Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284102 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12460 dnia: Lipiec 21, 2013, 12:59:17 pm »
 A co w Azylu? Wiem, że jesteście urobione po pachy i fizycznie i psychicznie. Mam nadzieję, że brak wiadomości, to dobre wiadomości ( w każdym razie nie złe, biorąc pod uwagę azylowy szpitalik) :blaga:

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12461 dnia: Lipiec 21, 2013, 18:23:40 pm »
Dzsiaaj niestety na wejściu zastałam kolejnego malucha Saphiry którego duszek powędzrował za TM... Zostaly już tylko 2, mam nadzieję że będą silne i przetrwaja. Migotka dzielnie zastępuje Bonsaia wysypując żwirek z kuwety :D poza tym młode trojaczki zaczęły dzisiaj bójki między sobą, więc musiałam je na jakiś czas rozdzielić, ale przy wspólnym stole się pogodziły ;) Petitka włazi wszędzie gdzie się da, dzisiaj wyciągałam ją z worka z sianem, a Kurt przewróciła pojemik z jedzeniem i robiła samoobsługę. Informacje bardziej precyzyjne poda pewnie Milena, ja tylko wiem tyle co zaobserwowałam ;)
  
Herbi

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12462 dnia: Lipiec 21, 2013, 20:06:46 pm »
biedactwo kochane, kolejny maluszek :(  :swieca:  placzek
czy to znaczy że już trzy maleństwa odkicały za TM? bo chyba Saphirka miała 5 osesków, a wiem o odejściu dwóch :( czy coś przegapiłam?
które odeszły?  smutny_krolik


smutno jakoś.......myślalam że dadza radę...

Petitka, Kurt -  rozbójniczki kochane :*


Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12463 dnia: Lipiec 21, 2013, 20:57:48 pm »
wczoraj jeden odszedł, zdzwiiłam się, bo jak wyszłam wczoraj były 4, a dzisiaj tylo 2... Został jeden czarny i jeden grafitowy. A ten pierwszy to chyba 2 dni temu, było na forum pisane. Imion nie znam niestety więc nie wiem które to
  
Herbi

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12464 dnia: Lipiec 21, 2013, 21:08:27 pm »
No właśnie mi też coś nie pasuje bo były 2 czarne i 3 grafitowe....pierwszy odszedł najmniejszy i najsłabszy no i teraz ten o którym mówisz....a moze jeden sie zgubił?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12465 dnia: Lipiec 21, 2013, 21:16:21 pm »
ten najmniejszy odszedł 2/3 dni temu, wczoraj odszedł czarny, a dziś grafitowy, więc niestety się zgadza...
  
Herbi

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12466 dnia: Lipiec 21, 2013, 21:19:38 pm »
Maluszki nie miały jeszcze imion :( podejrzewamy, że mleko Saphiry jest zakażone i dlatego maluchy odchodzą, w czwartek Saphira zostanie zabrana do inspektoratu weterynaryjnego gdyż jeśli nasze przypuszczenia się sprawdzą to i jej życie jest zagrożone... A 2 maluchy, które żyją jutro zabieram do siebie żeby chociaż im się udało... :(

Pozostałe wieści są raczej dobre - adopcje się kręcą, reszta towarzystwa bez większych zmian - osobniki chore nie czują się gorzej a to jest też bardzo ważne ;-) Uszatki po piątkowych zabiegach kastracji/sterylizacji szybko dochodzą do siebie, Nesquik wczoraj zaczął trochę kichać ale dostał Lydium i zobaczymy co się będzie działo.
Nie piszemy za dużo bo m.in. korzystamy z ładnej wakacyjno-weekendowej pogody aby słońce naładowało nam akumulatory ;-)

Jutro odbieram z Bydgoszczy wielką paczkę ususzonej pokrzywy - bardzo dziękujemy darczyńcy i Panu który zaoferował jej transport  :bukiet  I zachęcamy do samodzielnego suszenia ziół i podzielenia się nimi z naszymi azylantami :P a kto nie ma możliwości aby samodzielnie suszyć zapraszam na zakupy do uszatkowa - www.uszatkowo.pl - nasi podopieczni wyjątkowo upodobali sobie zioła firmy TIVO  :DD a zioła schodzą w Azylu w zastraszającym tempie :)))

Agusiek, Martyna, Dorota i oczywiście Milena dziękuję Wam za weekendową pracę w Azylu - jesteście wspaniałe  :przytul

I bardzo dziękuję Sebastianowi, który zasłużył na miano złotej rączki i wybawiciela azylowego cieknącego kranu, który od wczoraj działa już bez zarzutu  :bukiet :bukiet :bukiet



« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2013, 21:23:46 pm wysłana przez madzia85 »

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12467 dnia: Lipiec 21, 2013, 21:20:24 pm »
Ojojo to jednak trzy :((( Kurcze.....szkoda ich takie kochane zwierzaczki ;(
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline milena_k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12468 dnia: Lipiec 21, 2013, 21:26:03 pm »
Wczorajszy dzień był dla mnie najtrudniejszym. Początkowo źle wyglądał grafitowy z białymi skarpetkami, ale po podaniu leków i jedzonka było dobrze. Odstawiłam go do gniazda, a kiedy wychodziłam, zauważyłam że z czarnym jest coś nie tak. Walczyłam z nim około pół godziny. Był na termoforze, dostał leki oraz jedzonko, ale potem zrobił coś takiego jak pierwszy maluch, rozciągnął się i potem koniec.
Bardzo mi przykro, że maluszki odeszły. Nie wiem czemu, ale czuję, że mogłam coś jeszcze zrobić, uratować je. eh, znowu mam nadzieję, że jutro będzie lepiej.

