Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281082 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9300 dnia: Marzec 03, 2013, 17:58:56 pm »
na rozstanie najlepszym psychologiem jest kolejny kudłaczek do przytulania  :)
ja szukałam  chociaz z wyglądu kopi naszej Tosi -która odeszła ale niestety nie znalazłam :(
był kiedys dawno identyczny samczyk w Azylu.
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9301 dnia: Marzec 03, 2013, 18:04:54 pm »
zuzia11 pytaj pytaj i nie odpuszczaj ;)
emilia...tak, nowy uszak to dobre wyjście...ale niczego nie można przyspieszać. To musi wyjść samo z człowieka, jak poczuje potrzebe to wtedy zakocha się bez pamięci w którymś. Ale nie ma co tego robić na siłę, może dla Eli to jeszcze nie czas na nowe uszka w domu :)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9302 dnia: Marzec 03, 2013, 18:09:04 pm »
może dla Eli to jeszcze nie czas na nowe uszka w domu
Ale potem moze nie byc Franulki,bo ktos sie zakocha i skradnie....

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9303 dnia: Marzec 03, 2013, 18:19:07 pm »
Soniu, może później, bo mi zostało jeszcze wiadro łez.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9304 dnia: Marzec 03, 2013, 18:32:04 pm »
Deedee oczywiście każdy sam wybiera ale nieraz troche trzeba pomuc bo ciężko tak samemu przeżywając  świeżą strate podjąć decyzje o kolejnym króliczku a to na prawde pomaga  jeszcze taka podobna królinka....może więcej takiej szansy nie być :( lepiej płakac w futerko futrzaczka niż samotnie  :)
mamy przecież przykłady-Esca :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9305 dnia: Marzec 03, 2013, 18:41:37 pm »
Jasne że tak, ale każdy stratę przeżywa na swój sposób. Jedni wolą opłakać zwierzaka w samotności, a drudzy nie mogą znieść pustki i od razu przygarniają kolejnego zwierza :) To zależy od człowieka i jego charakteru. Jak widać Ela należy do tych pierwszych. Gdy przyjdzie na nią czas...to jestem pewna że uszka zawitają znowu w jej progach :) Nic na siłę.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9306 dnia: Marzec 03, 2013, 18:50:49 pm »
U mnie pustki nie ma. Mam na dt Odlota i teraz na tydzień Bongo ( miałam juz go ze 2 miesiące ,przeszło rok temu na dt ). Nie chcę na razie z żadnym na stałe wiązać,bo jestem sama i mam nie rozwiązane sprawy zdrowotne. Nie chcę znowu zamartwiać się co zrobić ze zwierzakami jak dostanę wezwanie do szpitala jak ostatnio miałam. Bardzo kocham króliki i prędzej czy później jakiś u mnie wyląduje wbrew zdrowemu rozsądkowi i piep...u rodziny, która tak naprawdę ma mnie w d...
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9307 dnia: Marzec 03, 2013, 21:06:45 pm »

Jaka piękna rudzinka  :zakochany: Oby po sterylizacji szybko znalazła kochający dom.

Cogito z dumnie uniesioną głową pozuje ;) Śliczności. Mam nadzieję, że badania moczu nic nie wykażą Olu!

A co do Momo to Zuzia!! !! !! Bierz się za tego ślicznego grubaska!!!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9308 dnia: Marzec 03, 2013, 21:18:49 pm »
zuzia11 mam sentyment do Momo, sama go odbierałam od poprzedniej właścicielki :) :) Bierz go kochana! :)
WO AMIGO

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9309 dnia: Marzec 03, 2013, 21:24:52 pm »
Momo ma niezłe lobby  :diabelek Mama zuzi11 musi ulec  :niegrzeczny

