Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5280995 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kamisia900

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Kobieta
  • zakróliczona 4ever
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7520 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:19:34 pm »
gratulacje !! :przytul

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7521 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:21:30 pm »
doszly mnie sluchy ze dona miala szanse na niesamowity dom w warszawie u kogos kto by ja wyleczyl sobie
nie wiem czy te wiesci nadal sa aktualne
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7522 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:25:55 pm »
Deedee, jesteś szalona :D
hahaha się dziwisz...na punkcie Dzwońca mam świra :P

magii0 oj będę będę...to moje drugie oczko w głowie :)

Kamisia900 dziękuję  :przytul:

Offline magda_lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7523 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:39:36 pm »
Nowy rok zaczyna się samymi dobrymi informacjami. Oby tak dalej!
A co u Nutka? :)

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7524 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:41:42 pm »
Chciałam się tylko zapytać :) .
Do kogo mam pisać w sprawie Fluffy :)) ??


Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7525 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:42:34 pm »
Nutek też już chyba w DS? :) Poszczęściło się "olsztyńskim królikom naukowym" :)

 Minka. Fluffy ma pod "pieczą" madzia85  -----> pisz tu: magda.gralak@kroliki.net

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7526 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:45:14 pm »
Chciałam się tylko zapytać  .
Do kogo mam pisać w sprawie Fluffy )
Madzia85 jest jej pośrednikiem, jak wynika ze strony adopcyjnej :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7527 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:48:50 pm »
Dziękuję Wam dziewczyny :)) .


Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7528 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:54:57 pm »
Tak sobie policzyłam...na adopcyjnej jest:
17 królików z "adopcją w toku".
13 - "długo oczekujących na dom"
42 - szukające domu tymczasowego
85 - aktywnych
niezłe liczby w sumie...

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7529 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:55:58 pm »
A  cudowne dziewuszki: Mioki, Koko, Sanne i Bielinka coś nie mają fanów dysponujących domem :(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7530 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:57:30 pm »
PODSUMOWANIE 2012 r.

Poniższe zestawienie dot. przede wszystkim królików przebywających w Azylu dla Królików w Toruniu:

w tym roku do Azylu trafiło 151 królików :)

granulat -> w tym zakresie korzystamy przede wszystkim z pomocy darczyńców  :bukiet króliki w Azylu otrzymują ściśle określoną il. granulatu z nastawieniem na to, aby była to ilość stosunkowo niewielka - oczywiście nie ze względu na oszczędności, ale ze względu na dobro królików :) dzięki naszym darczyńcom jedzą karmy dobrej jakości, przede wszystkim cuni complete oraz cuni nature  :przytul: część naszych podopiecznych z różnych powodów granulatu nie otrzymuje (nadwaga, problemy z jelitami), niektóre otrzymują rodi care. W Azylu nie ma możliwości wprowadzenia diety bezgranulatowej, ale chcemy, aby miały jak najlepszą dietę - podstawą ma być duża ilość siana, a dodatkowo zioła, zdrowe smakołyki i zielenina

zioła ->

30 kg siana miesięcznie x 12 -> ok 360 kg rocznie

360 kg żwirku do kuwet miesięcznie x 12 -> 4320 kg rocznie

300-400 podkładów higienicznych miesięcznie x 12 -> 4800 sztuk rocznie - obecnie korzystamy z oferty firmy Tufi, którą wybraliśmy dzięki MartaP ze względu na najkorzystniejszą cenę oraz odpowiednią jakość podkładów

poza podkładami Tufi, zdarza się, iż zamawiamy podkłady higieniczne Seni na allegro dla domów tymczasowych - jak np. dla Fly

ręczniki papierowe, rękawiczki jednorazowe, ocet, środki czyszczące, worki na śmieci -> mniej więcej co 2 miesiące zamawiam ręczniki papierowe za kwotę 77 zł (z przesyłką), tj. 8000 sztuk ręczników (w listkach); worki na śmieci od niedawna również zamawiamy na allegro w większej ilości. środki czyszczące w tym roku wielokrotnie zostały zakupione przez kata_strofę  :bukiet poza tym środki czystości oraz ocet kupujemy ze środków otrzymanych od jednego z naszych darczyńców  :bukiet (klatki na bieżąco są czyszczone octem, tak, aby były naprawdę czyste - mam na tym punkcie obsesję :])

poniżej printscreen ukazujący przykładowe zakupy w/w towarów na allegro




benzyna -> codzienne transporty na trasach:  Azyl – gab. wet. / gab. wet. – Azyl (powrót często późnym wieczorem 21-23) – czasami transport 2-3 razy dziennie w obie strony; Azyl – dworzec PKP lub inne miejsce przekazania królika do transportu i odwrotnie; Azyl – punkt odbioru żwirku do kuwet; Azyl – uszatkowo.pl; Bydgoszcz – Toruń (gab. wet.) – Bydgoszcz etc. - może kiedyś spróbujemy podliczyć średni miesięczny koszt wydatków na benzynę, które w najmniejszym stopniu nie są pokrywane z wpływów na konto!, ale z pewnością jest to koszt astronomiczny

