Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5280932 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10300 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:17:15 pm »
ysmay ....daj biednej dziewczynie ochłonąć i poznać powoli nowe miejsce i zapachy :) Jak nabierze pewności siebie, to wtedy zacznij jej przedstawiać psy.
Musisz to robić stopniowo i ostrożnie bo Pocahontas raczej nie miała wcześniej z żadnym psem kontaktu. Może się zwyczajnie bać i trzeba to zrozumieć :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10301 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:17:49 pm »
a karawana jedzie dalej  :przytul i  np. Bailo pozdrawia z Azylu :)







zdj. Łatki będą :), a Marzyciel być może będzie miał oczyszczanie tylko  przy znieczuleniu miejscowym i na szczęście poza tym czuje się super...;)



Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10302 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:18:37 pm »
olsztyniaczki są przepiękne...napatrzeć się na nich nie mogę :)

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10303 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:20:50 pm »
no to wspaniale! :):)
ah te królisie kochane  :heart
Patrzy się na nie i świat jest jakiś taki.. piękniejszy.. :)

Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10304 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:21:10 pm »
ysmay ....daj biednej dziewczynie ochłonąć i poznać powoli nowe miejsce i zapachy  Jak nabierze pewności siebie, to wtedy zacznij jej przedstawiać psy.

wiem dlatego jest odizolowana od nich.

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10305 dnia: Kwiecień 10, 2013, 00:10:45 am »
Jestem w szoku co przeczytałam na temat azylu i wszystkich wolontariuszy .Podłość ludzka nie ma granic to pomówienia i zwykła zazdrość. Chodzcie z wysoko podniesioną głową bo to wasza zasługa  i codzienna ciężka  praca bardzo się cieszę ,że tak super sobie radzicie ,że jest takie miejsce w którym zebrali się tak wspaniali ludzie i pomagają ze wszystkich sił bezbronnym stworzeniom.
Czasami a właściwie ciągle zastanawia mnie jak wy dajecie radę bo to ogrom codziennych obowiązków ,jesteście wspaniałe niestety niektórych to boli .Ja jestem godna podziwu stoję za wami murem oby tak dalej a wiem ,że będzie lepiej i lepiej .Co nas nie zabije to nas wzmocni i tego się trzymajcie.
Głowa do góry .


Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10306 dnia: Kwiecień 10, 2013, 00:13:58 am »
Ola, Madzia :przytul Wy wiecie :*
WO AMIGO

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10307 dnia: Kwiecień 10, 2013, 10:21:50 am »
Jak ludzie nie mają co robić i im się nudzi, to się do innych dobrych pracujących zajętych ludzi z zazdrości i nudów przypierdalają. AZYL WYMIATA! :)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10308 dnia: Kwiecień 10, 2013, 10:56:52 am »
AZYL WYMIATA! usmiech2
TAK TAK TAK

A tak na marginesie, komentarz z pretensjami o "żwirku dla bardziej potrzebujących królików z innych rejonów Polski" na FB powalił mnie na kolana...
Azylowa Ekipo - jesteście wielcy, niesamowici i oby tak dalej.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10309 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:06:08 am »
Wczoraj nie miałam już siły dopisać nic więcej, ale dziś jeszcze dorzucę coś od siebie :)

Niejednokrotnie, kiedy chodzę na spotkania adopcyjne czy rozmawiam ze znajomymi o tym, co robię, w pewnym momencie zazwyczaj pada pytanie "a ile za to Ci płacą?". Świadomość ludzi o tym, że można robić COŚ dla kogoś z dobrej woli, jest żadna. Ci, którzy mnie znają, wiedzą że nie żyję tylko i wyłącznie królikami, mam pracę, mam swoją rodzinę. Podobne pytania kiedy opowiadam im o Azylu, o Oli i Magdzie w stylu "Ale z tego da się wyżyć? Ile one z tego mają?".. Niestety, myślę, że jedyne co nam zostało, to odpowiadanie na tego typu pytania i uświadamianie ludzi..

A na żałosne zaczepki, poniżej jakiegokolwiek poziomu po prostu nie warto odpowiadać :)
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10310 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:06:50 am »
komentarz z pretensjami o "żwirku dla bardziej potrzebujących królików z innych rejonów Polski" na FB powalił mnie na kolana...
Wiesz, to i tak jest komentarz od kogoś królikolubnego. Gorsze są jednak te insynuujące korzyści materialne i te w sensie "w d...ch się poprzewracało, zamiast leczyć chore dzieci, zajmują się królikami"  :nunu
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10311 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:11:36 am »
ja mogę leczyć chorych dorosłych - zupełnie nieodpłatnie i nawet młotek swój wezmę :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10312 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:20:26 am »
Tak czytam słowa Oli i Magdy i jestem w ciężkim szoku co ludzie moga wygadywac o Was. Chociaż sama często spotykam się z opiniami że jestem "nienormalna" bo kocham króliki i jestem opiekunem wirtualnym, wysyłam paczki z jedzonkiem dla krolików których nigdy na oczy nie widziałam, wiele osób mówi że pewnie ta kasa idzie na pensje dla opiekunów :( ludzie chyba nie wiedza co oznacza pojęcie wolontariusz....Ja jestem dumna z tego że pomagam zwierzętom, nie tylko królikom, ale i psom i koniom....pomagam tak jak mogę, ubolewam że nie moge byc osobiście w Azylu, ale gdybym miała czas i mieszkała trochę bliżej to bywałabym częściej, dlatego że tak chcę. Każdy z nas ma swoje życie, problemy, pracę, rodzinę a Ci co najwięcej mają pretensji to po prostu nie mają w ogóle swojego zycia, ja sie juz przyzwyczaiłam że uważają mnie za wariatke, bo mówię o królikach, psach i innych zwierzakach...a ja jestem dumna z tego że pomagam zwierzakom, bo one same sobie nie pomogą, wiele razy widziałam jakie zaufanie mają do człowieka nawet wtedy kiedy cierpią z powodu człowieka......możemy uczyć sie od zwierzat

a wszystkim wolontariuszom z Azylu i nie tylko - WIELKI SZACUN !!!!! NIE PRZEJMUJCIE SIE idiotami i ignorantami

Marta masz rację, ludzi cały czas trzeba uświadamiać, ale jednocześnie wyjaśniac znaczenie słowa wolontariusz!!

Wybaczcie za, byc może, brak ładu i składu tej wypowiedzi ale poniosło mnie, kiedy czytam takie słowa. DZIEWCZYNY I CHŁOPAKI, RÓBMY SWOJE I POMAGAJMY MIMO WSZYSTKO :):)

ściskam was :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10313 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:27:11 am »
ja mogę leczyć chorych dorosłych - zupełnie nieodpłatnie i nawet młotek swój wezmę jezyk1
mogę pomagać? mogę?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10314 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:39:23 am »
mogę pomagać? mogę?
prosze bardzo ;)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10315 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:46:53 am »
Solvieg, zamiast narkozy mogę mocno trzymać.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10316 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:49:17 am »
Dziewczyny, ale nam wszystkim płacą  :lol tylko króliki i w innej walucie. Ja co dzień przychodząc do przytuliska dostaje wypłatę - w bobkach  :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: jaka to ładna suma...... jestem bogata  :bunny: :bunny: :bunny:

 



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10317 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:53:34 am »
Ale może rozkręcimy interes. Będziemy pakować w gustowne torebki i sprzedawać jako nawóz do kwiatów doniczkowych. Nie ukrywam, że jak idę przez mieszkanie a natknę się na bobka, to go wrzucam do najbliższej doniczki a ile po nocy towaru się "marnuje"!
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10318 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:57:23 am »
A jak wypłaty nie ma - to jest źle, baaardzo źle

Offline anette

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10319 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:59:24 am »
Dołączam się do wyrazów szacunku i uznania, wręcz podziwu dla Magdy, Oli i innych osób, które tak bardzo się angażują i pomagają króliczkom.  :bukiet  Jesteście super! Niestety zawsze znajdą się osoby, które będą krytykować, choćby się człowiek nie wiem jak starał. Tacy już są, chcą być niezadowoleni i wszędzie widzą podstęp.
Od niedawna śledzę poczynania SPK, ale moja postawa czy wypowiedzi na temat zwierząt nie raz wywoływały uśmiech czy głupie żarty a czasem wręcz ataki w stylu - biedne dzieci nie mają co jeść, a zwierzętom się pomaga. Czy to znaczy, że skoro wśród ludzi jest tyle nieszczęść mamy nie pomagać zwierzętom? Jak czytam to forum to widzę, że siedzą tu o wiele większe pozytywne krejzole niż ja i od razu się lepiej czuję :)
Jeszcze jedna refleksja: dziewczyny pamiętajcie o odpowiedniej ilości wypoczynku i czasu tylko dla siebie, żeby wam starczyło sił na najbliższe lata i dłużej.  :przytul: