Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281006 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9040 dnia: Luty 20, 2013, 18:42:06 pm »
Dobrusia, a jak tam Winnetou?

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9041 dnia: Luty 20, 2013, 20:51:48 pm »
Z Winnetou dobrze.
gorzej z PIstacja.
Winnetou daje się głaskac przy dawaniu jedzenia, i podchodzi zaciekawiony do człowieka jak biega, ale nie lubi brania na ręcę.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9042 dnia: Luty 20, 2013, 21:01:59 pm »
Jak na Winnetou to i tak duży postęp :) Gratuluję dobrej ręki! :)
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9043 dnia: Luty 20, 2013, 21:04:40 pm »
dobrussia, nas również zaniepokoiła informacja o wadze Variusa, dlatego już wczoraj przeprowadziłyśmy na ten temat z mikaja rozmowę pt. bezwzględna dieta (o ile faktycznie to 2,5 kg)

zawsze każdemu potencjalnemu DT oraz DS polecam i wskazuję dietę bezgranulatową - w Azylu nie ma możliwości wprowadzenia diety bezgranulatowej, a króliki otrzymują raz dziennie ściśle określoną, niewielką ilość granulatu. mają jeść siano - paśnik/dwa na dobę - dobre siano to podstawowy element diety dla królika,
z uwagi na układ pokarmowy oraz z uwagi na zęby...mikaja już wie, że trzeba u Variusa całkowicie zrezygnować z granulatu, który jest niepotrzebny, zwłaszcza, że Varius ma zapewnioną dietę, bogatą w zieleninę i granulat nie jest mu potrzebny.
nadwaga jest dla zwierząt zabójstwem - prędzej czy później jej konsekwencje są tragiczne :( mieliśmy już zbyt wiele takich przypadków...
kiedyś koleżanka zadzw. do mnie z Azylu z pytaniem, czy ma nakarmić króliki, bo wydają się być taaakie głodne...na co moja bezwzględna odpowiedź brzmiała: nie :] zjadły swoje porcje granulatu i nie ma zmiłuj się ;) jeśli naprawdę są głodne, zjedzą siano ;) mają zioła, otrzymują smakołyki/zieleninę i na tym koniec.
zwierzaki potrafią doskonale oszukiwać - jak u mnie w domu - kiedy do domu przychodzą kolejni domownicy, głód na bieżąco się aktualizuje...koty błagają o jedzenie...licząc na to, że nikt się nie zorientuje, że już jadły ;)

***

teraz czas na informacje z azylowego frontu :)

dzisiaj Velma została wysterylizowana, a Habib wykastrowany ;)

jutro kastracja czeka Pajero (ufff...;)) a Franklina udrożnienie kanalika łzowego ;)

***

Ethel - idealny przykład króliczego, pozornego...głodu - gdyby udostępnić jej worek cuni complete 8 kg, cały świat wokół niej na pewno przestałby istnieć ;) zresztą, co tu dużo mówić, istnieje rasa królików "Jagoda" :P, prawda kata_strofa? :P















biedny Momo nadal ma kaszel. prawdopodobnie w najbliższych dniach zmienimy antybiotyk :/

królik otyły nie jest królikiem szczęśliwym - my to zmienimy, ale nie można dopuszczać do takiej sytuacji...



















skoro już mowa o nadwadze, dzisiaj w drogę do nowego domu wyruszył Florek - na razie z przystankiem we Włocławku (Kamila dziękujemy  :przytul), a już w piątek zamieszka w DS
Aneta & Krystian dziękujemy za opiekę nad Florkiem  :bukiet szkoda, że nie zaprzyjaźnił się z Tobim (dawną Brittą), ale na pewno Tobi spotka jeszcze dziewczynę swoich marzeń :P
dla przypomnienia, kiedy Florek trafił pod naszą opiekę ważył 3,25 kg - teraz waży 1 kg mniej

Seen :)



Eddie :)



