Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281349 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4360 dnia: Wrzesień 29, 2012, 13:15:16 pm »
PUĆ i MYNA

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4361 dnia: Wrzesień 29, 2012, 13:21:42 pm »
Sonia, Bolo nie - on sadysta, łamał kości - "Wejście Smoka", ale Pipcia jest bezkonkurencyjna :D

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4362 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:01:35 pm »
wczoraj wieczorem Nobu nie chciał nic jeść - ani pokrojonych w plasterki warzyw, ani startych w papkę...zero reakcji na cokolwiek, poza tym, że kiedy zaczęłam karmić go ze strzykawki, strasznie się zdenerwował i był jeszcze bardziej nieszczęśliwy

nie wiedziałam, czy to przez układ pokarmowy czy przez zęby - z jednej strony zachowywał się tak, jakby jego brak apetytu był tylko pozorny - podchodził, brał do pyszczka i na tym się kończyło, z drugiej jakby jedzenie zupełnie go nie interesowało

dzisiaj rano nastąpił mały przełom...okazało się, że lubi cykorię - pociętą w małe kawałki cykorię, bazylię i inne 'liście' i od rana trochę zjadł

je bardzo powoli, zastanawiając się nad każdym kęsem, ale może to kolejny krok do przodu...oby tylko zaczął robić bobki - nie ma biegunki, ale nie ma też bobków









dzisiaj wchodzimy z kroplami zmniejszającymi ciśnienie w gałkach ocznych i czekamy na dalszy rozwój wypadków. nie odwrócimy jego niewydolności krążeniowej, ale gdyby tylko udało się wyprowadzić go na prostą z jedzeniem i układem pokarmowym, byłoby nam łatwiej ustabilizować stan innych organów

***

teraz czas na kilka sobotnich informacji z Azylu

dzisiaj rano byłam z Apollo u doc i chłopak już jutro wcześnie rano wyruszy w podróż do nowego domu - do Koszalina :)

strupki nie są już zaczerwienione, nie ma więc stanu zapalnego i niedługo powinny pojawić się po nich blizny, a tym samym już czas na Apollo :)

dzisiejszy dzień przyniósł też szczęście Astrid, która przed południem pojechała do Olsztyna - podziękowania dla Alicji za transport oraz dla naszych forumowych dziewczyn dobrussi i niusi za pomoc  :bukiet

nezuminotabi i Zara czekamy na relację  :przytul

jutro w nowym domu zamieszka też Tulisia - enka  :bukiet

w zw. z tym będziemy musiały wybrać nowego przywódcę grupy ;)

oczywiście w naszej azylowej rzeczywistości musi być równowaga - dzisiaj do Azylu trafiła Ona i On - 9-letnia samiczka i 7-letni samiec (jej syn)
króliczki podobno zawsze mieszkały osobno i nie stanowią zaprzyjaźnionej pary

samiczka ma duże wole, na które reaguje przy dotyku, ale to samiec wizualnie gorzej się prezentuje

nie wiem dlaczego, ale do chłopaka pasuje mi imię Książę ;) samiczka otrzyma imię Atilla :)

Książę - Mały Książę









Atilla









w pon. uszaki zobaczy doc, a my będziemy obserwować jak się zachowują i jak funkcjonują w Azylu - na szczęście jak tylko włożyłam je do klatek, zaczęły jeść zioła

***

co do naszego hodowlanego duetu - może Tibia i Femur? a następnym razem będzie...Zbrodnia i Kara ;)

***

zapraszamy serdecznie do wirtualnej adopcji naszych podopiecznych  :bukiet

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.220.html

WO szukają:

1. Atilla

2. Femur

3. Klara

4. Książę

5. Lora

6. Tibia

7. 4 maluszki Jagody - Oliver, Francis, Jenny, Winston

pomoc w postaci wirtualnej adopcji jest dla nas bardzo ważna  :bukiet
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2012, 17:10:48 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4363 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:12:29 pm »
co mały książe ma z prawym okiem? czy to zaćma?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4364 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:17:14 pm »
marta1984 nie wiem czy to co widać, to akurat nie jest efekt aparatu, ale z I obserwacji wynika, że ma na pewno lekko załzawione oczy, a jutro przyjrzę im się dokładniej



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4365 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:21:45 pm »
a ola skoro tu cie mam wypowiedz sie w kwetii poruszonej na facebooku- cuni cryspie podpowiedziała mi Aguleks a jej rice cooki podobno uszy za nim szaleja- to cos miedzy cc a cn tyle ze granulki sa drobniutkie- paka szt 1 to 20kg mysle ze z 40kg by dao rade no chyba ze cn wolicie:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4366 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:23:46 pm »
myślę, że jak najbardziej może być cuni crispy - z góry dziękujemy  :przytul



Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4367 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:26:04 pm »
Chyba nie...oczka Lusi tak wyglądają na niektórych zdjęciach

Offline Snoopy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4368 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:35:04 pm »
co do Nobu, trzeba zobaczyć czy nie ma twardego brzuszka. Masaże bardzo pomagają. Do jedzenia prócz cykorii można dać pietruszkę, powinna być dobra w takich dolegliwościach. A jakie leki dostaje Nobu?
Kochamy Cię Snoopy

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4369 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:40:59 pm »
Mamuska Ksiecia nie wyglada na 9 lat! dala bym jej 4 lata najwiecej!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4370 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:41:43 pm »
Snoopy, Nobu do dzisiaj rano dostawał leki dożylnie, w tym metronidazol i enrocin, w zw. z bardzo silnymi wzdęciami, tj. w ochronie przed beztlenowcami,
dostaje też probiotyki i espumisan

jego układ pokarmowy jest 'pod kontrolą', ale sam musi ruszyć...a co do pietruszki, to Nobu testował już wszystko co możliwe i póki co przez te wszystkie dni, nie zwrócił uwagi nawet na koperek - oczywiście pietruszkę + natkę pietruszki też testowaliśmy...przełom nastąpił dopiero przy cykorii i bazylii



Offline Snoopy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4371 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:51:08 pm »
Mój Maluszek jak chorował dostawał też metocroplamid-pomagało. Zawsze jak go masowałam, to potem zostawiał jakieś małe bobki...
Kochamy Cię Snoopy

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4372 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:54:26 pm »
metoclopramid to jak najbardziej bardzo ważny lek w króliczej apteczce, ale nie przy biegunce - przy biegunce i zapaleniu jelit trzeba przede wszystkim najpierw wyciszyć jelita



Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4373 dnia: Wrzesień 29, 2012, 18:16:10 pm »
cuni cryspie podpowiedziała mi Aguleks a jej rice cooki podobno uszy za nim szaleja- to cos miedzy cc a cn tyle ze granulki sa drobniutkie

Ale cuni crispy to mieszanka zawierająca ziarna w formie nieprzetworzonej - jest tam na pewno owies i kukurydza. Nie zgadzam się, że można ją wsadzić między CC a CN (w którym są ziarna, ale przetworzone - uprażone albo jako płatki).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4374 dnia: Wrzesień 29, 2012, 18:20:59 pm »
lol....pupcia i pipcia....oj Sonia Sonia. ..zarty sie Ciebie trzymaja  :brawo:
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4375 dnia: Wrzesień 29, 2012, 18:21:36 pm »
ech to niech Ola obejrzy i decyduje
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/krolik_miniaturowy/prestige/31804#composition
ja dostałam po prostu cynka od Aguleks a jej poleciła to rice cookie my jestesmy bezgranulatowi to sie nie znamy:)

[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4376 dnia: Wrzesień 29, 2012, 18:29:26 pm »
ech to niech Ola obejrzy i decyduje
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/krolik_miniaturowy/prestige/31804#composition

Ten opis zawiera błędy - ikonki z "no grains" nie znajdują się na opakowaniu - bo karma ziarna zawiera, cyt. z dołu strony: "Skład:
Ekstrudat z lucerny, eklstrudat z marchwi, chlebek świętojański, owies, płatki kukurydziane, szarańczyn zwyczajny, groch, kukurydza, płatki owsiane, słonecznik".

Oczywiście, lepsze takie jedzonko, jak żadne, ale niestety to jest mieszanka ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4377 dnia: Wrzesień 29, 2012, 18:35:16 pm »
lol....pupcia i pipcia....oj Sonia Sonia. ..zarty sie Ciebie trzymaja  :brawo:
czemu nie :P :hahaha




Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4378 dnia: Wrzesień 29, 2012, 18:39:13 pm »
króliki w Azylu nie jedzą jakiegokolwiek jedzenia "lepszego niż żadne" ;), a wręcz przeciwnie - chociaż oczywiście trudno z różnych względów przerzucić taką ilość królików na najlepszą w mojej ocenie dla królika dietę bezgranulatową
Marta, skontaktuję się z Tobą na pv ;)



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4379 dnia: Wrzesień 29, 2012, 18:40:05 pm »
ok:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!