Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284160 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11460 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:55:14 pm »
Fusia znalazła sobie przyjaciela... Swoje odbicie w lustrze...podskakuje i odbija się o nie, co chwile podbiega jakby zaczepiała "przyjaciela" :p
a jakby tak fotkę

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11461 dnia: Czerwiec 05, 2013, 20:20:22 pm »
mój Tuptuś ma inną zabawę- niewidzialną przeszkodę. Biega po pokoju i zawsze w tym samym miejscu podskakuje. Może tam rzeczywiście coś jest tylko ja nie widzę :P
  
Herbi

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11462 dnia: Czerwiec 05, 2013, 20:25:38 pm »
Soti jest królikiem bardzo nieufnym. przed nami długa droga.

w klatce nie pozwala się dotknąć. od razu wpada w panikę. poza klatką jest lepiej, ale nie może przebywać w większej grupie królików.

kiedy do nas trafiła, wydawało mi się, że nie porusza się do końca prawidłowo. wszystko wskazywało na to, że to po prostu kwestia warunków, w jakich dotyczas żyła, ale wczoraj zaniepokoiło mnie to, że w klatce leżała z wysoko podniesionym tyłem do góry - na częściowo wyprostowanych łapach. poza tym jej układ pokarmowy również musi się uregulować.



















Soti ma piękny ogon ;)







Milka jest panną o silnej osobowości. trudno za nią nadążyć :)











Marzyciel - obiekt mojego uwielbienia ;)









z Milką





























i z kumplem Wacikiem - ten duet jest the best - Marzyciel, który albo świruje albo przybiera minę hmmm jak to ładnie powiedzieć - ooo mam! minę kapcia :P czy jak to kiedyś powiedział Konrad o Łatku - królik o inteligencji Laczka (oczywiście to paskudny żart :P). w każdym razie Marzyciel potrafi zrobić minę takiej sieroty, takiego "ciapciucha", że aż go żal a po chwili wstępują w niego złe siły :) Wacik albo je razem z Marzycielem albo go zaczepia - i vice versa.

i co? kto tu jest Seniorem Rodu?



czasami się kochamy



a czasami lądujemy na kolanach w ramach karnego jeżyka :] i wtedy jesteśmy aniołami :D







dla Wacika szukamy transportu na trasie Toruń - Białystok do domu tymczasowego :)

***

dzisiaj Coffee i Frutina zostały wysterylizowane :)

***

kastracja i sterylizacja to podstawa - na wybiegu również ;)

wśród azylowej ekipy zdarzają się przypadki wyjątkowo ciężkie - przykład to Fuji, który jest totalnym zadymiarzem - samiec, samica, nieważne - Fuji rządzi, ale co do zasady nauczyły się ze sobą koegzystować.

oczywiście na wybiegu obowiązują pewne reguły (od których są wspaniałe wyjątki ;)),  tj. niewykastrowane samce się nie tolerują, więc biegają osobno przed zabiegiem i po zabiegu w zależności od tego jak szybko opadają im hormony ;)

poza tym trzeba uważać na króliki, które uwielbiają wchodzić do cudzych klatek - maluchy śniadaniowe z pasją wchodzą do klatki Wacika, Milki, Kurt i są z nich wyrzucane ;)

charakterne potrafią być też niektóre panny, którym bardzo uważnie trzeba dobierać towarzystwo ;)

co do zasady bardzo szybko udaje nam się określić charakter danego królika i jego interakcję z innymi, a tym samym tworzyć odpowiednie grupy królików :)

poza tym wspólne posiłki - naprawdę - bardzo jednoczą :) i tak sobie funkcjonujemy w naszym króliczym stadzie ;)

niektóre króliki wyjątkowo szybko przypadają sobie do gustu, niektóre unikają innych, inne mają swoich własnych wrogów :P

pamiętam np., że Varius po prostu uwielbiał wszystkie samiczki (oczywiście wysterylizowane) - totalny amant ;) Tufiego kochały wszystkie króliki, a jednocześnie miały wobec niego niesamowity respekt - nawet największy zawadiaka, nie tknął Tufiego, Coffee dogaduje się świetnie ze wszystkimi królikami, Wacik nie lubi Karima, a z Marzycielem, którego jakiś czas temu nie tolerował, nawiązał chyba męską, szorstką przyjaźń :P etc.

