Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5291488 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6080 dnia: Listopad 23, 2012, 16:41:24 pm »
gorania, odpiszę na maila :) czekamy na Ciebie w Toruniu  :przytul

Abi i Sanne są już po sterylizacji, a Wojak po kastracji

dzisiaj w nocy do Torunia przyjadą 2 króliki z Gliwic, w tym jeden w stanie tragicznym...dlatego nie będziemy czekać z transportem do jutra - Elmo  :bukiet

królik znaleziony na śmietniku, potem trafił do szkoły, skąd został zabrany przez jego tymczasową opiekunkę - Agnieszka  :przytul

jego stan przypomina stan Fly...ataki, stany nieprzytomności, wychudzenie...obyśmy tylko zdążyli...

***

tak jak wspomniała Sonia, we wczorajszej paczce, otrzymaliśmy m.in. ozdoby świąteczne  :przytul

w Azylu już w grudniu zapanuje świąteczna atmosfera - w końcu to będą nasze pierwsze wspólne Święta w Azylu...a podczas Świąt dyżury będą odbywać się jak co dzień :)

oczywiście nasze kochane świry już dzisiaj składają zamówienia na smaczne prezenty :P



Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6081 dnia: Listopad 23, 2012, 16:48:10 pm »
Elmo jest nieoceniony. Zgadzam sie w 100%.

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6082 dnia: Listopad 23, 2012, 17:30:47 pm »
To ja też mam dla Was paczkę  :jupi Dzisiaj otrzymałam pierwszą wypłatę  :jupi Już złożyłam zamówienie na uszatkowo.pl, czekam tylko aż ktoś kompetentny pokaże mi jak się robi przelew  :hmmm

Poszło :) Pewnie niedługo będzie można odebrać :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2012, 21:34:33 pm wysłana przez Zara »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6083 dnia: Listopad 23, 2012, 22:11:24 pm »
Zara  :bukiet

Prezydent pozdrawia taaaki zmęczony :)









nasze kochane serce jest już spokojniejsze.

Nobu dostaje teraz enarenal 2 razy dziennie i furosemidum 3 razy dziennie, ale jest lepiej.

trzymajcie kciuki za jutrzejszy dzień...



Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6084 dnia: Listopad 23, 2012, 22:13:45 pm »
On jest wspaniały !
Trzymam bardzo mocno kciuki :* !


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6085 dnia: Listopad 23, 2012, 22:15:02 pm »
oto Binia


Uploaded with ImageShack.us
duża kobita niezwykłej urody i łagodności:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6086 dnia: Listopad 23, 2012, 22:23:05 pm »
Binia jest piękna, ja mam tylko czarne myśli na temat stanu jej wątroby przy takiej otyłości i dotychczasowym żywieniu :(, ale będziemy o nią walczyć - o normalność dla niej

marta18984 dziękujemy za przejęcie tej kruszynki ;)

Elmo, Scampi szczęśliwej podróży do Torunia  :przytul



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6087 dnia: Listopad 23, 2012, 22:34:35 pm »
w razie co zastosujecie u niej kuracje piccoliny- ona tez zostala watrobowcem mocznikowcem
i bierzemy phytofale, hepatil, silimaryne, cebion
a wczesniej ornipural i inne

ps a jest jednak charakterna- krowa jedna fuknela:(co za zołza
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6088 dnia: Listopad 23, 2012, 22:43:27 pm »
Binia jest piękna, ja mam tylko czarne myśli na temat stanu jej wątroby przy takiej otyłości i dotychczasowym żywieniu :(, ale będziemy o nią walczyć - o normalność dla niej

marta18984 dziękujemy za przejęcie tej kruszynki ;)

Elmo, Scampi szczęśliwej podróży do Torunia  :przytul
Trochę obawiam się tej trasy i jej wątroby  :icon_crymam nadzieję, że stres nie będzie zbyt duży dla niej

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6089 dnia: Listopad 23, 2012, 22:46:15 pm »
słuchajcie nie wiem jak ona przy tym cielsku to robi ale oszalala panna- kica do klatki i zklatki jak oszalala
i ona biega!!!!!
jest cholernie szybka
widok przedni - swinka sprinterka i jeszcze te klapiace uszy!!
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6090 dnia: Listopad 23, 2012, 22:51:28 pm »
O matko! To muszę zrobić miejsce w aucie...;)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6091 dnia: Listopad 23, 2012, 23:03:22 pm »
słuchajcie nie wiem jak ona przy tym cielsku to robi ale oszalala panna- kica do klatki i zklatki jak oszalala
i ona biega!!!!!
jest cholernie szybka
widok przedni - swinka sprinterka i jeszcze te klapiace uszy!!

