Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5292270 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10440 dnia: Kwiecień 15, 2013, 15:00:51 pm »
witamy, witamy! :):)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10441 dnia: Kwiecień 15, 2013, 17:44:26 pm »
Ja też blizniak z 2 czerwca tak jak Kasia. W moim domu sezon letni otwarty. Balkon pożadnie umyty po zimie. Stoją na nim już 2 klatki z papugami a Kubuś przebywa na nim sporo czasu. Ale jak słoneczko mocno przygrzało to schował sie pod stołek do cienia. Fajowe ciepełko.

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10442 dnia: Kwiecień 15, 2013, 19:14:00 pm »
Ale nas tutaj czerwcowych sporo jest usmiech2
ja też czerwcowa :D z tym że 25, więc już nie bliźniak tylko raczek ;)
  
Herbi

Offline agaton85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10443 dnia: Kwiecień 15, 2013, 19:35:12 pm »
To ja proponuję w moje urodziny - 9 czerwca jezyk1 jezyk1 jezyk1
Albo moje - 2.06 :-)


ja też z 2 czerwca :P

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10444 dnia: Kwiecień 15, 2013, 19:43:23 pm »
Agaton to my bratnie dusze tylko ze ja już pani w średnim wieku. Ale mile wspominam Twoje lata. Moja córka jest z 84 roku. :lol

Offline Patva

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10445 dnia: Kwiecień 15, 2013, 21:36:21 pm »
Witajcie! po raz pierwszy piszę na forum samodzielnie, a nie sugeruję Dużemu Zającowi poruszenia pewnych tematów :)
Małe pytanko: czy ktoś będzie jechał z Poznania do Torunia w jakimś najbliższym czasie? Będziemy mieli parę drobiazgów do Azylu, chcielibyśmy przekazać. Bardzo proszę o wiadomości.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10446 dnia: Kwiecień 15, 2013, 21:52:36 pm »
Tufi jest już po zabiegu. wybudził się.

doc usunął mu tkanki. oczyścił ropę. w kości jest dziurka wydrążona przez ropę, ale od początku wiedzieliśmy, że z tym już nic nie zrobimy, a każdy dobry dzień Tufiego to jest wielka radość :)

Tufi jest najdzielniejszym pacjentem pod słońcem. 2 tygodnie temu przeżył straszny kryzys, a dzisiaj okazało się, że w ciągu ostatniego tyg. przytył 10 dag - waży 1,25 kg i nigdy nie ważył tak dużo  :przytul oby jeszcze długo nie odbierał nam nadziei, którą z sobą niesie  :przytul

dzisiaj przed przed zabiegiem, Tufi był w doskonałym nastroju :) oby teraz szybko doszedł do siebie, bo był to kolejny bardzo inwazyjny i bolesny zabiegi :/



























Pesteczka - trudno uwierzyć, że to jest młody królik...

w wynikach krwi, które przyjechały z Łodzi, Pesteczka ma podwyższone wyniki nerkowe. króliczka faktycznie bardzo dużo pije, dlatego pobraliśmy jej ponownie krew. u tak młodego królika nie powinniśmy mieć do czynienia z przewlekłą niewydolnością nerek...miejmy nadzieję, że to tylko efekt stanu zapalnego. zobaczymy.

to niestety nie jedyny problem króliczki.

doc pobrał jej drugi raz wymaz - niestety, ale w wielu laboratoriach nie robią badań w kierunku pasterelozy, więc chcemy to wykluczyć..., a mała mocno kicha :/

Pesteczka ma też bardzo silny ropny stan zapalny uszu, który zaraz może doprowadzić do zapalenia ucha środkowego i objawów jak przy e.c.

poza tym odleżyny i początek pododermatitis.

podsumowując, przed nami długa droga...Wiolu, Pesteczka miała mnóstwo szczęścia, że trafiła pod Twoją opiekę i oby to wykorzystała.

czekamy na wyniki badań i wkraczamy z leczeniem.





























