Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281173 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11600 dnia: Czerwiec 13, 2013, 23:22:46 pm »
Nieeee....Truskawka jest tylko jedna icon_zeby
No niech Ci bedzie :P to moze POZIOMKA? :jezyczek:


Zając Poziomka! :P
WO AMIGO

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11601 dnia: Czerwiec 14, 2013, 00:05:21 am »
Coffee pozdrawia z nowego domku  :papatki


sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11602 dnia: Czerwiec 14, 2013, 00:06:48 am »
ojej jaka piekna,dumna krolicza ksiezniczka.

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11603 dnia: Czerwiec 14, 2013, 00:10:46 am »
ojej jaka piekna,dumna krolicza ksiezniczka.

Bo pogoniła Tyska, pana na włościach...

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11604 dnia: Czerwiec 14, 2013, 00:13:09 am »

Przybyłem...i leżę...

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11605 dnia: Czerwiec 14, 2013, 07:17:01 am »
"Nie koziołek, nie biedronka lecz to ja Zając Poziomka!"

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11606 dnia: Czerwiec 14, 2013, 07:45:05 am »
Przybyłem...i leżę.
Pieknie lezysz krolewiczu.....

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11607 dnia: Czerwiec 14, 2013, 08:07:34 am »
Zając Poziomka! jezyk1
:D :D o tym samym pomyślałam :D
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11608 dnia: Czerwiec 14, 2013, 10:17:31 am »
To Momo? Boże jak on pięknie wygląda!  :heart

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11609 dnia: Czerwiec 14, 2013, 11:02:45 am »
a ja tak z innej beczki troszkę . Ciekawi mnie na co choruje Bonsai .. jest cudownym króliczkiem .. ale widzę że ma coś na nosku podobnego do tego co miała moja Perła .. dlatego pytam .:)

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11610 dnia: Czerwiec 14, 2013, 12:22:11 pm »
To Momo? Boże jak on pięknie wygląda!  heart
Nie ,to Herbi  :DD

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11611 dnia: Czerwiec 14, 2013, 16:44:02 pm »
Momo ma wypaśny domek! :) I podobno od pierwszego dnia się tam świetnie czuje! :)
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11612 dnia: Czerwiec 14, 2013, 20:02:10 pm »
Momo jest już u Hariell - w przyszłości będzie partnerem adopcyjnej Zgredzi :) (odpukać!)  :przytul a skoro Momo jest w DS, dzisiaj do DT u Ani trafił nasz pseudokibic Fuji :P

dzisiaj odbyło się również kolejne bardzo pozytywne spotkanie adopcyjne - tym razem w sprawie adopcji Chocapik :) kręci się, a jednocześnie do coraz większej il. osób dociera wiedza na temat prawidłowej opieki nad królikiem i to przełamywanie stereotypów jest najcenniejsze.

***

Panie Doktorze dziękujemy za dzisiejszą wizytę w Azylu  :bukiet

maluchy z Warszawy - dzisiaj na pewno wybierzemy z Magdą imiona :)

angorka - bardzo młoda samiczka z przewlekłym stanem górnych dróg oddechowych i niestety już ze zmianami w oskrzelach, tj. w dolnych drogach oddechowych. dodatkowo mała ma bardzo silny stan zapalny spojówek. w pon. zrobimy wymaz i od razu wejdziemy z antybiotykiem. póki co lydium.

dzisiaj małą udało nam się chociaż porządnie wyczesać. kochany zwierzak.





baranek - bardzo młoda samiczka, u której doc również stwierdził stan zapalny górny drug oddechowych. ucho małej jest efektem uszkodzenia mechanicznego. postępowanie jak wyżej.
maluchom zrobimy również w pon. badanie kału w kierunku kokcydiozy.

myślę, że mała jest skazana na truskawkowe imię :P















wiem, że to nieprzyzwoite, ale czy można im się oprzeć? :P







miammm :P



***





żeby nie było, mała jest również miłośniczką siana ;)

Bonsai - doc jest bardzo zadowolony z jego stanu. połączenie antybiotyku i autoszczepionki póki co daje bardzo dobry rezultat. Bonsai odzyskał też swój humor i bardzo ładny apetyt. nie mamy też już problemów z bobkami (tj. z perystaltyką jelit).













Chocapik - zdrowa, młoda samiczka :) :P

Kangus - zdrowa, młoda samiczka :) :P

Karim - kolejny pacjent, który mile zaskoczył doktora. stan kliniczny w normie, co więcej psychiczny też :P nasz kochany Karim zajął dzisiaj miejsce na zielonym pudle. poza tym zadowolony biegał i rzucał się na jedzenie ;)





nawet naszego spokojnego Karima, można złapać na gorącym uczynku, kiedy wytyka język :P



Kurt - bez zmian. nasz jedyny problem to lekki wysięk z nosa. Kurt czasami kicha, chociaż nie jest to typowy katar - przyczyną odgłosów wydawanych czasami przez Kurt jest obecność w tylnej części nozdrzy jakiejś "przeszkody" - czasami gromadzi się u niej zbyt duża il. wydzieliny i wtedy próbuje ją usunąć.