generalnie z jedną z najcenniejszych możliwości, którą daje Azyl, jest obserwowanie królików - ich postępów w kontaktach z ludźmi czy z innymi królikami, upodobań etc. tak, że o każdym można powiedzieć opowiedzieć historię i żaden nie jest anonimowy :)


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2013, 20:28:54 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11463 dnia: Czerwiec 05, 2013, 20:30:46 pm »
Olaaa.. kradnę zdjęcia z warzywkami :) :)
WO AMIGO

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11464 dnia: Czerwiec 05, 2013, 20:33:13 pm »
Ale to siano maja nie bardzo..jakies wcale nie zielone.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11465 dnia: Czerwiec 05, 2013, 20:34:00 pm »
To pewnie kwestia oświetlenia :)
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11466 dnia: Czerwiec 05, 2013, 20:36:40 pm »
siano dostaję jak zawsze od Pana Roberta i to bardzo dobrej jakości siano, które naprawdę lubią :) świeże, pachnące, co Soti również potwierdziła :)



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11467 dnia: Czerwiec 05, 2013, 20:38:14 pm »
Potwierdzam, my też kupujemy siano od Pana Roberta :) Teraz czekamy na nowe zbiory :) :)
WO AMIGO

Offline milena_k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11468 dnia: Czerwiec 05, 2013, 20:45:36 pm »
Soti wygląda strasznie podobnie do Variusa! :)

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11469 dnia: Czerwiec 05, 2013, 20:56:41 pm »
Piękności :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11470 dnia: Czerwiec 05, 2013, 21:26:37 pm »
samiec, samica, nieważne - Fuji rządzi,
pownnaś jeszcze dodać 'człowiek czy królik', bo rzuca się na jednego i drugiego :P

  
Herbi

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11471 dnia: Czerwiec 05, 2013, 21:31:31 pm »
oj wcale nie ;) Fuji ma swoje humory, ale nigdy nie widziałam, żeby nerwowo zareagowała na człowieka - co najwyżej podszczypuje, żeby zwrócić na siebie uwagę ;)



Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11472 dnia: Czerwiec 05, 2013, 22:01:53 pm »
 A co tam u Herbiego  ;)

Offline akroksa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11473 dnia: Czerwiec 05, 2013, 22:17:12 pm »
Dziś moje psy w końcu zauważyły, że mamy innego królika :) pozwoliłam podejść do zagrody - Pachinka nie przejęła się towarzystwem, uchyliła jedno oczko i dalej się wylegiwała. Jest tylko jeden moment gdzie wykazuje "niespokojność" - zabranie kuwety do czyszczenia, biega wtedy po całej klatce ewidentnie lekko poddenerwowana. 

Dziś ze smakiem wyrywała mi z rąk zieleninkę :) chociaż nie zauważyłam żeby gardziła czymkolwiek - jest łakomczuszkiem. Dzielę jej porcję granulatu na poranną i popołudniową.



Olu w razie co w piątek mam transport do łodzi a w sobotę trójmiasto.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11474 dnia: Czerwiec 05, 2013, 22:39:23 pm »
Prześliczne zdjęcia! Marzyciel to obiekt również mojego uwielbienia - Wacik też :D
A Soti ma takie smutne, poważne spojrzenie... Widać, jaka jest nieufna :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11475 dnia: Czerwiec 05, 2013, 23:08:02 pm »
Pani Olu, dziękuję za cudne wieści, aż chce mi się śpiewać z radości   :hura:

Offline moniuhna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11476 dnia: Czerwiec 05, 2013, 23:47:10 pm »
Piękny Marzyciel, jak wyprzystojniał!  :heart
Olu, a co u Karimka?
"It's not just what you're born with, it's what you choose to bear,
It's not how big your share is, but how much you can share.
And it's not the fights you dreamed of, but those you really fought,
It's not what you've been given, but what you do with what you've got..."

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11477 dnia: Czerwiec 06, 2013, 11:58:18 am »
Olu, dziękuję za odpowiedź :)

Jestem pod ogromnym, ogromnym wrażeniem Waszej organizacji! Popróbujemy i u nas :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11478 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:01:29 pm »
Chciałam ogłosić wszem i wobec, że Cogito i Euruś znalazły już swojego kochającego człowieka i są już w swoich DS :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11479 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:07:36 pm »
Brawo, Madzia :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html