Hugo otrzymał dzisiaj prezent, który bardzo mu się spodobał  :bukiet nie wiem jak to się dzieje, ale on naprawdę czuje się lepiej :):):)

do planu dnia Hugo wprowadziliśmy krótkie spacery - Hugo zatacza duże kręgi i jeśli panuje cisza/nikt się nie kręci, nie wpada w szał (co innego, kiedy czas się kończy...:])

podczas tej sesji było miękko i smacznie :D















przepraszam za swoją minę :P







uniósłem nawet ucho do góry :)



jabłko i cykoria są smaczne :D





a tutaj spojrzałem prosto! :)

















naszym darczyńcom dziękujemy za możliwość zakupu vet bed dla naszych podopiecznych  :bukiet

***

na koniec kolejna pozytywna wiadomość :) Esca jest już w nowym domu...jej życiowym partnerem jest Nutek...
Rózia odeszła, ale myślę, że odnalazła się w Esce...- Patrycja & Tomek dziękujemy za Escę  :bukiet oraz za środki czystości, które bardzo nam się przydadzą  :przytul

aaa

Puniek pozdrawia z DS :D

« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2013, 21:07:46 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9044 dnia: Luty 20, 2013, 21:08:26 pm »
Jaaaaaki puchacz się z Puńka zrobił! (właśnie miałam o niego pytać :diabelek)

A Hugo wygląda coraz lepiej :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9045 dnia: Luty 20, 2013, 21:12:01 pm »
Ile radości się czuje patrząc na te pysie.. Hugo, Ethel, Puniek! :zakochany:

Olu, zaraz Ci piszę wiadomość na fb w sprawie ziółek :)
WO AMIGO

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9046 dnia: Luty 20, 2013, 21:12:37 pm »
Ethel - idealny przykład króliczego, pozornego...głodu - gdyby udostępnić jej worek cuni complete 8 kg, cały świat wokół niej na pewno przestałby istnieć ;) zresztą, co tu dużo mówić, istnieje rasa królików "Jagoda" :P, prawda kata_strofa? :P
Taaak! Rasa Jagoda potrafi zjeść tyle, że aż brzuch staje się piłką :P Dopóki widzi jedzenie, nie zaprzestaje konsumpcji  :krzywy2
Na szczęście królik typu Jagoda ma opiekunkę zołzę, która jedzenie wydziela i nie dopuszcza do obżarstwa  :diabelek


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9047 dnia: Luty 20, 2013, 21:16:26 pm »
O tak :P

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9048 dnia: Luty 20, 2013, 21:16:46 pm »
trafił swój na swego :PP tak musi widać być że króliki "Jagody" mają swoje kata_strofy ;)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9049 dnia: Luty 20, 2013, 21:26:35 pm »
No to teraz pytanie za 100 punktów :P Czy na samych ziołach też królik może być otyły, mimo że ma je wydzielane? Bo Voxiu i Tiggi mają duże bruszyska, ale nie wiem czy to nie kwestia ich "anatomii" :)
Jedzą zioła, suszone warzywa na obiad + standardowo siano..
WO AMIGO

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9050 dnia: Luty 20, 2013, 21:31:42 pm »
No to teraz pytanie za 100 punktów :P Czy na samych ziołach też królik może być otyły, mimo że ma je wydzielane? Bo Voxiu i Tiggi mają duże bruszyska, ale nie wiem czy to nie kwestia ich "anatomii" :)
Jedzą zioła, suszone warzywa na obiad + standardowo siano..
Już gdzieś o tym pisałam i ja i Eni. Zioła, zwłaszcza młode (choćby taka koniczyna), mogą mieć naprawdę dużo białka. I tak, królik od dużej ilości ziół może przytyć :) A tym bardzej od suszonych warzyw (skondensowane kalorie :P )


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9051 dnia: Luty 20, 2013, 21:34:06 pm »
Z ziół dostają tylko babkę i mniszek póki co, bo po prostu nie chce mi się więcej nosić do domu :P
Warzywa muszą dostawać bo przechodzimy ze świeżych na suszone i powoli będziemy je ograniczać :) :)
WO AMIGO

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9052 dnia: Luty 20, 2013, 21:39:42 pm »
co do ziół i siana....Dzwon i Deedee właśnie pałaszują paśnik wypchany siankiem oprószonym zielem mniszka ....widzę że musi być to "żarcie na wypasie" bo tylko pysiole chodzą i uszy podskakują :P

