Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5291730 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3540 dnia: Sierpień 22, 2012, 07:55:11 am »
Co za impreza. Ja oczywiście na wszystkich fotkach wypatruję Luki. Z ogromną niecierpliwością czekam na spotkanie adopcyjne i mam nadzieję, ze nasza rodzinka jest dla Luki odpowiednia. Mój mąż cały czas pyta mnie "kiedy  kiedy kiedy???". Rodzinka zobowiązana do robienia zimowych zapasow suszków, gałązek, ziółek... Jeszcze nie wiemy czy Luka z nami zamieszka a już tak ją kochamy.  :heart :bunny: :heart
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 08:04:06 am wysłana przez ing »

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3541 dnia: Sierpień 22, 2012, 08:11:18 am »
To już rozumiem dlaczego jak przyszłam wczoraj na swoją zmianę w Azylu króliki były takie rozleniwione...Wyszalały się zwyczajnie :P A ja już chciałam u nich objawów chorób szukać  :oh:
Ola, dzięki za zdjęcie Fredry - ale mu grzywka urosła! Piękny chłop z niego  :heart
ing - Luka jest świetna! To bardzo łagodny względem ludzi i innych królików, towarzyski uszatek, który ma w sobie nieco podróżnika-odkrywcy - uwielbia zwiedzać, włazić w zakamarki i myszkować po kątach (najchętniej tych z jedzeniem) :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3542 dnia: Sierpień 22, 2012, 08:22:45 am »
Luka jest świetna! To bardzo łagodny względem ludzi i innych królików, towarzyski uszatek, który ma w sobie nieco podróżnika-odkrywcy - uwielbia zwiedzać, włazić w zakamarki i myszkować po kątach (najchętniej tych z jedzeniem)
no ja wlaśnie widzę..to juz po oczkach widać. Jest przecudna
Tosia nie lubila tuneli domków itp. więc już cieszę się na nowe zakupy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 09:15:05 am wysłana przez ing »

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3543 dnia: Sierpień 22, 2012, 09:03:51 am »
P.Olu i dziewczyny  z Azylu mam pytanie co do Apollo czy ten słodziutki cudny towarzyski i milusiński uszatek zalazł już swój dom i swoje miejsce w rodzinie czy nie   ?? ?? ?? ??   :hm:

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3544 dnia: Sierpień 22, 2012, 09:34:26 am »
Dziewczyny, jak to jest: czy króliczki, które trafiają do SPK szukają przede wszystkim DS? Zaobserwowałam, że większość z tych przystojniaków trafiają do DT i potem o nich słuch ginie i niewiadomo czy jeszcze szukają DS czy DT stał się DS...
 
Wiem, zdaję sobie sprawę, że większość z Uszków trafiających tutaj- na początku potrzebuje i bardzo dobrej opieki lekarskiej oraz  Waszej pomocy i wiedzy oraz Waszego dużego doświadczenia. Większość z nich potem właśnie trafia do DT, a pytania o króliczki pojawiają się. I trzeba się cieszyć, że jest zainteresowanie czyli potencjalni chętni do adpocji ...
Wiem że macie ręce pełne roboty, ale na stronie adopcji widnieją wciąż Uszka, których już nie ma bo są w DS i te, które odeszły za TM....  :( jest też tam za mało iunformacji w temacie króliczych charakterów i nie wiadomo co w tych słodkich oczkach siedzi  ]:-&gt;

Chciałam jeszcze dodać, ze jestem pod wielkim, wilekim wrażeniem ile serca :heart :heart :heart i pracy wkładacie w to co robicie  :bukiet :bukiet :bukiet :heart :heart :heart ....I że tak jak wiele osób- ja również całym sercem jestem z Wami i Waszymi podopiecznymi. I że razem z Wami czytając informacje na forum płaczę smutny_krolik i cieszę się razem z Wami  :lol ....z powodu róznego scenariuszu pojawiających się pod Waszą wspaniałą opieką królasków.  :bukiet

