Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281412 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10680 dnia: Kwiecień 28, 2013, 19:01:42 pm »
W sumie to nigdy nie dawałam moim uszakom trawy. Dostawały tylko mlecze.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10681 dnia: Kwiecień 28, 2013, 19:10:23 pm »
to żal królasków bo to sama natura  :) mogą dostawać ale ograniczone ilości
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10682 dnia: Kwiecień 28, 2013, 19:21:17 pm »
Velma się przypomina ze swojego DS

Reszta zdjęć i informacji w nowo powstałym temacie Velmy pod linkiem http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15602.new.html#new



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10683 dnia: Kwiecień 28, 2013, 20:54:52 pm »
Tufi bez zmian. wczoraj było więcej bobków niż dzisiaj, nie ma więc żadnej reguły. karmimy, podajemy leki i czekamy na jutrzejszą wizytę u doc.
gdyby Tufi miał taki apetyt na jedzenie, jaki ma na syrop z żelazem...gdyby mógł, wypiłby całą butelkę :) po podaniu mu leku, biegał i szukał butelki z syropem - widocznie ma w sobie to coś :]

jutro wizyta u doc czeka również Kurt, Bonsai, Nelly, Pachino - Pachino - staram się o niej nie pisać, aby nie zapeszać, ale po ostatnim kryzysie, jest lepiej. skręt szyi się nie zmienił, ale znowu Pachino lepiej się porusza i nie traci co chwilę równowagi...(odpukać)

***

majówka będzie dla Azylu kolejnym ciężkim sprawdzianem. za chwilę każde miejsce w Azylu będzie zajęte i co najważniejsze pod naszą opiekę mają trafić kolejny chore króliki.

PILNIE poszukujemy transportu na trasie Trójmiasto - Toruń dla 5-letniej króliczki, którą Fundacja przyjmie pod swoje skrzydła i spróbujemy jej pomóc. dzisiaj otrzymałam tel. od jej właścicielki z prośbą o pomoc.
jeśli chodzi o stan królika, myślę, że zdj. nie wymagają komentarza...:(





króliczka musi dojechać do Torunia najpóźniej do wtorku. prosimy o pomoc!

***

dzisiaj Azyl odwiedził niezwykły gość Oliwer







jeśli tylko przekonamy Weronikę, że Oliwer może podbić serca zakróliczonych, podopieczni Azylu będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie  :przytul

myślę, że każdy chciałby mieć w domu takiego Oliwera :) - to dzieło Weroniki  :przytul




Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10684 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:01:38 pm »
O, matulu! Czy to oko? Czy ludzie powariowali? Doprowadzić do takiego stanu królika? Sami ze sobą z byle g...latają do lekarza.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10685 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:02:42 pm »
Ja bym na pewno chciała mieć takiego Oliwera!! :)

Co do królisia ze zdjęcia, to może udałoby się wysłać go pociągiem w ostateczności?? on naprawdę musi szybko trafić do doc! :(

Tufi, dasz radę dzieciaczku :* :* I moja Pachinka... :(
WO AMIGO

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10686 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:04:54 pm »
Olu co jest temu króliczkowi? to straszne ;(
jak właściele mogli do takiego stanu dopuścić?
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10687 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:14:24 pm »
Wczoraj wpadłam na chwilę do azylu i widziałam jak Pachinka...pobrykuje w klatce  :icon_eek
Dopuszczenie królika do takiego stanu...brak słów...Ciekawa jestem dlaczego akurat teraz właścicielce zachciało się oddać króliczkę...


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10688 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:24:08 pm »
Ja nie wiem ,czy to nie jest karalne....to jest znęcanie się.....
Jak można siedzieć i patrzeć na zwierzę w takim stanie......

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10689 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:26:38 pm »
kata_strofa, brak możliwości sfinansowania leczenia...

