Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5280980 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline pchelka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8780 dnia: Luty 11, 2013, 20:25:11 pm »
wszystkie uszy przecudne,bardzo żałuję ze nie mogę przygarnąć któryś pięknych uszu,jesteście Wielkie

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8781 dnia: Luty 11, 2013, 23:18:01 pm »
Łatek....  :swieca:

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta

Offline sharon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8783 dnia: Luty 12, 2013, 00:45:36 am »
Śliczności :)

Offline tola83

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8784 dnia: Luty 12, 2013, 04:28:48 am »
dopiero teraz przeczytałam, Gawroszka, Fly, Mioki bez takich "żartów", tyle osób Wam kibicuje!!!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8785 dnia: Luty 12, 2013, 12:30:04 pm »
LiHer serdecznie dziękujemy za zasponsorowanie wspaniałej nagrody w konkursie  :przytul :przytul :przytul - do którego również wszystkich  zapraszam  http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15245.0.html :bukiet

Sama muszę spróbować może tym razem trafię w szczęśliwy los :D

Co do wczorajszego dnia to jeśli chodzi o Mioki mała ma na szczęście niegroźne złamanie chociaż złamanie kości w dwóch miejscach brzmi groźnie ;-) Na szczęście jest bez przemieszczenia więc wystarczy zwykły, sztywniejszy opatrunek taki jak założyła Paula  :bukiet do tego leki przeciwbólowe przez nie dłużej niż tydzień, Ossopan na wzmocnienie kości i szybszą regenerację i za 3 tygodnie będzie jak nowa.

Z Fly doktor jest średnio zadowolony, zmiany w mózgu postępują co ma przełożenie na częstsze ataki padaczki - dlatego też zwiększamy dawkę Topamaxu - do 1/4 podawanej 3 razy na dobę do tego Seronil 1/5 tabletki raz dziennie w odstępie godzinnym od Topamaxu... Mam nadzieję, że jakoś damy radę bo regularność podawania leków jest dość ważna a przy moim trybie pracy czasami może być z tym ciężko :/ No ale nie ma co się martwić na zapas. Do tego został pobrany wymaz - pod koniec tygodnia powinny być wyniki. Fly ma zaczerwienione błony śluzowe w nosie i lekki obrzęk, nie ma wydzieliny ale to niestety gorzej - bo gdyby była to mozna by liczyć na infekcję a tak... oby nie okazało się, że ma pasterelkę, gronkowca czy jeszcze coś gorszego... Jeśli chodzi o wzrok nie utraciła go całkowicie, jej zachowanie wskazujące na utratę wzroku (np. utrata orientacji) może być po prostu związana ze zmianami w mózgu.
Jak wychodziłam z domu wcinała sianko, ale jest bardzo smutna, przygaszona, mam nadzieję, że Seronil trochę ją pobudzi do życia ;-)

Wczoraj wieczorem była u doktora też Gawroszka, której stan jest bardzo średni, na razie odstawiamy wszystkie antybiotyki, żeby dać jej trochę odpocząć, musimy też powtórzyć badania krwi bo poprzednie nie były kompletne. W czwartek kolejna kontrola.

Gomez i Bambi/Niunia - nasze adopcyjne króle mieszkające już w DS też były wczoraj na kontroli - Gomez cały czas bez zmian no ale po takiej interwencji w pyszczku (po usunięciu zęba wbijającego się prawie w mózg) nie ma co się dziwić... Na szczęście ze smakiem wcina owsiankę ;-) U Bambi/Niuni na szczęście nie trzeba było usuwać oka i czuje się dzisiaj dobrze :)

Na wizytę załapała się także Nala, jej tymczasowa opiekuna odpowiednio szybko zauwazyła, że coś się dzieje niepokojącego - mała ma zapalenie jelit ale po podaniu leków i przy odpowiedniej diecie powinna szybko wrócić do zdrowia.

