Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5291790 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6500 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:18:43 pm »
króliki nie śpia z zamkniętymi oczami, one śpią a własciwie czuwaja caly czas z otwartymi lub lekko przymkniętymi oczami. Koty śpią.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6501 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:23:25 pm »
nasz Nobu walczy :( niestety, ale nerki odmówiły posłuszeństwa - przeżywamy to samo, co 2 miesiące temu, kiedy do nas trafił - zatrzymał się

chociaż wykazuje zainteresowanie otoczeniem, jest bardzo wyciszony. grzecznie (tak być nie powinno...) przyjmuje leki.

od rana nerki wyprodukowały niewielką ilość moczu. przed chwilą skończyliśmy kroplówkę. dostał dożylnie porcję leków i czekamy aż ruszy...

założenie mu wenflonu graniczyło z cudem - ma niezwykle twardą skórę, słabe żyły i w zw. ze swoimi b. poważnymi problemami z układem krążeniowym - słabe ciśnienie krwi w żyłach.

po powrocie od doc, zjadł trochę. o dziwo zaczął skubać siano i zioła, który do tej pory nie tolerował...teraz pozostaje nam czekać :(

***

dzisiaj udało mi się zrobić trochę zdjęć z Azylu, aczkolwiek w ramach relaksu psychicznego pochłonęło mnie przede wszystkim sprzątanie...więc króliki uprawiały samowolkę w większości bez oka aparatu ;)

Kiara ma już za sobą zabieg sterylizacji :)



Binia jest dość terytorialną panną - dziewczyna rządzi ;)







nasz dzielny chłopak, który chyba po raz pierwszy od dawna (o ile wcześniej w ogóle miał taką możliwość) mógł poczuć się bezpieczny

imię poszukiwane





czekamy na badanie kału i kastrację - chłopak na pewno potrzebuje dużo ruchu - ostatecznie do tej pory żył na wolności :]

póki co jest bardzo grzeczny ;)







teraz "zielono mi" :)















Tufi ma moim zdaniem znacznie lepszy apetyt :) (odpukać, bo mam skłonności od wywoływania wilka z lasu)

je ładnie granulat (drobny) i sałatki :)

























męska przyjaźń ;)





Dzwoneczek póki co uczy się obecności innych króli ;)







uroczy Wojak :)











uwaga uwaga...KRÓLIK :D





i jego bracia MNIEJSI ;)





















Puchatka - kiedy na nią patrzę, wyjmuję ją z klatki etc. aż uderza mnie to, ile w tym uszaku jest "przeżyć"

jest niezwykle krucha. musi oswoić się z człowiekiem.







Święta :D - byłam z siebie bardzo dumna, bo wpadłam jak przykleić Mikołaja i Bałwana do okna :P - Soniu dziękujemy  :przytul

to taki przebiegły sposób, żeby przypomnieć wszystkim, ilu Mikołaj ma podopiecznych w Azylu :P a niech mają świąteczną, domową atmosferę :)



***

lidia123 paczka dotarła  :bukiet bardzo dziękujemy za pyszne zioła oraz dodatkowe podarunki, o których napiszę jutro - dzisiaj nie miałam już chwili, żeby na nie zerknąć  :przytul
kolejna paczka z ziołami będzie dla naszych uszu doskonałym prezentem :)

Gajka  :bukiet za kocyki (w tym zielony :)) i ręczniki  :przytul

***

Abi to magiczna dziewczynka ;) Tomek - to dzięki Tobie dzisiaj jest z nami - jeszcze raz dziękuję Ci za to, że się nią zainteresowałeś i zabrałeś z domu, w którym było jej po prostu bardzo źle...teraz Abi żyje. jest małym, charakternym psotnikiem.

zuzz do jej pasji należy m.in. wspinaczka "skałkowa" :D Abi uwielbiała wchodzić na wysokości i obserwować świat z góry :)

nie miała żadnych problemów jelitowych - tak jak wspominałam dieta: sianko, zioła (w Azylu jadła różnorodne), zielenina (brokuł, koperek - uwielbia, ale to nic szokującego :P, natka pietruszki, cykoria, seler, korzeń pietruszki - tak, tak, tak) :)

***

dzisiaj w Schronisku z ramienia Urzędu Miasta kręcono dokument o bezdomności wśród zwierząt ;) - udało nam się zareklamować Azyl, problem króliczej bezdomności w kilku słowach i...króliki :D - jak tylko Latte, śpiący przy domku od Soni Femur i reszta ekipy ukażą się filmowemu światu, damy znać :P

***

dzisiaj otrzymałam również maila o króliku żyjącym na jednym z toruńskich parkingów. jutro rano powinnam wiedzieć, czy to dziki królik czy miniaturka.



Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6502 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:26:58 pm »
Właśnie mam dylemat,bo jak śpią w łóżku to coś pohasają,do klatki zajrzą,z podgryzaniem większych problemów nie ma,coś podgryzą,ale raczej dla sportu niż żeby zjeść. Jak zasypiałam i wstawałam to na zdechlaczka albo gołąbka leżeli. Oliverek częściej na zdechlaczka się kładł ;-)

A jak siedzą w zagródce to próbują się wydostać,szaleją i na razie im się to udaje...Zagródka 76cm...pierwszy wyskoczył Freddie,a później już odtworzyłam zagródkę,żeby mógł wrócić,no i jeszcze Oliverek tam został...

Jej teraz o Nobu przeczytałam,trzymaj się Prezydencie  :przytul

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6503 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:33:48 pm »
Suzy moje demony też się często ładują na łóżko i nigdy im się nic nie stało, hasają mi często po głowie a często rozkładają się jak naleśniki, generalnie to ja jestem spychana a nie one  :DD

Marta ja się chętnie dorzucę do tej suszkowej akcji 20 zł ;) tak więc z moich obliczeń wynika że zostało jeszcze 20 do wpłaty  i będzie prezent dla uszatych :bunny:
(napisz mi tylko dane potem do przelewu)


Nobu wracaj do zdrowia  :blaga:

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6504 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:36:53 pm »
A jak Nobu reaguje na leki?

Dotychczas to spokojnie przespałam jedną noc :P całą. A tak to hasali mi właśnie po głowie,bo to nowość była i właśnie szkoda mi ich tak zamykać jak widzę jak się cieszą,ale z drugiej strony nie chce im zrobić krzywdy...45kg to nie tak mało i może im coś przypadkiem zrobić...

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6505 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:37:47 pm »
W imieniu olsztyniaków dziękuję Wam dziewczyny za przyjęcie pod swe skrzydła biednej Puchatki  :przytul

Cieszę się też, że Variusek i Kajka znalazły DS w naszym rejonie  :balet: Im więcej zakróliczonych na Warmii i Mazurach - tym lepiej  :brawo: :bunny: :bunny: :bunny: No i Nimm - szkoda Dobrussiu, że nie został u Ciebie  :glaszcze:

Co do spania królasków - to Florence bardzo często śpi z zamniętymi oczami, otwiera je dopiero jak robię jej fotkę  :icon_eek


A o siemieniu lnianym mówiła mi młoda wetka - pytała czy podaję Florci - twierdziła, że jesli codziennie będę podawać 1 łyżeczkę  wszelkie ewentualnie kawałki sierści połknięte przez króliczka nie będą zatykać jelit, tylko spowodują że kłaczki prześlizgną się i wyjdą z bobkami  :mhihi

Abi niesamowita - widać jak jest już szczęśliwa, że jedzie do nowego domku :)

Biedny Nobu - trzymam kciuki za polepszenie stanu jego zdrówka - Olu - trzymajcie się :przytul




« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2012, 22:51:14 pm wysłana przez niusia »

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6506 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:39:29 pm »
Jakie szczęśliwe uszaki. Podziwiam Waszą domową atmosferę - te domki, tunele, zabawki. Tak wiele osiągnęłyście  - szczęście bezdomnych uszaków. Pozdrawiam Mikołajkowo wszystkie azylowe uszaki i Was dziewczyny.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6507 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:42:19 pm »
o Biniaczek:) oj ma panna charakterek ma..a jak biegnie to jest jak czołg= lepiej sie odsunac bo hamowanie nie zawsze wychodzi:)

a przyznaje sie do zepsucia Abi..tzn rozwydrzenia:(
poczuła się pania ogromnego jednopokojowego terytorium , biega za nogami i dziabie, wskakuje na lozko kaze sie miziac jak sioe przerwie albo cos jej sie odwidzi-dziabie- generalnie jakies Abi rulez u nas zapanowalo

ps zuzz ruszymy jutro o 8 rano do lublina
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6508 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:44:32 pm »
Trzymam mocno kciuki za Nobu!! Trzymaj się Chłopie!! :*
WO AMIGO

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6509 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:56:47 pm »
Mocno trzymam kciuki za zdrówko Nobusia
Piękny brunet może imię jakiegoś plemienia afrykańskiego? Masaj,Sosso, Kikuju albo Keanu od Keanu  Reevesa, bo też przystojny brunet :)
A ten "malutki" uszatek to kto zacz???

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6510 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:02:46 pm »
A moze Winnetou :&gt;

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6511 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:09:28 pm »
Sonia super! toż to była miłość mojego dzieciństwa. Jestem ZA :)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6512 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:11:53 pm »
toż to była miłość mojego dzieciństwa
mojego tez...bylam w nim zakochana po uszy... :bunny:

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6513 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:14:46 pm »
Sonia, witaj w klubie :)
Ja i Sonia prosimy o Winnetou kto dołącza?

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6514 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:18:09 pm »
ba jaaaaaaaaaaaaaaa!!!
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6515 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:23:51 pm »
i jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6516 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:24:58 pm »
Dzięki Wam jesteście jak zwykle nieocenieni w poradach. Jutro kupie len.

kupujac len zwroc uwage aby nie byl ... otoczkowany
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6517 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:26:43 pm »
kupujac len zwroc uwage aby nie byl ... otoczkowany
Aha ! A co to jest i jak to wygląda?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6518 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:27:54 pm »
Także jestem za Winnetou ;-) Choć nie wiem dla którego uszaka to imię :P

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6519 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:29:02 pm »
Zawołasz. to przyleci... :diabelek
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.