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9310 dnia: Marzec 03, 2013, 22:10:29 pm »
dzisiaj wieczorem otrzymałam wiadomość o kolejnym króliku, który jutro trafi do Azylu :( informacja ta jest o tyle nieciekawa, iż w piątek Magda otrzymała informację o kolejnej interwencji i królikach przebywających w fatalnych warunkach...chciałybyśmy po nie pojechać w najbliższych dniach, ale musimy chociaż w ograniczonym zakresie przygotować do tego Azyl...
w tej chwili w domach tymczasowych przebywa 45 królików z Azylu - jak widać udaje nam się realizować założenie, które leżało u podstaw Azylu - Azyl = więcej domów tymczasowych oraz domów stałych, ale nasze potrzeby wciąż rosną i tej tendencji nie da się już zatrzymać, więc musimy znowu się zmobilizować :)

w zw. z coraz większą domów tymczasowych, potrzebujemy kolejnych klatek oraz transporterów - domom tymczasowym zapewniamy to, czego potrzebują - w wielu przypadkach zaczynając od niezbędnych akcesoriów. wspólnie z DT staramy się, aby tymczasowiczom niczego nie brakowało  :przytul

dom tymczasowy to doskonała opcja na to, aby poznać króliczą naturę i sprawdzić, czy królik to zwierzę, z którym uda nam się "dogadać" ;)

czasami nawet krótkoterminowy dom tymczasowy - tak jak w obecnej sytuacji - jest na wagę złota, dlatego prosimy wszystkie osoby, które mogłyby nam pomóc o kontakt - razem możemy zrobić mnóstwo i myślę, że Azyl jest tego doskonałym przykładem  :przytul

dzisiaj w Toruniu odbyło się zakończone pozytywnie spotkanie adopcyjne z nowym opiekunem jednego z naszych azylowych podopiecznych  - we wtorek okaże się, kto jest tym szczęściarzem :) jutro odbędą się kolejne dwa...ale to wciąż zbyt mało, ponieważ przed nami kolejna próba :/

przypominamy o możliwości wsparcia naszych podopiecznych poprzez sklep uszatkowo.pl, wirtualną adopcję oraz poprzez wpłaty na konto Azylu

Citibank Handlowy
Nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z tytułem przelewu: "Darowizna na rzecz Azylu"


podopieczni Azylu z przyjemnością rozpakowują również wszelkie paczki :D, które można kierować na adres:

Schronisko dla Zwierząt w Toruniu
Azyl dla Królików
ul. Przybyszewskiego 3
87-100 Toruń

p.s. Habib i Seen właśnie dojechali do Olsztyna - KasiaP, Grzegorz, Asia, Ania  :bukiet



Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9311 dnia: Marzec 03, 2013, 22:12:46 pm »
Musi ulec ! :D MartaP ja też. I dzieki za poparcie dziewczyny :] moja mama czyta forum więc dobrze się składa :) zrobię co w mojej mocy ;)) majka44kc próbuje ale jest wyjście :D azyl zawszę daje radę trzymam kciuki za was wszystkich :bukiet.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2013, 22:16:02 pm wysłana przez zuzia11 »

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9312 dnia: Marzec 03, 2013, 22:43:28 pm »
oby to nie było kolejne 30 par uszu....

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9313 dnia: Marzec 03, 2013, 23:24:22 pm »
No to kolejna próba przed azylem! Trzymam za was kciuki! Wierzę że dacie radę! Zawsze dajecie to i teraz tak będzie ;)
Mam nadzieję, że tych uszu z interwencji nie będzie tak dużo jak z ostatniej interwencji...
 :bukiet

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9314 dnia: Marzec 04, 2013, 13:43:59 pm »
Pani Olu czy będzie może Pani w piątek z królami u Dr. Konrada ? :)
Kicha moja mama ma już dość mojego gadania na temat "Momo"  :( pomóżcie  Deede coś  radzisz ?___
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2013, 18:08:32 pm wysłana przez zuzia11 »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9315 dnia: Marzec 04, 2013, 19:10:55 pm »
oto Filon - 1,5 roczny królik, który trafił pod naszą opiekę dzisiaj rano. przez pierwotnych właścicieli został oddany z powodu alergii dziecka. Filona przygarnęła wówczas znajoma rodzina, posiadająca psa - yorka. okazało się, że Filon fatalnie reagował na obecność psa (paraliżował go strach) i z tego powodu znalazł się pod naszą opieką. dla Filona alergia dziecka okazała się szczęśliwa.