Olu, Agnieszko - dziękuję za wczorajszą pomoc z Bydgoszczakami  :bukiet
  

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8786 dnia: Luty 12, 2013, 21:26:02 pm »
na początek kolejne wiadomości z azylowego frontu ;)

u Bonsai doktor pobrał wczoraj wymaz. 2 maluszki mają obrzęk w jamie nosowej, póki co nie kichają. spojówki są nadal zaczerwienione. czekamy na efekty leczenia. niestety olsztyńskie króliki przywiozły ze sobą 'towarzystwo', które my musimy wypędzić :]

Florek został dzisiaj przebadany. w czw. czeka go jeszcze jedna wizyta, ale już teraz wiemy na 99%, że wkrótce pojedzie do nowego domu :)

Scoobie czuje się już znacznie lepiej. oczy po podawaniu antybiotyku wyglądają już dobrze :) (problem olsztyńskich maluchów :/) Aneta  :przytul

ze stanu zdrowia Amigo doc był zadowolony ;) chłopak kicha kilka razy dziennie i prawdopodobnie będzie musiał otrzymywać jeszcze bactroban do nosa
(joac otrzymasz w zestawie z Amigo :P), ale to, że kicha...raczej już nigdy się nie zmieni, więc cieszymy się z tego jak jest :)

dzisiaj u doc była również Nellie - u Nellie rozlał się wylew w oku, który już miała, kiedy do nas trafiła (musiał to być efekt albo urazu mechanicznego albo co teraz podejrzewamy, infekcji wirusowej, która znowu się ukatywniła). Nellie od 2 dni miała mniejsze pragnienie, chociaż apetyt jej dopisuje. okazało się, że ma podwyższoną temperaturę :(, a tym samym jest na antybiotykach.
Nellie ładnie socjalizuje się ze swoimi tymczasowymi opiekunkami. uczy się korzystania z kuwety. większość czasu spędza poza klatką. dziewczyny dziękujemy za opiekę nad małą i za szybką reakcję (chociaż tel. o 23:30 doprowadzają nas do zawału :P)

teraz czas na sesję zdjęciową :) :) :)

piękna Taja :)









póki co wystraszony Gabib, ale nad nim popracujemy ;)







wielbiciel sianka Rabisu ;)













panna Easy - jutro okaże się czy jest w ciąży, ale moim zdaniem...wszystko na to wskazuje...











Gami, Rensu i Switch byli dzisiaj u doc. Rensu i Switch zostali już wykastrowani ;)

teraz czas na kilka ujęć pt. króliki z Olsztyna ;)

Zig Zag (Magda myśli nad zmianą imienia na żenskie :P) musi jeszcze przybrać na wadze, ale już wygląda lepiej (rany na bokach zarosły sierścią)











Winky wygląda w tej chwili przepięknie :)



















Truli - nie wiem jak można być tak pięknym, ale jak widać...można :D











Seen polubił azylowe atrakcje :) wczoraj w klatce po raz pierwszy leżał z łapkami do tyłu :) dzisiaj buszował po Azylu i nie jest już nieśmiały ;)













odwaga wstąpiła też w Mamboo, której bardzo podobało się na wybiegu. początkowo w ukryciu, z czasem była coraz bardziej zadowolona :)









w świetnym nastroju jest Tufi i oby ten nastrój długo go nie opuszczał ;) z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Tufi w Azylu naprawdę czuje się jak w domu. jest radosny. idealnie dogaduje się z innymi królikami. nie ma w nim odrobiny agresji, terytorializmu. ma ładny apetyt. nadal kocha rodicare i sałatki warzywne. ładnie bobkuje. nad nami wisi cały czas kolejny zabieg czyszczenia ropy, ale na razie nie jest źle. il. ropy nadal jest niewielka i codziennie przemywamy ranę rivanolem.





















oczywiście dla Tufiego nadal szukamy DT! :)

Esca jest niezłą agentką. najpierw wyciągnęła korzeń pietruszki...;)





potem jej ofiarą padła marchewka (króliki! nie bierzcie z niej przykładu :P)



na koniec zainteresowała się jabłkiem :]



Teddy ma już potwierdzoną pasterelozę. jest na lekach i czekamy na efekty oraz na DT...(Aniu :P oto Teddy, którego miałam Ci przedstawić :D)




















tradycyjnie prosimy o wsparcie dla azylowych podopiecznych :D ziółka i podkłady są szczególnie mile widziane :D

zapraszamy do wirtualnych adopcji http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.340.html :bukiet

c.d.n. :):):)

a na koniec prywatny akcent :D

Rusłan pozdrawia :):):)

« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 21:31:16 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8787 dnia: Luty 12, 2013, 21:34:48 pm »
chłopak kicha kilka razy dziennie i prawdopodobnie będzie musiał otrzymywać jeszcze bactroban do nosa
(joac otrzymasz w zestawie z Amigo )
zawsze lubiłam bonusy :P
Nie liczę, że Amiguś przestanie kichać - w końcu jedzie do kichającej panny ;)
Czyli czekamy na sobotni transport Amigo do Poznania!