Wydatki 2012: 29 674,99 zł

budowa Azylu: na każdym etapie tworzenia Azylu - od stycznia 2012 r. w tym wątku przedstawiałam dokładny kosztorys(ze skanami fv włącznie)

poniżej wklejam link do końcowego podsumowania wydatków na Azyl

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12608.msg332515.html#msg332515

opieka weterynaryjna: 17 260,05 zł (z wyłączenie ostatniej fv za grudzień 2012 r. - 1998 zł, którą zapłaciłam dzisiaj oraz fv za listopad zapłaconej z 1%) - suma ta zawiera 8% VAT

w tym zdj. rtg 850 zł

zabiegi kastracji i sterylizacji:

kastracja - 70 zł

sterylizacja - 130 zł

il. kastracji i sterylizacji przeprowadzonych w 2012 r. - 97 - zabiegi nie zostały przeprowadzone wyłącznie u królików zbyt młodych oraz tych, których stan zdrowia na to nie pozwalał lub które odeszły zbyt wcześnie. W tym roku do Azylu trafiło też kilka królików już wykastrowanych/wysterylizowanych.

poza tym kwota 17 260,05 zł obejmuje wszelkie inne zabiegi, wizyty kontrolne (każdy królik jest chociaż raz u wet.), leki, kroplówki

bez wątpienia, gdyby nie współpraca z wet. dr Krawczykiem oraz wet. Konradem Kowalczykiem powyższa kwota byłaby nieporównywalnie większa - my nie znamy zjawiska płacenia za wszystko
za każdą strzykawkę/igłę/w dużej mierze za leki (cena kastracji/sterylizacji zawiera cenę leków)...za każdą wizytę inną niż zabieg płacimy 25 zł, bez względu na to, czy podczas tej wizyty królik dostał arsenał leków/kroplówkę etc.
korekty zębów wykonywane bardzo często podczas kastracji/sterylizacji wliczane są w koszt tego zabiegu

granulat/siano/zioła: j/w
w grudniu 2012 r. domy tymczasowe (jeszcze nie wszystkie) otrzymały paczki za łączną kwotę 1143,53 zł - domy tymczasowo częściowo utrzymują się ze środków własnych  :bukiet  :bukiet  :bukiet,
jednak w miarę naszych możliwości staramy się je wspierać

w 2012 r. w uszatkowo.pl (jedyny sklep zoologiczny, z którego usług korzystamy) złożyliśmy zamówienia dla DT oraz dla Azylu (przede wszystkim zioła i granulat) za kwotę średnio (po podzieleniu na 12): 327,3 zł miesięcznie

większość paczek wysyłamy pocztą, tylko pilne wysyłane są kurierem (18 zł)

nigdy nie zamawiamy małych opakowań granulatu - ani dla Azylu ani dla domów tymczasowych (małe opakowania są najdroższe) - w tym roku z uwagi na wsparcie z krakvetu, Magda dzieliła paczki karmy (bodajże 15 kg?) i wysyłała do domów tymczasowych, tak abyśmy nie musiały zamawiać dodatkowej karmy

paczki w Toruniu są oczywiście odbierane osobiście ;)


pellet: 15 kg za 10,60 zł - standardowa faktura to 127,20 zł (zamawiam po 12 worków ze względu na możliwość transportu oraz przechowywania co 2 tyg.)

leki/podkłady zakupione w aptece (pojedyncze sztuki zanim zaczęliśmy zamawiać hurtowo): 793,27 zł

- w tym np. bactrim, enarenal, espumisan, metoclopramid, metronidazol, nivalin, ossopan, tobrex

w Azylu znajduje się w pełni wyposażona apteczka

opłata za księgową (transfer na konto SPK w VW): 1210 zł

comiesięczna opłata za konto w Citibanku: 6 zł/ raz w lipcu 2012 r. - 7 zł, raz w styczniu 2012 r. - 3 zł dodatkowej opłaty za kartę

