Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5291003 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9620 dnia: Marzec 12, 2013, 14:44:48 pm »
starszy lekarz i nie potrafił zrobić zdjęcia królikowi.....
a nie zawsze da się odrazu rozpoznać czy dany weterynarz leczy króliki czy nie ,najczęśćiej na odklepanego mówia ze lecza a potem się okazuje.
Już był ten temat poruszany w odpowiednim watku
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9621 dnia: Marzec 12, 2013, 15:00:00 pm »
Olu, a jak się ma ósma króliczka i jak ją zwą?
Co z samczykiem ze schr. W Bydgoszczy tym siusiajacym krwią?

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9622 dnia: Marzec 12, 2013, 15:36:44 pm »
Kochane mordziuszki :) Oby było coraz lepiej, jak wyjdą na prostą - w co gorąco wierzę, będą z nich przepiękne królaski, takie puszki ;)
Trzymam kciuki za całą drużynę.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9623 dnia: Marzec 12, 2013, 16:21:53 pm »
Jeśli chodzi o wetów to bywa różnie . Może właśnie kogoś zaskoczę ,ale obronię wet. ,która uważam ,że przez brak umiejętności ,moją królinkę uśmierciła. Przypomniała mi się sytuacja jak mój mąż wszedł oczywiście za żartował ,że przyszliśmy z pasztecikiem. Pani doktor bardzo się oburzyła.Więc różnie to bywa myślę ,że wiele zła wydarza się przez nie wiedzę.
Co do łapania królików za  nóżki itp. to po prostu skandal.
Wczoraj pokazywali w telewizji króliczki laboratoryjne ,myślałam ,że mi serce pęknie. Tak cudne jak moja Maciejka. To jest na prawdę złe.  :spam:

Emilia mam nadzieję ,że zwróciłaś dobitnie uwagę konowałowi. Znając siebie to byłoby nieciekawie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 16:25:55 pm wysłana przez enia1973 »

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9624 dnia: Marzec 12, 2013, 16:35:02 pm »
Co do łapania królików z  nóżki itp. to po prostu skandal.
tak miałam mu ochote przy.....
jeszcze mnie pouczał mocno go Pani złapie,niech sie Pani nie boi.
a przecież królinka tak grzecznie leżała
 ale dobrze że to trwało tylko chwile :(
Wczoraj pokazywali w telewizji króliczki laboratoryjne ,myślałam ,że mi serce pęknie. Tak cudne jak moja Maciejka. To jest na prawdę złe.  spam
a czegoś takiego nie moge wogóle oglądać :(
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9625 dnia: Marzec 12, 2013, 17:44:05 pm »
a czegoś takiego nie moge wogóle oglądać
ja też nie, wyłączam i tyle :( :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9626 dnia: Marzec 12, 2013, 20:01:20 pm »
Dzisiaj córka przesłała pieniązki na sklep Świat4łap czy nie za pózno. Zbieracie tam jeszcze na zakup potrzebnych karm. Nie zaglądam tu teraz codziennie z braku czasu. Praca. Dopiero teraz nadrabiam forumowe zaległości. Ale z pierwszej wypłaty napewno przeleje coś na Azyl. Trzy uszaki ze Śląska ściskają łapki za biedactwa z Bydgoszczy. Kubuś przyjaciel wszystkich wylizałby każdego maluszka z osobna.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9627 dnia: Marzec 12, 2013, 21:31:23 pm »
po_sąsiedzku wśród królików z Bydgoszczy jest jeszcze piękna, srebrno-popielata/ chociaż ja mam straszny problem z określaniem kolorów :P Dalila :)

dzisiejszy dzień to dzień bez większych zmian, ale w tym przypadku w stosunku do wczorajszego dnia to nie jest zła wiadomość

najbardziej markotne są w tej chwili samiczki - niestety Abigail wciąż nie urodziła :( oraz Cherubin, Aladyn i Salim - podczas kilkugodzinnego pobytu w Azylu, najczęściej nie zmieniają w ogóle pozycji. dużo czasu upłynie, zanim się odblokują. samiczki muszą się rozkręcić z jedzeniem...co ciekawe Marzyciel jest najbardziej kontaktowy i zaczyna się buntować. dzisiaj jeszcze odłożyłam temat walki z pododermatits, bo dla Marzyciela dużym dyskomfortem jest jakikolwiek dotyk w miejscu ran. w najbliższych dniach musimy jednak zabrać się za łapki Marzyciela i pozostałych króli, usunąć fatalną, zmacerowaną sierść - za kilka tygodni zorganizujemy konkurs na najpiękniejsze, puchate królicze łapki :D porządnego strzyżenie wymagają też brzuszki.

z jedzeniem powoli się rozkręcają. Dalila ma bardzo mały apetyt. to samo dot. naszego trio. za to Karim tak bardzo lubi herbi care, że dzisiaj zjadł pięknie z miseczki :)

jutro postaram się zrobić im więcej zdjęć, a oto Marzyciel - to będzie kochany agent, czuję to :)

zaczynamy czyścić futerko :):):)











bez wątpienia, gdyby nie decyzja o podaniu vit. K, bez względu na kroplówki, antybiotyki etc. maluchy nie miałyby żadnej szansy...

