Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281098 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7680 dnia: Styczeń 11, 2013, 16:13:39 pm »
Ola z Madzią, czy mogłbyście mi napisać, jakich badań wymaga dr Krawczyk przed kastracją i sterylizacją, bo chcę sobie porównać, czego wymagają innie lecznice i lekarze, bo moje pysiory będe nedługo ten tego tam odjajczać i odjajnikowywać ;)

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7681 dnia: Styczeń 11, 2013, 16:20:33 pm »
Tak tak, ja tez pamiętam o styczniowej niespodziance na którą niecierpliwie czekamy

Ja też pamiętam i pytałam o to,ale dziewczyny napisały że trzeba jeszcze poczekać.....Więc czekamy :P

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7682 dnia: Styczeń 11, 2013, 18:31:46 pm »
No trzeba cierpliwie czekać chociaż ja sama też zaczynam się już niecierpliwić - wierzcie mi :P :P :P W każdym bądź razie styczeń nadal obowiązuje - mamy jeszcze dobre 2 tygodnie ;-)

Bardzo dziękujemy za wszystkie paczki zamawiane dla Azylu, sprawiają mnóstwo radości i królikom i ich azylowym opiekunom :D

PippiLotta każdy naprawdę dobry weterynarz tuż przed samym zabiegiem jest w stanie prawidłowo ocenić stan zdrowia uszatka i czy nadaje się do zabiegu. Dokładnie go osłuchuje, mierzy temperaturę, bada palpacyjnie brzuch, ogląda narządy rodne czy przykładowo samiec ma już odpowiednio rozwinięte jądra a samiczka nie ma np. rui itd. i jak wszystko jest ok - daje znieczulenie i kastruje/sterylizuje. Jedynie w sytuacji gdy uszatek jest starszy albo ma stwierdzone problemy z sercem, z wątrobą to zleca się wykonanie badań krwi - nic więcej nie potrzeba :) Bardzo dużo lekarzy namawia na RTG, USG i nie wiadomo co jeszcze ale to jest tylko naciąganie klienta na kasę albo ew. przyznanie się, że się na królikach nie zna ;-) Tak to wygląda :) Trzymam kciuki za Twoje uszate - żeby wszystko dobrze się skończyło  :przytul:

Jutro w Azylu będzie bardzo tłoczno - wszystkie miejsca będą zajęte a nawet będzie trzeba dostawić klatki. Dlatego cały czas bardzo prosimy o domy stałe i tymczasowe dla naszych podopiecznych  :bukiet

Każdy tymczasowy opiekun otrzyma od nas klatkę z wyposażeniem + pomoc w zakresie jedzenia, żwirku i ewentualnej opieki weterynaryjnej. Tak więc nie ma co się zastanawiać ;-) Każdego kto chciałby pomóc w ten sposób bardzo proszę o kontakt: magda.gralak@kroliki.net



Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7683 dnia: Styczeń 11, 2013, 18:36:43 pm »
Ile królisiów obecnie przebywa w azylu?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7684 dnia: Styczeń 11, 2013, 18:59:35 pm »
Jutro będą 24 króliki w Azylu i 23 w domach tymczasowych.

No i jutro do Torunia powróci też Winstonowa na którą czeka już jej nowa, stała opiekunka Paulina  :przytul: Nezuminotabi, Iskra, Ola i nieznany mi Panie, który pomagasz przy transporcie małej :P - dziękuję  :bukiet

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7685 dnia: Styczeń 11, 2013, 19:11:59 pm »
Magda wiesz może czy właścicielka Winstonowej zawita na forum? :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7686 dnia: Styczeń 11, 2013, 19:21:06 pm »
Kurcze, tak sobie myślę.. bez sensu ten Boniek azylową klatkę zajmuje :/ Głupio mi że musi na mnie czekać... niedobrze... Muszę coś wymyślić :P
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7687 dnia: Styczeń 11, 2013, 19:23:09 pm »
wiedziałammmmmmmmmmmmm - w ten weekend będzie idealnie- doszły mnie słuchy że Boniek juz tobołek spakował i gotów wyruszyc do swego domku:)- siedzi wiec na stolku i czeka na stopa do domku:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline magda_lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7688 dnia: Styczeń 11, 2013, 19:23:39 pm »
Kakao jest u mnie od  tygodnia. Zdążyliśmy się już trochę poznać więc założyłam mu osobny wątek. Wszelkie nowe informacje i zdjęcia będę wrzucać właśnie tam :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7689 dnia: Styczeń 11, 2013, 19:24:02 pm »
Swan nasz Łabędź :) bardzo delikatna, ale zarazem (czuję to ;)) charakterna króliczka (znaleziona w kartonie przy śmietniku)

początkowo powoli zwiedzała cały Azyl, potem biegała jak szalona :)















