Hugo został wykastrowany i już z niecierpliwością czekam na to, aż znowu zacznie szaleć...mój kochany świr.

u doc był również Bonsai i Fusik. niestety potwierdzają się nasze najgorsze przypuszczania...u Bonsai jest krew w moczu. na szczeście udało pobrać się mocz i jutro dowiemy się, czy maluchy chorują na encephalitozoonozę. w ostatnich dniach oba maluchy były w bardzo dobrej formie - wizualnie też, ale coś jest nie tak. Hugo niestety nie był najlepszym ojcem...

Lola znowu kicha. wisi nade mną wizja Maszy. w przyszłym tyg. robimy wymaz i powtarzamy zdj. rtg. biorąc pod uwagę to, że jako kilkumiesięczny królik miała potężny ropień i ma zmianę w kości w okolicy jamy nosowej, różnych "niespodzianek" można się spodziewać...ale za to ma super DT :D  :przytul:

nie jest lekko, ale ale teraz coś milszego...:)

Marzyciel - najgorszy model pod słońcem :P niestety Marzyciel może się na czymś skupić przez ok 1 sek.

piękny jest, prawda? :D













moje ulubione królicze wąsy :D Corn we własnej króliczej osobie - model idealny ;)













DT dla Nelly jest dla nas w tej chwili priorytetem, ale musi być to dom z doświadczeniem w Toruniu lub okolicy ;)

Nelly jest młodą króliczką, wymagającą szczególnej uwagi, cierpliwego podejścia oraz bliskości doktora Krawczyka :]













Kurt ze swoją sałatką ;) kontrola u doc jutro albo w czwartek.







Dzień Otwarty w Azylu odbędzie się pod koniec czerwca - wcześniejsze czerwcowe weekendy odpadają z uwagi na nieobecność osobowych filarów Azylu :P

Soniu, mamy nadzieję, że tak jak w zeszłym roku dopisze nam piękna pogoda i będziemy mogli skorzystać z uroków otoczenia Azylu :) na wypadek, gdyby pogoda jednak nie dopisała, mamy plan awaryjny :)

Zuza, witaj :* chyba będziemy mieli transport z Poznania w najbliższym czasie :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 22:09:11 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10447 dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:03:46 pm »
Witajcie! po raz pierwszy piszę na forum samodzielnie, a nie sugeruję Dużemu Zającowi poruszenia pewnych tematów :)
Małe pytanko: czy ktoś będzie jechał z Poznania do Torunia w jakimś najbliższym czasie? Będziemy mieli parę drobiazgów do Azylu, chcielibyśmy przekazać. Bardzo proszę o wiadomości.

Ja jadę 18/05 :P Ale pewnie znajdzie się coś wcześniej :) W ogóle.. Zuza! Jak fajnie, że jesteś :*
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10448 dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:11:19 pm »
Tufi to mój bohater, cudowny jest ten uszak, taki cierpliwy i z wielką wolą życia :przytul
Przed Pesteczką długie leczenie się zapowiada, biedna królinka, taka młodziutka i już tyle dolegliwości... :( Trzymam kciuki za tę niebieskooką piękność.
Corn - ech, bez komentarza :zakochany:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10449 dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:13:22 pm »
Tufiaczek jest BARDZO dzielny, a ja jestem z niego bardzo dumna! Oby tak jak najdłużej! :heart
WO AMIGO

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10450 dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:26:03 pm »
Zdjęcia królików pałaszujących zieleninę - mistrzostwo :-)

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10451 dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:29:49 pm »
A ja mam fajną wiadomość :D
Ponieważ nie ominęły Azylu w ostatnim czasie zawirowania płciowe (Rumcajka, Euruś) to proszę zacząć się zastanawiać nad żeńską wersją Fusika, który jest uroczą  na razie ZDROWĄ (odpukać, tfu tfu) dziewczynką ;)
Tufiś jest absolutnie uroczy i taki dzielny <3

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10452 dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:32:58 pm »
Fusia, po prostu.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10453 dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:34:57 pm »
Fusia, po prostu.
zdecydowanie Fusia - malusia ;)
a czy nowy azylant ma już imię?

