Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5290325 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7820 dnia: Styczeń 15, 2013, 21:48:41 pm »
Widać, że Pontus podobny do tatuśka chyba, bo Olle to z budowy mamuśka Asrid i coś  mnie zadziwiło :icon_eek Pontus jest samiczką?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2013, 22:24:20 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7821 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:23:07 pm »
Pontus przepiękny, ja go nie kojarzę, musiał być wyadoptowany zanim trafiłam na forum. Ale co za rzęsy!!! :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7822 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:26:11 pm »
Pontus jest mężczyzną, aczkolwkiek nie 100% ,bo już bez jejecznym

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7823 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:28:52 pm »
To czemu buduje gnaizdko :DD Taki prorodzinny :)

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7824 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:31:32 pm »
Może jak nie ma już jaj, to poczuł się kobitą
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7825 dnia: Styczeń 15, 2013, 23:02:54 pm »
Dawno mnie nie było czy ustalony jest jakiś termin spotkania w Azylu  ;) Może bym przybyła w odwiedziny.   :lol

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7826 dnia: Styczeń 15, 2013, 23:36:47 pm »
Magdą nad Dniem Otwartym 3 Maja, ale musimy to jeszcze przedyskutować z resztą naszej ekipy

Tak,tak,tak,tak! Jestem za! :P A taki dzień otwarty to ile by trwał,bo tego dnia w Toruniu będzie jeszcze jedno ciekawe dla mnie "wydarzenie" i chciałabym to jakoś ogarnąć....żeby być i tu,i tu :PP

moment ale kto powiedzial ze w roku musi byc TYLKO jeden dzien otwarty ?! IMHO 3 maja za daleko ...  placzek
a cos wczesniej ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7827 dnia: Styczeń 16, 2013, 00:28:46 am »
Zakochałam się w Filipince! Niestety beznadziejnie bo moja druga połowa dopiero przyzwyczaja się do obecnosci drugiego królika. Zanim się przyzwyczai do mysli, ze mogłoby ich być więcej Filipinkę ktos mi porwie. Ech

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7828 dnia: Styczeń 16, 2013, 15:46:06 pm »
Ola_19 jakbym chciała zostać dt dla Waszego uszaka co gwarantujecie. Bo ja kupiłam mojej tymczasowiczce klatke więc na kolejną już mnie nie stać. Chyba gdzieś tu przeczytałam a pisała chyba Magda ze dajecie akcesoria. Jak sie to przedstawia? Tak myśle cieplutko o Sophie.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7829 dnia: Styczeń 16, 2013, 15:51:14 pm »
Ola_19 jakbym chciała zostać dt dla Waszego uszaka co gwarantujecie.
Każdy tymczasowy opiekun otrzyma od nas klatkę z wyposażeniem + pomoc w zakresie jedzenia, żwirku i ewentualnej opieki weterynaryjnej. Tak więc nie ma co się zastanawiać ;-) Każdego kto chciałby pomóc w ten sposób bardzo proszę o kontakt: magda.gralak@kroliki.net

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7830 dnia: Styczeń 16, 2013, 16:40:50 pm »
No ja jak nic w lutym biorę kolejnego tymczasowicza do siebie i jedyne o co bym prosiła to małe "wsparcie jedzonkowe" bo przy 3 parach uszu w domu robi się ciekawie ;P Mam nadzieję że do tej pory Dzwon i Deedol się pokochają i będą stacjonować w jednej klatce, więc resztę "osprzętu" zapewnię sama :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7831 dnia: Styczeń 16, 2013, 18:20:35 pm »
dzisiaj niestety czas na kilka gorszych informacji :(

jutro doc musi obejrzeć Tufiego - w miejscu, gdzie jego żuchwa jest zniekształcona, pojawiło się dodatkowe zgrubienie :( obawiam się (jestem pewna :]), że to powrót ropy. właściwie nie powinno mnie to nawet dziwić - było zbyt dobrze, jak na to z jak zaawansowanym ropniem Tufi trafił pod naszą opiekę.

z lewego oka Franklina wydobywa się mleczna, a raczej ropna wydzielina - teoretycznie przez kilka/kilkanaście dni po zabiegu wszystko może się oczyszczać, ale przeżywam stres :]











minka w stylu Nobu





Sylwek ma lekko zaczerwienione spojówki w prawym oku, więc jutro również kontrola :]

poza tym...jutro trafi do nas kolejny królik - Magda odebrała tel. ze sklepu zoologicznego, do którego został oddany

jutro u doc będzie również Gawroszka na kontrolę oraz Fistaszek (okolice cewki wyglądają już dobrze, ale wydaje mi się, że Fistaszek ma anatomiczną zmianę)

pocieszające jest to, że zachowanie w/w uszaków nie zdradza ich problemów ze zdrowiem

***

Remy oraz Zołi są już po zabiegach kastracji i sterylizacji - czują się bardzo dobrze (chyba wczoraj o tym nie napisałam)

***

podsumowując, początek roku zwiastuje nadejście tornada, a my w związku z tym prosimy o wsparcie, które jest niezbędne, aby Azyl mimo niejednej burzy, funkcjonował tak sprawnie jak dotychczas - dzięki temu nie musimy odmawiać udzielenia pomocy żadnemu potrzebującemu królików, skądkolwiek ma do nas przyjechać ;  :przytul

będziemy wdzięczne za wsparcie rzeczowe - granulat/zioła oraz wsparcie finansowe, dzięki któremu możemy zapewnić kompleksową opiekę weterynaryjną wszystkim naszym podopiecznym

