Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5291906 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10980 dnia: Maj 14, 2013, 18:30:51 pm »
Króliki w Azylu zachowują się zupełnie inaczej niż w domu.
Dokładnie, pewne sprawy pozostają niezmienne (np. jak w azylu Jagoda żarła i nie dawała sobie w kasze dmuchać, tak żre i rządzi się do dziś), ale wiele królików jest onieśmielonych azylem i aromatami wibrującymi w powietrzu (nie że w azylu śmierdzi! pachnie bardzo ładnie, zwłaszcza po sprzątaniu :P). Np. taki Franklin - wzięłam go na DT, bo było mi go żal - chował się przed innymi królikami, nie chciał biegać, taki był nieśmiały, wystrachany. A w domu urządza gonitwy, biega po kanapie, plącze się między nogami. Ostatnio fikał po moim drzemiącym mężu  :mhihi
dota mi również było miło :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10981 dnia: Maj 14, 2013, 20:42:16 pm »
Daisy jest piękną, ale ciężko chorą króliczką



poniżej widać paraliż nerwu twarzowego







wątroba i nerki ok, ale badanie krwi wykazało silną niedokrwistość, związaną ze zmianami nowotworowymi przy macicy - nie mogliśmy czekać, bo ten stan tylko by się pogłębiał :/

Daisy jest już po zabiegu. w tej chwili czekamy aż się wybudzi (dostała lek na wybudzenie). dzisiejszą noc spędzi pod opieką Konrada - dzięki  :bukiet

mała ma za sobą również korektę zębów

wiem, że to nie jest przyjemny widok, ale niestety niezbędny - liczne, bardzo duże guzy nowotworowe





w tej chwili nie widać jeszcze przerzutów, ale najbliższe miesiące będą decydujące - najważniejszych będzie najbliższych 6 miesięcy

miejmy nadzieję, że Daisy będzie dość szybko dochodzić do siebie, chociaż jest bardzo słaba - przed nami długa walka o małą

gdyby ktoś zechciał zaopiekować się Daisy wirtualnie, będziemy wdzięczni  :przytul

***

Tufi bez zmian...

Pesteczka lepiej :) DużyZając, wiola dziękujemy za dry bed  :przytul dry bed również należy już do niezbędnego wyposażenia Azylu

mam nadzieję, że jutro uda mi się wrzucić trochę zdjęć z Azylu

jutro do nowego domu powędruje Corn! :)

aaa dzisiaj wykastrowany został Marzyciel - święto :P a Milka wysterylizowana :)



Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10982 dnia: Maj 14, 2013, 20:46:00 pm »
Marzyciel kastratem?! Bez jaj! Teraz Wszechświat jest mocno uboższy! Jak on to zniósł biedaczysko? :)

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10983 dnia: Maj 14, 2013, 20:47:38 pm »
Jaka bidulka. Oby wróciła szybko do zdrowia. Może jutro jakieś zdjęcia Sushi? Dostała Pani mojego maila?

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10984 dnia: Maj 14, 2013, 20:48:11 pm »
Dota, a co u mojej sympatii Koko?? Może jakieś foteczki :blaga:
A Pandzia dalej mistrzyni min?
Koko w tej chwili zrobiła się bardzo terytorialna,trzeba uważać na rękę wkładając ją do klatki. Mój mąż poznał już ostrość jej ząbków :D  Poza tym nie zmieniła się wcale. Nadal jest mega ruchliwym królikiem,który nie ma czasu na głaski czy inne głupotki. Dla niej liczą sie fotele po których można skakać,zakamarki w których można sie wciśnąć i schować. Jest cudownym królaskiem. Niestety z całej mojej gromadki polubiła tylko Tadzia, z resztą jest na ścieszce wojennej :lajkonik:
Pandzia zmieniła się całkowicie. Z cichego ,spokojnego króliczka,którego zobaczyłam w azylu zmieniła się w Kung Fu Pandę :szerm Jest mistrzynią w podszczypywaniu króliczych zadków. Biedny Tadzik kiedyś przez nią dostanie palpitacji.Stworzyla parę z moim Tadziem,ale i jemu czasem się obrywa.
Zdjęcia są ,nawet kilkaset(ostatnio moje córki zarzuciły mi,że więcej zdjęć mają króliki niż one :oops:)obiecuję,że wrzucę tylko muszę wiedzieć jak a z tym jest problem
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2013, 20:51:16 pm wysłana przez dota »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10985 dnia: Maj 14, 2013, 20:53:55 pm »
agata:] otrzymałam i na pewno odpiszę, ale mogę powiedzieć, że wszystko jest na dobrej drodze :) co do zdjęć, DT małej jest teraz bardzo zabiegany, ale mamy spotkać się na szczepieniu, więc może przy okazji uda mi się zrobić :)

Marzyciel raczej dobrze. ładnie się wybudził. będziemy czekać aż jego hormony opadną...:D i niech chłopak ucieka do nowego domu!



Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10986 dnia: Maj 14, 2013, 20:56:27 pm »
agata:] otrzymałam i na pewno odpiszę, ale mogę powiedzieć, że wszystko jest na dobrej drodze :) co do zdjęć, DT małej jest teraz bardzo zabiegany, ale mamy spotkać się na szczepieniu, więc może przy okazji uda mi się zrobić :)

Marzyciel raczej dobrze. ładnie się wybudził. będziemy czekać aż jego hormony opadną...:D i niech chłopak ucieka do nowego domu!
super...bardzo się cieszę i czekam ba zdjęcia i maila.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10987 dnia: Maj 14, 2013, 20:56:59 pm »
O matko, jakie guzy :( Straszne... :(
WO AMIGO

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10988 dnia: Maj 14, 2013, 21:05:59 pm »
Daisy kochana  placzek

Ola,dr.Krawczyku ,Konradzie dziękuje wam bardzo :*

musi byc dobrze, ja tego nie zniose ...:( czekamy na ciebie
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2013, 21:19:53 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10989 dnia: Maj 14, 2013, 21:30:03 pm »
Wiem, że to może głupie :icon_redface ale mamy Daisy za TM, co jej się nie poszczęściło :( Może by dać małej inne imię ? tak na szczęście ??
Może Kuba MartyP ma szczęśliwą rękę - lista gdzieś na forum :)

Dota, to ładne rozbójniczki wyhodowałaś :D :D
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2013, 21:43:41 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline anette

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10990 dnia: Maj 14, 2013, 21:38:47 pm »
A ja poproszę o info o Eurusiu, Petitce i nowej króliczce z Bydgoszczy, z chorym oczkiem, chyba Fuji (mam nadzieję, że nie przekręciłam imienia) Plisss :)

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10991 dnia: Maj 15, 2013, 00:04:47 am »
Petitka ma się dobrze, jest w Azylu. Jutro ułożę dla niej formularz do kącika matrymonialnego, bo dzisiaj brak weny. To jest niesamowity uszak i z chęcią sama bym ją przygarnęła, ale cóż, siła wyższa (rodzice). Delikatna, łagodna, strachliwa, ale przy tym pieszczoch. W Azylu się chowa (razem z Kurt), ale jak się ją znajdzie to nie ucieka i daje się pogłaskać i rozkłada się pod ręką. Zupełnie nie jest terytorialna.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10992 dnia: Maj 15, 2013, 00:14:19 am »
Szparaqus, wygłasz ode mnie Petitkę andziulkowatą :heart, choć Andzia takiego charakteru anielskiego nie miała- dym błysk a głaski na jej życzenie
A z Kurt się dogadują te dwie subtelne panieneczki?

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10993 dnia: Maj 15, 2013, 01:04:49 am »
Dogadują. Siedzą sobie jak takie dwie kulki przy drzwiach.
Wygłaszczę wszystkie. MartaP - specjalnie dla Ciebie Pachino ;p Nawet Matyldzie wymiziam.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10994 dnia: Maj 15, 2013, 07:49:10 am »
Ola_19 wszystkiego najlepszego, samych dobrych chwil w życiu i duuuuuuuużo siły życzymy Ci my - Marta, Sławek(małż Marty :P ) Gustuś I Holcia  :tort:  :bukiet i dziękujemy Ci za Twoją pracę dla królików  :bukiet
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10995 dnia: Maj 15, 2013, 10:40:52 am »
Olu od nas również wszystkiego najlepszego, wiele siły i wytrwałości do dalszej cudownej pracy :)  :tort: :bukiet :bunny: :bunny: :bunny: :bunny:
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10996 dnia: Maj 15, 2013, 10:47:17 am »
Wszystkiego najlepszego Olu - dużo siły !

Wirtualny opiekun

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10997 dnia: Maj 15, 2013, 10:50:27 am »
Słuchajcie, jest taka sprawa - w sobotę organizuję wraz z moją grupą z Akademii Trenera warsztaty dla osób związanych z Fundacją Azyl dla Królików. Bardzo pilnie potrzebuję 2-3 osób (wolontariuszy, osób prowadzących domy tymczasowe), które chciałyby/mogłyby w takim szkoleniu uczestniczyć. Poznać nas, dowiedzieć się czegoś nowego, nauczyć się jak rozmawiać z ludźmi w sprawach królików i nie tylko.
Szkolenie odbędzie się w Toruniu w najbliższą sobotę 18 maja godz. 10-16.30. Chętnych prosze o zgłoszenie mailowe katarzyna.stosio@azyl.torun.pl. Podam wówczas więcej szczegołów.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10998 dnia: Maj 15, 2013, 11:51:02 am »
Olu sto lat.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10999 dnia: Maj 15, 2013, 11:58:23 am »
Wszystkiego naj, naj , naj..... :bukiet