Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281350 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5500 dnia: Listopad 07, 2012, 11:42:00 am »
to że wskoczyła na komodę, oczywiście wcale nie oznacza, że nie boi się z niej zejść  Kochany, maleńki Dziobak
...dobre

Masza - oby jej królowanie W DT przerodziło się w DS. Cudownie :)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5501 dnia: Listopad 07, 2012, 11:45:39 am »
Masza u siebie :D Wspaniała wiadomość :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5502 dnia: Listopad 07, 2012, 12:00:57 pm »
Maszka teraz może być z nami na forum?? :P Prosimy o jej zdjęcia z nowego domeczku, gdzie jest królową na własnych włościach! :zakochany:
A dla nowego Jej domku (o ile dobrze zrozumiałam, u Ady), należą się ogromne gratulacje podjęcia takiej decyzji! Maszce należy się dobry domek :bukiet
WO AMIGO

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5503 dnia: Listopad 07, 2012, 12:07:18 pm »
Maszce należal się domek, nam należą się zdjęcia Maszki :)
Ada - przykro nam ale swięty spokój sie skończył :)  Roszalały tłum zakróliczonych domaga się fotek czekoladowo waniliowej piękności :)


Rozplakalam się jak to zobaczyłam...powinno znajdowac się przed każdym sklepem z futrami
http://demotywatory.pl/3962843/Przykro-mi
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2012, 12:36:05 pm wysłana przez ing »

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5504 dnia: Listopad 07, 2012, 15:58:52 pm »
Niestety mam nieciekawe wieści z Wrocławia :( adopcja Siostry Be "nie wyszła" - mała zaraz wraca do mnie z dwudniowego DS :(
Taki przekochany, spokojny, miziasty króliczek, a tyle musi przejść :( u mnie niestety zostać długoterminowo nie może, czy ktoś z Wrocławia albo okolic mógłby zapewnić jej DT?
Jest wyjątkowo proludzka, kochana - szukamy transportu do Torunia, ale moim zdaniem bardzo dobrze by było, gdyby Siostra trafiła do DT - uwielbia przebywać z ludźmi :)
Kto może jej pomóc? Tyle się biedna najeździła i nic z domu nie wyszło... :(

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5505 dnia: Listopad 07, 2012, 16:03:51 pm »
adopcja Siostry Be "nie wyszła" - mała zaraz wraca do mnie z dwudniowego DS
jak to możliwe?! Coś się stało?? :(
WO AMIGO

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5506 dnia: Listopad 07, 2012, 16:07:59 pm »
Jak to? Dwa dni była w Warszawie i już wróciła?? Mialam nadzieję, ze jej profil na adopcyjnej na dolnośląskim to jakaś pomyłka :(

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5507 dnia: Listopad 07, 2012, 16:12:39 pm »
Niedługo przyjedzie jej niedoszły właściciel, zapytam o co dokładnie chodziło, podobno on i jego partnerka mają na Siostrę uczulenie. Nie mogę się denerwować i nie wiem co z tej rozmowy wyjdzie, ale cała ta sytuacja mnie dobija - biedna Siostra :( gdyby nie mój wielki, rosnący brzuch, który ogranicza normalne funkcjonowanie to mogłaby u mnie zostać na DT, ale ja nie daję rady.
Mała była i jest we Wrocławiu odkąd przyjechała - przez Warszawę tu jechała. Ogłoszenie już jest dostępne na dolnośląskim...

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5508 dnia: Listopad 07, 2012, 16:17:42 pm »
e ze co mam rozumiec ze ma uczulenie na tego konkretnego krola czy ogolnie na krole i mimo to wyslal formularz?szczeka mi opadla
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5509 dnia: Listopad 07, 2012, 16:19:17 pm »
Daj znać po rozmowie i nie denerwuje się (łatwo powiedzieć)...nie możesz. Siostra Be napewno znajdzie PRAWDZIWY dom - jest taka piękna.

