Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5291748 razy)

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4400 dnia: Wrzesień 30, 2012, 22:11:49 pm »
Astrid jest już u mnie   Jest trochę wystraszona prawie dwugodzinną jazdą i na razie dwa razy wyszła z transpotrerka, po czym wskoczyła do niego i zaczęła przekopywać szmatki w środku. Dopiero na żywo widać jaka ona jest piękna   Jak tylko nabierze trochę odwagi spróbuję jej zrobić kilka zdjęć  A i trzymajcie kciuki za zaprzyjaźnianie jej z Luiskiem   Mam nadzieję, że pójdzie dobrze  Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w transport i przechowanie Astrid


Mam nadzieję, że nie będzie miał mi nikt za złe,że wkleję fotkę i link do 2 filmików jak Florence zapoznawała się wczoraj Astrid :) ?
Życzę ślicznotce szybkiego zaprzyjźnienia się z nowym towarzszem życia ;) i swoimi kochającymi "człowiekami" :)


http://www.youtube.com/watch?v=EoC7FtxValY

http://www.youtube.com/watch?v=VcDLN8gQGDg
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2012, 22:31:38 pm wysłana przez niusia »

Offline enka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Tulinka :)
  • Pozostałe zwierzaki: Basieńka -koteł
  • Za TM: Balbinka, Tosio, Zuziek, Pimpuś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4401 dnia: Wrzesień 30, 2012, 22:46:21 pm »
mamy Tulinkę, jeszcze raz dziękuję Gorania :)
Jest cudna :) Pimpek narazie się wkurzył jak podeszła do jego klatki. ;) ale poczekamy poczekamy :)
Ola, powiedz proszę co z tym zastrzykiem co dostaliśmy. To doustnie czy podskórnie? i kiedy podać?

Dziękujemy wszystkim za pomoc i za Tuliskę :) :*
Pozdrawiam :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4402 dnia: Październik 01, 2012, 08:23:18 am »
niusia, superfilmiki! Florcia bardzo czujna na widok Astrid :). Niech się Astrid jak najlepiej żyje w nowym domku :)
Enka, Tulisia już u Ciebie! Powiem Ci, że po cichu Ci zazdroszczę - królinka jest przecudna, ma w sobie tyle godności, urody i wydaje mi się, że dobrego humoru. Ucałuj ode mnie moją wirtualną córeczkę - cieszę się, że znalazła domek :* , na pewno będzie jej dobrze u Ciebie, zważywszy, że początkowy czas życia upłynął maluszce w klatce :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kuleczka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4403 dnia: Październik 01, 2012, 08:24:53 am »
mamy Tulinkę, jeszcze raz dziękuję Gorania
Jest cudna  Pimpek narazie się wkurzył jak podeszła do jego klatki.  ale poczekamy poczekamy 
Ola, powiedz proszę co z tym zastrzykiem co dostaliśmy. To doustnie czy podskórnie? i kiedy podać?

Dziękujemy wszystkim za pomoc i za Tuliskę

a można niesmiało prosić o zdjęcia w nowym domeczku?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4404 dnia: Październik 01, 2012, 09:22:11 am »
Ja również dziękuję za pomoc wszystkim zaangażowanym w weekendowe transporty naszych króli - bez komplikacji się nie obeszło, ale najważniejsze, że wszystko udało się opanować  :bukiet

Tulisia, Puchatek przemianowany na Julka ;-), Apollo, Astrid - wszyscy kicają już po swoich nowych domach co nas niezwykle cieszy :)

Gajka jak już zapadnie decyzja co do adopcji Smokiego to wyślij proszę formularz adopcyjny i go dla Ciebie zarezerwujemy ;-) bo w innym przypadku faktycznie ktoś może Ci go adoptować z przed nosa :P

ebab Lilou jest teraz w DT w Bydgoszczy - Paulina i Bartek - dziękuję  :bukiet

kami1808 Petunia nadal walczy z łapą a raczej my walczymy z jej łapą - jak w końcu to wszystko się unormuje to naprawdę będziemy skakać z radości ;-) Dzisiaj zawożę ją do DT do Bydgoszczy, ale oczywiście nadal czeka na zamieszkanie w Twoim domu razem z Tadzikiem :D

