Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5290094 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8460 dnia: Styczeń 31, 2013, 19:40:06 pm »
I ta mina...no jak dla mnie to Rubensik.

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8461 dnia: Styczeń 31, 2013, 23:07:53 pm »
Witam wszystkich forumowiczów jestem tu nowa wysłane zaledwie kilka wiadomości ale jestem na bieżąco od kilku miesięcy regularnie śledzę losy króliczków i zmagania opiekunów.Dzisiaj jak co jakiś czas pojechałam na łódzką giełdę zoo zrobić zakupy dla mojej króliczki kiedy wracałam do samochodu zerknęłam na hodowce który miał dorosłego królika w pudle zainteresowałam się oczywiście a on na to że to odpad do uśpienia lub karmówka ręce mi opadły bo to śliczny biało-niebieski holender samiec.Pan skupuje te odpady i wiadomo co dalej.Załamałam się totalnie ponieważ wydałam kasę i nie miałam za co go wykupić.Królik po moich oględzinach nie wyglądał na chorego ale zębiska miał straszne wystawały mu dosłownie z pyszczka zakręcone ogólnie to byłam w takim szoku że wsiadłam w samochód i przyjechałam do domu.Po otrzezwieniu zadzwoniłam do faceta i umówiłam się na jutro żeby go wykupić jutro jadę po delikwenta i chyba prosto do weta żeby go obejrzał i zrobił coś tymi zębami przecież ten biedak nie może normalnie jeść.Będę informować na bieżąco nie mam klatki ,nie wiem czy mogę wziąść go do domu żeby w razie czego nie zaraził mojej króliczki.Na pewno wystawie go jeśli można u was do adopcji najważniejsze że będzie żył.Obawiam się jak pojadę ,że ma więcej takich odpadów i co wtedy doradzcie proszę.A tak apropo azylu wysłałam dzisiaj grosik marne 20dychy jestem na bezpłatnym wychowawczym pozdrawiam wszystkich.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8462 dnia: Luty 01, 2013, 14:05:25 pm »
Wiolu, mogę użyczyć klatkę, ale 70 - siątkę


Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8463 dnia: Luty 01, 2013, 15:11:14 pm »
Wiola witamy wśród zakróliczonych.

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8464 dnia: Luty 01, 2013, 15:22:33 pm »
Wielki szacun za Twoją akcję! Pozdrawiam!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8465 dnia: Luty 01, 2013, 19:18:48 pm »
Simba został dzisiaj wykastrowany. poza tym został pozbawiony wszystkich kołtunów i teraz wygląda jak owieczka ;)



Junky również ma już za sobą zabieg kastracji :)



Winky i Zig Zag są zdrowymi samcami - jak tylko odrośnie im sierść, będą wyjątkowo urodziwe :)



rany Zig Zag po bokach wyglądają już lepiej :)



Balzak i Devil to dwie panny, które podczas badania wpadły w straszną histerię :/



Devil jest zdrowa, a Balzak do obserwacji z uwagi na obecność cysty na wysokości łopatki



c.d.n. w przyszłym tyg. czeka nas kilka poważnych zabiegów u królików z problemami zębowymi

wizytę kontrolną ma już również umówiona Masza, Puchatka, Tadeusz i kolejne egzemplarze z Azylu...;)

na początku tyg. do Azylu trafi kolejny uszak - wczoraj Magda otrzymała o nim informację ze sklepu w Bydgoszczy
(kontakt z tym sklepem to pozytywny wynik jednej z bydgoskich interwencji)

oto ten biedak



***

jutro postaram się zrobić trochę zdjęć...musimy przetrwać azylowy armagedon ;)



Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8466 dnia: Luty 01, 2013, 19:23:33 pm »
Całe szczęście że kilka królasów poza wyczesaniem, odkołtunieniem i odkarmieniem nie potrzebuje większej pomocy lekarskiej....dopiero byłby sajgon jakby tak cała 30tka potrzebowała leków, wizyt itd. :/

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8467 dnia: Luty 01, 2013, 19:25:22 pm »
podawanie im leków to teraz ok 40 min...w moim naprawdę bardzo szybkim tempie :P więc nie jest lekko pod tym względem, ale walczymy i damy radę :)



Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8468 dnia: Luty 01, 2013, 19:29:59 pm »
nieźle...40 min same leki plus do tego sprzątanie, karmienie (bo o czas dojazdów do weta nawet nie chcę pytać :P)
pełen szacun Olu  :icon_3m_sie ja gdy miałam 3kę w oddzielnych klatkach to ledwo wyrabiałam chwilami ze sprzątaniem  :co_jest

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8469 dnia: Luty 01, 2013, 19:46:44 pm »
Mnie poranne sprzątanie 3 klatek zajmuje 30 min. Ale wszystko myte jest codzień starannie.

