Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5280930 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6480 dnia: Grudzień 04, 2012, 16:44:55 pm »
Enia dzięki za porade.

Offline zuzz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6481 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:04:29 pm »
nie mam stołu w pokoju, a jedyną rośliną jest trzykrotka pod sufitem na regale ;) oj jak Abi robi prysznic to nocki niestety chyba będzie spędzała w klatce ;) a powiedz poza nocą ładnie załatwia się do kuwetki nawet jak cały dzień biega po pokoju? mam parkiet na podłodze, położyłam dwa spore dywaniki po obu stronach łóżka (łóżko stoi centralnie), mam nadzieje że wystarczy :) zaraz jeszcze poprzesuwam to i owo żeby zrobić więcej przestrzeni :)
do ludzi z Azylu Toruńskiego mam pytanie czy Abi ma jakieś ulubione smakołyki?

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6482 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:07:34 pm »
jest kuwetkowa- czasem jakis maly sik sie pojawi ale to nowe miejsce- to czyscioch:) ps ona po prostu chciala mi noc urozmaicic- nie zamykaj stwora:( urocza jest nocami i tak sie cieszyla ze nikt jej nie zamknal:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6483 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:12:10 pm »
Ktoś chyba pisał ze posypuje sianko siemieniem lnu. Czy to rodzaj profilaktyki? Moje uszaki są zdrowiutkie ale jeśli to ma plusy to zastosuje im. Bo wiem że siemie parzy sie przy wzdęciach.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6484 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:39:26 pm »
Co tam jakiś mały sik, moje mi dziury w prześcieradle w nocy wygryzają i tak nie mam serca ich w klatce zamknąć. Nie zamykajcie Abi w klatce :( Według mnie zamykanie królików w klatkach jest smutne, kota bym nie zamknęła, i królika także. Od kąd moje nie posiadają klatki sà dużo szczęśliwsze :D
 Ja też posypuje warzywka siemieniem lnu. Króle uwielbiają, i gdzieś czytałam, że zapobiega wytwarzaniu się zatoru.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6485 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:53:36 pm »
Jeszcze jedno wypierz łóżko płynem do tapicerek samochodowych ( bo maja silniejszy zapach)

Łóżko najlepiej pozbawić zapachu - pościeli, wtedy kusi mniej, można też zastosować zagrodę jako odgrodzenie łożka. A takie już osikane lepiej umyć środkiem likwidującym zapach moczu, a nie maskującym. Ja polecam Biodor Animal - biologiczny środek rozkładający mocz, podobno dobry jest też Urine Off.

A co do Abi i zachowań panien - to zupełna norma - nowe miejsce, intruz = znaczenie terenu, agresja i wyżywanie się na człowieku. Marta, na przyszłość zmieniaj odzież (choćby bluzę jakąś narzuć na siebie jak idziesz do intruza) i myj ręce mydełkiem neutralizującym zapach - wtedy Twój stwór mniej się będzie stresował.

Ktoś chyba pisał ze posypuje sianko siemieniem lnu. Czy to rodzaj profilaktyki? Moje uszaki są zdrowiutkie ale jeśli to ma plusy to zastosuje im. Bo wiem że siemie parzy sie przy wzdęciach.

Siemię zawiera kwasy Omega 3 - dobroczynnie wpływające na organizm - najlepszym jego źródłem jest właśnie siemię, bo orzechy są mocno kaloryczne, a ryby :/ Ludzie też potrzebują równowagi między Omega 3 a Omega 6 - więc możecie razem z królikami szamać siemię :P. Królikowi o wadze do 2 kg powinno się podawać codziennie 1 łyżeczkę do herbaty całych nasion.
Przy wzdęciach chodzi o śluz z nasion - pektyny - poślizg i działanie osłonowe na przewód pokarmowy - do tego najlepiej użyć mielonego, odtłuszczonego lnu (który już jest ubogi w Omega 3), zalać wrzątkiem, żeby się nie wytworzyły glikozydy cyjanogenne i wtedy można podać więcej jak łyżeczkę.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6486 dnia: Grudzień 04, 2012, 20:20:03 pm »
Dzięki Wam jesteście jak zwykle nieocenieni w poradach. Jutro kupie len.

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6487 dnia: Grudzień 04, 2012, 20:23:33 pm »
Jeśli chodzi o zamykanie króla na noc to różnie bywa. Jeśli chodzi o moją panienkę jak do nas przyjechała była zamykana w klatce. Po jakimś czasie szalała więc ją wypuszczałam i w nocą przychodziła do mnie do łóżka lub szła na spać na krześle w kuchni. Znowu jakiś miesiąc temu nie wiem co jej odbiło w nocy zniszczyła mi krzesła dobro_zlo i od tego czasu znów noc spędza w klatce. Niestety. ;( Wchodzi do niej grzecznie dokładam jej sianko i daje jej w miseczce to co nie zjadła z rana.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6488 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:19:31 pm »
Abi szczypawka na NASZYM!!! łożeczku


Uploaded with ImageShack.us

bezczelność tego stwora jest doprawdy wielka
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6489 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:21:08 pm »
nie wszyscy tez mogą puszczać królika całymi nocami. nie znaczy toprzeciez ze dzieje się krzywda, i są więzieniu, bez przesady.

co do Trn- Koszalin, prawdopodobnie mialabym transport Olsztyn-Koszalin, jak by to cos dalo...

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6490 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:30:06 pm »
Abi szczypawka na NASZYM!!! łożeczku
Jakim waszym jak widać, że JEJ :P


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6491 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:33:15 pm »
taaaaa Piccola patrzy na to a potem na nas z miną "ale jak to tak:(?"
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6492 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:36:23 pm »
Niekiedy lepiej zamykać szalone banie dla ich bezpieczeństwa. Skakanie gdzie popadnie, gryzienie i jedzenie niestety:( jest niebezpieczne, a nocą uszate działają na zasadzie "gdy starych nie ma w domu"Poza tym opiekun musi pospać, zamiast nasłuchiwać co uszate kombinuje
Jak szaleniec spoważnieje, jego pomysły będą znane to wtedy..

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6493 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:41:54 pm »
Niekiedy lepiej zamykać szalone banie dla ich bezpieczeństwa.
Zgadzam się. Open space jest dobry, gdy królika znamy i mamy mieszkanie bunnyproof. Ja na przykład wiem, że Mierzwiak co najwyżej powyciąga nitki z dywanu i nic więcej na cholerę nie zrobi, bo to spokojny, stateczny królik. Natomiast Jagód, który włazi do pralki, do szafy i ładuje się na meble, musi jeszcze sporo popracować na nasze zaufanie :P


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6494 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:51:53 pm »
Andzia była luzem nocą gdy spoważniała, przećwiczyłyśmy bezpieczne wskakiwanie na stół z ustawionego strategicznie fotela i krzeseł, miała swoją zasłonkę bawełnianą służącą jako jej gryzaczek, no i pogodziłam się z ażurowymi piżamami.
Natomiast chłopaczki to takie ciumoki (poza okresami napadów seksualnych Czesia w stosunku do Zacha), że klatka jest tylko dla ich widzimisię
Wychodząc na dłużej nie odważyłam się Andziulki zostawic poza klatką no i Czesia, aby było sprawiedliwie.
Natomiast chłopaki są zupełnie przewidywalni. Co uszak to charakter, wena twórcza i temperament :D
P.S. kata_strofa pamiętaj w srodę po cichutko do azylu, abyś naszej Oli za raptownie nie obudziła ;-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2012, 22:00:40 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6495 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:55:22 pm »
ja zaslony jedwabne podnioslam- nie ma glupich- kto wie co ten gryzacy wczasowicz potrafi
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6496 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:55:49 pm »
A myślicie,że możliwe jest nieświadome uszkodzenie uszaka przez sen? Bo te małpy mi się ładują i śpią sobie na końcu łóżka,mi to nie przeszkadza (już :P) ,ale zastanawiam się czy może coś im się stać...

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6497 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:01:43 pm »
ja zaslony jedwabne podnioslam- nie ma glupich- kto wie co ten gryzacy wczasowicz potrafi

A ja nie pomyślałam w porę :DD
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6498 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:04:02 pm »
Suzy one w nocy to troche spia i jak sie przekrecisz na drógi bok z kołdrą to mogą zlecieć, to nie koty - nie laduja zawsze na 4 łapach; a jak królik jest zaspany to jak czloiek nie ogarnia rzeczyistości :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6499 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:11:47 pm »
No właśnie o to mi chodzi...ehhh...trzeba będzie coś pokombinować.