Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5292233 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tofik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9480 dnia: Marzec 09, 2013, 17:20:31 pm »
może jednak da się uratować oko temu króliczkowi? mój królik też był w ciężkim stanie i weterynarze rozkładali ręce ale na szczęście znalazł się weterynarz, który podjął się leczenia i udało się uratować oko. Weterynarz nazywa się dr Kiełbowicz i jest specjalistą okulistą

Powodzenia

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9481 dnia: Marzec 09, 2013, 17:25:20 pm »
u wszystkich samców w pon. musimy zrobić usg, pobrać mocz do badań w kierunku encephalitozoonozy oraz zrobić badania krwi

tak jak napisała Magda, w zw. z krwią w moczu oraz kale, a także biorąc pod uwagę okoliczności, istnieje ryzyko, że u królików doszło do zatrucia trutką na szczury - podstawowy objaw krwawienie z jam ciała...

istnieje również opcja, że kolor moczu ma zw. z encephalitozoonozą - u kilku królików występują objawy neurologiczne - bujają się :(

krwawe wysięki są bardzo intensywne szczególnie u samców - nie ma nawet odrobiny normalnego moczu, kału; u samic, które jeszcze nie urodziły jest lepiej, ale u samiczki, która urodziła dzisiaj w nocy, mocz jest bardzo krwawy (i nie ma to zw. z porodem) :(

zdj. i opis poniżej - imiona nadamy wieczorem



niedomykalność prawej komory serca - nieleczona prowadzi do wodobrzusza

świerzb w uszach i na skórze

ropny wysięk w prawym worku spojówkowym

obniżona temp. ciała

bardzo silny stan zapalny jelit



świerzb w uszach i na skórze

obniżona temp. ciała

bardzo silny stan zapalny jelit



stan po owrzodzeniu rogówki - zmiany ropne - oko nie spełnia w tej chwili już jakiejkolwiek funkcji - może być wyłącznie przyczyną dalszych problemów... - musi zostać amputowane, ale przez najbliższe ok 2 tyg. podajemy antybiotyk do oka, aby chociaż trochę przytłumić bakterie przed zabiegiem :/

świerzb w uszach i na skórze

obniżona temp. ciała

stan zapalny jelit



świerzb w uszach i na skórze

obniżona temp. ciała

bardzo silny stan zapalny jelit



świerzb w uszach i na skórze

obniżona temp. ciała

bardzo silne wzdęcie - dla odróżnienia od pozostałych królików brak wody w jelitach



świerzb w uszach i na skórze

stan zapalny małżowiny usznej - zgrubienia w uszach

co najmniej dwa płody - poród dzisiaj/jutro



świerzb w uszach i na skórze

kilka wyczuwalnych płodów - poród dzisiaj/jutro



dzisiaj w nocy urodziła. jeden maluszek jeszcze żyje, ale jego szanse są tak naprawdę zerowe...strasznie przykry widok.

***

wszystkie króliki poza samicami (z uwagi na płody) otrzymały iwermektynę na świerzb - powtórka za 10 dni

poza tym w ruch poszedł metronidazol dożylny, sul-tridn, enrocin (oczywiście nie razem, ale w zależności od królika)

cała 8 otrzymała i będzie otrzymywać codziennie również witaminę K, która jest naszą jedyną bronią, jeśli doszło do zatrucia trutką na szczury, ale to jest niestety bardzo wysoce prawdopodobne...

do tego lydium...

w klatkach króliki zachowują się tak, jakby zaraz miały zniknąć. bardzo przykry widok. czasami jeden czy drugi próbuje coś zjeść, ale niestety to tylko próby. ku naszej ogromnej radości bardzo ładnie jedzą herbi care ze strzykawki i to dla nas teraz podstawa.
generalnie jest bardzo źle i nie wiem czy i jak mówić o rokowaniach. gdyby nie to krwawienie...ale to może być największy zabójca.

