Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5280970 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12800 dnia: Sierpień 08, 2013, 22:44:28 pm »
Jak Katon: "Uważam, że weterynarz powinien ponieść karę!"
Dodatkowo wczasy u kumpla "hodowcy" w kwaterze "do zdechnięcia"

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12801 dnia: Sierpień 08, 2013, 22:49:25 pm »
Z opcją all inclusive

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12802 dnia: Sierpień 09, 2013, 09:00:58 am »
Cytat: DużyZając on Wczoraj o 22:44:00
Jak Katon: "Uważam, że weterynarz powinien ponieść karę!"
Dodatkowo wczasy u kumpla "hodowcy" w kwaterze "do zdechnięcia"
Bo ty był taki króliczy obóz przetrwania. Za wyjazdy survivalowe teraz ludzie kupe kasiory płacą. Bardzo to się modne stało.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12803 dnia: Sierpień 09, 2013, 17:58:00 pm »
nasza siódemka bez większych zmian. w weekend na pewno nadamy im imiona. do tej pory nie miałyśmy nawet głowy, żeby o tym myśleć, a czas najwyższy to zrobić...:]

dzisiaj mija 7 dni od interwencji, w wyniku której króliki trafiły do Azylu.

przez ten tydzień wszystkie króliki przybrały na wadze, chociaż najmniej (tylko 5 dag) przytył królik nr 4. do niego należała dzisiaj również najwyższa temp. - 39,9 st., chociaż od wtorku do dzisiaj zrobił duży postęp (we wt. 40,7 st.). pozostałe króliki miały dzisiaj temp. w normie...

jak widać biedak ma bardzo mocno obrzękły nos :/



5 fatalnie reaguje na najmniejszy stres, a dzisiaj niestety nie byłam mu w stanie tego stresu oszczędzić :] był bardzo niezadowolony, kiedy dostawał dożylnie leki , koszmarnie się kręcił i stresował. potem dość ciężko oddychał. najgorszy oddech "płucny" wciąż należy do niego :/ niepokoi mnie to, że łzawi mu dość mocno prawe oko. kwestie ewentualnych problemów zębowych będziemy rozpatrywać jednak później - póki co nie stresowaliśmy go nawet zwykłym badaniem wziernikiem, bo nie ma to w tej chwili żadnego znaczenia. mam nadzieję, że będziemy się tym mogli zająć w przyszłości...

póki co cieszymy się apetytem (przepraszamy za nos w rodicare)





i czekamy na jutro - ostatnia dawka zylexisu i ndz. - interferon. poza tym jutro odstawimy gentamycynę i wejdziemy z engemycyną.

7



6







1 i 2



3



nadal będziemy wdzięczni za wsparcie i nawet najdrobniejsze wpłaty na konto:

Nordea Bank 72 1440 1387 0000 0000 1533 1348
"Azyl dla Królików"
ul. Makowa 13
87-148 Łysomice

tytuł przelewu: darowizna na króliki z interwencji


***

kilka ujęć z Azylu

Rufty - uroczy starszy Pan. królik o bardzo miłym usposobieniu. widać, że potrzebuje kontaktu z człowiekiem. sztukę korzystania z kuwety opanował już do perfekcji. w pon. zrobimy zdj. rtg i wstępnie na pon. zaplanowaliśmy zabieg. mam nadzieję, że wystarczy korekta i nie będzie trzeba usuwać zębów. przy okazji Rufty zostanie wykastrowany.













Hachi nie ma w sobie już nic z tej nieśmiałej panny, która przyjechała do nas pod koniec czerwca. teraz rządzi :)









piękna Soti - z jednej strony nieśmiała i niedostępna, z drugiej bardzo energiczna i ciekawska króliczka. niedługo małą czeka korekta zębów policzkowych.











Grivel - królik uratowany podczas interwencji w Pile. piękny, energiczny, wykastrowany samiec czekający na swojego człowieka z umiejętnością kuwetkowania na 5+ :)











Amant - to nie wymaga komentarza :P



nasze trio (maluchy z interwencji w Pile)

















a po wszystkim trzeba odpocząć (cała trójca korzysta pięknie z kuwety ;)) - Vekita :)





Lima - w tej chwili Azyl został opanowany przez silne kobiety i charakterne panny, wśród których znajduje się również Lima ;)



***

Priya jest już po zabiegu sterylizacji, a Dookie po zabiegu kastracji i korekty zębów :)



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12804 dnia: Sierpień 09, 2013, 20:43:53 pm »
https://lh6.googleusercontent.com/-UPCq-T1gLMg/UgUANX8UJUI/AAAAAAAABzw/7JCGNupUYYc/w764-h573-no/DSC03209.JPG
co za omyczeeeek :heart

A siódemka z Mosiny wygląda o niebo lepiej!! Po zdjęciach mam wrażenie, że ich futro jest mniej matowe, prawda? :)
WO AMIGO

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12805 dnia: Sierpień 09, 2013, 22:42:12 pm »
Vekicia malutka :) czekamy i już nie możemy się Ciebie doczekać pięknisiu :)

Króliczki z interwencji wyglądają faktycznie dużo lepiej
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12806 dnia: Sierpień 09, 2013, 23:00:26 pm »
Otrzymałam wiadomość na fb o "hodowcy" z Piły ( Ujścia?)...
 ...ten "psi chuj" jak się o "hodowcy" mawia w naszym mieście jest mi dobrze znany i nie raz wraz ze znajomymi interweniowaliśmy w sprawie psów które trzymał w opłakanych warunkach. Niestety nie wiedziałam, że ma on tez króliki..
Ano wszechstronny hodowca :zonka:


Offline KasiaDe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12807 dnia: Sierpień 09, 2013, 23:24:57 pm »
Czasami mi głupio że jestem człowiekiem, jak czytam takie rzeczy...:(( trzymam mocno kciuki za wszystkie uszate!