Grubasy wcale nie sa tacy powolni,czesto sa szybsi i sprytniejsi od tych chudzielcow :jezyczek:

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6092 dnia: Listopad 23, 2012, 23:12:43 pm »
słuchajcie nie wiem jak ona przy tym cielsku to robi ale oszalala panna- kica do klatki i zklatki jak oszalala
i ona biega!!!!!
jest cholernie szybka
widok przedni - swinka sprinterka i jeszcze te klapiace uszy!!

Grubasy wcale nie sa tacy powolni,czesto sa szybsi i sprytniejsi od tych chudzielcow :jezyczek:

Ojj muszę się zgodzić. Jak Skampula (przed odchudzaniem) się rozpędzała w moją stronę, to zwiewałam szybko w trosce o moje piszczele;)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6093 dnia: Listopad 23, 2012, 23:26:39 pm »
Dziś rano, niespodziewanie, odszedł Królik-T [Target].
Królik-T, 'zepsuta zabawka', był w Hospicjum z powodu urazu kręgosłupa - niesprawne skoki, konieczność pomocy w wypróżnianiu.

Wczoraj jeszcze przytulał się do Hectora, który mu namiętnie wylizywał uszy. Target nadstawiał się z lubością i nawet nochal pozwolił sobie wylizać. Jeszcze rano, gdy przed wyjęciem z klatki go głaskałam, też się nadstawiał i szturchał mnie nosem w łokieć...




jutro odbędzie się sekcja

kilka miesięcy temu, kiedy okazało się, że u Targeta trzeba wyciskać moczy, mieliśmy świadomość tego, że dane będzie mu znacznie mniej czasu...

odszedł nagle, bardzo szybko i spokojnie.

Agn dziękuję Ci za to, że miał u Ciebie wspaniały dom i najlepszą opiekę. gdyby nie Hospicjum, nie dostałby od losu tych kilku miesięcy szczęśliwego życia z człowiekiem, wśród kociej gromady, którą tak lubił...  

takim zwierzakom zawsze kibicuje najbardziej, zwierzakom ktorym cos dolega, ktore sa w oplakanym stanie i nie ma de facto szans an wyjscie z tego, bo gdyby nie takie osoby ktorych w naszym kraju jest napewno mniej niz 10 sztuk (o ktorych wiem) to Krolik Target nie mialyby szansy nawet na jeden dzien normalnego zycia

zarowno slowo "kibicuje" jak i "normalne" jest kretynskie w tej sytuacji bo nie oddaje sytuacji tych zwierzakow ani poswiecenia i zabiegow jakie musza czynic opiekunowie zeby zapewnic tym zwierzakom zycie w odpowiednich warunkach

tacy ludzi jak wlasnie np. Agn sa to, dla mnie, jak ludzie z innej planety (w pozytywnym sensie), robia to czego 99,99% z nas by nie zrobila lub sie nie podjela, bo to jest duza lub za duza odpowiedzialnosc
wiec ode mnie Agn dziekuje za to ze dalas temu zwierzakowi szanse, ze dalas to czego wiekszosc by nie potrafila, czego i ja bym nie potrafil .... też w sensie mentalnym
i bardzo mi przykro ze zwierze nie dalo rady, obyś Ty miala więcej sily na walke o następne

zreszta, cholera, ludziom z vivy też w tym roku byl zszedl zwierzak w identycznym stanie .... i tez szkoda, zreszta bylo o Nim gdzies tutaj na forum kilka m-cy temu


a w tematach przyziemnych to ......... ile Nobu teraz wazy, mniej wiecej, nie musi byc dokladnie ....
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2012, 02:05:03 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6094 dnia: Listopad 24, 2012, 06:31:48 am »
Ola baranisko na wieczor i w nocy jadło (suszki, siano, 2duże liście cykorii, pare gałązek natki)- teraz pałaszuje góre suszek(mniszek, babka zw., pokrzywa, może jeszcze skrzyp jej dorzuce) , są też bobki- ok pseudo bobki bo troche to miękkie ale duże i coś jest i to całkiem sporo- uszyliśmy w nocy -nie była wogóle zamknięta- raczej nie niszczy tylko jak kica podłoga się trzęsie (heh żartuje ale jest to słyszalne i to bardzo), przebieżka jak widać zrobiła dobrze na morale (podobno od 2mies gl siedziala w klatce- ten opiekun znaleziony przez tablice .pl zgotował jej marne życie:(