pozostaje nam czekać. przed nami koszmarne dni...

w pon. spr. jeszcze stan uzębienia

***

dzisiaj doktor obejrzał też innych chorych podopiecznych Azylu i tutaj też przeważa nadmiar złych wiadomości - przez ostatnie tyg. do Azylu trafiło kilkadziesiąt chorych królików..:(

co do królików z olsztyńskiej interwencji - u Balzi pojawiło się lekkie skrzywienie głowy - tak jak Taurus (w końcu to jedna rodzina...) będzie otrzymywać sul-tridin w zw. z podejrzeniem e.cuniculi (poza tym Balzi i Taurus czują się super i wyglądają pięknie).

Nelly - nie wszyscy ją kojarzą, ale Nelly trafiła do nas ok 5 tyg. temu ze sklepu w Bydgoszczy z krwawym wylewem do oka, który początkowo wyglądał jak efekt urazu mechanicznego. z czasem wylew się jednak powiększył. po ok 2 tyg. u Nelly pojawiła się wysoka temp. leki zwalczyły infekcję, ale pojawił się lekki skręt głowy, czyli wchodzimy z leczeniem na e.cuniculi.

Velma - kolejny królik z Bydgoszczy, który trafił do nas 3 tyg. temu z min. skrętem głowy...(królik znaleziony na ulicy). króliczka zachowuje się ok. skręt jest widoczny tylko kiedy siedzi, ale będziemy podawać jej sul-tridin.

królik z Bydgoszczy (póki co bezimienny - kopia Nelly)  - palpacyjnie ok, ale sika krwią - w klatce i poza nią. pon. USG i badania krwi. oby to było tylko zapalenie pęcherza. na szczęście ma ładny apetyt, robi bobki i nie narzeka na brak energii ;)

teraz czas na lepsze informacje:

Bonsai i Fusik - nosy wyglądają o wiele lepiej i maluszki również (w końcu)

Mioki może już jechać do nowego domu :)

Momo czuje się znacznie lepiej - osłuchowo jest już czysty. miejmy nadzieję, że furosemidum całkowicie zlikwiduje problem kaszlu. chłopak wychodzi na prostą.

Pachino - aż boję się o tym mówić, ale czuje się lepiej. temp. w normie. apetyt ogromny. znacznie mocniejsze czucie w łapkach (chociaż tył daleki jest od ideału). oczopląs tylko kiedy się zdenerwuje - delikatny. zaczęła chodzić...i zaczęła kłaść się z łapkami wyciągniętymi do tyłu...dzisiaj I raz od kiedy do nas trafiła. Pachino jest nieszczęśliwa z powodu il. leków, które dostaje, ale to niesamowicie dzielna dziewczyna. we wt. myślałam, że to już koniec...

Tufi dzielnie znosi podawanie leków i oczyszczanie rany po zabiegu. jest niesamowity.

doktor był dzisiaj w Azylu 2 godziny. potem Konrad przyjechał do nas po pracy :bukiet - tutaj trudno znaleźć słowa, które odpowiednio wyrażałyby to, jak wiele to dla nas znaczy...

w Azylu nie ma możliwości noclegi, ale w tej chwili dyżury rozciągają się od rana do wieczora...Marta dziękujemy za dzisiaj  :przytul bo po wizycie doc i otrzymanych wiadomościach psychika moja i Magdy chyba osiągnęła chwilowo granice wytrzymałości :]

teraz w Azylu jest Milena i Paulina  :przytul

wieczorem do DT u naszej Anety trafi prawdopodobnie Atari  :przytul



Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9482 dnia: Marzec 09, 2013, 17:33:48 pm »
Jezu, brak mi słów na to wszystko. Dobrze że jesteście :*

Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9483 dnia: Marzec 09, 2013, 18:08:54 pm »
Bardzo przykre...  ;(

dobrze, że jesteście....
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9484 dnia: Marzec 09, 2013, 18:23:18 pm »
maluch z niedomykalnością prawej komory serca ma też bardzo mocny pododermatits



