Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284032 razy)

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7880 dnia: Styczeń 18, 2013, 00:16:58 am »
Nie sądzę, żeby ktoś jeszcze o tym nie usłyszał w jakimś sensie, ale czuję się w obowiązku poinformować wątek toruński, iż Smoky i Cika zamieszkali razem, kochają się, wylizują i ją cudaśno rozkoszni :D
Foteczki poproszę

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7881 dnia: Styczeń 18, 2013, 08:03:11 am »
Cytuj
najgorsze wieści dot. Tufiego, który ma za sobą zabieg  niestety, ale zmiana w kości dała o sobie znać (kiedy Tufi do nas trafił w kości był już silny odczyn - kość została zaatakowana przez ropę); tym razem zabieg nie polegał na usunięciu zębów, ponieważ ropień odtworzył się w miejscu, gdzie kość Tufiego była już zniekształcona (łudziliśmy się, że może teraz jest to połączone z górną szczęką, ale niestety nie...). doc oczyścił kość i pozostaje nam czekać co będzie dalej, chociaż wiemy, że to będzie niekończąca się historia  Tufi ma zaszczyty antybiotyk, a dodatkowo będzie dostawał antybiotyk w iniekcji. będziemy też przemywać ranę.

Historia Tufiego przypomina mi historię kroliczki Zając  ( mojej koleżanki ) , ktorej ropień zniszczył kośc oczodołu . Wspaniała dr  Rożańska 3 miesiące walczyła z tym Potem wszczepiła sztuczną kość .Moze warto po wyleczenie wzmocnić Tufiemu kości wcześniej osłabione procesem ropnym ,właśnie taki wszczepem .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2013, 08:38:42 am wysłana przez dori »

Offline Gajka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1142
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7882 dnia: Styczeń 18, 2013, 14:29:11 pm »
Nie sądzę, żeby ktoś jeszcze o tym nie usłyszał w jakimś sensie, ale czuję się w obowiązku poinformować wątek toruński, iż Smoky i Cika zamieszkali razem, kochają się, wylizują i ją cudaśno rozkoszni :D
Foteczki poproszę

A proszę bardzo :D











Smoky pozdrawia :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2013, 14:33:15 pm wysłana przez Gajka »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7883 dnia: Styczeń 18, 2013, 17:17:11 pm »
Nellie -  króliczka oddana do sklepu zoologicznego w Bydgoszczy, o której wspominałam wczoraj ;)







teraz czas przejść do wiadomości dnia :]

dzisiaj odebrałam tel. z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie z prośbą o przejęcie opieki nad 28 królikami, które przebywają w mieszkaniu (w pokoju :]) jednej z podopiecznych MOPS-u. aktualna właścicielka królików zgodziła się zrzec królików na naszą rzecz.

podsumowując, w sobotę 26.01. czeka nas podróż do Olsztyna, a do tego czasu musimy przygotować się logistycznie na przyjęcie takiej ilości królików (chociaż brzmi to dość abstrakcyjnie z uwagi na fakt, iż obecnie Azyl jest schronieniem dla 22 królików)
tak czy inaczej plan jest prosty :) :P

szukamy PILNIE domów tymczasowych dla zdrowych oraz wykastrowanych/wysterylizowanych królików z Azylu!

domów tymczasowych dla królików z Olsztyna będziemy szukać dopiero, kiedy przyjadą do Azylu, zostaną przebadane i przejdą niezbędne zabiegi

sterylizacja samic jest z powodów oczywistych kwestią priorytetową - obecnie króliki znajdą się podobno w 7 klatkach po 4 króliki (wątpię, aby były to klatki o dł. 100 cm :], więc lepiej nie poruszać swojej wyobraźni)

poza tym musimy przejąć opiekę nad królikiem z Gorzowa Wielk. oraz prawdopodobnie nad 2 królikami od terrarysty z okolic Poznania...

pomijając kwestie logistycznie/organizacyjne, będziemy potrzebowały ogromnego wsparcia...koszt samych zabiegów sterylizacji i kastracji wyniesie ok 3.000 zł, nie mówiąc o innych kwestiach :] (leczenie, jedzenie, podkłady etc.)

w każdym razie musimy to wszystko ogarnąć i mam nadzieję, że razem nam się to uda  :przytul nie brzmi to wszystko optymistycznie :], ale nie ma sensu panikować, a wręcz przeciwnie - powszechna mobilizacja i dobry plan = musi być ok :) to tylko kolejny sprawdzian :]

***

Tufi jest najdzielniejszym stworzeniem pod słońcem. w miejscu po zabiegu ma bardzo silny obrzęk, ale je i to jest najważniejsze :)
dori co do wszczepienia sztucznej kości, napisałam w tej sprawie do doc - czy u Tufiego byłoby to w ogóle możliwe.