Dori w sprawie Yogiego napisz proszę do Katki, to jej adopcyjny podopieczny więc na pewno będzie wiedziała coś więcej :)

I niestety nie mam dobrych wiadomości odnośnie Fly... wczoraj całe przedpołudnie walczyliśmy z atakami u małej, w sumie miała 4... pierwszy o 7 rano ostatni o 11.. dzisiaj jedziemy do doc i wchodzimy z lekami... Zrobiłam jej wczoraj kilka zdjęć, nie za dużo bo każdy najmniejszy ruch, błysk lampy w aparacie bardzo ją stresuje co może skończyć się kolejnym atakiem...

Trzymajcie kciuki za dzisiejszą wizytę - Nobu też się na niej pojawi...

Offline enka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Tulinka :)
  • Pozostałe zwierzaki: Basieńka -koteł
  • Za TM: Balbinka, Tosio, Zuziek, Pimpuś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4405 dnia: Październik 01, 2012, 09:24:57 am »
jasne-zdjęcia będą, dzisiaj ją opstrykam, wczoraj chodzilismy na paluszkach przeganiajac dzieci zeby jej nie wytraszyć,wiec i zdjeć nie robiliśmy ale zdaje sie być megaodwazna... i niczego się nie bac.. rozwalała się w nocy jak długa w ogóle się niczym nie rpzejmując, podczas gdy pimpek spędził noc na kuckach z uszami postawionymi. :DD kotu wszystko zwisa dopóki się go nie zaczepi, wiec też jak długa lezała - baby górą!!!! ;) :balet:

dziękujemy za domek!!! Bardzo jej pomógł sie poczuć u siebie :) poniewaz dokonałam zakupu na przyjazd Tuliśki, podobnego, to prześlę go na adres azylu - na stronie azylu znajdę?
Pozdrawiam :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4406 dnia: Październik 01, 2012, 09:54:32 am »
enka, wysłałam Ci maila :)

dori, Yogiego czeka niedługo kolejna korekta zębów :( ma bardzo ładny apetyt i wszystko ok, ale niestety on już zawsze będzie miał regularne korekty (tym razem mówię o trzonowcach, póki co siekacze ok)

Nobu bardzo ładnie je, ale nie robi bobków i obawiam się, że to ma zw. z I diagnozą - z tendencją do przeładowania żołądka i z atonią żołądka

poza tym nienawidzi podawania leków i od soboty wieczorem tylko raz zrobił siku w klatce, a poza tym sika wyłącznie pod wpływem stresu, kiedy podaję mu doustnie leki

z mojej strony chciałabym bardzo podziękowania gorania za wizytę, za mile spędzony czas, wspaniałe podarunki dla naszych uszaków i transport dla Tulisi  :przytul

chciałam zrobić i wrzucić zdj. z wczorajszego dnia, ale w końcu choroby z królików przeszły chyba na mnie :P i zdj. będą później :) (a teraz mamy już profesjonalny sprzęt do zdj. ;))), za który dziękujemy ;))

z wiad. azylowych mogę powiedzieć, że moje serce podbił Mały Książę - jest przeuroczy, aczkolwiek trochę martwi mnie stan jego zdrowia - tak jak Atilli - wydaje mi się, że ma dość duży brzuch

Mały Książę wygląda jakby był ojcem Atilli a nie odwrotnie :]

prosimy o wirtualnych opiekunów dla naszych emerytów  :bukiet

oby ten tydz. przyniósł nam dużo wydarzeń, ale pozytywnych - po tych wszystkich ostatnich huraganach
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 09:58:40 am wysłana przez Ola_19 »



Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4407 dnia: Październik 01, 2012, 10:08:05 am »
Astrid pozdrawia z nowego domku!