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3545 dnia: Sierpień 22, 2012, 10:05:28 am »
Agness :) (tylko od razu mówię, że nie poczułyśmy się urażone :P), ok? :)

str. adopcyjna jest aktualizowana w sposób odrębny od strony Azylu - np. na stronie adopcyjnej www.adopcje.kroliki.net wszystko jest teraz aktualne. nie wiem jak teraz wygląda sytuacja str. Azylu, ale zasadniczo wszystko jest max szybko aktualizowane ;) - niestety czasami to max szybko oznacza 3-4 dni, bo aktualizacja stron to jedna z wielu rzeczy, które musimy robić w ramach adopcji, pomijając inne sfery życia...

jeśli królik, który trafia do DT, zostaje w nim jako w DS, od razu o tym informujemy na forum. poza tym każda osoba, która zgłasza się w sprawie adopcji królika, otrzymuje informację o tym, jaka jest jego sytuacja.
jeśli królik trafia do DT z opcją DS to musimy dać tymczasowym opiekunom trochę czasu na podjęcie decyzji w sprawie jego adopcji - stąd nie możemy od razu usunąć ogłoszenia ze strony, możemy ewentualnie wrzucić hasło: adopcja w toku.

potencjalni opiekunowie są, cieszymy się, że są...i staramy się, żeby wszystko funkcjonowało jak najlepiej, bez zbędnych przeszkód. niestety tutaj nie da się wszystko ustawić w linii prostej - są DT, są DT, które decydują się na DS i chyba jednak mimo drobnych "zderzeń adopcyjnych" nie ma z tym większych problemów...a inną kwestią jest to, że czasami zgranie wszystkiego nie jest po prostu łatwe - czasami jednego dnia zgłaszają się 3 osoby w spr. jednego królika - każda osoba ma w takim przypadku takie same szanse, ale jednocześnie każda jest przed spotkaniem adopcyjnym etc., więc trudno kategorycznie powiedzieć "ten królik ma już nowy dom" - i chociażby tego sytuacje musimy rozwiązywać dość często.

w kwestii charakterów, na stronie są opisy dot. konkretnych królików i zasadniczo w wątku też się pojawiają. ostatnio to już wyjaśniałam :)

nie ma możliwości, aby wątek był prowadzony jeszcze lepiej...:( (nie wiem jakim cudem udaje się go prowadzić w takim zakresie :P), aby było jeszcze więcej informacji. to po prostu fizycznie niewykonalne, a naprawdę staramy się mówić tutaj o wszystkim, relacjonując na bieżąco wszystkie wydarzenia..., a jest co :P

na str. w ogłoszeniach królików znajdują się opisy króliczych charakterów + jak już o tym mówiłam, kiedy ludzie się do nas zgłaszają, dobieramy królika do człowieka i człowieka do królika. osoba, która jest zainteresowana adopcją konkretnego królika, kontaktuje się z nami, zawsze pyta o charakter, usposobienie i my udzielamy informacji - albo czasami ktoś się do nas zgłasza z prośbą, abyśmy to my zdecydowały, który królik byłby dla tej osoby najlepszy.

trzeba pamiętac o tym, że większość osób, które się do nas zgłaszają, docierają do nas z innych miejsc niż forum - w tej chwili mamy taką sytuację, kiedy pojawiło się nadzwyczaj dużo domów w naszym wątku na forum :D, ale to rzadkość...;), stąd też w większości przypadków kontakt z pośrednikiem jest od początku bardzo indywidualny.

