Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5291988 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8000 dnia: Styczeń 21, 2013, 17:59:25 pm »
No rewelacja! Oby tak dalej:)
Ja juz jestem po rozmowie w sprawie zostania domem tymczasowym. Koleżanka z uczelni otworzy swoje drzwi dla królaska z Azylu :)

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8001 dnia: Styczeń 21, 2013, 18:03:53 pm »
Jakie macie nowe możliwości jako fundacja?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8002 dnia: Styczeń 21, 2013, 18:37:00 pm »
Ale przyjemne wiadomości po tak nieprzyjemnym podróżowaniu tramwajem w takim mrozie! :) No, to teraz - bądźcie z nami :* :* Bo bez Was nie damy rady :)
WO AMIGO

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8003 dnia: Styczeń 21, 2013, 18:48:09 pm »
Wszystko na razie zostaje bez zmian - nr konta, nasze maile, Oddział SPK w Toruniu też jeszcze działa - na pozamykanie i przeniesienie wszystkich spraw potrzeba czasu, ale stopniowo będziemy wszystko załatwiać :)

A nowe możliwości jakie daje nam fundacja to właśnie chociażby działalność i status OPP, który uzyskamy wprawdzie dopiero za 2 lata, ale czas szybko leci ;-) A korzyści z bycia OPP jest mnóstwo jak chociażby te wymienione tutaj: http://poradnik.ngo.pl/x/636856

Poza tym działanie na własny rachunek pozwala nam na dalszy rozwój zgodnie z naszą wizją ;-), która jak widać póki co się sprawdza i zamierzamy ją kontynuować i samodzielnie ponosić za nią pełną odpowiedzialność. Dzięki działalności w SPK zrozumiałyśmy, że pomaganie królikom to jest to co chcemy robić, ale czas stworzyć swoje własne... "dziecko", którym jest właśnie Fundacja Azyl Dla Królików :)

Ok wracam do odpisywania na maile bo uszy czekają, ale na wszystkie pytania w wolnej chwili chętnie odpowiem albo tutaj albo na maila: magda.gralak@kroliki.net :)








Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8004 dnia: Styczeń 21, 2013, 21:50:43 pm »
 :brawo: To gratulacje dziewczyny!  :balet: Wszystko dla potrzebujacych uszu  :bunny: :bunny: :bunny:

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8005 dnia: Styczeń 21, 2013, 22:07:08 pm »
Mam pytanko czy Florek ma swój Dt ? :D

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8006 dnia: Styczeń 21, 2013, 22:08:07 pm »
Fistaszek adoptowany? :P :doping:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8007 dnia: Styczeń 21, 2013, 22:20:49 pm »
Fundacja to dla nas realizacja marzeń i kolejny krok do przodu :) mamy dużo planów, pomysłów i chcemy cały czas się rozwijać! :) wciąż jest w nas mnóstwo energii i chęci do działania. realizacja jednego celu oznacza konieczność realizacji kolejnego...inaczej się męczymy :P

teraz potrzebujemy trochę czasu na wprowadzenie Fundacji Azyl dla Królików do obiegu :D również tego wirtualnego :):):)

***

gogamor, w piątek założyłyśmy, że do następnej soboty przygotujemy Azyl na przyjęcie wszystkich królików z Olsztyna i od 3 dni na tym się skupiamy...co więcej myślę, że na brak informacji w naszym wątku nie można narzekać, a Magda na pewno niedługo wrzuci podsumowanie akcji pt. "kryzys" :P (Marta, widzisz mówiłam, że załatwimy to tak jak doc ogarnia tłum w poczekalni...:P to tu, to tam i do soboty będziemy gotowe :P) - grunt do mobilizacja i duża dawka pozytywnej energii w tym całym bądź co bądź kryzysie. nie ma takiej rzeczy, które nie można ogarnąć :)

do Magdy przychodzą dziesiątki maili, dziewczyny w różnych miejscach przeprowadzają spotkania z wytypowanymi domami tymczasowymi :) jutro w Toruniu mam 2 spotkania w sprawie DT :)

mogę już np. zdradzić, że w sobotę zabieram do Olsztyna Winnetou - Dobrusia  :bukiet, Sanne - Kasiu  :bukiet (tutaj podziękowania należą się Dobrusi i Karolinie :)), być może również Warnera...(czekam tylko na wynik spotkania, które zapowiada się bardzo pozytywnie :))