Fotki z Azylu przecudowne, bardzo mnie ucieszyły zdjęcia Tufiego i opis, że taki radosny i w dobrym humorze :)

Widzę, że jest kolejny paterellowiec - Teddy, przepiękny uszak! Żal, ze go to choróbsko musiało dopaść...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8788 dnia: Luty 12, 2013, 21:45:22 pm »
Przepiękne uszaczki!
Szczególnie życzę zdrówka Tuffiemu :*

Esca! Normalnie jestem zakochana w niej od pierwszego wejżenia!!!!! <3

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8789 dnia: Luty 12, 2013, 21:46:08 pm »
Rusłan jest bombowy!!!!
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8790 dnia: Luty 12, 2013, 21:47:58 pm »
Noo a jaka groźna minka :D

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8791 dnia: Luty 12, 2013, 21:56:31 pm »
Rusłan....bezapelacyjnie król królików :D

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8792 dnia: Luty 12, 2013, 21:57:55 pm »
Czyli czekamy na sobotni transport Amigo do Poznania!
:brawo:  :brawo:  :brawo:

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8793 dnia: Luty 12, 2013, 22:12:39 pm »
Tufinek - jak on dobrze wygląda! :)
WO AMIGO

Offline Madżis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Gagatula; Syringa (świnka)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8794 dnia: Luty 12, 2013, 22:16:04 pm »
Teddy jakie cuuuuuudo !! Zakochałam się totalnie !!  :zakochany:

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8795 dnia: Luty 12, 2013, 22:34:36 pm »
Każdego kogo jeszcze nie ma z nami na Facebooku - zapraszamy na nasz nowy profil - https://www.facebook.com/AzylDlaKrolikow?ref=ts&fref=ts :)

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8796 dnia: Luty 13, 2013, 00:40:53 am »
Króliczki prześliczne właśnie oglądamy z Fuksikiem leży u pani na kolankach tuli się i co robi ,oczywiście chce zalizać powinien nazywać się Lizus jest niesamowity, a RUSŁAN to lord króliczy.Moją faworytą jest Esca złodziejka niezły z niej numer.  :doping:

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8797 dnia: Luty 13, 2013, 08:11:40 am »
Przepiękne króliczki  :DD jak się u mnie poprawi sytuacja finansowa to coś im przyślę  ;)

Zauważyłam na zdjęciach,że króliki jedzą kapustę pekińską moja Maciejka nie przepada ,ale za to uwielbia siemię lni. ane. Dostaje je codziennie.

Jedna ważna sprawa to wszystkich miłośników zwierzaków zainteresuje.Trzeba rzec brawo ,brawo  :brawo: :brawo:
http://www.kimono.pl/Koniec-z-kosmetykami-testowanymi-na-zwierzetach-w-Unii-Europejskiej-a5214

I pomyśleć ,że kupuje Avon :(
Wolę płacić więcej ,ale bez poczucia winy :)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8798 dnia: Luty 13, 2013, 08:55:22 am »
TAJA...jaka ona jest piękna. Zakochałam się...ale niestety nie mam możliwości zabrać jej do siebie :(  Jest przepiękna...ma takie włochate małe uszka i oczka jak guziczki :) mam nadzieję ze szybko znajdzie kochający domek...z taką urodą

Rusłan ma zabójczą minę. Morduje wzrokiem




Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8799 dnia: Luty 13, 2013, 09:41:46 am »
Pięknie królaski wygladaja jak się ciesze że nasze Złotowiaki sa w końcu w  dobrych rękach :przytul
Nie ma sie co dziwić że nawet sianko tak im smakuje miały zero jedzenia w klatkach :icon_sad a teraz szczęśliwe :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !