Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5289630 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline ola1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5680 dnia: Listopad 11, 2012, 17:12:24 pm »
Chciałabym zabrać Siostrę Be jako DS, mieszkam 30 km od Wrocławia

Offline ola1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5681 dnia: Listopad 11, 2012, 17:19:38 pm »
jako DT, przepraszam z apomyłkę, ale jest taka piękna, że chciałabym ją na stałe

Offline ola1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5682 dnia: Listopad 11, 2012, 17:33:36 pm »
z opcją DS, sama po nią przyjadę

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5683 dnia: Listopad 11, 2012, 18:39:05 pm »
Będe dt awaryjnym w naszym regionie. Elmo przywiezie do mnie 8 miesięcznego Gucia odebranego ze sklepu zoologicznego. Króliczek zna tylko klatke nie wie co to przestrzeń. Marchewka dla niego jest czyms nieznanym.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5684 dnia: Listopad 11, 2012, 18:40:39 pm »
Gogamor, wspaniale! Na pewno króliczkowi będzie dobrze pod Twoimi skrzydłami! :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5685 dnia: Listopad 11, 2012, 18:47:09 pm »
Już ja zadbam o tego biedaczka. Bardzo sie ciesze ze będe potrzebna.

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5686 dnia: Listopad 11, 2012, 20:05:59 pm »
A ja mam takie pytanie.. Czy jeśli przy ogłoszeniu na stronie adopcyjnej jest napisane PILNE to oznacza to, że pilnie poszukiwany DS czy także DT?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5687 dnia: Listopad 11, 2012, 21:06:01 pm »
Miałam problemy z netem, ale relacjonuję - Lorcia już ma się lepiej, pozostały nam do zwalczenia tylko jaja kokcydiów i nicieni :) Mała już ładnie je, pije i bobkuje :) Wzdęcie powoli mija, a maluszek wtula się mi ciągle i prosi o głaski :) :) Jutro postaram się wrzucić zdjęcia tego pieszczocha :)
WO AMIGO

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5688 dnia: Listopad 11, 2012, 21:26:09 pm »
pilnie to albo to albo to z tego co mi wiadomo.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5689 dnia: Listopad 11, 2012, 23:04:24 pm »
Jakie wspaniałe wiesci :)
Ola1 - będziesz miała cudowną króliczkę. Z tego co czytałam to oprócz zjawiskowej urody ma jeszcze super charakter
Patrzę na twój avatar i na nim Stefanek bardzo podobny do miłości mojego życia Tosia - Mysiorka
Gogamor jak wspaniale, że taka bidusia zazna ciepła i troskliwości - mam nadzieję na fotki
No i widzę, że Pandula gdzieś się chyba wybierze:)

Offline ola1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5690 dnia: Listopad 11, 2012, 23:33:12 pm »
po_sąsiedzku też się cieszę, na razie mogę dać jej DT, ale czas pokaże

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5691 dnia: Listopad 12, 2012, 14:05:16 pm »
Chciałam Wam przekazać wszystko co się działo z Lorcią ostatnimi czasy..

Zaczęło się od tego, że jak wróciłam w piątek do domu, Lorcia siedziała w kuwecie (nie zamykam jej jak wychodzę). No więc chciałam jak zawsze się z nią przywitać, wołam ją do siebie, a ona powłóczy tylnymi łapkami.. w ogóle z nich nie korzystała, szła tylko na przednich. Strasznie się wystraszyłam. Wzięłam ją na kolana, sprawdziłam nóżki ale w zasadzie nic się nie działo..

Pojechaliśmy w nocy do kliniki 24h, ale wiecie jak to w takich klinikach jest. Na całe szczęście Ola (:bukiet) powiedziała mi, czego mam chcieć od lekarza i Lorcia dostała to, co miała dostać (obyło się nawet bez krzyku! :) ) Mała dostała metacam i witaminki B1 i B12, wet sam z siebie, powiedział, że nic jej nie jest.. Sprawdził tylko czy nic nie ma złamane i powiedział, że nie, ewentualnie może coś sobie naciągnęła lub zwichnęła. Masowałam jej następnego dnia rano te nóżki i już chodziła prawie normalnie. Potem znowu było to samo.. Po rozmowie z kilkoma osobami doszliśmy do wniosku po moim opisie, że to bardzo możliwe, że to pęcherz, więc właśnie poszlam do apteki kupić jej urosept. Strasznie się na niego krzywiła :P Poprosiłam szwagra o pomoc, pojechaliśmy do weterynarza, no i się zaczęło..

Dzień wcześniej (a właściwie wieczorem) zebrałam Lorci kupki do słoiczka, bo cały czas zostawiała cekotrofy. Pani weterynarz zrobiła jej usg, bo wyczułam małą kulkę na brzuszku i bałam się, że to skupisko nicieni, ale okazało się to zwykłą tkanką. Powiedziano mi, że bardzo możliwe, że to jakieś zgrubienie, które powstało w wyniku sterylki pod szwem :) Jako, że Lorcia nie robiła całą noc siusiu, dostała kroplówkę na ruszenie pęcherza i podziałało bardzo szybko, bo po 5 minutach ściana była osiusiana :) Wyglądała bardzo marnie.. Wymaz kału potwierdził nasze przypuszczenia, okazało się że znajdują się tam liczne jaja kokcydiów i nicieni..  Na zmianę prosiłam ją, żeby się nie wygłupiała, a potem ryczałam, bo bałam się bardzo o nią  placzek Jak Kuba od razu po pracy przyjechał do przychodni na jego widok rozpłakałam się jeszcze bardziej (głupie babsko! :P ) ale za to Lorcia się ożywiła :) Kuba teraz opowiada, że to na jego widok od razu zrobiło się jej lepiej :P

Teraz malutka ma kurację przeciwko kokcydiom, a później wkroczymy z lekami na nicienie.

Chciałam z tego miejsca BARDZO BARDZO podziękować zgadze i Oli za pomoc!!  :bukiet :bukiet Jesteście wielkie, a Wasz spokój dodawał mi siły :) :)

Poniżej fotorelacja! :)

Pierwszy dzień - Lorcia bardzo osowiała, leżała na przemian na kurkę i w ten sposób przez cały dzień! Nie miała apetytu..


Tu już w klinice podczas kroplówki




Jako, że kompletnie nie chciała nic jeść, próbowałam przekupić ją czym się dało, położyłam przed nią: banana, rodzynkę, frykaska i pasternaczka, ale wypięła się na  to wszystko :P


A tu już zdjęcie z wczoraj, malutka jest straszną przylepą, ciągle się wtula:


Wieczorem nawet pomagała mi pisać pracę mgr :)


A dziś rano? Budzę się, a tu patrzą na mnie oczy:
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5692 dnia: Listopad 12, 2012, 14:10:42 pm »
a jaka slicznota!!!!
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5693 dnia: Listopad 12, 2012, 14:13:10 pm »
Dzielna królinka! Uśmiałam się na fragmencie o Kubie. Niech żyje męska skromność  :icon_lol

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5694 dnia: Listopad 12, 2012, 14:17:30 pm »
Cieszę się, że uszaczek ma się lepiej. No to pięknie  małżon podsumował wszystko: toż to cudowne uzdrowienie - oczy które leczą  :hahaha
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5695 dnia: Listopad 12, 2012, 14:22:33 pm »
Booooooooooooooska Looooooooooooorcia!  :zakochany: Dzielna z Cibie babka! :) Cieszę się, że wiecie co jest i co robić, bo to już półmetek :) Pozdrówki i mizialki dla :bunny:

Offline Kani

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5696 dnia: Listopad 12, 2012, 14:39:23 pm »
Dzielna Lorcia, niech szybko wraca do zdrowia i paskudy się odczepią!

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5697 dnia: Listopad 12, 2012, 15:36:59 pm »
Ojj no to jak Kuba tak działa na małą, to przecież nie możecie jej oddać :P

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5698 dnia: Listopad 12, 2012, 16:52:08 pm »
Też tak myślę :P A te uszy cudowne  ;-)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5699 dnia: Listopad 12, 2012, 18:38:32 pm »
Moja skleroza mnie zawstydza!!!!!  :icon_redface :icon_redface :icon_redface :icon_redface :icon_redface

Wiedziałam, że brakuje mi kogoś w podziękowaniach, ale nie mogłam sobie przypomnieć....

kata_strofa!!!!!! Dziękuję Kochana!! :* :* :* :*
WO AMIGO