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5510 dnia: Listopad 07, 2012, 16:31:01 pm »
podobno on i jego partnerka mają na Siostrę uczulenie
uuuuuuuuuu ale się dobrali, nie chce byc nadmiernie złośliwa, bo możne faktycznie tak jest,  ale alergia na sierść zwierząt gł. królików przybiera rozmiary pandemii
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5511 dnia: Listopad 07, 2012, 16:34:56 pm »
no to muszą się leczyć u alergologa albo innego ....lekarza
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5512 dnia: Listopad 07, 2012, 16:36:15 pm »
Dziwne to...wcześniej nie wiedzieli,że są na coś uczuleni? Może i tak było...Chociaż trochę to śmierdzi. Szkoda tylko biednej Siostry i całego stresu spowodowanego zmianami,jazdą samochodem....
Chociaż z drugiej strony, tak sobie myślę, może to i lepiej, że królinka nie została u nich, później by wróciła do Was w opłakanym stanie, zaniedbana i nie wiadomo co jeszcze...
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5513 dnia: Listopad 07, 2012, 16:36:48 pm »
No niestety tak bywa z nieodpowiedzialnymi ludźmi - i takie sytuacje zawsze kosztują wiele nerwów każdego pośrednika adopcyjnego i wszystkich wokół, którzy są zaangażowani w adopcję. Na każdą jedną adopcję poświęca się wiele dni i człowieka tylko szlag może trafić gdy się okazuje, że jest to zmarnowany czas a często i pieniądze bo i transport, paliwo i rozmowy telefoniczne - wszystko kosztuje.

Ci ludzie - młoda para przeszła całą procedurę adopcyjną - i formularz adopcyjny i spotkanie przed adopcyjne z marciulą - a mimo to - nie udało się.

Podobno nie wiedzieli, że są uczuleni na królika - dziwne jest tylko to, żeby 2 osoby jednocześnie mają to samo uczulenie :]

Trudno jest odpowiadać za poczynania innych ludzi bo jak widać, niewielki ma się na nich wpływ.

Najważniejsze, żeby mała była cała i zdrowa i żeby szybko znalazł się dla niej nowy - odpowiedzialny dom. Najlepiej stały a jeśli nie to chociaż tymczasowy.

W międzyczasie szukamy też dla niej transportu do Torunia - jeśli we Wrocławiu nic się dla niej nie znajdzie :(

Marciula dziękuję Ci za pomoc na miejscu - bardzo, bardzo Ci dziękuję  :przytul

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5514 dnia: Listopad 07, 2012, 16:37:16 pm »
tu juz leki nie pomoga czas wystawic papiery:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5515 dnia: Listopad 07, 2012, 16:39:10 pm »
tu juz leki nie pomoga czas wystawic papiery:)
trafiłaś w dziesiątkę, tylko królinki szkoda.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5516 dnia: Listopad 07, 2012, 16:41:19 pm »
Z drugiej strony  tak lepiej, niż gdyby za kilka lat została oddana, porzucona, odebrana z odparzoną pupką bo siedziala zamknieta w klatce jak niepotrzebna rzecz

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5517 dnia: Listopad 07, 2012, 16:46:00 pm »
Z drugiej strony  tak lepiej, niż gdyby za kilka lat została oddana, porzucona, odebrana z odparzoną pupką bo siedziala zamknieta w klatce jak niepotrzebna rzecz

Dokładnie tak.

Dlatego nawet po adopcji ważny jest kontakt z nowymi opiekunami i gdy tylko coś nas zaniepokoi zabierać królika czym prędzej...

A królika zawsze najbardziej szkoda - bo co on winien, że ludzie są tacy a nie inni :(

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5518 dnia: Listopad 07, 2012, 17:06:48 pm »
Siostra Be już u mnie - cała i zdrowa :)
Pan na chorego i umierającego nie wyglądał - wiem jak wygląda alergik uczulony na sierść, on tak nie wyglądał. Mój mąż ma uczulenie na koty - po 15minutach w jednym pomieszczeniu z kotem ma całe oczy spuchnięte i czerwone, ledwo oddycha. Przykro, że tak małą potraktowali... :( nie chciało mi się z nim rozmawiać, powiedział "przepraszam" dał królika, wzięłam i zamknęłam drzwi.
Kto jej może pomóc i przechować? Siostrzyczka prosi o DT... Postaram się jej jutro zrobić zdjęcia i wstawię tutaj :)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5519 dnia: Listopad 07, 2012, 17:15:44 pm »
marciula...podziwiam Cię że nie wdalaś się z nim w dyskusję. Ja bym nie potrafiła zachować klasy w takiej sytuacji. Przynosiliby mi Lusię do aresztu na widzenia

Najważniejsze, że malenka jest cala i zdrowa