Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5263803 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6380 dnia: Listopad 30, 2012, 14:25:54 pm »
Moze uszaki wiedzą ze mają niekumatą panią i dlatego nie chorują.
Jeśli to działa to ja ogłaszam się najbardziej niekumatą z niekumatych :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6381 dnia: Listopad 30, 2012, 14:27:56 pm »
uuuu to i ja też, jeśli to faktycznie działa :P :P Jestem najbardziej zielona z zielonych (nawet dziś się ubrałam na zielono :lol )
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6382 dnia: Listopad 30, 2012, 14:30:15 pm »
Skoro jesteśmy przy probiotykach, bo ja aktualnie podaję Truśce, to co w takim razie podawać królowi (w sensie jaki probiotyk), skoro te z rhamnosusem nie są najlepsze? Gdzie jest ten Enterococcus faecium, który jest lepszy dla króli???

kata_strofa, Aguleks, Wasze magisterki brzmią smakowicie, ja bym sobie obie poczytała :) Lubię magisterki.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6383 dnia: Listopad 30, 2012, 14:37:03 pm »
Biolapis według mnie jest najlepszy, typowo króliczy i ma tego enteroccocusa



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6384 dnia: Listopad 30, 2012, 14:38:09 pm »
joac moja co prawda jest w połowie dopiero gotowa, ale mogę Ci rzucić moją inzynierką nt. "Koncepcja strategii marketingowej dla wybranego produktu na podstawie przedsiębiorstwa X (nie będę podawać nazwy :P)", a teraz magisterka mniej smakowicie brzmi "innowacje w strukturach organizacyjnych" (w tym innowacje marketingowe, organizacyjne, produktowe procesowe i inne :() Może ktoś chciałby mnie wspomóc w pisaniu jakąś literaturą? :P

Przepraszam za off-top :P

joac, a może ten probiotyk który podałam w tej turbostrzykawce? :) jest napisane, że dla królików jest też, poza kotami i psami :) Trzeba by się dowiedzieć od kogoś znającego się, np Aguleks (zostałaś wywołana do odpowiedzi) :P
WO AMIGO

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6385 dnia: Listopad 30, 2012, 14:44:34 pm »
tego enteroccocusa
A coz to takiego  :crazy:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6386 dnia: Listopad 30, 2012, 15:13:41 pm »
Biolapis według mnie jest najlepszy, typowo króliczy i ma tego enteroccocusa
Kurcże, tylko drogi dziad jest, szukam czegoś tańszego, bo przy dwóch królach na biolapisie pójdę z torbami. Żeby tak choć ten  biolapis co drugi dzień można było podac...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6387 dnia: Listopad 30, 2012, 15:27:36 pm »
Moim podaję zalecony Rumen Tabs (dodatkowo ma żwacze) i się sprawdza
A z cud kuracji to kupki zdrowego uszolka ( trochę wody, odstawić na 1h lub więcej i strzykaweczką
Tak Czesio ratował Andzi życie przy zapaleniu jelit (skutek zjedzenia obicia tyłu wersalki:( )

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6388 dnia: Listopad 30, 2012, 15:29:50 pm »
a może ten probiotyk który podałam w tej turbostrzykawce? usmiech2 jest napisane, że dla królików jest też, poza kotami i psami usmiech2 Trzeba by się dowiedzieć od kogoś znającego się, np Aguleks (zostałaś wywołana do odpowiedzi) jezyk1
"czekajta" bo siem zgubiłam....w jakiej turbostrzykawce ??
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6389 dnia: Listopad 30, 2012, 15:30:49 pm »
Ja podaje zawsze Biolapis moim królikom. U mojego weta kosztuje 5 zł saszetka. Mają zlecane po pół saszetki przez 3-5 dni. Weterynarz powiedział mi ,że w Lakcidzie są zupełnie niekrólicze szczepy bakterii i nie widzi sensu ich podawania.

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6390 dnia: Listopad 30, 2012, 15:34:20 pm »
Aaaaa już siem odnalajzłam, ten w turbo tez jest dobry - odpowiedź czysto naukowa ach
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6391 dnia: Listopad 30, 2012, 15:34:43 pm »
A z cud kuracji to kupki zdrowego uszolka ( trochę wody, odstawić na 1h lub więcej i strzykaweczką
Tak Czesio ratował Andzi życie przy zapaleniu jelit (skutek zjedzenia obicia tyłu wersalki:( )
A to ciekawe!!! To działa jak probiotyk??

"czekajta" bo siem zgubiłam....w jakiej turbostrzykawce
MartaP o tym pisała, nie pamięta nazwy tego probiotyku, u wetów się uszakom z tego podaje...

Weterynarz powiedział mi ,że w Lakcidzie są zupełnie niekrólicze szczepy bakterii i nie widzi sensu ich podawania.