Marzyciel, Marzyciel, Marzyciel...6! :) po bardo licznych ropnych przetokach w całej tylnej części tułowia pozostał tylko ślad w postaci strupków. Marzyciel wygląda jak król i tak się czuje :)

dzisiaj Marzyciel korzystał z kuwety nawet na wybiegu ;) poza tym dużo jadł, podchodził do mnie i opierał się łapkami o kolana, z pełnym spokojem zniósł wyczesywanie...ideał - nic na to nie poradzimy :P





Nesquik - zdrowy, młody samiec ;)

Pesteczka - stan bez zmian, ale doc mimo wszystko jest z małej zadowolony. mimo skrętu szyi, Pesteczka bez problemów radzi sobie nawet na wybiegu.

prostujemy głowę ;)



Soti - stan kliniczny w normie, poza tym, że Soti ma lordozę. nie wiem w jakich warunkach była do tej pory trzymana, ale wszystko wskazuje na to, że jej życie ograniczało się do malutkiej klatce, stąd zniekształcenia kręgosłupa. Soti, kiedy leży, przyjmuje wyuczoną pozycję z podkurczonymi tylnymi łapkami i podniesionym tyłem.

na tym kończymy informacje dot. stanu zdrowia części podopiecznych Azylu ;) od pon. kolejne wizyty i zabiegi.

***

dzisiaj do Azylu trafiła młoda króliczka, niewystarczająco młoda i zbyt wystraszona, aby ktoś zechciał ją kupić w sklepie zoologicznym. dzięki zaangażowaniu kilku osób, króliczka nie trafiła z powrotem do hodowcy, co oznaczałoby dla niej koniec.









Sister - Kangus i Chocapik :D























***

Chocapik





Kangus



Frutina - smakosz, szalona matka, wulkan energii...i dziewczyna Marzyciela :P















polecamy adopcji Frutiny w zestawie z Marzycielem :P



Frutina z córką Chocapik :P



i z Kendrą ;)





***





***

miłego weekendu życzy Matylda :D







a dla wszystkich miłośników króliczych języków, soczystego makijażu oraz ruchomych zdjęć...Frutina :D




Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11613 dnia: Czerwiec 14, 2013, 20:08:34 pm »
Te zdjęcia są fenomenalne! Uchwycone w najlepszym momencie :D a królicze języczki i ich radość ze zjadania truskawek to istna słodycz :D
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11614 dnia: Czerwiec 14, 2013, 20:09:51 pm »
Poziomka i ten jej umemłany pychol  :zakochany:

Ale super! Momo i Zgredzia jako parka  :jupi gratuluje Hariell takich fajnych baranów  :niegrzeczny

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11615 dnia: Czerwiec 14, 2013, 20:11:00 pm »
Truskawkowe wampirki :)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11616 dnia: Czerwiec 14, 2013, 20:19:11 pm »
cudowne truskawkowe jęzory :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11617 dnia: Czerwiec 14, 2013, 20:21:49 pm »
Truskawkiiiiiiii :) normalnie atak królików żarłaczy :))))
A zdjęcie Frutiny i Kendry: Hejo Kendra przyniosłam Ci pyszne zielsko, chcesz trochę? Nie chce, zmykaj mala.....:)))))
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11618 dnia: Czerwiec 14, 2013, 20:27:00 pm »
kocham te zdjęcia :D i biegam za moimi zającami, żeby coś podobnego uchwycić ale jak dotąd się nie udało :D

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11619 dnia: Czerwiec 14, 2013, 20:35:46 pm »
Ale super! Momo i Zgredzia jako parka   gratuluje Hariell takich fajnych baranów
Tak Momuś trafił do nas jako przyszły przyjaciel Zgredzi :doping:. Zdjęcia ze strony adopcyjnej Momusia nie oddają tego jaki jest proludzki ,kochany i przepiękny :bunny:. Zgredzia ma dokladnie taki sam charakter tylko jest bystrzejsza :P  jak tylko po zabiegach opadną obu hormonki to będą w jednej zagrodzie żyć długo i szczęśliwie mam nadzieję i nie przewiduję innej opcji :heart.Serdecznie dziękuję Unkasowej za opiekę w DT :przytul: oraz Oli i Madzi :bukiet.A zdjęcia ucholków przecudnie słodkie. Zgredzia też uwielbia truskawki  ;-)