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9053 dnia: Luty 20, 2013, 22:18:48 pm »
Voxiu i Tiggi mają duże bruszyska, ale nie wiem czy to nie kwestia ich "anatomii" usmiech2
Na to chyba wyglada,bo moja hodowlana Pamuk tez ma duzy brzuchol.
Tylko ona taki ma,a karmie wszystkie uszy jednakowo.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9054 dnia: Luty 20, 2013, 22:19:51 pm »
No to mnie soniu pocieszyłaś, bo już myślałam, że mam grubasy! :P
WO AMIGO

Offline Bun.ny

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9055 dnia: Luty 21, 2013, 00:13:51 am »
a ja mam takie pytanie jak mozna odchudzić uszaka jak jest w parze? bo u mnie jest taka sytuacja,ze Emcia na prawdę ma dużą nadwage i nie wiem zupełnie co z tym zrobić,bo żeby jej zmienić/ograniczyc jedzenie musiałabym to samo zrobic z Brysiem a on nie ma problemów z wagą...a żeby ich odzielać od siebie na czas redukcji kilogramów nie ma mowy...i jestem w kropce:/

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9056 dnia: Luty 21, 2013, 00:22:15 am »
Myślę że rozdzielać ich nie trzeba...jedynie w wypadku podawania granulatu (o ile dostają) lub warzyw. Na czas posiłku jedno oddzielać od drugiego żeby każde zjadło swoją porcję i już. A siano i zioła mogą dostawać wspólnie i mieć je ciągle w klatce, żadnemu nie zaszkodzi ;)

Offline Bun.ny

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9057 dnia: Luty 21, 2013, 00:30:06 am »
oni maja na misce określoną ilość granulatu i Brys je kiedy na prawdę jest głodny natomiast Emka je jak jest głodna,je dla towarzystwa z Brysiem i je,bo je...i tak na prawdę ona pędzluje całą miskę z granulatem:/ i chcąc ograniczać go jej Brysiowi musiałabym go wcale nie podawać..trudne technicznie jest ich oddzielanie w czasie posiłku,bo to są króliki zupełnie bezklatkowe i musiałabym ich pozamykać osobno na czas jedzenia...tylko jak to zrobić? siano i warzywa maja cały czas dostępne:)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9058 dnia: Luty 21, 2013, 00:38:10 am »
No i tu tkwi problem, skoro twoja królica pałaszuje porcję przeznaczoną dla dwóch to nie ma się co dziwić że ma dużą nadwagę ;/
Musisz im ograniczyć ilość granulatu, najlepiej królicy całkowicie go wyeliminować, a powiedzmy raz dziennie podawać go królowi w drugim pokoju czy też łazience (to zazwyczaj kwestia 10-20 min i jest zjedzone), trzeba pokombinować ale jak się chce to można wszystko ;) Ona w zamian niech dostaje w tym czasie zioła lub zieleninę (natkę, koperek itd). Troszkę trzeba się będzie przemęczyć, ale chyba najważniejsze jest zdrowie dziewczyny :)

Offline Rózia :)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9059 dnia: Luty 21, 2013, 08:47:38 am »
Esca jest już w nowym domu...jej życiowym partnerem jest Nutek...
Rózia odeszła, ale myślę, że odnalazła się w Esce...

...ja nie wiem jak to jest , rozum mówił ,że może już jak Rózia odeszła niech zostanie sam Nutuś..., ale ciężko jest patrzeć na królika który z godziny na godzinę nic nie robi tylko śpi i wącha kąty szukając swojego kompana od zabaw , przytulania itp. , no i ta pustaka ...
Całkiem przypadkiem pojechaliśmy do Azylu i stało się ....oczy jak Rózi , łapki na klatkę , przytulanie i już ciężko wyjść z tego miejsca bez tych wspaniałych uszu  :heart - miłość od pierwszego wejrzenia  :heart !!!
I dużo innym emocji z tą sytuacją związanych...

Ola bardzo dziękuję za wszystko, jesteś wspaniała , zawsze masz  :heart na dłoni dla wszystkich   :bukiet  !!  !!  !!   
"Naucz się słuchać siebie, a usłyszysz cały świat"...