Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281296 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4320 dnia: Wrzesień 28, 2012, 01:26:56 am »
trzymamy kciuki:)
I wy się trzymajcie dziewczyny!!
Może jak tak dalej zbajek Arielka Florek Nemo

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4321 dnia: Wrzesień 28, 2012, 08:27:11 am »
Trzymamy kciuki za Nobu. Musi być bardzo dzielny skoro walczy mając same złe wpomnienia.
A biedna Maszka - skoro inaczej być nie może to niech chociaż wszystko zatrzyma sie na nosku. Tyle się już ta czekoladowa panna wycierpiała.
Trudno sobie wytłumaczyć że nie można uratować wszystkich maluchów a swiadomośc że są setki takich o ktorych nikt nie usłyszy i nie będzie szansy im pomóc :(:( mam ochotę wtulić się w królicze futerko i płakać.
 

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4322 dnia: Wrzesień 28, 2012, 08:33:18 am »
.....czy Maszy los jest przesądzony?...:(((

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4323 dnia: Wrzesień 28, 2012, 08:45:00 am »
....dziewczyny czytając posty chciałabym upewnić się czy stan Tosi ząbków jest prawidłowy...gdzie znajdę informacje na forum w temacie ząbków, czy mogę sama ocenić ich stan tj czy nie sa przerośnięte itp?....

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4324 dnia: Wrzesień 28, 2012, 08:55:58 am »
Agness, siekacze możesz obejrzeć sama, natomiast trzonowce ogląda się za pomocą specjalnego wziernika i ich stan oceni poprawnie tylko (kompetentny) weterynarz. W przypadku podejrzeń ropni/przerostu korzeni robi się RTG.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4325 dnia: Wrzesień 28, 2012, 09:18:00 am »
czekałam na wieści o Nobu - jak dobrze, że walczy - i tak się ucieszyłam, że spokojnie leżał, z wyciągniętymi łapeczkami, że Ci zaufał. Jak to dobrze, że zwierzątko wie, że ktoś się o niego troszczy, że walczy - w końcu! Może będzie miał siły, by jeszcze pocieszyć się życiem? Byłoby wspaniale!
Biedna Masza, dobrze, że choć ma humorek i się trzyma. Nawet najlepsi lekarze czasami są bezradni wobec tych ohydnych choróbsk.
Dziewczyny, dziękujemy za informacje z Azylu i przede wszystkim za Waszą pracę, zaangażowanie, energię... Brakuje mi słów, żeby wyrazić, jak strasznie sie cieszę, że istnieją tacy fantastyczni ludzie :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4326 dnia: Wrzesień 28, 2012, 09:35:43 am »
Strasznie mi przykro z powodu Maszki - jak dla mnie jest to najładniejszy królik, jakiego widziałam- ma taki mądry pysio...czemu los jest dla niej taki niesprawiedliwy?  :placze Dziękuję opatrzności za to, że trafiła pod Twoją opiekę Olu- ile by czasu Maszy nie zostało na pewno będzie to czas szczęśliwy - Olu  :przytul

Z Nobu sytuacja też nie najlepsza - ale jak pokazuje życie nigdy nic nie wiadomo...Może Nobu zaskoczy wszystkich i będzie jeszcze długo zdrowo kicał? Trzymam kciuki za jego zdrówko i za Wasze pozytywne nastawienie dziewczyny :)

Przepraszam, że na koniec offtop z mojej strony ale szukam transportu dla moich długo wyczekiwanych uszu  :icon_smile Może ktoś będzie w najbliższym czasie jechał z Wrocławia do Warszawy (bądź Radomia) i mógłby zabrać uroczego pasażera?

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4327 dnia: Wrzesień 28, 2012, 10:06:18 am »
szukam transportu dla moich długo wyczekiwanych uszu
maja2104 Gratulacje - jaki to szczęsciarz do Ciebie pojedzie?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2012, 10:25:11 am wysłana przez ing »

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4328 dnia: Wrzesień 28, 2012, 10:34:17 am »
Jureczek z Wrocławia  :hura: Najpierw starałam się o Sigmę, później o Lubczyka i w końcu z Jerzykiem się udało  :zakochany: Jak to mówią do trzech razy sztuka ;) Mam tylko nadzieję, że nie będziemy długo czekali na transport....

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4329 dnia: Wrzesień 28, 2012, 10:52:51 am »
Agness, siekacze możesz obejrzeć sama, natomiast trzonowce ogląda się za pomocą specjalnego wziernika i ich stan oceni poprawnie tylko (kompetentny) weterynarz. W przypadku podejrzeń ropni/przerostu korzeni robi się RTG.

kata_strofa...może to niemądre pyt. ale w jaki sposób mogę sama ocenić ich stan?... mam na myśli np. czy mają odpowiednią długość...

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4330 dnia: Wrzesień 28, 2012, 10:53:59 am »
Nobu... żadne zdjęcie nie odzwierciedli tego jaki ten królik jest cudny... jaki jest kochany... Moment w którym przestał oddychać podczas zabiegu był koszmarem.. :( Strach i nadzieja to jest jedyne co się wtedy czuje... Trudno powstrzymać łzy gdy się myśli ile jest takich królików jak on, które umierają w tych swoich ciasnych klatkach, których pseudo opiekunowie udają, że nie widzą że dzieje się coś niepokojącego... Nie pamiętam momentu kiedy, ostatni raz jakiś królik wzbudził we mnie tyle emocji, nad którym po prostu płakałam...  Jest nadzieja i to się liczy i tak jak zawsze mówimy, niech to będzie kilka dni, tygodni, może miesięcy ale niech jest... byleby bez bólu, bez cierpienia, ale za to z miłością, prawdziwą opieką, dobrym jedzeniem, które dla królików stwierdzam jest chyba największym priorytetem ;-)

Nobu, Masza, Fly - u nich liczy się tylko ten czas...