Marta, myślałam o pociągu i o pks-ie. w zasadzie za 50 zł można pojechać do Gdańska pks-em i uszak wieczorem byłby w Toruniu, ale trudno znaleźć kogoś, kto mógłby jutro pojechać do Gdańska...ostatecznie pojadę do Gdańska popołudniu, chociaż wolałabym to inaczej zorganizować :/ zwłaszcza, że nie wiemy, czy jutro Tufiemu nie będzie trzeba zrobić transfuzji krwi, a wtedy ktoś musi być z nim kilka godzin bez przerwy u doc :/

co to może być? ropień zagałkowy, koszmarne owrzodzenie rogówki - tak czy inaczej na pewno niewyobrażalne cierpienie...podobno króliczka jeszcze je, ale już nie wychodzi z klatki



Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10690 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:28:06 pm »
O matko!!!! Czy właścicielka nie zauważyła że królik jest chory????? W głowie mi sie nie mieści co ludzie wyprawiaja....ja z moimi zwierzętami biegam do weta z kazdym drobiazgiem....wolę być uważana za nadgorliwa ale przynajmniej kroliki są zdrowe :)

Tufi trzymaj sie chlopaku :*
Moja Nelly :) Buziaki


Suwaczek z babyboom.pl" border="0

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10691 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:29:59 pm »
Ciekawa jestem dlaczego akurat teraz właścicielce zachciało się oddać króliczkę...
Bo nie chce wydawac kasiory na leczenie  :/ :/

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10692 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:31:25 pm »
Ja chciałam jeszcze przypomnieć o zbiórce pieniążków na żwirek - potrzebujemy 850zł - wtedy Azyl otrzyma żwirek, który starczy na 2 msc (ok. 1 tony żwirku). Najprawdopodobniej jutro z siemką zrobimy giełdę na rzecz tej zbiórki :) Jeśli ktoś chciałby pomóc, to proszę zgłaszać się do mnie poprzez PW :)
WO AMIGO

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10693 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:36:28 pm »
Brak słów jak można doprowadzić do takiego stanu.

Zmieniając temat dziś byłam z moją Maciejka u lekarza na szczepieniu i ogólnym przeglądzie  :niegrzeczny , pazury, zęby.
Jest ZDROWIUTKA  :DD
Pozdrawiamy  :heej

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10694 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:49:59 pm »
Trzymam kciuki za to zaniedbane biedactwo z całych sił :(

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10695 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:52:28 pm »
ja rozumiem, że może nie mieć środków na leczenie ale żeby dopiero teraz się zgłosić ? Jak maluch jest już w tak strasznym stanie ? Niepojęte to dla mnie.. Mi się serce kraja jak mój Pixie sie tylko wystrasszy czegoś i nie wie gdzie się schować a co dopiero gdy coś boli. Przecież ten króliczek musi strasznie cierpieć :(
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10696 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:58:49 pm »
O matko :( Słów brak, mam nadzieję, że uda się pomóc tej dziewczynce...
Za Tufiego zaciskam kciuki wciąż i nadal, i jeszcze raz...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10697 dnia: Kwiecień 28, 2013, 22:09:02 pm »
Velma się przypomina ze swojego DS

hmm nie z DT?

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10698 dnia: Kwiecień 28, 2013, 22:10:41 pm »

Ale się uszak cieszył z wyjścia na dwór jak już zaczaił ze trawa nie zjada królików tylko jest na odwrót to tak szalał ze jak wrócił do domu to od razu się położył z główką na boku i spał  :doping:
a co to za uszaczek?

Momo, Momo :P

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10699 dnia: Kwiecień 28, 2013, 22:14:05 pm »
PILNIE poszukujemy transportu na trasie Trójmiasto - Toruń dla 5-letniej króliczki, którą Fundacja przyjmie pod swoje skrzydła i spróbujemy jej pomóc. dzisiaj otrzymałam tel. od jej właścicielki z prośbą o pomoc.
A zrozpaczona właścicielka nie czuje się w obowiązku podwieźć? Jestem gotowa sfinansować jej bilet ze swojej renty
Może przycisnąć kobietę, aby ona lub ktoś z rodziny przywiózł za pokryciem kosztów?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2013, 22:19:02 pm wysłana przez po_sąasiedzku »