***

teraz czas na powrót do przeszłości :)

tej bliskiej - Barney - jeden z olszyńskich interwencyjnych maluszków (z naszego trio z Bailo i Eddim :)) - DS Toruń



olsztyńska Scrapie :) - DT Toruń



Habib ze Złotowa ze swoją partnerką :) - olsztyński DS (były już DT :P)



i odległej - Pusia - DS Wrocław - Pusia trafiła do Schroniska w Toruniu ponad 5 lat temu z moim Guciem - był to jeden z dwóch I adopcyjnych królików z Torunia

oto jej najnowsze zdjęcie :)



przepraszam, że w ostatnich dniach nie pisałam nic o naszym szynszylu, ale od dzisiaj przebywa już w Azylu - doc zbadał szynszyla i stwierdził, że jest zdrowy...biedak miał rany "mechaniczne", a próbowano go leczyć dziwnymi sposobami - podsumowując szynszyl szuka pilnie domu stałego lub domu tymczasowego








Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9628 dnia: Marzec 12, 2013, 21:38:25 pm »
To uszątko z interwencji wygląda lepiej!!!! No i budujące zdjęcia olsztyniaków na DS/DT :) Habib - co za uroda!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9629 dnia: Marzec 12, 2013, 21:39:48 pm »
ten szynszyl to samczyk/samiczka?

aaa Olu...DS Habiba nadal chce być DT :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 21:48:56 pm wysłana przez Deedee »

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9630 dnia: Marzec 12, 2013, 21:46:57 pm »
Habib nie do poznania ,chłopak wypiękniał i jaką ma sliczną puchatą dziewczynke,jak sie ciesze  :doping:
oj było warto przywieżć chłopaków do Azylu :jupi
Dziewczyny cudowne jesteście!

i szynszylek ..... jak najbardziej polecam adopcje szynszylka najczęściej potrzeba im duzo czasu na oswojenie i zaklimatyzowanie ale to naprawde nadzwyczajne kochane i wdzięczne stworzonka potrzebujące BARDZO dużo ruchu :piesek:
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 21:51:39 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9631 dnia: Marzec 12, 2013, 21:50:01 pm »
oj pewnie, że lepiej :D pupa nie jest siedliskiem mln bakterii, ropy i (gnoju) - teraz wygląda już czysto i za jakiś czas wszystko się tam po prostu zagoi :)







a poza tym Marzyciel ma już bardziej królicze uszy i naprawdę wykazuje największe zainteresowanie światem - bohater nasz :)

niewyobrażalnie cieszę się jak na niego patrzę :) z pt. na sb. byłam właściwie pewna, że jemu nie da się pomóc...:(

Deedee...jutro Ci powiem, bo szczerze mówiąc, tego w rozmowie z doc...już nie wychwyciłam :]



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9632 dnia: Marzec 12, 2013, 21:53:41 pm »
Olu, jakiej płci jest szynszylek?
Czy nie ma bezpiecznego sposobu aby Abigail trochę przyśpieszyć poród? Jak ona tak zastygła w przerażeniu i niedoli to może się przeciąga....

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9633 dnia: Marzec 12, 2013, 21:54:03 pm »
majka jak tam Easy?zdrowa?
Easy już zdrowa ;) Wszystko ok. Z fotkami teraz ciężko, bo obecnie cały marzec jeżdżę na kursy zawodowe 70 km od mojego miejsca zamieszkania i do domu wracam jak już się zciemnia...  A Easy i tak się buntuje i albo siedzi za łóżkiem, albo pod, albo w klatce :D Zobaczę co da się zrobić ;)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9634 dnia: Marzec 12, 2013, 21:56:44 pm »
a jak idzie zaprzyjażnianie Easy?
czy na razie nie idzie :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9635 dnia: Marzec 12, 2013, 21:58:34 pm »
po_sąasiedzku, jutro ustalę co z tą płcią :) co do Abigail, jeśli jutro nie urodzi, będę dzwonić do doc...i zobaczymy :(

nie wszyscy pamiętają historię króliczki z piwnicy http://forum.kroliki.net/index.php/topic,10668.msg212791.html#msg212791 - ponad 2 lata temu, jej nie udało się pomóc. przez kilka dni przebywała zamknięta w piwnicy z trutką na szczury jako jedynym pokarmem. gdyby ktoś zadzw. 2-3 dni wcześniej, mielibyśmy szansę. niestety ona jej nie otrzymała. może teraz w jakimś sensie wróciła...



Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9636 dnia: Marzec 12, 2013, 21:59:43 pm »
Olu ok :P pytam bo mam zaszynszylowaną koleżankę....i kto wie czy by bidy nie przygarnęła, ale musiałabym wiedzieć coś więcej na jej/jego temat :)

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9637 dnia: Marzec 12, 2013, 22:54:09 pm »
Pewnie wróciła w tych wszystkich biedakach i dała Wam pokazać ,że uratowałyście i ją tamtym razem :przytul

To już kolejny wpis , a mi brak słów , aby opisać co czułam patrząc na te biedy i co czuję teraz widząc ,że powolutku dzięki Wam wracają do zdrowia ........... jesteście wielkie i ukłony i czapka z głowy przed dok. Krawczykiem , to nie lekarz  On rozmawia ze zwierzętami dlatego tak potrafi im pomagać to ejst to jak człowiek jest na stanowisku z powołania , oddania i miłości  nie tylko do tego co robi ale i do zwierzaków  :* wspaniały zespól  :*



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9638 dnia: Marzec 12, 2013, 23:05:23 pm »
Jesteście niezwykłe - patrząc na te pierwsze zdjęcia miałam w głowie jedną myśl - te zwierzęta są zamęczone na śmierć, nie można im już pomóc. A wy, pomimo ich stanu i pomimo tych wszystkich, które poumierały niezależnie od włożonych wysiłków, widzicie promyk nadziei i chcecie walczyć. To niezwykle wartościowe. Nie byłoby mnie stać na taką postawę za to z przyjemnością dorzucam co tam mogę aby pomóc wam ją zachować. 

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9639 dnia: Marzec 12, 2013, 23:22:47 pm »
anka_u idealnie to ujęłaś!

WO AMIGO