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8470 dnia: Luty 01, 2013, 20:19:19 pm »
Witam mogę odetchnąć z ulgą króliczek już jest u mnie wykupiłam go za dychę właśnie odpoczywa w jeżowym terrarium 80 na 40 jest śliczny i trochę zestresowany ale je ,pije tylko bobków jeszcze nie robił .Może póżnym wieczorem uda mi się wrzucić zdjęcia jak mój synek 1,5roku zaśnie i mamusia będzie miała chwilkę dla siebie nie wiem tylko czy podołam muszę przyznać ,że to dla mnie czarna magia.Byłam oczywiście od razu u weta ząbki zostały przycięte króliś zbadany jest wszystko ok. samiec 100% takich dzwonow nigdy nie widziałam u królika ponieważ ja mam samiczkę.Kastracja 100zł odczekam ok 2 tygodnie i się zgłoszę z tym jajcarzem.Mogę zostać domem tymczasowym wiem że teraz w Toruniu jest ten wasz armagedon tylko chyba tą klatkę od ciebie po sąsiedzku pożyczę wyślę mejla kiedy.Chcę jeszcze dodać ,że moja 9letnia córa była z mamusią po króliczka też nie odpuszczała już się zastanawia co będzie jeśli bardzo się z nim zaprzyjażni .Na razie kończę pora kąpieli jak mały zaśnie postaram się zrobić coś z tymi zdjęciami

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8471 dnia: Luty 01, 2013, 20:59:15 pm »
Planuję jutro odwiedzić Azyl. W jakich godzinach wpasć, żeby kogos zastać?

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8472 dnia: Luty 01, 2013, 21:51:34 pm »
o ja tez jutro bede w Trn:)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8473 dnia: Luty 02, 2013, 14:58:05 pm »
Na prośbę wioli17-2003 wstawiam fotki "odpadu króliczego" - śliczny holenderek



A to osobista ślicznotka Violi  :lol

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8474 dnia: Luty 02, 2013, 15:01:33 pm »
Toż ten "odpad" wygląda jak Rubensik!!!! troszkę inny kolor umaszczenia, ale oczka te same! Kochane maleństwo, jak dobrze, że go przejęłaś, Wiolu :przytul !!!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8475 dnia: Luty 02, 2013, 15:05:44 pm »
Umaszczenie jak Oliverek...tylko tego trochę więcej jest.....

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8476 dnia: Luty 02, 2013, 15:07:39 pm »
Toż ten "odpad" wygląda jak Rubensik!!!
Toż ten "odpad" wygląda jak Rubensik!!!!
Ja widze w nim kopie mojego Bobbyego.....

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8477 dnia: Luty 02, 2013, 15:36:56 pm »
Wiolu ale panienke to masz śliczności a i mały też cudny.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8478 dnia: Luty 02, 2013, 15:47:03 pm »
A jak chłopczyk ma na imię?
Może córcia go nazwie, bo brała czynny udział w akcji odbicia bidaka?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8479 dnia: Luty 02, 2013, 18:49:50 pm »
wiola17_2003, jeśli będziesz potrzebowała pomocy dla uszaka, którego uratować, proszę daj znać :) możemy zająć się chociażby jego adopcją :)

anka_u wczoraj wieczorem napisałam do Ciebie sms-a, ale nie otrzymałam odpowiedzi :(

czas na skromną sesję zdjęciową z Azylu (mam nadzieję, że już niedługo odzyskamy nasz aparat) i będzie odrobinę więcej czasu na wykonywanie zdjęć...

Simba po strzyżeniu ;)















bardzo mnie martwi oko Sea. niestety nie jest lepiej, a wręcz gorzej :/ taki sam problem ma Scoobie









Mamboo...co za puchacz :)









Bazyl i Devil :)

u Bazyla znowu pojawiło się zgrubienie pod skórą :/ w pon. zobaczy to doc









[/img]

piękna Orsay vel.. Tosia





Lizzy i Sky :) (Zig Zag nadal przed strzyżeniem i zabiegiem korekty zębów :/ a może usunięcia siekaczy)





Ninja i Taurus











cudowny Hugo...chwile, kiedy utrzymuje równowagę, to wyjątek :( najmniejszy ruch/stres od razu kończy się nieustającymi obrotami, nie mówiąc o podawaniu leków :(









***

w najbliższych dniach postaramy się umieścić w wątku podsumowanie stycznia 2013 r. (nie tylko finansowe)

w tej chwili tylko ogólnie chciałybyśmy podziękować wszystkim za pomoc królikom z Azylu, ale wkrótce wymienimy poszczególnych darczyńców  :przytul

cały czas prosimy o wsparcie, w tym w postaci wirtualnych adopcji, ponieważ wciąć otrzymujemy kolejne zgłoszenia dot. potrzebujących królików...
m.in. dzisiaj Magda otrzymała wiadomość o 5 królikach, które powinny trafić do Azylu...

miejmy nadzieję, że w pon. kilka uszaków z Azylu trafi do DT, ale liczba królików pod naszą opieką wzrasta lawinowo...

zachęcamy do wirtualnych adopcji naszych podopiecznych :bukiet http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.340.html
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2013, 19:04:47 pm wysłana przez Ola_19 »