Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281151 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9760 dnia: Marzec 16, 2013, 18:05:51 pm »
Przerażenie, złe doświadczenie to jedno, ale może mają też ten bezruch wyuczony? – oszczędzanie energii na zimnie i w głodzie?
coś w tym może być
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9761 dnia: Marzec 16, 2013, 22:02:30 pm »
dzisiaj zaczynamy od bardzo pozytywnej informacji :) w tym tyg. odbyło się spotkanie adopcyjne z potencjalnym opiekunem dla jednego z podopiecznych Azylu. dzisiaj szczęście uśmiechnęło się do Scoobiego! :) :) :) wkrótce na pewno pokażemy zdj. tego cudaka z DS, a ja wiem, że już zdobył serce swoich nowych opiekunów - dziękujemy  :bukiet

chociaż od początku roku pod opiekę Azylu trafiło tak wiele królików (ok 1/2 liczby królików, które znalazły się pod naszą opieką w całym 2012 r.), niesamowicie budujące jest to, co od początku leżało u podstaw budowy Azylu - marzenie o tym, że Azyl będzie przyciągał ludzi, a w tym nowe domy stałe i domy tymczasowe  :przytul oczywiście DT i DS jest wciąż zbyt mało, ponieważ wszystko toczy się w błyskawicznym tempie, ale będziemy robić wszystko, aby Azyl wciąż się tak rozwijał :)

myślę, że największym podziękowaniem za wsparcie, jakie okazują nam ludzie ("nam", tj. Azylowi, który tworzy tak wiele niesamowitych osób - wolontariuszy, działających na rzecz królików w różnorodny sposób) - w tym darczyńcy, bez których pomocy Azyl nie mógłby istnieć, jest taki widok:

Salim tydzień temu walczył o życie, a dzisiaj zaczął sam jeść siano :)





Marzyciel z apetytem zagląda do miseczki z jedzeniem, a dzisiaj podszedł do mnie, kiedy robiłam mu zdjęcia :)





Karim trafił pod fryzjerskie nożyce :P początkowo myślałam, że strzyżenie będzie trwało chwilę, ale ostatecznie trwało godzinę, a i tak musimy zrobić jeszcze drugie podejście (brzuszek i pupa, którą tylko częściowo udało mi się ostrzyc)

















Karmin niestety ma ewidentne zaburzenia neurologiczne - dzisiaj podczas strzyżenia siedział i kiwał głową - lewa/prawa, ale miałam wrażenie, że po strzyżeniu odrobinę się ożywił :)

Aladyn, Cherubin, Dalila i Karim uwielbiają rodicare instant/herbi i jedzą ją samodzielnie z misek :)

***

pod koniec tygodnia podsumujemy wpłaty dokonane na rzecz królików z bydgoskiej interwencji  :bukiet

przy okazji chciałybyśmy już dzisiaj podziękować grupie studentów, która pragnie wesprzeć podopiecznych Azylu i dokonać zakupu najpotrzebniejszych rzeczy - czytanie takich maili to czysta przyjemność :):):)



Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9762 dnia: Marzec 16, 2013, 22:39:31 pm »
No więc, z zawodu jestem fryzjerką iiii..... Powiem ci Olu, że nawet nie źle :D hehehe
A tak serio to widać, że uszaczki nam promienieją ;) Teraz już wiem na pewno, że będzie dobrze :)))

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9763 dnia: Marzec 16, 2013, 22:45:57 pm »
jejku :) królisie pięknieją w oczach!
heheh a fryzury mają pierwszorzędne :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9764 dnia: Marzec 16, 2013, 23:11:42 pm »
Niewiarygodne, jaki postęp widać po tych bidulach! Uroda wręcz olśniewająca! Bardzo się cieszę  :hura:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9765 dnia: Marzec 16, 2013, 23:30:28 pm »
Może coś mi doradzicie Pesteczka uczy sie korzystać z kuwety ale marnie jej wychodzi.Próbowałam nawet podkład w kuwecie zamiast żwirku ale sika gdzie popadnie do kuwety ,wszystkie rogi a nawet na środku najgorsze, że się w tym kładzie i boje się żeby nie poodparzała sobie łapek .Kiedy ją biorę zawsze ma mokrą pupę i śmierdzi ona i cała klatka.To trwa już 3 tygodnie, reszta też nie umiała ale się szybko nauczyły i teraz w klatkach mają dywanik i kuwetę a ta artystka nie kuma już nie wyrabiam z podkładami 3 razy dziennie wymieniam nie chcę ,żeby leżała we własnym moczu z bobkami to samo w kuwecie sporadycznie je widzę.Co robić jutro jeszcze spróbuje na żwirek położyć ręcznik jednorazowy może poskutkuje.

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9766 dnia: Marzec 16, 2013, 23:35:50 pm »
a jak się ma mała Eureka? :)

Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9767 dnia: Marzec 17, 2013, 17:17:52 pm »
już po wizycie i czekamy

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9768 dnia: Marzec 17, 2013, 18:16:36 pm »
Ysmay napewno będzie dobrze. Fakt uszaki z bydgoskiej interwencji pięknieją z dnia na dzień. Już serce sie nie kraje jak ogląda sie ich foty. :(
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2013, 18:19:44 pm wysłana przez gogamor »

Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9769 dnia: Marzec 17, 2013, 18:36:52 pm »
:)

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9771 dnia: Marzec 17, 2013, 22:18:31 pm »
:( :( :( że też ani allegro ani tablica tego nie zakazują..

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9772 dnia: Marzec 17, 2013, 22:27:47 pm »
Mogła bym odebrać te króliczki jutro, ale co dalej? Ja nie jestem teraz w stanie zaopiekować się nimi, za mało klatek, za duży wydatek na moje teraźniejsze fundusze. Mogła bym ewentualnie przechować je na tydzień, nie dłużej. A myślę, że azylu nie ma co obciążać kolejnymi królikami...

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9773 dnia: Marzec 18, 2013, 09:04:16 am »
Pamietajcie ze jest oddzielny wątek "Króliki allegro i innych portali" i są tam osoby ktore odpowiadaja na takie ogłoszenia. Zebyscie się nie powtarzaaly i nie robily niczego na "własną rękę"

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9774 dnia: Marzec 18, 2013, 09:10:03 am »
Poprzednie zdjęcia , które wstawiła Ola jak dla mnie były oburzające  :/ . Jak można było do tego dopuścić. Skrajna głupota. Powiem tak Marzyciel to mały bohater , a Ty Olu jesteś świetną fryzjerką. Momo prześliczny.  :icon_biggrin

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9775 dnia: Marzec 18, 2013, 20:20:10 pm »
jeszcze przed strzyżeniem, ale już piękne :D

Salim vel. Miś zaczyna dostrzegać, że los się do niego uśmiechnął :)





przepiękna Tadea  :)









kolejny niedźwiadek - Karim - póki co wciąż smutny i nadmiernie spokojny, ale myślę, że jeszcze pokaże swoją prawdziwą króliczą naturę :)











z Cherubinem,



który moim zdaniem będzie niezłym ziółkiem :)





takie obserwacje poczyniłam po krótkiej obserwacji Cherubinka podczas pierwszego spaceru :)







Aladyn nie jest gorszy od kolegów i również uczy się jak korzystać z kuwety :)





Marzyciel prezentuje się dość kontrowersyjnie :] gdyby nie to w jakim był stanie, powiedziałabym, że wygląda tragicznie...ale wygląda po prostu jak Marzyciel, który przez najbliższe tygodnie potrzebuje jeszcze opieki sanatoryjnej :)











Marzyciel jest w tej chwili u doc. mam nadzieję, że uda mu się pobrać mocz do badań. niestety jego zaburzenia neurologiczne dają o sobie znać.

poniżej Marzyciel i jego łapka. czasami po prostu siedzi i nią tak uroczo macha...:] albo siedzi i buja się lewo - prawo :]

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=fcgqoJhUgWk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=fcgqoJhUgWk</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=b3Ka5kvc-ys" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=b3Ka5kvc-ys</a>

na szczęście na widok rodicare basic trzęsą mu się uszy :)

po ciężkim dniu króliki w Azylu muszą odpocząć...

