette. :D I zgłupiałam. ;p
A dziewuszki mają się dobrze. Apetyt im dopisuje, dogadała mi się już cała gromadka, więc nie muszę ich już rozdzielać tylko brykają sobie razem wesoło. Mają opory co do kuwety :/ Wolą wywalić siano z paśnika i tam siusiać gdzie spadnie :( Nie wiem dla czego. Robię co mogę, może się przekonają do kuwety. Małe też mocno mi linieją, ale na szczęście nie mają nic przeciwko czesaniu i skubaniu ;) Wręcz przeciwnie, pełen relax, nawet kopytka wyciągają mi do tyłu na kolanach :D Nie długo mam zamiar się umówić u dr. Krawczyka na kontrolę z całą moją czwórką domowników to sprawdzimy jak tam ząbki, ile przytyły itp ;)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12844 dnia: Sierpień 10, 2013, 19:52:51 pm »
No i co tu myśleć o niektórych wypowiedziach złośliwości, zaciekłości i obrażaniu innych. Bo są tu naprawdę młodzi ludzie, którzy może i na królikach się znają ale nie zdążyli poznać jeszcze zycia. Dlatego ja zawsze podkreślam ze nie zdobyłam jeszcze 100% wiedzy o królikach ale życie to znam dobrze i jestem aż do bólu doświadczona.  Pofolgujcie co niektórzy. A w sumie to tutaj najbardziej lubie oglądać foty i czytać relacje dziewczyn najlepiej Oli.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12845 dnia: Sierpień 10, 2013, 19:56:39 pm »
Ale z tymi Polskimi imionami to chyba prawda ;-) powinny być Polskie  ;-)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12846 dnia: Sierpień 10, 2013, 19:59:47 pm »
Boże dziewczyny....polskie, angielskie, niemieckie czy rosyjskie...co za różnica? W Azylu imię służy do identyfikacji królika - tylko i wyłącznie. Zazwyczaj i tak ludzie, którzy je adoptują imię im zmieniają na swoją starą Pusie, Trusie czy Tosie. Dajcie sobie z tym na luz....szkoda nerwów i robienia zawiesiny w powietrzu.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12847 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:00:29 pm »
Nie potrzebne są takie dyskusje, najważniejsze, że cała siódemka żyje, a to jak będą miały na imię jest zupełnie nieważne :/
Szczerze mówiąc, ja nie mogę zapamiętać tych zagranicznych imion i wszystkie króliki mi się mylą, ale czy to jest ważne? Ważne, że te imiona pasują dziewczynom w Azylu, a nowy właściciel i tak może je zmienić.
Chyba każdy mimo wszystko może zaproponować imiona, które mu się podobają, ale żeby z tego powodu się kłócić i atakować...paranoja

Trzymam kciuki za całą siódemke :)

EDIT: no i Deedee mnie ubiegła :P

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12848 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:03:06 pm »
Tutaj jest duży wybór imion dla samczyków http://swiat-dlugouchych.bloog.pl/id,3135886,title,Imiona-dla-krolikow-Chlopcy,index.html
A tutaj dla samiczek http://swiat-dlugouchych.bloog.pl/id,3135833,title,Imiona-dla-krolikow-Dziewczynki,index.html?smoybbtticaid=6111a3
W ramach podpowiedzi ;)

Oczywiście w pierwszej kolejności jest wymyślanie imion dla siódemki uszaczków, a stronki podałam, bo może kogoś coś zainspiruje :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12849 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:03:42 pm »
:P fajnie że mamy podobne zdanie

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12850 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:03:59 pm »
Afrodyta :matrix: dla mnie bomba :D:D

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12851 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:07:56 pm »
Bąbel i Bono też fajowe...pasowałyby do chłopaków :)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12852 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:10:17 pm »
ja tam obstawiam :D
Nikita ,Aisha ,Bruno, Borys, Narcyz ,Ramzes i wyżej wspomniana Afrodyta .. a tak na kozacko :mhihi

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12853 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:12:27 pm »
Myślę, że z tych imion da się coś wybrać :)

tak na kozacko :mhihi
Tak jest najfajniej :D Szczególnie jak uszaczki mają np. zadziorne charakterki ;)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12854 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:16:46 pm »
dziewczyny, proszę  :przytul my nadajemy z Magdą imiona wg jednego głównego kryterium - muszą być charakterystyczne, tak, abyśmy były w stanie odróżnić króliki. czasami są to imiona bardzo dziwne, ale to nam ułatwia sprawę ;) tak czy inaczej najczęściej w nowych domach króliki otrzymują nowe imiona :P

z listy imion podanych przez Was dzisiaj na pewno wybierzemy szczęśliwą siódemkę, a w zasadzie pewnie Magda wybierze :P :)

***

cała siódemka żyje.

razem z 5 mieliśmy bardzo ciężki poranek. chłopak ma cały nos zainfekowany ropą. gdyby usunąć cały strup z nosa, mielibyśmy tylko mięso z ropą :/ niestety oczyszczanie tego nosa to koszmar. chociaż chudzielec jest strasznie słaby, walczy, a stres jest dla niego niebezpieczny. jednym słowem trauma i dla mnie i dla niego :/ na szczęście popołudniu było już lepiej. kiedy do nich weszłam, był ożywiony i jadł. na pewno ze wszystkich królików jest w najgorszym stanie. myślę, że od zeszłej soboty zrobił pewien postęp (jego stan ocenialiśmy jako krytyczny), ale nadal rokowania są bardzo ostrożne...z drugiej strony wciąż mnie zaskakuje swoją ogromną wolą życia i tym, że potrafi się na mnie nawet porządnie zirytować ;)

dzisiaj patrząc na pozostałe króliki, odetchnęłam z pewną ulgą. 7 - dorosła samica, zrobiła ogromny postęp. moim zdaniem jest z nią oddechowo znacznie lepiej. mam nadzieję, że w pon. doc to potwierdzi.

porównując jej zdj. z dzisiaj i z zeszłej soboty widać bardzo dużą różnicę. nie jest już duszącym się szkieletem z otwartymi ranami.











4 rano lepiej, popołudniu gorzej oddechowo, ale wydaje mi się, że zgrubienie nad okiem zaczyna wysychać.





6 oddechowo bez szału, ale myślę, że mimo wszystko mamy pewien postęp. apetyt jej dopisuje.







jutro interferon - marzyłam o tym, żeby dożyły do drugiej dawki...

***

dzisiaj otrzymałam zgłoszenie o kolejnym króliku pilnie potrzebującym pomocy, znalezionym bodajże w parku w ciężkim stanie (z tego wszystkiego nawet nie pamiętam, gdzie dokładnie go znaleziono). być może jutro będzie już pod naszą opieką. oby się udało.



Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12855 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:34:19 pm »
Olu, podziwiam Waszą siłę i wytrwałość.
Trzymamy tutaj mocno kciuki za całą 7!
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12856 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:57:42 pm »
Trzymam kciuki za całą siódemkę. Trzymajcie się tam!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12857 dnia: Sierpień 10, 2013, 21:13:51 pm »
Szukamy transportu na trasie Wrocław - Poznań/Toruń
Bardzo proszę o kontakt jakby ktoś coś wiedział :)
WO AMIGO

Offline KasiaDe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12858 dnia: Sierpień 10, 2013, 22:04:37 pm »
jaka walka o imiona:D jedyne istoty, które się prawie pogryzły, to nie króliki tylko ludzie na forum ^^

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12859 dnia: Sierpień 10, 2013, 22:07:39 pm »
Proszę was. Przy 1000królików tylko polskie imiona. Bez przesady.