Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281030 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline akroksa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11480 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:20:30 pm »
Pachinka chyba bo wnikliwych obserwacjach stwierdziła, że zbyt powolna rano jestem. :rotfl2

Jak zawsze godz.6 wchodzę do kuchni kawkę zrobić, senna, ledwo ciągnąc nogi, spojrzenie na klatkę i wszystkie ruchy przyśpieszone wraz z biciem serca. Pachinka leży na boku z wyciągniętymi nogami w tą samą stronę. Na momencie przypomniałam sobie opowiadania Oli na co zwracać uwagę więć podchodzę do klatki a raczej podbiegam i dotykam ją zamuszając do stanięcia. Dama wstała bez problemu, pokicała, najadła się i poszła spać dalej. :glupek:

Wiem, że króle tak leżakują ale przy niej moja ostrożność jest wyczulona.

A tu wersja light co bym już jej wstawaniem nie męczyła kiedy oko się przymyka do snu.


Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11481 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:24:27 pm »
Jaka Pachinka jest śliczna :) :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11482 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:32:12 pm »
Pozdrawiamy z Poznania! To znaczy my i nasi podopieczni, którzy:

Duuużo jedzą...

potem biegają po górach...

...... i trzeba ich łapać....

...ale ich ciekawość jest niepowstrzymana! Poza tym nabierają wagi (ziółka schodzą całkiem, całkiem) i mają się świetnie!


Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11483 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:53:18 pm »
PippiLotta, super  :przytul

***

Coffee po sterylizacji czuje się bardzo dobrze - tak jakby nie zauważyła, że wczoraj coś się działo ;) Frutina również czuje się dobrze, chociaż Frutinę zabrałyśmy dzisiaj na kontrolę :)

dzisiaj do doc pojechał również Karim :/ mimo, że badania krwi wykonane u Karima po interwencji nie wykazały żadnych odchyleń od normy, dzisiaj je powtórzyliśmy. mamy wątpliwości co do tego, czy u Karima nie pojawił się znowu problem z krzepliwością krwi :( dzisiaj podczas zwykłego zastrzyku, zaczął dość silnie krwawić. jutro się okaże. Karim z całej bydgoskiej ekipy jest najbardziej niestabilny.

***

jutro do nowego domu w Warszawie jedzie Dalila  :przytul Dalilę do W-wy zabierze doktor Krawczyk, będzie miała więc wyborowe towarzystwo :P Panie Doktorze dziękujemy :)

dzisiaj do DT w Bydgoszczy trafiła Pufcia  :przytul

sprawa z królikami z działek się przeciąga, ale nadal jest aktualna...a my się przygotowujemy

jutro nasze dziewczyny podejmą próbę złapania królika biegającego po terenie przemysłowym w Bydgoszczy :/

Ola, Dorota dziękuję za dzisiaj  :przytul

***

rodzinnie i śniadaniowo :D pozostaje chyba zaprosić wszystkich chętnych do karmienia królików w Azylu :P niczym w fokarium na Helu :P























































Cherubin Boski :)







:D







***

Aniu, poproszę o info dot. kojca :*

***

DużeZające i te mniejsze też...pozdrawiamy serdecznie z Torunia :)))



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11484 dnia: Czerwiec 06, 2013, 23:20:12 pm »
zdjęcia śniadaniowców są świetne! :) :)

No i kochana Pachinka!! Jak ja się strasznie cieszę widząc ją taką szczęśliwą!! :)
WO AMIGO

Offline paulling

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11485 dnia: Czerwiec 06, 2013, 23:27:12 pm »
OMG!!! Nesquick jest debeściakiem!!! istne cudo  :onajego

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11486 dnia: Czerwiec 07, 2013, 00:05:39 am »
OMG!!! Nesquick jest debeściakiem!!! istne cudo  :onajego

O tak, ja też zapisuję się do fanclubu Nesquicka. Ten pychol i ta rozmazana łatka cuuudooo, no ale ja już czekam na Coffee. Dobrze, że ten Toruń to tak daleko, bo bym chyba bez Nesquiczka nie wyszła hahaha

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11487 dnia: Czerwiec 07, 2013, 09:20:01 am »
Dla osób chcących śledzić losy Tivii zapraszamy do naszego wątku w dziale ,,Nasze króliki" http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15287.200.html