Citibank Handlowy
Nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z tytułem przelewu: "Wsparcie dla Azylu dla Królików w Toruniu
"


będziemy wdzięczne również za karmę ratunkową - tylko w ciągu ostatnio miesiąca koszt rodi care dla naszych podopiecznych wyniósł ok 150 zł

chciałabym też zwrócić się z pytaniem do osób, które mają dostęp do tanich bądź darmowych pojemników do przechowywania próbek kału - taka pomoc również byłaby dla nas ważna. w toruńskich aptekach kształtują się na poziomie 1-1,5 zł, a my potrzebujemy kilku takich pojemników tygodniowo - badania kału u każdego z królików przeprowadzane są za darmo :)

Deedee czy umówiłyście się z Dobrusią na transport Tosi do Torunia?

oczywiście Deedee, daj znać, kiedy skończy się paczka z ziołami, zorganizujemy następną  :przytul ze środków przekazywanych przez wirtualnych opiekunów, staramy się finansować nie tylko opiekę weterynaryjną dla każdego z królików - kontrole/leczenie/zabiegi, ale również bezpośrednią pomoc dla domów tymczasowych/ pomijając kluczowe utrzymanie królików w Azylu :P/

gogamor, będziemy z Tobą w kontakcie :) - dzisiaj otrzymałam formularz adopcyjny w sprawie Sophie, ale zobaczymy co z tego wyjdzie

póki co właściwie na każdy dzień stycznia przypada jeden nowy królik...domy tymczasowe i domy stałe są dla nas na wagę złota  :przytul

***

andy_wawa...bardzo chętnie zorganizowałybyśmy Dzień Otwarty nawet 2 razy wcześniej, ale ze względu na to, ile pracy trzeba włożyć w zorganizowanie tego dnia, patrzymy na to realnie, a póki co realny jest jeden Dzień Otwarty w roku...chociaż to - co pokazał ten rok - nie wyklucza indywidualnych i zbiorowych odwiedzin w Azylu, do których zachęcamy  :przytul i tym sposobem w ten weekend czekamy na goranię i MartęP :D

***

żeby nie było tylko tak poważnie, czas na Rusłana Wielkiego ze swoją niezastąpioną miną wiecznie naburmuszonego Króla :D







« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2013, 18:23:49 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7832 dnia: Styczeń 16, 2013, 18:33:01 pm »
na pierwszym zdjęciu brakuje mu tylko wielkiej korony i berła :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7833 dnia: Styczeń 16, 2013, 18:38:05 pm »
Ola_19 z tego co mi Dobrusia mówiła to w ten piątek ma być transport do Torunia dla Tośki zorganizowany. Szczegółów jeszcze nie znam, ale oczywiście od razu poinformuję (mailem lub smsem) gdy coś konkretnie będzie wiadomo. :) Póki co....Tosia wydaje się być zdrowa. Nie kicha, ładnie bobkuje, chętnie je - przekonała się do króliczego granulatu, ziół i uwielbia siano. Warzywa zjada w nocy jak nikt nie widzi :P Skacze, biega, przychodzi na wołanie i domaga się pieszczot  :icon_8P
Co do paczki - dzięki ostatniej Tośka rozsmakowuje się w ziołach ;) Jak będzie się kończyła a nowy tymczasowicz będzie na horyzoncie to dam znać :) Dziękuję!

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7834 dnia: Styczeń 16, 2013, 18:41:24 pm »
na pierwszym zdjęciu brakuje mu tylko wielkiej korony i berła :D
Na tym zdjeciu Ruslan podobny jest do ....Stalina!

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7835 dnia: Styczeń 16, 2013, 18:58:10 pm »
Dzięki spoko będe czekać. Obowiązuje jakaś kolejność i dobrze.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7836 dnia: Styczeń 16, 2013, 19:08:50 pm »
Na tym zdjeciu Ruslan podobny jest do ....Stalina!
Soniu! przywołuję Cię do porządku! A kto na mnie krzyczał, jak mówiłam, że na jednym zdjęciu moja Szarunia jest podobna do Hitlera? :P

Olu, faktycznie,  nie są to dobre informacje, te o Tufim i Franklinie... Dobrze choć, ze uszakom dopisuje humor i apetyt.
Rusłan jest cuudny - stanowczo ten sam typ, co kochany Nobuszek - ten naburmuszony, królewski pyszczek :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7837 dnia: Styczeń 16, 2013, 19:34:50 pm »
Soniu! przywołuję Cię do porządku! A kto na mnie krzyczał, jak mówiłam, że na jednym zdjęciu moja Szarunia jest podobna do Hitlera? jezyk1
Ale mi sie oberwalo...no tak masz racje  :D

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7838 dnia: Styczeń 16, 2013, 19:42:30 pm »
Franklinek to kolejny "brat" mojego Chrupka :) Mordziuchna identyczna :) Kocham ten typ
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7839 dnia: Styczeń 16, 2013, 20:11:29 pm »
Ależ Sonia poczęstowała Rusłana komplementem :)