Tufinek :heart
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 22:45:55 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10454 dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:55:56 pm »
Fusia - jak najbardziej :P

Uszatek z Bydgoszczy o którym wspominałam kilka dni temu - ten z długimi pazurkami, od piątku jest na krótkoterminowym DT u Oli w Bydgoszczy  :przytul Otrzymał imię Coffee.

A brązowy przystojniak który w niedzielę przyjechał do Azylu, zgodnie z propozycję Elżbiety1950 niech ma na imię Bezik :D

Do nowego domu do Warszawy wybiera się Truli i Winky - szukamy dla nich transportu :)

Miejmy nadzieję, że hodowla zielonych roślinek utrzyma się jak najdłużej - trzymajcie za nie kciuki :P Pan Grzegorz zrobił nam i naszym uszatym niesamowitą niespodziankę, nie spodziewałyśmy się takich ilości podkładów higienicznych, ręczników papierowych i takich zielonych pyszności :D Uśmiech podczas odbierania darów nie schodził nam z twarzy :P Królikom chyba zresztą też... ;P

A dzień otwarty w Azylu.... odbędzie się 22 czerwca :)

Serdecznie wszystkich zapraszamy  :bukiet

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10455 dnia: Kwiecień 15, 2013, 23:07:47 pm »
Teraz mam wyrzuty sumienia, że tak długo zwlekałam z zawiezieniem Pesteczki do azylu ale jeżdziłam z nią często do weta ostatnio zmieniłam na tego leczącego króliki nie wspominając już drogi 64 km w obie strony i kosztów  a rezultat żaden.Czytając listę schorzeń małej jestem załamana.Mam tylko nadzieje ,że wyzdrowieje,to kochany uszak a tak wiele przeszedł chciałam dla niej jak najlepiej.Moje króliki się nie zaraziły więc miejmy nadzieję ,że to nie Pastereloza.Ślicznie pałaszuje zieleninke kochana niunia.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10456 dnia: Kwiecień 15, 2013, 23:28:50 pm »
Wiolu, ty jesteś jej wybawicielką, gdybyś nie ty malutka już dawno odkicałaby...
Ile ty poświeciłaś jej serca, czasu i finansów. Zrobiłaś dla niej niesamowicie dużo, nawet osobiscie zawiozłaś
Ech, Łódź nie ma niestety dr Krawczyka :(
W sumie za moją poradą trafiłaś do dr Folusiak, a ja radziłam na podstawie wypowiedzi forumowiczów.
Zostaje nam dr Michałkiewicz, któremu zawdzięczam wyprowadzenie Andzi z bardzo zaawansowanego zapalenia jelit i wspaniałe podejście
Jeszcze jeden wet - wezmę namiary, kiedyś jako młody lekarz przyjmował u mnie na osiedlu, a tera wraz z żoną specjalizują się w nie psach nie kotach a tzw dzikich egzotycznych. Od początku miał wielką sympatie do zajęczaków a leczy nawet skunksy
Miejmy nadzieję, że Pesteczka szybko zacznie zdrowieć

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10457 dnia: Kwiecień 15, 2013, 23:33:36 pm »
Jestem dobrej myśli oby się udało.

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10458 dnia: Kwiecień 16, 2013, 08:06:54 am »
Myślę że Tufi będzie inspiracją dla Pesteczki, Marzyciel może też, ale pod względem zdrowienia a nie brykania :P
  
Herbi

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10459 dnia: Kwiecień 16, 2013, 12:56:10 pm »
A czy Toruń może się jeszcze zgłosić na bazarek, bo teraz nie ma nikogo w kolejce?