***

w tym dokonałyśmy również zakupu 20 poideł 0,5 l za kwotę 242,75 zł oraz 5 transporterów za kwotę 195 zł


Wpływy 2012:

33 282,57 zł

***

potrzeby Azylu są bardzo duże, ale środki, które wpływają na konto, wykorzystujemy z ogromną uwagą, zastanawiając się nad każdym wydatkiem

przeprowadzanie kastracji i sterylizacji traktujemy nie tylko jak formę walki z bezdomnością wśród zwierząt, jak również uświadamiania ludzi - są one dla nas priorytetem i to nigdy się nie zmieni - m.in. dzięki temu Azyl może sprawnie funkcjonować i przyjmować tak dużą ilość podopiecznych

rotacja królików - zdobywanie nowych domów tymczasowych i domów stałych jest podstawą naszej działalności - chcemy zachęcać do opieki nad królikami i będziemy robić wszystko, aby pod tym względem Azyl wciąż się rozwijał :)

chciałybyśmy serdecznie wszystkim darczyńcom podziękować  :bukiet za każdą złotówkę przekazaną na rzecz Azylu, za każdą paczkę

za to, że mogliśmy stworzyć Azyl - budowa Azylu (nie wiem czy to, co musieliśmy tam wykonać, można nazwać...remontem ;)) rozpoczął się na początku stycznia 2012 r. - kilka dni po tym, gdy zadzw. do Magdy z radosną wiadomością o możliwości zagospodarowania tej pięknej dzisiaj, a wówczas...ruiny :D

podczas remontu nie było rzeczy niemożliwych :) - włącznie z usunięciem wielkiego 40 letniego bojlera i kaloryfera w 20 stopniowy mróz (ten problem miał zatrzymać nasze prace na kilka miesięcy)

kiedy Azyl powstawał, nawet na chwilę nie przystopowałyśmy z przyjmowaniem królików (w tym z innych miast) i z adopcjami

udało nam się znaleźć wielu wspaniałych wolontariuszy

mnóstwo rzeczy się udało! :) ale w tym roku przed nami wiele nowych wyznań - wiele rzeczy chcemy jeszcze zrobić i udoskonalić - są to rzeczy ważne dla naszej sprawniejszej działalności (to obejmuje chociażby comiesięczne podsumowania finansowe, które w ostatnim czasie ze względu na nadmiar wszystkiego, zaniedbałam), dla królików, dla wszystkich osób, które nas wspierają  :przytul

mamy do Was tylko jedną prośbę ;) - bądźcie z nami  :bukiet

z całego serca dziękujemy :bukiet

każdemu, kto wspiera nas w codziennej działalności:

za pomoc logistyczną  :bukiet

za pomoc "wirtualną" - za naszego bloga, za stronę Azylu, za polski i anglojęzyczny profil FB Azylu   :bukiet

Olu, kata_strofa, po_sąasiedzku

za rewelacyjną współpracę, którą w tym roku udało nam się nawiązać z "Olsztynem" oraz "Poznaniem"  :bukiet mówiąc o współpracy mam na myśli zarówno nasze niezastąpione domy tymczasowe oraz domy stałe, na które możemy liczyć w wielu trudnych sytuacjach, ale również osoby, które w swoim miastach:
nawiązują współpracę ze sklepami zoologicznymi/schroniskami,
przekazują nam sygnały o królikach potrzebujących pomocy,
interweniują,
pomagają nam logistycznie - odbierają króliki od byłych właścicieli etc.,
są niezastąpionym ogniwem transportów ;) - transporty to jeden z najważniejszych aspektów naszej działalności i często jeden z powodów bezsenności :P chociaż nie ma takiego transportu, którego nie da się załatwić...

ogromnie cieszy nas to, że każdą z pozoru trudną sytuację udaje nam się razem sprawnie i szybko rozwiązać, a dzięki temu możemy zrobić naprawdę wiele - jak chociażby dzisiaj - Branwen, MartaP  :przytul

za to, że jesteście z nami w tym wątku! - bo Wasza obecność tutaj jest dla nas niezmiernie ważna  :przytul

za najdrobniejsze przejawy życzliwości

(tradycyjnie nie chcę wymieniać poszczególnych osób, aby nikogo nie pominąć - na to potrzebny jest mi kolejny miesiąc, dlatego staramy się to robić przy okazji konkretnych akcji :P poza tym osobiście wychodzę z założenia, że wśród osób, które musiałabym wymienić powinien znaleźć się każdy, kto chociaż raz zaangażował się w pomoc ;))

dziękujemy kierownictwu i całej załodze Schroniska dla Zwierząt w Toruniu za nieocenioną pomoc, niewyobrażalną cierpliwość do królików...a raczej do nas...szczególnie kiedy dzwonię o 22 :D, za niesamowicie miłą i ciepłą atmosferę, za to, że czujemy się częścią tego miejsca i mamy tam swój własny azyl  :przytul

dziękujemy również przedstawicielom mediów! :D którzy w tym roku mówili i pisali o Azylu! :D to było ciekawe doświadczenie :P