Może z pozytywnych rzeczy ... Zrelaksowany Bonsai przesyła pozdrowienia :D




P.S. Olu wróciłam i możesz mi wlepić dwa dyżury, bo w tym tygodniu przegapiłam:* jakąś pomocą w sprzątaniu nie pogardzę:P

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12808 dnia: Sierpień 09, 2013, 23:50:27 pm »
hehe fajnie to brzmi "możesz mi wlepić dwa dyżury" :D też bym tak chciała :P
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12809 dnia: Sierpień 10, 2013, 09:48:51 am »
Kasiu, dzięki za zdjęcie Bonsai - jest cudowny :* i za zgłoszenie na dyżur też  :przytul, bo w tym tyg. nikt nie chciał :P ;)

mam nadzieję, że popołudniu będę mogła przekazać pozytywne wiadomości z Azylu. nasza siódemka przeżyła ten tydzień i teraz nie powinny się już poddawać...czy ktoś ma jakieś propozycje imion?  :przytul
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2013, 10:02:21 am wysłana przez Ola_19 »



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12810 dnia: Sierpień 10, 2013, 10:50:07 am »
Olu, wlewasz siły w nasze serca :) Ale kciuki nadal zaciśnięte!
Bonsai - dotąd się śmieję na dialog, jaki usłyszałam o Bonsaiu na Dniu Otwartym:
Gorania: - To jest chłopak czy dziewczynka?
Ola (z oburzeniem): - To jest Bonsai!!! :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12811 dnia: Sierpień 10, 2013, 11:04:05 am »
Gorania: - To jest chłopak czy dziewczynka?
Ola (z oburzeniem): - To jest Bonsai!!! icon_zeby
:D

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12812 dnia: Sierpień 10, 2013, 11:14:06 am »
Może apetycznie :)
1,2 Tymianek i Kminek
3 Lubczyk
4 Oregano
5 Winiary
6 Melisa
7 Maggi

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12813 dnia: Sierpień 10, 2013, 11:24:39 am »
Jest ich siedem jak dni tygodnia i każdy kolejny dzien to dla nich nowe zycie , więc pomyślalam  z imionami związanymi z tygodniem więc :

Pondzio, Wtorcio , Środzio, Czwartuś , Piątuś, Sobcio i Niedzio  :bunny:   :niegrzeczny



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline 2ska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12814 dnia: Sierpień 10, 2013, 11:37:09 am »
O! Albo z włoskiego:
lunedì - poniedziałek
martedì - wtorek
mercoledì - środa
giovedì - czwartek
venerdì - piątek
sabato - sobota
domenica - niedziela
:]

Offline KasiaDe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12815 dnia: Sierpień 10, 2013, 11:47:26 am »
bo w tym tyg. nikt nie chciał
Aha.. to zarezerwuję czas do 23 :D chyba zgłoszę się do Guinnessa w sprawie rekordu za najdłuższe sprzątanie klatek w historii:P

Apetyczne imiona super!:)
Tygodniowe też fajne, ale chyba w tej 7kowej ekipie są samiczki, co? Nie jestem pewna, bo za dużo się dzieje ostatnio, a moja pamięć szału nie robi ^^

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12816 dnia: Sierpień 10, 2013, 12:45:04 pm »
No moga być wersje dziewczęce jak najbardziej  :diabelek



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12817 dnia: Sierpień 10, 2013, 12:51:10 pm »
A może imiona 7 krasnoludków z królewny śnieżki? :DD

Mędrek Gburek Apsik Wesołek Śpioszek Gapcio Nieśmiałek

albo po angielskiemu

Bashful Doc Dopey Grumpy Happy Sleepy Sneezy

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12818 dnia: Sierpień 10, 2013, 12:57:58 pm »
O! Albo z włoskiego:
lunedì - poniedziałek
martedì - wtorek
mercoledì - środa
giovedì - czwartek
venerdì - piątek
sabato - sobota
domenica - niedziela
Dziewczyny, wiadomo, że jesteście wykształcone, znacie języki ale przypominam że króliki są polskie.
Ludzie już je wystarczająco skrzywdzili więc nie "dokładajmy" im takimi imionami.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12819 dnia: Sierpień 10, 2013, 13:03:39 pm »
Dawno tu nie zaglądałyśmy, ale jak już zaglądnęłyśmy...

Krakowska Różyczka, która wyglądała tak (1,40 kg):


a teraz wygląda tak (2 miesiące później, 3 kg):


wybrykuje w stronę interwencyjnej ekipy życzenia zdrówka, DSów takich fajnych, jaki na nią na pewno czeka, oraz przesyła grosik :przytul