Tosia vel. Sophie...druga Shelby :( na pewno nie jest to najmłodszy uszak, ale drugie życie tak czy inaczej ma przed sobą :)  















Hrabina już po strzyżeniu i jej cudowny nosek :)





cudowna Erin - jak widać w super formie już po sterylizacji :)

















Bielinka - to jest charakterna panna...w Azylu ustawi każdego królika ;)





dzisiaj było trochę zdjęć indywidualnych (na str. adopcyjną), ale mam nadzieję, że już niedługo będzie sesja zbiorowa :D

***

tak jak wspomniała Magda, jutro czekamy na przyjazd 5 króli...3 z Koszalina do tej pory przebywały w lecznicy pod opieką TOZ-zu, ale mam nadzieję, że były tam tylko przechowywane :]
sama jestem ciekawa na kogo czekamy ;)

chciałybyśmy podziękować za zamówienia złożone w ostatnich dniach w uszatkowo.pl dla azylowych uszu  :bukiet (mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam :()

PippiLotta, joac, Duży Zając, ing  :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet

Liher  :bukiet

od początku stycznia do Azylu trafiło 13 nowych podopiecznych (z czego jeden z Torunia :P), dlatego potrzeby naszych uszu są proporcjonalne do wzrastającej liczby królików :D

prosimy o objęcie wirtualną opieką pięknej Swan i Sophie! :):):)

Marta, my na Was czekamy :D :D :D



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7690 dnia: Styczeń 11, 2013, 19:29:11 pm »
ale ze swan maleństwo!!taka pchełka filigramowa- śliczny królas
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7691 dnia: Styczeń 11, 2013, 19:30:16 pm »
Ok zaczynam akcję "żona jęcząco-marudząca" :P Może mi to zająć troszkę :P :P Ale w końcu się ugnie :lol
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7692 dnia: Styczeń 11, 2013, 19:41:53 pm »
Franklin zjadł sałatkę warzywną :)



Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7693 dnia: Styczeń 11, 2013, 19:46:40 pm »
Brawo Franklin!

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7694 dnia: Styczeń 11, 2013, 19:49:38 pm »
biedny Kuba ma przekichane:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7695 dnia: Styczeń 11, 2013, 20:22:45 pm »
Nie wiem jak to jutro będzie z dojazdem, bo jest masakrycznie wręcz w Szczecinie. Miasto- sparaliżowane. Kilka godzin na wjazd do miasta, kilka godzin na przejazd przez miasto  :/
Króliki wciąż są w drodze- są jednak dwa, bo jeden się podobno wyadoptował od poniedziałku. Ciemne i rudawe, samiec i samiczka najprawdopodobniej.
Jeżeli do północy dojadą do mnie do domu to uznam to za sukces  :chory
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline agaton85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7696 dnia: Styczeń 11, 2013, 21:08:37 pm »
Hrabia to jednak Hrabina? Tak czułam..ten charakterek :P Mnie też urzekł jej nosek, prawda, że śliczny?  :zakochany:

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7697 dnia: Styczeń 11, 2013, 22:26:55 pm »
Swan to cudeńko...te długie smukłe łapki..ma dziewczyna dużo gracji w sobie :) Oby to jej pomogło w szybkiej adopcji :) Reszta królasów też słodka...nigdy nie pojmę jak można takie cudeńka wywalać czy oddawać :/

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7698 dnia: Styczeń 11, 2013, 23:40:01 pm »
Bo to jest malutka Bella Swan i przybędzie chyba Edwad z Jacobem :D albo Jacob i Alice jak Edward się wyadoptował :PP
Tosia vel. Sophie faktycznie z wyglądu druga cudowna Shelby
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2013, 23:48:43 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7699 dnia: Styczeń 12, 2013, 10:34:56 am »
Kuba się ugiął (jakoś zbyt łatwo mi to poszło! :P), ale to ja zwątpiłam. Po pierwsze - śnieg.. Troszkę się boję, ale najbardziej było mi szkoda Boniusia, bo nie mam dla niego przygotowane zupełnie nic :( Nie mam klatki, kuwetki ani nic, więc w tym tygodniu wszystko postaram się zorganizować i przyjedziemy prawdopodobnie w przyszły weekend :)

A teraz na prośbę Hariell wrzucam zdjęcia naszej malutkiej Zgredzi vel. Sweety :)




Hihihihi woreczek babki jest większy niż nasz słodki bąbelek :) Możecie zobaczyć, jaka jest malutka :)
WO AMIGO