Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5280932 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5580 dnia: Listopad 08, 2012, 22:00:01 pm »
Sanne i Maud mi się bardzo podoba :)



Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5581 dnia: Listopad 08, 2012, 22:05:06 pm »
może Sonia?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5582 dnia: Listopad 08, 2012, 22:20:01 pm »
Rany.. tyle się u was dzieje :wow U mnie tez i dlatego ledwo nadążam z czytaniem. Watek mam cały czas otwarty ale jak już znajduje czas to mam do nadrobienia parę stron :dookola:
Uszaki są prześliczne :zakochany:
Ginko (Apollo) ma się dobrze, trochę z niego nerwusek. Wkurza się jak mu coś leży na drodze i skutecznie to usuwa :) Ale to on jest większym pieszczochem. Jak już siedzi na kolanach to mięknie i okazuje się, że w cale nie jest taki macho ;) Ostatnio położyliśmy w ich pokoju wykładzinę pcv i pogodziliśmy się z tym ze wszędzie sika :P Walczymy jeszcze z dietą naszej Yui bo chyba ma skłonności do wzdęć (nie mocnych ale trochę można by to poprawić)

Piszę bo tak się zastanawiam nad zostaniem DT. Nasze baranki są spokojne (nie licząc wskakiwania na krzesła,biurka i komody :P) i myślę, ze moglibyśmy zapewnić domek jakiemuś uszakowi (może nawet się okaże, ze na stałe). Co o tym sądzicie? Oczywiście musimy to jeszcze przemyśleć. Zastanawiałam się nad Pandą, bo jeśli by się dogadali może by u nas została. Czy ona potrzebuje DT?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5583 dnia: Listopad 08, 2012, 22:29:34 pm »
A nie podoba ci sie Siostra Bee  . Ostatnio ktoś ją zaadoptowal i po dwóch dniach ponownie szuka domku. Tak mi jej szkoda . ponadto  na zdjęciach z Azylu często  widać było Apollo i Siostre Bee razem brykających i nie pisali o niesnaskach między nimi. Przemyśl to i w razie czego   pogadaj z pośr . Adopc.

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5584 dnia: Listopad 08, 2012, 22:40:24 pm »
Siostra Be bardzo mi się podoba :) ale ona chyba potrzebuje domu szybko a my się musimy jeszcze zastanowić, a raczej ogarnąć ze wszystkimi sprawami bo mamy ostatnio dużo na głowie. Już przy adopcji Ginko myśleliśmy o zostaniu dodatkowo DT. Czy to wiąże się z takimi samymi formalnościami jak przy DS? Czy ze względu na to, że niedawno to przechodziliśmy procedura będzie inna? Czy taki uszak może mieszkać razem z naszymi (oczywiście jeśli się dogadają) czy lepiej ich do siebie nie przyzwyczajać?

Przepraszam, ze nie na temat ale musimy kupić cążki do obcinania zębów dla Yui. Polecano nam Doggy Man. Czy takie się nadają : http://www.groomer.com.pl/produkt.php?prod_id=8841 Nie są za duże ani za małe?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5585 dnia: Listopad 09, 2012, 08:34:46 am »
Dori Siostra Be nie ma ani jednego zdjęcia z Apollo bo jak ona przyjechała do Azylu to Apollo niedługo po tym jechał do nezuminotabi. Może gdzieś tam przemknęły obok siebie, ale akurat w przypadku tej dwójki trudno mówić o jakichś super relacjach między nimi bo nie miały zbyt wielu okazji, aby się zaprzyjaźnić.

Poza tym najlepiej by było gdyby udało się znaleźć dla Siostry DT lub DS w okolicach Wrocławia, ale jeśli tak się nie uda to szukamy innych opcji z transportem do Torunia włącznie :)

Natomiast jeśli chodzi o Pandę to jak najbardziej pilnie potrzebuje DT - ona i Play to teraz priorytety :)

Nezuminotabi tak więc jak już podejmiecie decyzję skontaktuj się proszę ze mną - już nie musicie przechodzić żadnej procedury :bukiet

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5586 dnia: Listopad 09, 2012, 10:16:18 am »
Siostra Be pasowałaby wyglądem do mojego Truśka nie wiedziałabym które jest które.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5587 dnia: Listopad 09, 2012, 11:05:22 am »
to moze z innej "beczki"  jak namówić chłopaka,narzeczonego,męża na królika na stałe....???

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5588 dnia: Listopad 09, 2012, 11:18:09 am »
dać dt a później trzymać, trzymać a jak będzie mamrotać to powiedzieć: przecież na mróz nie wyrzucę!
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5589 dnia: Listopad 09, 2012, 11:39:04 am »
dobrusia czyzbys chciala polozyc łapeczki na nimmie:)? hehe tez bym tak zrobila - jest boski!!!!
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5590 dnia: Listopad 09, 2012, 12:15:18 pm »
dać dt a później trzymać, trzymać a jak będzie mamrotać to powiedzieć: przecież na mróz nie wyrzucę!
dokładnie, najpierw przedstawić chłopu łzawą historię jak to bida nie ma się gdzie podziać itp a później... sam nie będzie chciał oddać  :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5591 dnia: Listopad 09, 2012, 12:49:28 pm »
Hahahaha... Elżbieta, uwielbiam Cie! :lol

A wiecie, że Lorcia to teraz ulubienica Kuby? Ale wczoraj powiedział, że trzeba jej szukać dobrego domku :( To nic, dopiero minął tydzień od kiedy Loritka jest u nas, więc do stycznia mu może przejdzie, co? :P
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5592 dnia: Listopad 09, 2012, 13:09:13 pm »
przejdzie przejdzie- wasza bide angorzsta chcial przecie adoptowac
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5593 dnia: Listopad 09, 2012, 13:11:07 pm »
MartaP a co to się wczoraj działo z Lorcią? pisałaś na SB że jest jakiś problem i mala chodzi na palcach??

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5594 dnia: Listopad 09, 2012, 13:22:18 pm »
Nie wiem co to było dokładnie, ale troszkę spanikowałam, bo wołałam ją do siebie, a ona powłóczyła tylnymi łapkami.. w ogóle z nich nie korzystała, szła tylko na przednich. Strasznie się wystraszyłam. Wzięłam ją na kolana, sprawdziłam nóżki i jedna w ogóle nie ragowała, a druga jakby bardzo boleśnie..

Pojechaliśmy do weta.

Mała dostała metacam i witaminki B1 i B12 oczywiście na moje prośby, bo sam z siebie, powiedział, że nic jej nie jest.. Sprawdził tylko czy nic nie ma złamane i powiedział, że nie, ewentualnie może coś sobie naciągnęła lub zwichnęła. Masowałam jej dziś rano przez godzinę te nóżki i już chodziła prawie normalnie. Teraz znowu jest to samo.. No i kata_strofa (po raz kolejny bardzo dziękuję :bukiet) doszła do wniosku po moim opisie, że to bardzo możliwe, że to pęcherz, więc pojechałam do apteki i kupiłam jej urosept. Podałam jej i teraz sobie maluch śpi wtulony w mój sweterek :)

Stwierdziłam, że poobserwuję ją dzisiaj jak reaguje na ten urosept i jak dalej będzie tak samo, to podjadę do weta.. tylko pytanie za 100 punktów - do którego weta?! Nie mam pojęcia.. możliwe, że jak nikt mi tu nie będzie umiał pomóc, to podjadę do Torunia. Ola będzie mnie miała dość :P :P :P No i Olu.. dziękuję za wczorajszą pomoc, uspokoiłaś mnie :*
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5595 dnia: Listopad 09, 2012, 13:24:17 pm »
marta zrób jej morfologie, biochemie, bafanie moczu- a jak cos nei halo wyjdzie - koniecznie usg- tylko pecherz musi byc niestety pelen bo nic nie zobacza
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5596 dnia: Listopad 09, 2012, 13:29:33 pm »
Marta to jest właśnie to pytanie - gdzie? :P Jak robiłam biochemię Tigguni w naszej niby króliczej klinice, to wyszło, że ma białaczkę, więc wiesz.... :P
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5597 dnia: Listopad 09, 2012, 13:31:49 pm »
aaaaa hmnnnnnnnnnnnnnnnnnnn to o innego
teoretycznie mozna to zrobic w kazdym laboratorium tylko musisz miec normy krolicze moge ci je podac
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5598 dnia: Listopad 09, 2012, 13:38:52 pm »
Hmmm Marta może Botko?

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5599 dnia: Listopad 09, 2012, 13:46:31 pm »
Się Marta śmiejesz, a przypomnij sobie jak zaanektowaliśmy Zoję ;P Przekonałam że przecież Toch ma depresję i potrzebuje drugiego królika do szczęścia, no i że w końcu nie ponosimy żadnych kosztów jej utrzymania. A jak zapytał gdzie ta karma z spk to ładnie wytłumaczyłam że przecież nie możemy dawać im różnego papu, bo Tolek ma delikatny brzuszek. Na pytania kiedy ten królik wyjedzie ładnie unikałam odpowiedzi i zaoferowałam dużo prezentów modelarskich ( mechanizm przekupstwa i mydlenia oczu). Poskutkowało :) Weź tylko poprawkę na wolny zapłon płci przeciwnej. Niestety pierwsza towarzyszka Tośka wyjechała bo mężu zgodził się ale jak już adopcja była w toku.