Gajka, dziękujemy za zdjęcia  :przytul



Offline darialekaryzk

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7884 dnia: Styczeń 18, 2013, 17:36:45 pm »
Dziewczyny w razie czego mogę pomóc na miejscu w sobotę.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7885 dnia: Styczeń 18, 2013, 17:41:18 pm »
ja oczywiscie tez!

Ola_19 mam chętną osobę na prowadzenie DT! Bardzo proszę o formularz dla niej :) Podeślę jej do wypełnienia i odeślemy do was :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2013, 19:15:43 pm wysłana przez Deedee »

Offline Noelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7886 dnia: Styczeń 18, 2013, 20:33:48 pm »
Czeka na Was zamówienie na uszatkowie. Ekstra duże nie jest, ale ziółka się przydają zawsze :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7887 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:02:33 pm »
2 króliki od terrarysty dziś odebraliśmy :( Jeden na 90% ma e.cuniculi.. skanuje główką w bok i dość ciężko mu się siedzi (przewraca się, ale delikatnie)
Drugi natomiast jest panicznie wystraszony i każde moje wejście do ich pomieszczenia kończy się na schowaniu się przez niego w najciaśniejsze miejsce.
Jutro je wiozę do Torunia :(

Są to dwa albinosy hodowlane.

Jeden z nich ma pomarańczową kupkę :/
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7888 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:16:59 pm »
Niusy dnia dzisiejszego osłabiają. 28 królików? jak przyjąć? Ta kobieta nałogowo zbierała króle? Pewnie jej się zaczęły rozmnażać w niekontrolowany sposób. Dzizas.
MartaP, króliki od terrarysty, no comment :( Mam ogromną nadzieję, że uda im się pomóc.
odnośnie do transportu z Gorzowa - czy ktoś z Gorzowa pożyczyłby transporter na przewiezienie królika? Jutro!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7889 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:28:49 pm »
28 królików  :niespodzianka  :nie_powiem ...
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7890 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:32:29 pm »
dziewczyny przepraszam najmocniej że tutaj ale może jakaś miała podobny problem
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15130.msg398807.html#msg398807

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7891 dnia: Styczeń 19, 2013, 00:39:50 am »
A może uszate "zabawiały" się kopulując ? co kastratom też się zdarza :) Wówczas futerko może być wygryzione

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7892 dnia: Styczeń 19, 2013, 01:50:12 am »
Gajka ta śliczna biała królinka na pierwszym zdjęciu wygląda zupełnie jak moja Maciejka.  :DD Głaski dla obydwu piękności. :lol

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7893 dnia: Styczeń 19, 2013, 08:00:00 am »
Jeden z króliczków od terrarysty ma chyba połamane łapki. Olu powiedz gdzie, to podjedziemy z nim na RTG w Toruniu (daj znać sms'em bo zaraz wyruszamy)

Do zobaczenia! :*
WO AMIGO

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7894 dnia: Styczeń 19, 2013, 11:29:03 am »
Mam ochotę tam wrócić do tego terrarysty. Z kijem!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7895 dnia: Styczeń 19, 2013, 12:37:26 pm »
Mam ochotę tam wrócić do tego terrarysty. Z kijem!
potowarzyszyłabym Ci... :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7896 dnia: Styczeń 19, 2013, 13:02:48 pm »
W głowie nie mieści mi się znieczulica ogólna znieczulica :(

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7897 dnia: Styczeń 19, 2013, 14:08:36 pm »
Olsztyn...
masakra.
z Kamilem weźmiemy drugiego tymczasa. Będzie w oddzielnym pomieszczniu jak bedzietrzbea, ale licze że Pistacja się wyleczy...
nie wiem nawet co powiedziec.
Mam dwieklatki dla nowych DT, jak by ktoś mógł.....chciał lub może do Azylu się przyda.?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2013, 14:33:04 pm wysłana przez dobrussia »

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7898 dnia: Styczeń 19, 2013, 14:36:18 pm »
Ja mam pytanie - pożyczyłam znajomej PFK (nick z forum) klatkę - 120 cm, niestety królik nie przeżył, a ja klatki nie odzyskałam... przydałaby się dla DT.  Czy ktoś ma może kontakt z PFK? mój królik nie jest wykastrowany, więc tymczas mógłby mieszkać tylko w klatce.. tak myślę trochę do przodu, bo   bardzo chciałabym zapewnić DT , ale nie wiem czy będę mogła (decyzja nie należy tylko do mnie).

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7899 dnia: Styczeń 19, 2013, 14:38:43 pm »
Jedno jest pewne, musisz myśleć szybko.
Jest pare osob na forum ktore udzielalo DT (w tym ja) imialo jedno z uszatów bez sterylizacji/kastracji .Wszystko zalezy od odpowiedzialności.
 mysle ze nie ma z tym problemu zeby udzielac DT w tkaim przypadku. Mój K. jakos się dał przekonać.