zuzia11 - ustalę to z Magdą i wyślemy do Ciebie maila ;) wydaje mi się jednak, że Magda ma potencjalnego kandydata na dom dla Apollo (co np. nie oznacza jeszcze, że osoba ta przeszła procedurę adopcyjną ;), stąd sytuacja może nie być jeszcze jasna)

podsumowując jeszcze raz wszystko: im więcej nas będzie, tym lepiej wszystko będzie działać :), stąd MartaP zgłoszę się w sprawie aktualizacji str. schroniska, jak tylko Agnieszka wróci (to do niej będziesz pisać w tej sprawie :P)



Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3546 dnia: Sierpień 22, 2012, 10:22:45 am »
cieszę się że Apollo ma szanse na dom> Zasługuje na to jak każdy uszak i jak każdy skradł moje serce Marie bardzo go lubi i dlatego tez i ja bardzo go lubię  wzięła bym go jako towarzysza dla Marie lecz  brak mi miejsca na drugą klatkę ;C szkoda ale przecież każdy zasługuje na kochającą rodzinę  Marie już taką znalazła teraz pora na jej przyjaciela Apollo więc Mały życzę ci jak najlepszej rodziny i mam nadzieje że jeszcze kiedyś spotkasz się z twoją przyjaciółką Marie ;) Marie również trzyma kciuki :)

i jeszcze p.Olu kiedy mogę odebrać książeczkę zdrowia Marie :)?



Scalilam posty. Wiadomosci mozna edytowac, dlatego nie piszemy dwoch postow jeden za drugim.
Tocha
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 15:43:58 pm wysłana przez Tocha »

Offline Giovi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia i Szymcio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3547 dnia: Sierpień 22, 2012, 11:08:31 am »
Agness,Panienka Piangi znalazła u mnie i mojego męża DS i mieszka od 1,5 miesiąca z nami w Poznaniu. Im starsza tym bardziej podobna jest do Bombaluriny, ten sam pyszczek, ten sam wzrok tylko taka mała kopia. Do tego ma towarzystwo naszego starszego króliczego lwa. Strasznie się polubili i nie odstępują siebie na krok. Jakiś czas temu wysłałam Pani Kasi Mikołajczak kilka zdjęć małej, może uda się za jakiś czas chociaż jedno wrzucić na forum.

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3548 dnia: Sierpień 22, 2012, 11:13:52 am »
Piangi regularnie pokazuje swe wdzięki na FB, to na którym próbuje odlecieć na odkurzaczu szczególnie się spodobało fecebookowiczom   :jezyczek:

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3549 dnia: Sierpień 22, 2012, 11:29:37 am »
Piangi regularnie pokazuje swe wdzięki na FB, to na którym próbuje odlecieć na odkurzaczu szczególnie się spodobało fecebookowiczom
Tak mnie to zaintrygowalo, ze postanowilam odszukać. Padlam ze smiechu :) Cudo

Offline ilona210

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3550 dnia: Sierpień 22, 2012, 11:31:14 am »
A czy Pepsi jest w DT ? Jeśli tak czy wiadomo co u niej ? Bo tak widzę na zdjęciach Cola się pojawia a jej koleżanki nie widać ...
Może cos było na ten temat ale niestety nie mam możliwości śledzenia na bieżąco wątku.
A króliczek którego znalazłam i czeka na transport do azylu czuje sie coraz lepiej , przydało by się mu przyciąć pazurki ale to jeszcze nie ten etap zaprzyjaźnienia między nami. Na razie kica trochę za mną, co jakiś czasu nawet wskoczy na nogi jak siedzę na ziemi. Ale ręki nadal się trochę boi. Zaprzyjaźnił się za to z  3 małymi kotkami które są u mnie w DT :)
A jakie sianko dostają wasze króliczki?

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3551 dnia: Sierpień 22, 2012, 12:21:12 pm »
Zgadzam się dawno nie było zdjęć  mojej ulubienicy Pepsi ;*

Offline moniuhna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3552 dnia: Sierpień 22, 2012, 15:50:37 pm »
Czy jest ktoś dzisiaj na kamerkach? :)
"It's not just what you're born with, it's what you choose to bear,
It's not how big your share is, but how much you can share.
And it's not the fights you dreamed of, but those you really fought,
It's not what you've been given, but what you do with what you've got..."