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Wczoraj byłam tak wszystkim zaaferowana, że zupełnie zapomniałam o zdjęciach. Niestety aparat, który mam jest jakiś dziwny, i zanim cokolwiek pstryknie ona zdąży zmienić pozycję pięć razy :P
Wczoraj po przyjeździe dosyć długo bała się wyjść z transporterka. Gdy w końcu wyszła, poruszała się tylko po "swojej" połowie pokoju ;) W rewir Luiska nie wchodziła. Natomiast Luis początkowo nie był jakoś szczególnie zainteresowany nową towarzyszką życia. Gdy jednak w końcu postanowił wyjść, oczywiście od razu pokicał zobaczyć co to za piękna uszata panna zwiedza swoją klatkę...i dostał od Astrid po nosie  :icon_twisted Ma panienka charakterek  :mhihi Potem był już tylko szał, Luis z wrażenia w nocy powywracał w swojej klatce wszystko do góry nogami.
Astrid jest bardzo grzeczną królinką. Pięknie załatwia się do kuwety. Ma apetyt, polubiła nawet cykorię ;) Jest jednak jeszcze trochę wycofana, póki co woli odpoczywać w klatce niż zwiedzać pokój. Nie mniej jednak, gdy chciałam ją pogłaskać ona oznaczyła bródką moją rękę :) Zdarza jej się też trochę kichać.
To na razie tyle nowości. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić więcej zdjęć ;)

Offline gorania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4408 dnia: Październik 01, 2012, 10:29:52 am »
Czas zatem i na moją wypowiedź, po wielu wrażeniach wczorajszego dnia :)

Przede wszystkim -Azyl - wspaniałe miejsce, gdzie każdy uszak ma wspaniałe warunki podczas oczekiwania na nowy dom.
Ola - przede wszystkim wielki podziw i podziękowania za wspaniały dzień i wielką radochę z czasu spędzonego z uszakami i z Tobą.
Kto jeszcze nie odwiedził Azylu niech żałuje! To urocze stadko szalejące, wchodzące w wszelakie zakamarki i wskakujące gdzie się da, rozwaliło mnie na łopatki :DD
Aż ciężko było skupić się na jakimkolwiek sprzątaniu gdy te rozbrajające istotki tylko chciały być głaskane  :bunny:
Szalejący a zarazem najmniejszy Bugs, Książe który dla mnie pozostanie już Dziadkiem ;) a przede wszystkim trójka hodowlańców które urzekły mnie najbardziej!
Całe trio najchętniej zabrałabym ze sobą ;(

Ale ale - przynajmniej przez część podróży powrotnej mieliśmy dodatkowego pasażera - Tulisię, która jest przekochanym królikiem i jak tylko zaczyna się ją głaskać, kładzie się dając znać - głaszcz mnie już zawsze  :bunny: i takim sposobem była głaskana całą drogę do Łodzi - gdzie wszystkim muszę oznajmić - uszak trafił do fantastycznego domu i na pewno będzie  miała dużo miłości - Enka  :bukiet

Jeszcze raz dziękuję za fantastyczne przyjęcie i z góry mogę powiedzieć że jeszcze nie raz tam zawitam, bo do takich miejsc aż chce się wracać  :przytul:

Offline Kani

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4409 dnia: Październik 01, 2012, 13:02:49 pm »
Tak czytam od jakiegoś czasu wasze posty i nie mogę się doczekać przyjazdu mojego króla, ależ wam zazdroszczę. :D
Wszystkie smutne emocje związane z azylowymi uszakami zaraz są rekompensowane uśmiechem, który nie może mi zejść z twarzy jak czytam o królikach otoczonych taką super opieką. :)
Poza tym, to mój pierwszy post więc witam wszystkich. :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4410 dnia: Październik 01, 2012, 13:04:52 pm »
Witaj, Kani, na forum :) A jaki  to król do Ciebie pojedzie? Któryś z azylantów?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kani

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4411 dnia: Październik 01, 2012, 13:09:28 pm »
Maksiu, baran francuski z Solca Kujawskiego, jeśli wszystko dobrze kojarzę to jest tam w DT. :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4412 dnia: Październik 01, 2012, 13:15:22 pm »
O, chyba kojarzę Maksia, taki czarny,  młodziutki?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kani

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4413 dnia: Październik 01, 2012, 13:20:22 pm »
Tak, możliwe że to właśnie ten. Mam link do zakończonego ogłoszenia przystojniaka: http://adopcje.kroliki.net/rabbits/717#yield :D

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4414 dnia: Październik 01, 2012, 13:33:23 pm »
Witaj kani.... oj dużo miłości do Ciebie przyjedzie :):) Piękny jest

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4415 dnia: Październik 01, 2012, 13:46:45 pm »
To ten! dokładnie on! ależ miałam na niego chrapkę, ale piąty uszak chyba by mnie wykończył :P Przepiękny jest, fajnie, że trafi do kogoś z forum! Mam nadzieję, że założysz wątek przystojniakowi :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kani

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4416 dnia: Październik 01, 2012, 13:54:43 pm »
Teraz będzie mój i nikomu go nie oddam :D A co do wątku, to oczywiście że założę, już teraz jestem jego fanatyczką :P

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4417 dnia: Październik 01, 2012, 14:01:48 pm »
To może czas na moją relacje ;)

Na wstępie bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Apollo ( dla nas Ginko) jest już z nami :bukiet

Apollo to straszny luzak. Nie wydawał się zestresowany ani podróżą ani nowym miejscem. Od razu po otwarciu transporterka wyszedł się rozejrzeć. Wczoraj przygotowaliśmy im rozdzieloną zagródkę i doszło do pierwszego niefortunnego spotkania. Trochę futra poleciało. Więc zamknęliśmy przejście i poszliśmy spać. Trochę się obawialiśmy o to czy nie uciekną bo Yui jest w tym mistrzynią. Więc kiedy obudziliśmy się o 3 postanowiliśmy do nich zajrzeć i słusznie.

Apollo leżał grzecznie niewzruszony natomiast Yui siedziała na stole :wow Bardzo nas nastraszyła bo leżała tam miska z 6 jabłkami. Jak przyszliśmy większość była ponadgryzana a dwa leżały na podłodze. Na szczęście po podliczeniu okazało się, że nie zjadła więcej niż pół jabłka. Zabraliśmy ją do jej pokoju i poszliśmy spać.
Rano po posmarowaniu Apollo uszka i śniadaniu zaczęliśmy zaprzyjaźnianie. Sprzeczka się nie powtórzyła. Przez pierwsze 1,5 godziny Yui uciekała przed Apollo a on czasami ją gonił. Ale bardziej z ciekawości. Po tym czasie ich pyszczki się spotkały, Yui położyła głowę na ziemi a Apollo polizał ją po uchu :zakochany: Ulżyło nam.

Teraz po paru godzinach największym problem są ucieczki Yui. Nie jest przyzwyczajona do zamykania i próbuje wszystkiego. Skacze na naprawdę imponujące wysokości (jakieś 60 cm i wspina się dalej). W końcu postanowiłam ją trochę uspokoić i weszłam do ich zagrody. Smyrałam Yui przez pół godziny i Apollo też często. Zdecydowanie nie jest strachliwy, choć jeszcze trochę nieufny.

i jeszcze filmik (Yui patrzy z nadzieją, że ją uwolnię. A żeby mnie przekonać to jeszcze robi smutne oczka - to było najtrudniejsze w zaprzyjaźnianiu. Nie mogliśmy jej ulec kiedy do nas uciekała):
http://www.youtube.com/watch?v=r5zuzNXH2Hc
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kani

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4418 dnia: Październik 01, 2012, 14:10:49 pm »
Yui mnie rozbroiła tym spojrzeniem. Cudne baraniaste uszaki  :icon_biggrin

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4419 dnia: Październik 01, 2012, 14:17:52 pm »
Nezuminotabi, rewelka! Po tak krótkim czasie uszaki nie tylko się nie gonią, ale olewają, a skoro mówisz, że pierwsze buziaki były, to teraz już z górki. Oboje są rewelacyjni, Apollo-Ginko ma faktycznie luzik, ale Yui stojąca na dwóch łapkach i niespuszczająca oczek z kamerki (pewnie osoby za kamerką) -cudna! Dużo szczęścia z nowym członkiem rodziny życzymy :*
Nie pozachwycałam się jeszcze Astrid w nowym domku - prześliczna jest, jak fajnie, że uszaczek znalazł swój domek i ludzi! Cieszcie się sobą nawzajem jak najdłużej :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html