No widzisz, a mnie mówiła ostatnio moja wetka, że lakcid jest lepszy niż biolapis, bo ten rhamnosus w lakcidzie bardzo królikom służy. Póki co biolapis mi się skończył, a lakcid mam, coś muszę Trusi dawać :/
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6392 dnia: Listopad 30, 2012, 15:38:52 pm »
Provita kobiety! :P Przecież nawet elegancko Wam wkleiłam zdjęcie i opis! :P

POWTARZAM SIĘ dla tych nieogarniających.. hihihi :P
http://www.abckarma.pl/o/2000/dermapharm-probiotyk-provita-15ml.html

Czyli ten jest ok? Asia, on jest tańszy zdecydowanie :)
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6393 dnia: Listopad 30, 2012, 15:40:58 pm »
Provita kobiety!  Przecież nawet elegancko Wam wkleiłam zdjęcie i opis!
ups, sorry, faktycznie wkleiłaś :) a to naprawdę dobre jest? Aga??
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6394 dnia: Listopad 30, 2012, 15:41:15 pm »
Cytat: po_sąasiedzku on Dzisiaj o 16:27:36
A z cud kuracji to kupki zdrowego uszolka ( trochę wody, odstawić na 1h lub więcej i strzykaweczką
Tak Czesio ratował Andzi życie przy zapaleniu jelit (skutek zjedzenia obicia tyłu wersalki:( )
A to ciekawe!!! To działa jak probiotyk??
To jest w ogóle cud ! Lepsze niż wszystkie probiotyki, "Rumen Tabs to mieszanka trzech składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego psa. Treść żwacza – naturalne źródło bakterii, pierwotniaków i drobnoustrojów potrzebnych do prawidłowej fizjologii przewodu pokarmowego" cyt z ulotki. Czyli naturalna flora jaka występuje w kiszkach naszych ulubieńców ( w krówki wyst w żwaczu czyli jednym z przedżołądków, a u króliczosów w jelicie grubym)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6395 dnia: Listopad 30, 2012, 15:56:17 pm »
Tak kupki zdrowego uszaczka cudowne lekarstwo i flora i masa witamin
Rumen Tabs zawiera te szczepy, których w ludzkich probiotykach brak
Moim chłopakom od czasu do czasu miażdzę i podaję w podełkach profilaktycznie Dudlą aż miło
W zoologicznym 6,70 chyba 100 sztuk - kotka i psy też dostają

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6396 dnia: Listopad 30, 2012, 17:41:38 pm »
Provita kobiety!  Przecież nawet elegancko Wam wkleiłam zdjęcie i opis!
ups, sorry, faktycznie wkleiłaś :) a to naprawdę dobre jest? Aga??

http://www.swiat4lap.pl/zdrowie-krolikow-gryzoni-rodicare-c-59.html?page=2&op=list nie wiem czy to ten sam? Zanim sprowadzono Biolapis, dr Moroz ten stosowała u uszkaów.
tego enteroccocusa
A coz to takiego  :crazy:


To bakterie, które stanowią florę jelit. Przy antybiotykoterapii albo problemach zdrowotnych trzeba uzupełnić florę jelit, aby te prawidłowo funkcjonowały.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6397 dnia: Listopad 30, 2012, 17:54:50 pm »
Pusio, nie siusia tylko zrobił parę bobciów jak u myszki.Co dwie godziny staram się coś w niego wlać ale bardzo się broni.Jeszcze go w takim stanie nie widziałam i jestem przerażona.

Rozmawiałam z dr Rzepką i zaraz jadę :(
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 18:30:37 pm wysłana przez Elzbieta1950 »
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6398 dnia: Listopad 30, 2012, 18:19:40 pm »
Trzeba do weta.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline PUSZKIN

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6399 dnia: Listopad 30, 2012, 19:10:46 pm »
Czy ktos stosował lek Rodi colan ,poradził mi go wet. mówił ,ze jest podobno dobry ale drogi ok 46 zł. Mój uszak ostatnio robi małe i suche bobki i niestety w małych ilosciach, ostatnio dałam mu dwie gałazki koperku ,dostał nastepnego dnia biegunki niestety ,nie wiem czy ten koper zaszkodził czy ogólnie jest cos z nim nie tak-z jego brzuszkiem.Niestety w moim miescie nie ma weta królokowego i porady wetów sa niezbyt przydatne,byłam juz u dwóch po porade i  prawie nic pomocnego nie usłyszałam ,sami przyznaja ze na królikach sie niezbyt znaja .Wiec prosze o rade ,odnosnie diety poprawiajacej bobczenie lub ewentualnie leku na poprawe funkcjonowania układu trawienia