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3553 dnia: Sierpień 22, 2012, 16:08:13 pm »
a jakze- tata nudlak ma byc szykuj popcorn
o Nudlaka nawet tai zapytywal:)
i bedzie bawil sie z nami
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3554 dnia: Sierpień 22, 2012, 16:21:06 pm »
A teraz dodam że właśnie dostalam informacje że pająkowi się nie udało i zdechł.
Mimo zenie przepadam za tymi zwierzakami uratowanie to bylo czyms pozytywnym, jak go zanioslam do kolegi ktory hoduje i sie zna,powiedzial ze pajakto ptasznik bialokolankowy i jeststrasznie zagłodzony pewniez 3 miesiace nic niejadł!!! Masakra... Mimo zetaki brzydki to mi smutno żezdechł.. wiecie o co chodzi.

Powiem szczerze, że bardzo mi go szkoda... Mimo że panicznie boję się pająków, to płakać mi się chce na samą myśl, że ktoś go zagłodził.
Odnoszę wrażenie, że im mniejsze zwierzę, tym gorzej ludzie się zajmują... Ktoś go kupił i co? Potem pewnie stwierdził, że głupi pająk więc nie trzeba się opiekować... A jak siedzi przez cały czas w terrarium, to przecież nawet nie ma możliwości upolować jakiejkolwiek muchy.

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3555 dnia: Sierpień 22, 2012, 18:22:53 pm »
Agness :) (tylko od razu mówię, że nie poczułyśmy się urażone :P), ok? :)

str. adopcyjna jest aktualizowana w sposób odrębny od strony Azylu - np. na stronie adopcyjnej www.adopcje.kroliki.net wszystko jest teraz aktualne. nie wiem jak teraz wygląda sytuacja str. Azylu, ale zasadniczo wszystko jest max szybko aktualizowane ;) - niestety czasami to max szybko oznacza 3-4 dni, bo aktualizacja stron to jedna z wielu rzeczy, które musimy robić w ramach adopcji, pomijając inne sfery życia...

(......)

podsumowując jeszcze raz wszystko: im więcej nas będzie, tym lepiej wszystko będzie działać :), stąd MartaP zgłoszę się w sprawie aktualizacji str. schroniska, jak tylko Agnieszka wróci (to do niej będziesz pisać w tej sprawie :P)

Piangi regularnie pokazuje swe wdzięki na FB, to na którym próbuje odlecieć na odkurzaczu szczególnie się spodobało fecebookowiczom   :jezyczek:[/glow][/glow][/color]

Olu, Olu, Olu <3 wszyscy wszystko rozumiemy i przyjmujemy :)))...zdajemy sobie sprawę z czym się zmierzacie każdego dnia.... chciałam tylko powiedzieć, że na forum codziennie pojawia się tak duuużo różnych informacji, tematów, że na prawdę nie jest trudno o przeoczenia :/... tym bardziej po kilkudniowej przerwie w zaglądaniu na forum ;)...i czasem faktycznie króliczki na DT... gdzieś się potrafią zagubić? ;)

Dziewczynę o wdzięcznym imieniu Piangi nie mogłam znaleść na fb poza zdjęciem na odkurzaczu ;)
A co do przystojniaków to co u nich?;) :krolik :krolik :krolik ( Gonzalez, Raoul i te mauszki: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12608.2260.html- był wtedy urodzaj na takie śliczności ;)  

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 19:21:05 pm wysłana przez Agness »

Offline moniuhna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3556 dnia: Sierpień 22, 2012, 18:54:46 pm »
Powiem szczerze, że bardzo mi go szkoda... Mimo że panicznie boję się pająków, to płakać mi się chce na samą myśl, że ktoś go zagłodził .