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11488 dnia: Czerwiec 07, 2013, 15:16:46 pm »
Dziewczyny czy są jakieś określone dni i godziny w jakich można odwiedzić króliczki w Azylu w Toruniu? Wybieram się niedługo na małą wycieczkę ale problem z tym że nie jestem w stanie przewidzieć kiedy to będzie dokładnie. Czy spontan wchodzi w grę? Tzn gdybym przypadkiem była mogę zajrzeć bez umówienia się? Namawiam męża na adopcję Toffinki i chciałabym mu ją pokazać na żywo a ponieważ mam też psa muszę to jakoś specjalnie zorganizować żeby zwierzaki się polubiły więc charakterek królika jest bardzo ważny.

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11489 dnia: Czerwiec 07, 2013, 15:26:48 pm »
W Azylu zazwyczaj kręci się sporo ludzi, ale nie zawsze się trafi, ze ktoś tam jest. Najlepiej kontaktować się z Olą czy będzie ona lub ktoś na dyżurze, ewentualnie ze mną bo jako że mam sesje to mogę praktycznie o każdej porze dnia i nocy :D (jakby co to mail albo pw dot. mojego nr tel ;) albo Ola może przekazać ).
Natomiast Tofiśka jest w dt u naszej wolontariuszki Weroniki, nie w Azylu. A co do charakteru Toffinki - to świetnie się zgrywa z innymi zwierzakami. Noc spędziła u Arka, który wiózł ją do Torunia, a on ma jamnika, z którym Toffinka świetnie się dogadywała, a od maleńkości była wychowywana z 3 kotami i usiłowała się do nich przytulać (wredne koty nie pozwalały). Jaki to pies?

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11490 dnia: Czerwiec 07, 2013, 15:41:23 pm »
Dina jest mieszańcem owczarka i amstafa. Gdy ją wzięłam ze schronu miałam od pół roku Kukiego i strasznie się bałam jak to będzie. Nie spodziewałam się, że królik ustawi sobie psa. Kuki prowadził życie bezklatkowe i miał do dyspozycji całe mieszkanie nawet kiedy byliśmy w pracy. Jednak to królik był pierwszy więc nie wiem jakby to było tym razem. Zależy mi na tym aby oba zwierzaki się polubiły i były szczęśliwe razem. Na razie jestem w trakcie urabiania męża. Ciągam go po zoologicznych i non stop pokazuję króliki do adopcji na necie. Zgodził się na świnkę morską (podobają mu się jej odgłosy) ale ja jestem już tak zakróliczona że szkoda gadać. Kuki odszedł 14 lutego bardzo mi brakuje króliczych odgłosów i walenia miskami o 6 rano w niedzielę :D

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11491 dnia: Czerwiec 07, 2013, 15:58:57 pm »
Tak mi przykro z powodu Kukiego.
Ja nie mogę znieść pustki po zwierzaku, więc wiem, ze w swoim czasie trzeba wziąć kolejnego, zwłaszcza, ze jest tyle sierotek do pokochania ;)

Toffinka powinna się nadawać. Jest odważna, bardzo towarzyska. Zdecydowanie nadaje się na bezklatkowca. Wszystko do ustalenia z Olą albo pośrednikiem adopcyjnym :) I serdecznie zapraszamy do Azylu w odwiedziny :) chociaż teraz Azyl opustoszał (4 wolne klatki - istny szał) przed interwencją to wciąż dużo fajnych uszów zostało.

Offline mikaja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11492 dnia: Czerwiec 07, 2013, 17:27:11 pm »
Czy w tym roku będzie dzień otwarty? Bo córcia chce odwiedzić króliczki :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11493 dnia: Czerwiec 07, 2013, 17:29:22 pm »
mikaja, tak, w sobotę 22 czerwca - zapraszamy!
Już wkrótce więcej szczegółów :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline mikaja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11494 dnia: Czerwiec 07, 2013, 18:03:34 pm »
Ok. Dziękujemy.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11495 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:14:26 pm »
zielono, truskawkowo, słonecznie - po prostu azylowo, bo zawsze staramy się szukać tej radosnej strony ;)

Marzyciel jest dowodem na to, że wszystko jest możliwe - nic dodać, nic ująć, tylko na niego patrzeć :P

Marzyciel zachwycony :)







































a teraz czas na pietruszkę, którą Marzyciel traktował jak piłkę, za którą należy biegać :P









po wszystkim trzeba w końcu odpocząć...