aaaaaaaa kontaktował się ze mną ten były własciciel czy Binia do mnei dotarła i wg mnie na małej mu zależy- był nieżle wkurzony w jakich warunkach Binia była trzymana *ten z tablicy pisał mu że "mała" biega bardzo często i że była z goła inaczej karmiona niż to co zastałam , a i przezsuszał dom i znalazł książeczke, którą wyśle bezp do was wraz z wydrukiem z klinik gdzie była na wizytach o który też go poprosiłam:)- chyba żle coś wpisał w metryce bo powiedział mi że mała miała zatory- a w metryce jest nie o ile dobrze pamiętam, a i dobrze jej wtedy robił sok ze świeżego ananasa, który bardzo lubi
to w sumie bardzo sympatyczny gość i syt raczej go zmusiła do oddania małej (czego teraz bardzo żałuje-tzn że szukał jej domu sam przez tablice), teraz buduje dom i powiedział że jak będzie miał tylko wziąść do siebie i wciąż będzie do adopcji od razu to zrobi (ale jest tak ładna że wątpie czy będzie długo czekać:))
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2012, 06:36:00 am wysłana przez marta1984 »
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6095 dnia: Listopad 24, 2012, 09:21:45 am »
Marta, ja nic nie rozumiem... Człowiek, który trzymał baraninkę 2 miesiące w klatce i jej nie wypuszczał, chce ją na powrót adoptować, kiedy zbuduje dom? Czy chodzi o to, że dał ogłoszenie jakiś czas temu w tablicy, ktoś ją wziął i teraz na powrót oddawał?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline .Klaudyna..

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • Uszatkowo <3
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6096 dnia: Listopad 24, 2012, 09:29:32 am »
Ja też się pogubiłam ...
Milek(*) Crazy(*)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6097 dnia: Listopad 24, 2012, 09:45:25 am »
joac to nie tak:)
Pan Kamil niejaki wystawił ją we wrześniu na tablica.pl za darmo z klatką i wyprawką i napisałam do niego już wtedy (to oryginalny właściciel)
rodziło mu się dziecko (zakładam kolejne- widzialam na fb ze jedno jest juz podrosniete) a mieszka w jakims maleńkim mieszkaniu
szukał jej domu na wlasna reke- zglosilo się mnóstwo osób- wybrał dwie rodziny do których pojechał na taką jakby wizytacje- i wybrał jedną niby najlepszą
mieli wykastrować swojego królika (czego jak się okazało nie zrobili), poza tym mieli już 2 psy
u pierwotnego własciciela z tego co zrozumialam Binia nie była żywiona mieszanka i była nawet zabierana na działke gdzie biegała
ci z tablicy pl powiedzieli Panu Kamilowi że królica jest puszczana z klatki praktycznie non stop (g.. prawda- mi sie przyznal ze jej nie wypuszczal, bo psy, bo ich krolik itd)
zglosili sie do Pana Kamila żeby sobie ją zabierał bo nie dogadała się z ich samcem (którego nie wykastrowali!!! a jej nie wypuszczali z klatki 100cm- nie wnikam jak miala sie dogadac) no i wtedy Pan Kamil zadzwonił do mnie czy oferta pomocy jest jeszcze aktualna bo boi się już szukać jej domu na własną ręke
on nie zaniedbywał króla z tego co widze (była u niego szczepiona, odrabaczana, wysterylizowana w Ogonku- tam sterylizacja jest najdroższa w Wawie i rzadko kto tam sterylizuje ze względu własnie na koszt, choć są bardzo dobrzy)
nie wiem czemu ale jakoś mu wierze że mu na niej zależy
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6098 dnia: Listopad 24, 2012, 09:48:47 am »
Marta, no to wszystko już rozumiem. Wygląda na to, że temu panu Kamilowi zależy na dobru Bini. Zastanawiam się tylko, po co tamtym ludziom, co ją od niego wzięli, w ogóle była króliczka potrzebna?! Idiotyzm.
Dobrze, że mała trafi do azylu, a stamtąd do adopcji - miejmy nadzieję, że już docelowej i szczęśliwej!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline .Klaudyna..

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • Uszatkowo <3
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6099 dnia: Listopad 24, 2012, 09:55:01 am »
To oby wszystko wyszło na prostą .Widać ,że zależy mu na "Małej".Życzę dużego powodzenia Bini :* .
Milek(*) Crazy(*)