Mi też smutno :( Choć nie lubię pająków, to myślę, że nie zasłużył sobie na taki los. Ktoś go po prostu zamęczył na śmierć... Dlaczego ludzie są tacy głupi? :(
"It's not just what you're born with, it's what you choose to bear,
It's not how big your share is, but how much you can share.
And it's not the fights you dreamed of, but those you really fought,
It's not what you've been given, but what you do with what you've got..."

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3557 dnia: Sierpień 22, 2012, 19:31:12 pm »
Agness ja wiem, że w tym wątku można się zgubić...jest tyle informacji, że chyba nawet ja czasami już nie wiem o czym pisałam, a o czym nie i same wszystkiego nie wychwytujemy ;)

Raoul/ka jest u katki i czeka na zabieg, mający na celu 'wykształcenie' cewki moczowej - podczas ostatniej kontroli doc zdecydował, że jest jeszcze zbyt mała i musi przybrać na wadze

Speedy Gonzales w piątek zostanie wykastrowany :], ale o Speedym Magda na pewno napisze cały elaborat :P - ja powiem tylko, że jest zachwycający i zawstydza swoim wyglądem :]

pozostałe maluchy z ekipy Bombaluriny i Satine są w domach stałych :), cała trójka od Satine - I Tak Dalej, Promyczek i Pumpernikiel mieszka w Toruniu - wrzucałam już zdj. w DS, ale jak otrzymam nowę, uzupełnię ;)

Pepsi jest w domu tymczasowym, w którym na stałe zamieszkał adopcyjny Tim Fionson, a potem była m.in. Plaza :) (w Toruniu)

MayBe bez zmian - mycie kilka razy dziennie...w tym tyg. musimy odciążyć Ewelinę i znaleźć dla MayBe inną doświadczoną miejscówkę
na szczęście mała ma ładny apetyt, poza tym straszny z niej biedak :(

u Fly wszystko w jak najlepszy porządku - muszę dopaść ją i Maszę i zrobić najnowsze zdj.
Fly je jak smok, nienawidzi nad życie zastrzyków i mam wrażenie, że kiedy robię zastrzyk, w jej oczach pojawia się tak koszmarny strach - wczoraj przy okazji pomyślałam o tym, jak bardzo ktoś ją kiedyś skrzywdził i jak bardzo musiała się bać...poza tym jest małym świrem :) mocz oddaje 2 razy na dobę

dawno nie wspominałam o naszym Łatku i dzisiaj otrzymałam jego najnowsze zdjęcia - długo oczekiwane ;)





"w Łatku nie ma w nim absolutnie żadnej agresji, lubi się w ciskać pod nogi i gdy zaczyna się go głaskać to najczęściej nieruchomieje i można tak dłuuuugo..."

stan zdrowia Łatka można określić jako stabilny, aczkolwiek wymagający kontroli - Łatek jest troszeczkę dziwnym królikiem ;)

uwielbia jeść, a korzystanie z kuwety jest dla niego pojęciem abstrakcyjnym :P

***

Florek w DS - chudszy już o 80 dag :], pełen luz :)



Rasti w DS



***

Jagoda urodziła 10 maluchów - nie 8...wczoraj nie doliczyłam 2 sztuk, tak bardzo skupiłam się na tym, że jest ich tak wiele...

***

Marbelka już jutro jedzie do nowego domu - co prawda nie w Toruniu, ale stosunkowo niedaleko ;)

jej nowa rodzina odbiera ją jutro z Azylu  :bukiet



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3558 dnia: Sierpień 22, 2012, 19:44:06 pm »
Jagoda urodziła 10 maluchów - nie 8..

O cholera :D :D :D :D :D :D :D strasznie duuuuuuuuuuuuzo :/

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3559 dnia: Sierpień 22, 2012, 19:45:31 pm »
No to trzeba szukac im domków!I przedewszystkim chyba by sie przydal konkurs imion?