Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7180 dnia: Grudzień 30, 2012, 18:18:56 pm »
Trzymamy kciuki :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7181 dnia: Grudzień 30, 2012, 18:19:05 pm »
za to u mnie ucho rozcięte... krwi nie ma ale mu przecięła małpa, bo za blisko podszedł zagrody :(

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7182 dnia: Grudzień 30, 2012, 18:48:46 pm »
absolu, kasiant, asigo - bardzo się cieszę, że uszatki szczęśliwie do Was dojechały - dziękuję za ich przygarnięcie   :bukiet Asigo oba wielkouche muszą się do siebie na nowo przyzwyczaić - z czasem będzie dobrze - zobaczysz  :przytul

No i Tibię trzeba by już wysterylizować - dziewczyna wówczas trochę złagodnieje...

gogamor a Ciebie proszę po raz kolejny, żebyś o swoich uszatkach pisała w wątku, który specjalnie do tego celu założyłaś.

I bardzo proszę o niezmieniane zasad na jakich opiera się dom tymczasowy, dlatego jeszcze raz chciałabym przypomnieć, że KRÓLIKÓW BĘDĄCYCH TYLKO NA DT, BEZ OPCJI DS NIE ZAPRZYJAŹNIAMY Z TYMI KRÓLIKAMI, KTÓRE JUŻ W DANYM DOMU ZNAJDUJĄ SIĘ NA STAŁE. Jest to żelazna zasada każdego DT i chyba każdy pośrednik adopcyjny taką zasadę wyznaje.
Nie kierujcie się królikami w Azylu, które biegają razem w różnych grupach przez kilka godzin - bo Azyl funkcjonuje inaczej niż dom stały czy tymczasowy - bo domem w żaden sposób nie jest. Króliki, które są w Azylu wypuszczane razem nie mają ani czasu ani możliwości na zaprzyjaźnienie się ze sobą - są zaaferowane zabawkami, przestrzenią, zapachami i po każdym wybiegu każdy ląduje w swojej klatce. Mają możliwość wzajemnych interakcji, łatwiej jest nam na podstawie tego określać charakter danego królika, jego usposobienie, a nawet czy jest zdrowy i tylko taki jest tego cel - nie zaprzyjaźnianie ich ze sobą bo na przyjaźń przyjdzie czas później - gdy dany królik trafi do swojego STAŁEGO domu.

Offline kasiant

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Murek i Chleb
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7183 dnia: Grudzień 30, 2012, 18:58:09 pm »
Chlebek przyjechała do dt z opcją ds, jeśli uda się ją zaprzyjaźnić z naszym Murkiem (bo nie wiem czy ta uwaga była do mnie;))
Zapraszamy do nas
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15047.new.html#new

Suwaczek z babyboom.pl" border="0


Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7184 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:08:12 pm »
Nie kasiant - u Ciebie Chlebek ma szansę na DS więc nawet musisz próbować ją zaprzyjaźnić z Marmurkiem ;-) ta uwaga a raczej przypomnienie jest do osób, które mimo naszych próśb podejmują próby zaprzyjaźniania królika, który jest u nich tylko na tymczasie - nie mając zamiaru zostawić go u siebie na stałe.

aaa i Grzybek :) Jest i Grzybek i jego... ząb :D Zdjęcie nie jest z wczoraj, ale warte pokazania bo po operacji plastycznej jaką przeszedł - został mu taki właśnie uroczy mankament :D


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7185 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:11:22 pm »
e tzn jest tylko jeden..ząb?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7186 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:20:26 pm »
nieee są wszystkie, ale całą dobę widać tego jednego :P :P :P no i strasznie mlaska przy jedzeniu i piciu bo nie ma połowy wargi ;-)))

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7187 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:27:32 pm »
o matko, jaki słodziak :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7188 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:39:55 pm »
Oj tak jest najcudowniejszym królikiem jakiego miałam przyjemność poznać :) Najłagodniejszym, najbardziej przyjacielskim, najbardziej uroczym i kochanym i super silnym - nie dał się żadnej chorobie a miał już je chyba wszystkie... jakie są u królika możliwe ;-) Kocham go nad życie.

Ola właśnie wraca z Azylu więc na pewno będą zaraz nowe wieści z azylowego frontu :D

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7189 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:48:04 pm »
Jutro sylwester jak zapobiec zeby króliki spokojnie przezyły tą noc. Boje sie zwłaszcza o Truśka który boi sie wszystkiego. Nie wiadomo co przezyl zanim trafił do nas. Przykrycie klatek kocami. Macie jeszcze jakieś dobre rady.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7190 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:48:26 pm »
I bardzo proszę o niezmieniane zasad na jakich opiera się dom tymczasowy, dlatego jeszcze raz chciałabym przypomnieć, że KRÓLIKÓW BĘDĄCYCH TYLKO NA DT, BEZ OPCJI DS NIE ZAPRZYJAŹNIAMY Z TYMI KRÓLIKAMI, KTÓRE JUŻ W DANYM DOMU ZNAJDUJĄ SIĘ NA STAŁE. Jest to żelazna zasada każdego DT i chyba każdy pośrednik adopcyjny taką zasadę wyznaje.