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9485 dnia: Marzec 09, 2013, 18:35:16 pm »
Strasznie przygnębiające jest samo czytanie tych wszystkich złych wiadomości.. a co dopiero przeżywanie ich i walka z nimi... Ale trzeba walczyć, zrobimy wszystko co się da, żeby pomóc!
WO AMIGO

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9486 dnia: Marzec 09, 2013, 19:04:33 pm »
Tak  okropnie patrzy síę na cierpienie :placze tych biednych maluszkow  :( strasznie cieszy mnie to ze Momo wyszedł na prostą. :brawo:  Pani Olu i Pani Magdo i wszyscy wspaniali WOLONTARIUSZE trzymajcie  się :bukiet na pewno nie bedzie łatwo ale juz nie raz pokazłyścieże razem możemy wiele i to prawda. Ja z całej siły wieżę że będzie tak jak z olsztyniakami wypięknieją i dojdą do mety Ds. Wszyscy jesteśmy z wami !   :kiiss :bukiet
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2013, 20:15:54 pm wysłana przez zuzia11 »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9487 dnia: Marzec 09, 2013, 19:05:40 pm »
dzisiaj zużyłyśmy właściwie puszkę herbi care 200 gr. na jutro mamy jr farm. zamówiłyśmy też w uszatkowo.pl na szybko dwa opakowania rodicare instant po 170 gr i kolejne opakowania rodicare basic dla Tufiego i Pachino.
gdyby ktoś chciał wesprzeć uszaki poprzez zakup karmy ratunkowej czy też biolapis, byłoby super. oby tylko los nam nie odebrał szansy na walkę - nawet jeśli bardzo długą, to już nieważne...tego boję się ze wszystkiego najbardziej.



Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9488 dnia: Marzec 09, 2013, 19:11:50 pm »
A ile krolikow jest teraz w azylu ?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9489 dnia: Marzec 09, 2013, 19:13:52 pm »
36



Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9490 dnia: Marzec 09, 2013, 19:15:17 pm »
A co u Hugusia  ?

Offline moniuhna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9491 dnia: Marzec 09, 2013, 19:40:04 pm »
Boże, to takie smutne... ;( Dziewczyny, nie podawajcie się! Dobrze, że jesteście i króliczki mają jeszcze szansę... Wspieramy was całym sercem! Jeszcze dziś zrobię przelew dla tych biedaków i kupię wam trochę karmy ratunkowej! Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaka jest najlepsza? Wiem, że chodzi o RodiCare, ale w Uszatkowo.pl mają tylko to:
http://uszatkowo.pl/rodicare/152-rodicare-basic-granulat-1kg-alfavet.html
Jeśli chodzi o coś innego, będzie wdzięczna za wskazówki, żeby nie popełnić błędu i zamówić ten produkt, który trzeba.
Trzymajcie się, Olu i Magdo i wszyscy wolontariusze na posterunku! Przesyłamy wam dużo sił :*

EDYCJA

Znalazłam dostępne RodiCare karma ratunkowa puszka 170g na www.swiat4lap.pl Czy ktoś wie, czy jest to firma godna zaufania? Mają też Bio-Lapis. Dziewczyny, ile wam potrzeba?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2013, 20:02:32 pm wysłana przez moniuhna »
"It's not just what you're born with, it's what you choose to bear,
It's not how big your share is, but how much you can share.
And it's not the fights you dreamed of, but those you really fought,
It's not what you've been given, but what you do with what you've got..."