Magda, Aga, Kasia, JUTRO WIELKIE SPRZĄTANIE, CIII, ALE TRZEBA OLKĘ ŁADNIE PRZYWITAĆ! :)

-Flika miała już dzisiaj ładne, duże bobki.  :D

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12469 dnia: Lipiec 21, 2013, 21:30:30 pm »
:(

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12470 dnia: Lipiec 21, 2013, 21:58:17 pm »
Nie wiem czemu, ale czuję, że mogłam coś jeszcze zrobić, uratować je
Zrobiłaś bardzo wiele, myślę, że nie można było zrobić nic więcej ...to już nie w gestii człowieka :(
Ech, dziewczyny współczuje wam, takie przykre przeżycia :(
Nie piszemy za dużo bo m.in. korzystamy z ładnej wakacyjno-weekendowej pogody aby słońce naładowało nam akumulatory
I słusznie, bo inaczej to dr Krawczyk oprócz uszatych miałby innych pacjentów w azylu ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2013, 22:05:23 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12471 dnia: Lipiec 21, 2013, 22:34:16 pm »
Jako że termin festiwalu się zbliża - nadmienię jeszcze raz o Woodstocku, bo jedna osoba podjęła wątek :) Tam jest masa, MASA osób zaangażowana w działania na rzecz zwierząt, oraz weganie, wegetarianie, którzy zwykle na takie sprawy są bardziej wyczuleni. Można by rozdawać ulotki, można zrobić nieoficjalny meeting, można nawet po prostu usiąść na ziemi z czapą, postawić tabliczkę, że zbiera się na Azyl - ludzie podchodzą do tego bardzo życzliwie i wrzucają. Myślałyście kiedyś nad wykorzystaniem tego potencjału? Tam przyjeżdża paręset tysięcy pozytywnie nakręconych ludzi. Myślę, że warto by było :)

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12472 dnia: Lipiec 21, 2013, 22:42:22 pm »
mauser - ogólnie uważam, że masz rację. ;) Pomysł fajny, ale czy któraś z dziewczyn z Azylu jedzie na Woodstock?
Przy takim armagedonie w Azylu, pewnie nie.. :(

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12473 dnia: Lipiec 21, 2013, 23:53:09 pm »
mauser, a może znasz osoby królikolubne, które wybierają się na Wotstok i chętnie rozdadzą ulotki i rozreklamują azyl?
Kiedys podawałaś link do "uczynnych w przewozach" blip coś tam mogłabyś podać jeszcze raz?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12474 dnia: Lipiec 22, 2013, 08:19:27 am »
Ojej, nawet nie wiedziałam, że maluszki odeszły :(
Wczorajszy dzień i noc walczyłam z zatorem i wzdęciem u Franklina. Przekonałam się, jak bardzo ważne jest posiadanie króliczej apteczki i karmy ratunkowej. Francik dzisiaj czuje się już lepiej, są bobki, nie jest wzdęty, nawet zdecydował się na spacer po mieszkaniu.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12475 dnia: Lipiec 22, 2013, 09:19:32 am »
Ja jadę na popołudnie 2 sierpnia, 3 i 4. Ale sama nie ogarnę, to musiałaby być akcja 3-4 osób i może nawet troszkę więcej jak ulotki, bo ulotkę zawsze można zgubić a jak coś się pokaże, to to zapada ludziom w pamięć. Nie wiem kto tam już był ale można by w spokojnym miejscu rozłożyć małą "wioskę uszatych" gdzie maluchy by kicały, ludzie by zatrzymywali się popatrzeć a Wy wtedy hyc z ulotkami i propagandą ;)

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12476 dnia: Lipiec 22, 2013, 09:37:53 am »
Zabranie uszatych na Woodstock to chyba nie jest dobry pomysł.. :( Tam jest hałas, tyle ludzi..
Ale ulotki, jakiś baner no i tak jak wszyscy zbierają na coś.. zbierać na uszatych. :)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12477 dnia: Lipiec 22, 2013, 09:40:36 am »
zawsze mozna się przebrac za uszaka i popląsać radośnie w błocie z hasłami SPK na ustach :D ... szkoda, że ja tam nie jadę... :(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12478 dnia: Lipiec 22, 2013, 09:49:33 am »
zawsze mozna się przebrac za uszaka i popląsać radośnie w błocie z hasłami SPK na ustach
GENIALNE! :DD

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12479 dnia: Lipiec 22, 2013, 10:03:53 am »
Wyjazd z królikami wymagałby zaawansowanej logistyki - zabrania zagród, klatek, jedzenia, akcesoriów, zapewnienia odpowiednich warunkow do przetrzymania królików (azylowcy nie są przyzwyczajeni do spędzania nocy na zewnątrz). Przede wszystkim jednak w Azylu obecnie zdrowe wysterylizowane króliki można policzyć na palcach jednej ręki, moim zdaniem nie mamy obecnie królików, które mogłyby w takiej imprezie uczestniczyć.
Pracy jest mnóstwo każdego dnia, dyżury, wizyty u weta, podawanie leków zajmują wiele godzin. Wolontariuszy pracujących w Azylu pozostała garstka, studenci są na wakacjach. Także obawiam się, że obecnie raczej nikt z Torunia nie zdecydowałby się na wyjazd na festiwal, bo tutaj jest jak ktoś to określił, istny armagedon.
Póki co musimy skupić się na zapewnieniu królikom jak najlepszej opieki.
Jak wyjdziemy z obecnej trudnej sytuacji, skupimy się na nowych kanałach promocji.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.