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.  Też trzymam się takiej zasady.

Jak królik znajdzie DS to potem rozdzielanie będzie dla królików przykrym doświadczeniem.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7191 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:54:44 pm »
Widze ze i ludzie z SPK kierują się w swojej pracy z królikami innymi zasadami. Chodzi mi o zaprzyjaznianie uszaków w dt. Nigdy nie byłam kapuchą i nie zdradze o kogo mi chodzi. Teraz bądz tu mądry człowieku i pisz wiersze. Jak tu robić żeby było dobrze?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 20:27:38 pm wysłana przez gogamor »

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7192 dnia: Grudzień 30, 2012, 20:04:30 pm »
gogamor, błagam zamilcz...


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7193 dnia: Grudzień 30, 2012, 20:11:56 pm »
Wróciłam godzinkę temu do Poznania, dzwoniłam już do schroniska, ale był tam tylko Pan dyżurny i kazał mi jutro pomiędzy 7 a 15 zadzwonić. Najprawdopodobniej po niego pojadę. Zabiorę też jutro tego starszego króla ze sklepu który się nie sprzedaje (zupełnie nie rozumiem dlaczego, jest śliczny). Postaram się także odebrać dwa młode królisie, choć z tym jest drobny problem papierologiczny.. Pani kierownik z którą mam dobry kontakt i jedynie z nią się dogaduje w tym sklepie, musi je cichaczem "uśmiercić" (oczywiście tylko na papierze) bo w przeciwnym przypadku trzeba będzie za każdego z nich zapłacić po 79zł (chyba, że 59zł po zniżce pracowniczej..), a na to powiedziałam że nie możemy się zgodzić. Jutro rano będę się z nią kontaktować. Sama powiedziała że nie potrzebnie z powrotem wrzuciła je "na stan" sklepu po oddaniu..
WO AMIGO

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7194 dnia: Grudzień 30, 2012, 20:31:51 pm »
I jest Grzybek! Dzięki Magda  ;-)

Te futerko...

Offline ola1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7195 dnia: Grudzień 30, 2012, 21:38:28 pm »
Siostra Be nie zaprzyjaznila sie ze Stefanem i trudno... siedzialy wiec w osobnych pokojach.  Nie widywali sie. Tylko ja musialam podzielic moja krolicza milosc na dwoje. Dalam rade :heart

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7196 dnia: Grudzień 30, 2012, 21:58:38 pm »
uwaga uwaga Ruda :D

przykro mi, że większość zdjęć jest na kanapie, ale Ruda dzisiaj szalała rano, a popołudniu była bardzo zmęczona...na zdj., na których podnosi uszy do góry, jest w fazie przebudzenia...bo mama zbyt głośno krzątała się w kuchni i królik się obudził :D





































teraz czas na Azyl :D

dziękujemy za domy dla Chleb,Femura,Jaśmin i ...Tadeusza, który dzisiaj dołączył do adopcyjnej Pandy! :)

jednocześnie czekamy na najazd "barbarzyńców", tj. 8 królików z różnych miejsc - oby jutro udało się załatwić wszystko w Poznaniu i oby maluchy nie były w naprawdę złej formie :( MartaP :*

w Azylu spokojnie :)

Tufi czuje się dobrze - zaczął nabierać masy ciała. uwielbia rodi care (może ktoś chciałby podarować Tufiemu kolejne opakowanie? :))

Amigo jest już w pełni sił :)

Kiara przyjmuje niesamowite pozy podczas snu - urocze stworzenie ;)

cały czas tyle się dzieje...czasami można oszaleć ;)

zapraszamy do obejrzenia ostatniej w tym roku sesji zdjęciowej! :)



















































tak było zanim na wybieg wyszedł Kako :D



a Kakao...to jest KTOŚ :D







Kakao ma zmysł "architektoniczny" :P























« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 23:37:18 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7197 dnia: Grudzień 30, 2012, 22:02:43 pm »
Ale duuuuużo zdjęć Boniusia!! :zakochany:
A ostatnie zdjęcie to królicza zabawa w chowanego :P :P
WO AMIGO

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7198 dnia: Grudzień 30, 2012, 22:11:21 pm »
Olu....wybrałaś już może numer 2 dla mnie? :P aż sama ciekawa jestem  :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7199 dnia: Grudzień 30, 2012, 22:16:22 pm »
Olu....wybrałaś już może numer 2 dla mnie?  aż sama ciekawa jestem
?? o co chodzi? :)
Ruda jest rewelacyjna, Ola, Ty sobie takiego pięknego królika po znajomości załatwiłaś? :P
Widzę, ze dużo Bońka, oj, chyba się domyślam, dla kogo tyle fotek!
I w ogóle ten kalejdoskop uszaków jest niesamowity - jeśli się nie śledzi forum dzień w dzień, można szybko wypaść z obiegu i stracić orientację, kto jest kim. Dobrze, że taka rotacja i tak szybciutko uszaki wędrują do DS, albo choć do DT :*

Trzymam kciuki, żeby "barbarzyńcy" okazali się w miarę łaskawi pod względem zdrowotnym...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html