dzisiaj Azyl opuścił Franklin - kata_strofa  :przytul

teraz czas jednak na wiadomości wprost z Azylu i od doc

Ethel oraz Pachino - doktor tłumaczył mi dzisiaj zawiłość ich problemów z łapkami. niestety z uwagi na trudność w dokładnym opisaniu całej weterynaryjnej/ortopedycznej terminologii.
u Pachino jutro wykonamy jeszcze zdjęcie rtg - musimy ocenić stan kości, które prawdopodobnie są bardzo słabe :( i właśnie to może być największy problem Pachino w przyszłości, wtedy kiedy będzie coraz większa i jednocześnie obciążenie dla kości będzie coraz większe :( stan Pachino nie pozwala w 100% na określenie, czy do złamania/zerwania ścięgien/mięśni doszło wskutek celowego działania czy ma to zw. z anomaliami genetycznymi :/ w tej chwili zakładanie gipsu syntetycznego nie ma sensu, ponieważ wskutek usztywnienia moglibyśmy Pachino jeszcze bardziej zaszkodzić (kwestia przeprostów w przednich łapkach, które przyjęły już określoną pozycję)

poza problemami z łapkami - musimy wejść z lekami wzmacniającymi kości (aż strach pomyśleć jak będzie w przyszłości :/), mamy jednak jeszcze jeden problem - ropny wylew w oku Pachino - być może efekt przebytej infekcji encephalitozoonozy. dodatkowo - Marta myślę, że to miałaś na myśli, mówiąc o tym, że Pachino zarzuca głową - faktycznie głowa Pachino leci w boku. w zw. z tym doc pobrał dzisiaj mocz do zbadania w kierunku e.c. na 99% wejdziemy z leczeniem również w kierunku neurologicznym. do badań powędrowały również bobki, aby wykluczyć kokcydiozę.

co do łapek Ethel jak wyżej, ale Ethel jest w o wiele lepsze formie niż Pachino

problem z Ethel i Pachino polega jeszcze na tym, że znajdują się w okresie wzrostu :/

dziękujemy wszystkim, którzy pragną im pomóc - myślę, że o losach Pachino w dużej mierze mogą zadecydować najbliższe miesiące

***

dzisiaj u doc była również Kurt, która jest już po zabiegu usunięciu i korekty zębów - czekam na dokładną relację z zabiegu

u doc był również Szarik i również czekam na relację :) chociaż jestem dobrej myśli, bo Szarik ostatnio w zasadzie nie kichał

***

dzisiaj rozmawiałam z Panią Izabelą z MOPS-u i potwierdzałam nasz sobotni przyjazd...jeśli chodzi o wsparcie z miasta, otka_a orientowała się już jak to wygląda w TOZ-ie :( tak jak myślałyśmy, jesteśmy skazani na siebie :] tym bardziej, że (mam nadzieję to się nie zmieni), powinno obyć się bez policji (chociaż w takich przypadkach nigdy nie wiadomo, czy w ostatniej chwili "opiekun" królików się nie wycofa...)

niusia, odp. na Twojego maila  :przytul

zuzia11, Florek jest w DT...a co, męczyłaś tatę? :P (dla niewtajemniczonych Zuzia i jej rodzice tworzą cudowny dom dla naszej Marie Marie Marie, którą zresztą tydzień temu miałam okazję zobaczyć :))

***

jutro w planach mamy sterylizację Nellie, w czwartek kontrola u Tufiego, któremu wciąż oczyszczamy miejsce po zabiegu ... jemy :P
jeśli chodzi o kwestię wszczepienia 'sztucznej' kości, rozmawiałam o tym z doc i sytuacja wygląda tak:

Fragment specjalnie spreparowanej kości bydlęcej, którą wprowadza się w okolicę osłabionego kośćca. Taki fragment to ok 0,5-1 cm płaskiego kawałeczka, którego zadanie polega na stymulacji osteoblastów (czyli komórek wchodzących w skład kości) do namnażania się i wzmacniania podłoża kostnego. Ten spreparowany fragment kości bydlęcej ulega po jakimś czasie związaniu z kością, a dalszej kolejności ulega komórkowemu trawieniu.

u Tufiego możemy w przyszłości pomyśleć o wszczepieniu fragmentu takiej kości, jednak musimy pamiętać o tym, że ma on na celu wzmocnienie kości, ale nie ma wpływu na rozwój ropnia, który już penetruje kość :( w przypadku oczodołu, jeśli udało się odseparować ropień, wszczepienie takiej kości bez wątpienia było świetnym pomysłem

***

może w najbliższych dniach pod naszą opiekę trafi kolejny potrzebujący pomocy uszak...