Filon waży 3,7 kg - na zdjęciach nie widać jak fatalnie wygląda, a wygląda gorzej niż Momo w dniu, w którym do nas trafił. myślę, że Filon musi zrzucić ok 1,5 kg. stan wątroby jak zawsze w takim wypadku budzi poważny lęk.

























dla Filona szukamy wirtualnego opiekuna, który zadba o dużą ilość pysznych ziół i sianka na najbliższe tygodnie i miesiące :/

z uwagi na zmiany skórne u Filona zostały pobrane zeskrobiny w kierunku grzybicy

w weekend miejsce w Azylu znalazły też 2 inne króliki (jeszcze nie zdążyłyśmy ich przedstawić)

Gaja i Midas

Gaja - ok 3-letni baranek/samiczka z nadwagą - wiem, że wygląda tak jak Filon, ale Gaja waży 2,7 kg i musi schudnąć ok 0,5 kg











Midas - ok 3/4 letni samiec również z lekką nadwagą















***

Atari została dzisiaj wysterylizowana ;)

Atilkę najprawdopodobniej w czwartek czeka zabieg mastektomii. u króliczki pojawiły się przerzuty przy sutkach. Atilka jest już staruszką z dość słabym sercem, ale nie ma na co czekać :(

po wizycie wet. jest również Tufi - w czwartek Tufiego czeka zabieg oczyszczania ropnia. z zewnątrz wszystko jest ok, ropa się jeszcze nie zbiera, ale w pyszczku niestety już tak. w przypadku Tufiego to jak wiemy nic szokującego. zabieg był tylko kwestią czasu. na pocieszenie powiem, że Tufi nie stracił na wadze :) (w tym przypadku to niezwykle ważne :))
poza tym Tufi tyg. opuści Azyl i trafi do DT u szpaqus  :bukiet Tufi to uszak, który niesamowicie chwyta za serce chyba każdego. cieszę się, że z nami jest. to prawdziwy króliczy bohater ;)

plany na dzisiejszą wizytę musieliśmy trochę pozmieniać. jutro doc zobaczy Franklina, Kurt, Mioki etc. a w czw. przed nami kolejne wizyty i zabiegi.

Eureka! :) :) :)























Dafne i Truli - doskonały "kobiecy" duet (przynajmniej na wybiegu ;))











piękna Dafne :)









i jej prawie lustrzane odbicie - Truli :)







Dafne i Truli...Truli to ta, której nie widać :P



ooo już jest :P jak widać Dafne podąża przed siebie, nie bacząc na to, czy nie pociągnie za sobą ofiar :P



***

Ethel - jeść, jeść, jeść - to jest hasło jej życia - podczas spacerów skupia się przede wszystkim na poszukiwaniu pokarmu :P

i tak np. klatka Atilki podczas jej nieobecności



a tutaj zonk!

klatka zamknięta i widać tylko uszy :P



***

zuzia11 w tej chwili nie wiemy jak będzie wyglądał piątek - podejrzewam, że króliki będą u Konrada, ale nie wiem o której i o której ja będę ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2013, 19:21:34 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9316 dnia: Marzec 04, 2013, 19:42:53 pm »
Aha ok dziękuję ;) może się spotkamy kto wie... :D

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9317 dnia: Marzec 04, 2013, 20:22:16 pm »
Widzę, że teraz czas w azylu na czarne, tłuściutkie barany - oba przecudowne, oby udało się schudnąć! ten nowy niebieskooki uszak też chwyta za serce, jak chyba każdy niebieskooki...
Trzymam mocno kciuki za Atilkę, bardzo bym chciała, by ta starsza królinka zdążyła jeszcze zażyć ciepła stałego domku. Atilko, walcz :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Boro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9318 dnia: Marzec 04, 2013, 20:30:08 pm »
Jest możliwość adoptowania któregoś z nich ? ???

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9319 dnia: Marzec 04, 2013, 20:32:53 pm »
Boro, no jasne, że tak!
wystarczy wejść na adopcje.kroliki.net, wybrać króliczka i wysłać formularz adopcyjny :)
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new