Milka









Herbi :) - izaf oczekuj na maila ode mnie :)











Coffee dwa dni po sterylizacji czuje się doskonale :)







***











Wacik - miejmy nadzieję, że w najbliższych dniach z przesiadką w Warszawie, uda mu się dotrzeć do DT w Białymstoku :)









Wacik ma bardzo sprawne przednie łapki i uwielbia je eksponować. co więcej potrafi tylko przy pomocy przednich łapek ustawić innego królika do pionu - 2 dni temu, kiedy Milka przeszkadzała mu w jedzeniu, po prostu podniósł łapki i "uderzył" oczywiście delikatnie :P w głowę - lekka konsternacja ;)






Cherubin z waty cukrowej - dosłownie i w przenośni :P











Fuji również lubi smacznie zjeść...a tak poza tym wróciła w 100% do normy - Fuji jest niczym pseudokibic :P





z Marzycielem :)



Frutina









z Marzycielem, tzn. jego ogonem - piękny mamy ogon, prawda? :P





Soti dzisiaj miała już zdecydowanie lepsze bobki, niż jeszcze kilka dni temu ;)





Kurt - czas na małe co nieco, a w klatce do wyboru do koloru ;)  



***

we wtorek do Azylu przyjadą 2 króliki z Warszawy odebrane od terrarysty. w przyszłym tyg. do Azylu dotrze nowa fala podopiecznych ;) jednocześnie mam nadzieję, że w przyszłym tyg. szczęście uśmiechnie się do kolejnych podopiecznych Azylu :) w tym do naszej Coffee, czy też Milki, która wyjedzie do DT  :bukiet

Dalila jest już w nowym domu w Warszawie  :bukiet :) w swoim domu tymczasowym w Bydgoszczy (w którym teraz jest Pufcia), Dalila zmieniła się z zastraszonego królika bez kontaktu...w wielbiciela łóżka :P odkryła, że nie ma fajniejszego miejsca w domu niż łóżko, po którym można biegać, nie zważając na głowy ludzi :P i potem odpoczywać :)



***

niestety dzisiejsze wyniki krwi Karima mnie zmartwiły. czekam na odpowiedź od doc, ale Karim ma podwyższone wyniki wątrobowe, nerkowe i zbyt niski poziom czerwonych krwinek :/
poza tym w pon. doc na pewno zobaczy Pesteczkę, ponieważ u niej nie podoba mi się jej oko - o dziwo nie to, które jest bardziej ukryte wskutek skrętu. prawe oko Pesteczki jest zaczerwienione. póki co zakraplamy świetlikiem i czekamy do pon.

miejmy nadzieję, że mimo wszystko weekend będzie dość spokojny ;)

***

cytryna27, proszę skontaktuj się ze mną mailowo ola.glowacka@azyl.torun.pl
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2013, 23:48:28 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline mikaja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11496 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:23:04 pm »
Soti- jak Variusek :)





« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2013, 22:27:30 pm wysłana przez mikaja »
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11497 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:36:20 pm »
Odwiedził nas dzisiaj Zając Dratewka! Alez była uszata impreza!!


Uploaded with ImageShack.us

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11498 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:39:17 pm »
Ciocia Ola wcale a wcale nie faworyzuje Marzyciela. Ani troszeczkę :D
Petiśka też dostała dzisiaj truskawke - w życiu nie sądziłam że mordka królika tak bardzo poprawi mi humor, ale jak się nie cieszyć na widok umlaćkanej truskawką, na czerwono, prawie uśmiechniętej buźki? Antydepresant z działaniem natychmiastowym ;p
Wyjątkowo śliczne są te zdjęcia z dzisiaj ;)

Te dzikuski są fantastyczne a facebook Zająca Dratewki rozbrajający :D można by książkę dla dzieci (i nie tylko) stworzyć.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11499 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:43:05 pm »
ciocia Ola ma prawo do słabości :P a te truskawki miały być na mój obiad...ale niestety kupiłam je w drodze do Azylu, kupując zieleninę dla króli i tym sposobem truskawki nie opuściły już terenu Schroniska :P