***

w ramach podróży sentymentalnej zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Otwartego w Azylu, który odbył się 26 maja 2012 r.

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12608.5320.html

oraz zdjęć zrobionych w dniu przeprowadzki w kwietniu 2012 r. :)

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12608.msg325879.html#msg325879

myślę, że nie wszyscy widzieliście te zdjęcia...;)









***

dziękujemy również wszystkim, którzy odwiedzili nas w 2012 roku! mamy nadzieję, że w tym roku drzwi Azylu otworzą się dla jeszcze większej ilości osób z całego kraju - czekamy na Was  :przytul już teraz możemy zdradzić, że planujemy w maju Dzień Otwarty :D

jeśli o czymś zapomniałam (co jest możliwe), z góry za to przepraszam (również za ewentualne błędy w podliczeniach, chociaż powinny być to błędy na granicy marginesu - nie jestem księgową ani miłośniczką liczb :P)

***

jeśli chodzi o Donę, wszelkie pytanie dot. tej króliczki proszę kierować do nellci z Sopockiego Uszakowa, która zajmuje się jej adopcją i podejmuje wszelkie kwestie dot. tej króliczki - z mojej strony mogę tylko powiedzieć, że Dona przyjechała do Torunia ze względu na swój stan zdrowia i wedle mojej wiedzy pozostanie tu do czasu zakończenia leczenia

« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2013, 22:36:03 pm wysłana przez madzia85 »



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7531 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:57:56 pm »
doszly mnie sluchy ze dona miala szanse na niesamowity dom w warszawie u kogos kto by ja wyleczyl sobie
nie wiem czy te wiesci nadal sa aktualne

Byloby wspaniale,a swoja droga to wydaje mi sie,ze ona cierpi.....ma szanse na wyleczenie czy tak do konca bedzie jak teraz?

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7532 dnia: Styczeń 06, 2013, 22:05:44 pm »
mamy nadzieję, że w tym roku drzwi Azylu otworzą się dla jeszcze większej ilości osób z całego kraju - czekamy na Was  przytul już teraz możemy zdradzić, że planujemy w maju Dzień Otwarty icon_zeby
Ja ja ja przyjadę! :DD Jak tylko zrobi się cieplej, bo ze mnie Zmarźlak Pospolistus ;)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7533 dnia: Styczeń 06, 2013, 22:09:14 pm »
jeśli tylko uczelnia da mi chwile "wolnego od nauki" to ja też nie przepuszczę takiej okazji i zjawię się w Azylu :)

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7534 dnia: Styczeń 06, 2013, 22:12:07 pm »
że planujemy w maju Dzień Otwarty

A kiedy konkretnie? :)

Offline Kamisia900

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Kobieta
  • zakróliczona 4ever
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7535 dnia: Styczeń 06, 2013, 22:19:52 pm »
już nie mogę się doczekać ja też zawitam  :D

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7536 dnia: Styczeń 06, 2013, 22:22:27 pm »
Ja też i nie zapomniałam o tym co obiecałam aby położyć się na podłodze w śród królików :krolik :krolik :krolik :bunny: :bunny: :bunny:
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7537 dnia: Styczeń 06, 2013, 22:25:44 pm »
doszly mnie sluchy ze dona miala szanse na niesamowity dom w warszawie u kogos kto by ja wyleczyl sobie
nie wiem czy te wiesci nadal sa aktualne

Byloby wspaniale,a swoja droga to wydaje mi sie,ze ona cierpi.....ma szanse na wyleczenie czy tak do konca bedzie jak teraz?
Soniu, a co jest królince? nie znam sprawy możesz podać link?

sonia

  • Gość

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7539 dnia: Styczeń 06, 2013, 22:30:28 pm »
już teraz możemy zdradzić, że planujemy w maju Dzień Otwarty
To ja też chcę przyjechać!!! :D