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9492 dnia: Marzec 09, 2013, 19:51:51 pm »
Trzymajcie się, Olu i Magdo! Przesyłamy wam dużo sił :*
Chciałam tylko dodać, że nie tylko Ola i Magda są na posterunku, ale oczywiście takze nasze dzielne wolontariuszki azylowe  :przytul


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline moniuhna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9493 dnia: Marzec 09, 2013, 20:01:49 pm »
Chciałam tylko dodać, że nie tylko Ola i Magda są na posterunku, ale oczywiście takze nasze dzielne wolontariuszki azylowe  przytul

Tak miałam napisać :) Oczywiście, że przesyłamy dużo sił i ciepłych myśli WSZYSTKIM wolontariuszom! Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby nie tyle dzielnych osób zaangażowanych w pomoc Azylowi i uszakom...
"It's not just what you're born with, it's what you choose to bear,
It's not how big your share is, but how much you can share.
And it's not the fights you dreamed of, but those you really fought,
It's not what you've been given, but what you do with what you've got..."

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9494 dnia: Marzec 09, 2013, 20:04:16 pm »
gdyby ktoś chciał wesprzeć uszaki poprzez zakup karmy ratunkowej czy też biolapis, byłoby super.
Rozmawiałam przez telefon z Panią Beatą z uszatkowo.pl i mimo, że nie jest teraz dostępne, będzie dla Was jedna puszka rodicare instant ode mnie.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9495 dnia: Marzec 09, 2013, 20:04:45 pm »
swiat4lap to bardzo porządna firma, sama wiele razy od nich zamawiałam, a teraz współpracuję z nimi i wszystko jest OK :)
WO AMIGO

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9496 dnia: Marzec 09, 2013, 20:09:21 pm »
Pozdrawiam jeszcze  raz bo  gdyby  nie wy... To  nie wiem co :* trzymajcie się  ciepło   :bukiet
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2013, 20:19:16 pm wysłana przez zuzia11 »

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9497 dnia: Marzec 09, 2013, 20:32:28 pm »
Mogę prosić więcej zdjęć od opisu: wczoraj do Azylu trafił też inny królik z Bydgoszczy - króliczka do złudzenia podobna do Nelly.
dzisiaj niestety dokonałyśmy smutnego odkrycia - króliczka po prostu sika krwią (to nie jest zabarwiony mocz...)
Niunia jest do złudzenia podobna do Semirka;)

Po prostu tragedia z tymi uszakami, łzy same cisną się do oczu. Boże, żeby to wszystko dobrze się skończyło...jestem pełna nadziei, ale rozsądek podpowiada, że może być ciężko. Przesyłam pozytywne myślenie i dużo zdrówka dla uszaków. Udostępniłam już akcję na facebooku, mam nadzieję, że uda im się pomóc!

To, co ciśnie mi się na usta apropo właściciela zostawię lepiej dla siebie... :wisielec:
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9498 dnia: Marzec 09, 2013, 20:36:44 pm »
owa króliczka okazała się samcem. wciąż sika krwią - pisała o tym Madzia i Ola. nie wiem czy Ola ma więcej zdjęć, ale jeśli ma to pewnie postara się wstawić w najbliższym czasie. ;)

dziękujemy za wszelką pomoc, zwłaszcza za Rodicare <3 bo nasze nowości zjedzą taką puszkę w 2 dni góra, oby na zdrowie...

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9499 dnia: Marzec 09, 2013, 21:27:45 pm »
Tak w świecie4łap można kupić właśnie BioLapis, będziemy próbować też go sprowadzić w większych ilościach tu na miejscu za pośrednictwem dr Krawczyka. Jeśli chodzi o owsiankę JRFarm to dostępna jest chyba tylko tutaj - http://www.zoohurtowo.pl/gryzonie/pokarm/suchy_pokarm/jr_farm_breifutter,p110003285 i HerbiCare też tu jest - http://www.zoohurtowo.pl/gryzonie/pokarm/suchy_pokarm/herbi_care_plus_karma_dla,p1462894692

Dziękujemy wszystkim za okazywane wsparcie w tym duchowe, które często jest w tym wszystkim najważniejsze...  :przytul

Deedee zaraz sprawdzę czy doszedł formularz od Ani :)