Marta obiecuję zrobić parę nowych fotek Fly i Gonzalesa, który przez ostatnie noce też nie był dla mnie wyrozumiały :P Na szczęście u Fly atak się nie powtórzył - dr Krawczyk mówi, że jeśli ich częstotliwość zwiększy się do przynajmniej jednego raz na 2 tygodnie to wówczas wchodzimy z lekami przeciwpadaczkowymi... Poza tym mała wcina kilogramy ziółek, zasikuje skutecznie całą powierzchnię podkładów - więc jedno i drugie schodzi nam w zatrważającym tempie ;-))

Nie pamiętam czy Ola już pisała, jeśli nie to pewnie napisze przy okazji wstawiania zdjęć :D ale ja już teraz ze swojej strony bardzo dziękuję Panu Dariuszowi nowemu opiekunowi naszego azylowego Didiego za przepyszną pakę ziół i wspaniały list od... Didiego :D

Soniu - a cukierki pudrowe od Ciebie... dzisiaj ratują mi życie, bo tylko dzięki nim mam szansę nie zasnąć nad klawiaturą :P

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4331 dnia: Wrzesień 28, 2012, 11:02:38 am »
Zdjęcie rozciągniętego w pościeli Nobu wzruszające.... w końcu doczekał, chyba pierwszy raz w życiu, szczęśliwego króliczego życia, zaznał jak to jest bezpiecznie wylegiwać się w pościeli

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4332 dnia: Wrzesień 28, 2012, 11:07:17 am »
kata_strofa...może to niemądre pyt. ale w jaki sposób mogę sama ocenić ich stan?... mam na myśli np. czy mają odpowiednią długość...
Tutaj masz link podglądowy z prawidłowymi siekaczami - zęby ładnie na siebie nachodzą, nie są za długie.
http://www.medirabbit.com/PL/Dental/Clipping/Clipping_pl.htm
Ale u królików to nie siekacze są przeważnie problemem, tylko trzonowce - przerośniętych trzonowców nie da się wypatrzeć samemu, a objawy przerośnięcia (problemy z jedzeniem, łzawiące oczy, katar itd.) pojawiają się już przy zaawansowanych problemach, kiedy zwykle wymagana jest natychmiastowa korekta lub interwencja chirurgiczna.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4333 dnia: Wrzesień 28, 2012, 11:12:35 am »
Nobu to dowód na to co potrafi zdziałać miłość :) To dzięki Wam, dziewczyny, tak się trzyma i ma siłę do walki  :bukiet

A do mnie najprawdopodobniej jutro trafi Astrid  :DD  :bunny:  :bunny:  :bunny:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4334 dnia: Wrzesień 28, 2012, 11:15:52 am »
Zara, super! :bunny:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4335 dnia: Wrzesień 28, 2012, 11:23:02 am »
Zara, gratuluję. Astridka jest cudownym króliczkiem. Pogodnym, ciekawskim, mizialskim. Ma przepiękne futerko i wcale nie komplementuję jej tak dlatego, że przypomina moja Mierzwiakową (w wersji pręgowanej) :P


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4336 dnia: Wrzesień 28, 2012, 11:24:42 am »
zara - gratulacje :) Astrid chyba dośc długo czekała na swojego człowieka :)

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4337 dnia: Wrzesień 28, 2012, 11:41:02 am »
kata_strofa...może to niemądre pyt. ale w jaki sposób mogę sama ocenić ich stan?... mam na myśli np. czy mają odpowiednią długość...
Tutaj masz link podglądowy z prawidłowymi siekaczami - zęby ładnie na siebie nachodzą, nie są za długie.
http://www.medirabbit.com/PL/Dental/Clipping/Clipping_pl.htm
Ale u królików to nie siekacze są przeważnie problemem, tylko trzonowce - przerośniętych trzonowców nie da się wypatrzeć samemu, a objawy przerośnięcia (problemy z jedzeniem, łzawiące oczy, katar itd.) pojawiają się już przy zaawansowanych problemach, kiedy zwykle wymagana jest natychmiastowa korekta lub interwencja chirurgiczna.
Dziękuję za fot:) ...Moja dziewczyna jest nietyklana :/... cięzko mi bedzie nawet obejżeć siekacze, ale jak ją głaszczę po pyszczku - czuję górne siekacze, że ładnie nachodzą na dolne, ale zastanawiam się czy mają prawidłowa długość i właściwie jaka jest ich długość prawidłowa?....tak jak u człowieków?  :bunny: że powinny nachodzić i zasłanić dolne siekacze?

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4338 dnia: Wrzesień 28, 2012, 12:38:47 pm »
Zara, gratuluję. Astridka jest cudownym króliczkiem. Pogodnym, ciekawskim, mizialskim. Ma przepiękne futerko i wcale nie komplementuję jej tak dlatego, że przypomina moja Mierzwiakową (w wersji pręgowanej) :P

Do mojego Luisa też jest podobna tylko ona ma taaaaką super grzywę  :DD

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4339 dnia: Wrzesień 28, 2012, 13:48:25 pm »
Astrid jest przeurocza i tak fajnie, że znajdzie u Ciebie domek. Grzywa faktycznie imponująca, no i wąsy :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html