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8008 dnia: Styczeń 21, 2013, 22:28:34 pm »
Ech... tak strasznie mi żal Ethel i Pachino :( Mam nadzieję, że da im się pomóc.. A jeśli to, o czym napisałaś, nie sprawdzi się, to czy da się im jakkolwiek pomóc? Czy ich to boli? Swoją drogą, wiedziałam gdzie zawieźć te maluchy :) Kto by tak pomógł, jak doc? :)

---

Po raz kolejny chciałam przypomnieć, że zbieramy na podkłady - osoby chcące wesprzeć ten obszar Azylu proszę o kontakt ze mną :)
WO AMIGO

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8009 dnia: Styczeń 21, 2013, 22:30:50 pm »
Ponieważ pełna mobilizacja cały czas trwa, mamy jeszcze jedną ważną wiadomość: zapraszamy serdecznie do udziału w licytacji azylowych gadżetów, podarowanych przez PippiLottę (torby i kubki z logo Azylu) i przez Rene (wspaniałe drewniane domki)  :przytul:

Całym przedsięwzięciem kieruje gumijagodowysok, która stworzyła fotoblog, na którym już wcześniej odbywały się licytacje i do których zachęcamy ponownie :D

Cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz azylowych uszatków, zarówno tych, które są obecnie pod naszą opieką jak i tych, które trafią do nas w sobotę z olsztyńskiej interwencji.

Link do fotogloga na którym można licytować gadżety to: http://www.photoblog.pl/sztukadlakrolikow/142573058

A tutaj mała prezentacja przedmiotów:

1. Torba z logo Azylu (sztuk 5):



2. Kubek z logo Azylu (sztuk 3):



3. Duży, drewniany domek dla królika, wym. 30,5 x 39,5 x 36 cm (sztuk 2):



Domek pojawi się na fotoblogu jutro, ale już dziś można robić przymiarki w mieszkaniu, gdzie będzie najlepiej pasował :D

Zapraszamy :bukiet :bukiet :bukiet

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8010 dnia: Styczeń 21, 2013, 22:37:39 pm »
zapomniałam o jeszcze jednym :D

dzisiaj odebrałam telefon z Radia Plus :D jeden z dziennikarzy przeczytał o nas na FB i jutro chce porozmawiać o Azylu :):):)



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8011 dnia: Styczeń 21, 2013, 22:38:24 pm »
Łiiiiii!!! Azyl robi się sławny!! :) :) :)
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8012 dnia: Styczeń 21, 2013, 22:39:02 pm »
dzisiaj odebrałam telefon z Radia Plus  jeden z dziennikarzy przeczytał o nas na FB i jutro chce porozmawiać o Azylu
Czyli jednak kariera medialna jest Wam pisana! Niech głupi TVN żałuje, że nie wybrał do programu kata_strofy! :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8013 dnia: Styczeń 21, 2013, 22:42:15 pm »
Pani OIu a co z Masza jak u niej z kichaniem ?

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8014 dnia: Styczeń 21, 2013, 22:43:47 pm »
Kto bierze fistaszka?

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8015 dnia: Styczeń 21, 2013, 23:04:07 pm »
No właśnie nie wiadomo...zauważyłam na adopcyjnej że ma "adopcja w toku" :)

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8016 dnia: Styczeń 21, 2013, 23:17:52 pm »
Bo domnie pisala dziewczyna w sprawie Fistaszka na stałe, i odesłałam ją do dziewczyn i zastanawiam się czy sie spóźniła \czy może onA

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8017 dnia: Styczeń 21, 2013, 23:33:07 pm »
Dobrusia -w sprawie Fistaszka zgłosiła się Pani z Bydgoszczy już jakiś dobry tydzień temu, za kilka dni będzie miała spotkanie przed adopcyjne i zobaczymy co z tego będzie :) ale maila od tej dziewczyny o której piszesz też dostałam - będę z nią w kontakcie :)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8018 dnia: Styczeń 21, 2013, 23:42:13 pm »
No to Fistaszkowi dopisuje szczęście, oby trafił do jak najlepszego domu :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8019 dnia: Styczeń 21, 2013, 23:49:26 pm »
weryfikacja domów trwa :):):)

co do Maszy, Maszka czuje się rewelacyjnie w swoim DT :) Ada mówi, że jest bardzo grzeczna :) w tym tyg. zobaczy ją doc...Masza nie nadaje się jednak jako towarzysz dla drugiego królika (jest zresztą bronią biologiczną :])