Salim chyba w końcu poczuł się bezpiecznie - myślę, że nigdy w życiu się tak nie czuł - kocham ten widok :)



Dalila wzięła przykład z kolegi! :)



Tadea wciąż posągowa i jak w/w niezwykle wyczulona na najmniejszy ruch, ale już z łapkami do tyłu :)







czas na Cogito i Eurekę :D

Cogito jak widać ćwiczy gimnastykę nawet we śnie :P chociaż niestety nie udało mi się uchwycić momentu, kiedy jego łapki wisiały w powietrzu jeszcze wyżej :)













***

Tufi - bohater o świętej cierpliwości...wobec mnie i codziennych zabiegów :)











Kurt, której nie smakuje siano z paśnika, ale kto powiedział, że królik ma jeść siano z paśnika :P







i tak sentymentalnie na koniec...Nobu - dzisiaj przez przypadek trafiłam na jego zdjęcie



***

dzisiaj u doc była też Lola - Marta  :przytul, u której trzeba wejść z lekami. ma zapalenie błony śluzowej nosa, ale dodatkowo szmery oskrzelowe. kicha ropą, więc niestety moja teoria o Maszy nr 2 się chyba sprawdza :] (chociaż Maszi to wojownik pierwszej kategorii)

poza tym na kontrolę pojechali Joel i nasza Nelly walcząca z e.c.

***

może już jutro do nowego DT w Toruniu trafi kolejny uszak. na wtorek planujemy też wyjazd Orsay do nowego domu (z przystankiem w Warszawie :))

w sobotę do DS do Krakowa wyjedzie Simba :D a wraz z nim w podróż do Łodzi zabierze się Mioki oraz Pay :)

***

na szczęście nasze "towarzystwo w trakcie leczenia" ma apetyt i tym sposobem 1kg rodicare basic wystarcza na 2 doby, ale to dobrze :)



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9776 dnia: Marzec 18, 2013, 20:29:17 pm »
Ola Marzyciel po prostu wystukuje rytm:)
ps śliczny mały Nobutek
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9777 dnia: Marzec 18, 2013, 20:36:19 pm »
https://lh5.googleusercontent.com/-fWcui6tfxCw/UUdMhl9opkI/AAAAAAAAX1g/sdqAnqLlMX4/s1022/DSC05641.JPG
Hahahaha.. nie mogę :hahaha Te łapunie, a wzrok spod nich "normalka... codzienność" :bunny:
WO AMIGO

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9778 dnia: Marzec 18, 2013, 20:39:13 pm »
Kurt, której nie smakuje siano z paśnika, ale kto powiedział, że królik ma jeść siano z paśnika jezyk1
No właśnie...kto tak powiedział?
Maluchy są przepiękne. Zdrowieją w oczach i choć nadal serce się ściska to wystarczy sobie przypomnieć zdjęcia zaraz po interwencji. To, że przeżyją najbliższe dni wydawało się wtedy takie nierealne.
Pozdrawiamy razem z Luką, która odkryła w sobie powołanie do bycia bramkarzem i także nie uznaje paśnika jako źródła sianka :)


Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9779 dnia: Marzec 18, 2013, 20:40:09 pm »
https://lh5.googleusercontent.com/-fWcui6tfxCw/UUdMhl9opkI/AAAAAAAAX1g/sdqAnqLlMX4/s1022/DSC05641.JPG
Hahahaha.. nie mogę hahaha Te łapunie, a wzrok spod nich "normalka... codzienność" bunny
"Uciśniona" Eureka :) Śliczna ma mordunię