Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284017 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3420 dnia: Sierpień 18, 2012, 23:29:21 pm »
 Szybka adopcja to chyba najlepsze wyjście. Ja nie mogłam znieść widoku pustej klatki po Polciusiu (był z nami 7,5 roku) i chyba nie minął tydzień jak dwa maluchy z gromady "myxo' zamieszkały u nas :-) . Ostatecznie został Jeżyk (Łaciaty mieszka sobie w Bydgoszczy), który potem zakochał się w tymczasowiczce Chrupce ( wziętej na zasadzie - "Ola, to którego królika mamy przechować" - czyli zero wybierania, czysty przypadek), która też została na stałe.

Offline kami1808

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3421 dnia: Sierpień 18, 2012, 23:32:24 pm »
Olu to może ja troszkę źle zrozumiałam Twoją wypowiedź  :glupek: ot takie małe zamieszanie :P Cieszę się bardzo i na Palucha i na Petunię, tyle uszu do głaskania  :bunny: :bunny: Zachęcam niezdecydowanych przy okazji  :P

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3422 dnia: Sierpień 18, 2012, 23:44:39 pm »
A nasza adopcyjna Florence była dzis pierwszy raz w ogródku pod naszym mieszkaniem :)





Na początku wsłuchiwała się i obserwowała otoczenie, a potem skubała trawkę, koniczynkę i mlecza :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3423 dnia: Sierpień 18, 2012, 23:47:44 pm »
Pikna kobitka :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3424 dnia: Sierpień 19, 2012, 00:13:34 am »
Dzięki realia :)

Florence też była porzucona ... w klatce pod śmietnikiem w Toruniu w listopadzie ub.r. Nie rozumiem dlaczego, to taki kochany królasek, jest przymilna, uwielbia pieszczoty, jest wesołym królikiem. Kiedy pomyślę, jak potoczyły się losy kolejnych znalezionych pod śmietnikiem uszatków ... jestem wdzięczna losowi, że to co ją spotkało nie odznaczyło na niej piętna.

Trzymam kciuki za MayBy i za pozostale potrzebujące szczególnej opieki uszatki.  :heart
I wszystkim ogółem życzę znalezienia kochających domów.

Offline Kamisia900

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Kobieta
  • zakróliczona 4ever
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3425 dnia: Sierpień 19, 2012, 01:43:36 am »
sama słodycz :D ludzie to bestie -.- jak można zostawić takiego króliczka pod śmietnikiem? :bejzbol zero odpowiedzialności! :zonka: :zonka:

Offline polcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3426 dnia: Sierpień 19, 2012, 07:48:36 am »
gratuluję odwagi i decyzji w sprawie adopcji. Zawsze po śmierci zwierzątka myślałam sobie, że już nigdy więcej bo śmierć kochanego zwierzaka jest przeżyciem strasznym. Pamiętam jak zdechło mi pierwsze zwierzątko- świnka morska Chrumcia(zabawnie 'chrumkała' podczas pieszczot) płakałam za nią miesiącami, nocami nawet szkole na lekcjach historii, nauczycielka musiała mnie uspokajać i mówiła że śmierć to naturalna sprawa i tak przy całej klasie. Nie chciałam nic już po Chrumci, ale nie wyszło i w moim domu pojawiały się kolejne kochane istoty :) życzę powodzenia w sprawie adopcji Luki która luka ;) i siły, żyj dobrymi wspomnieniami. Pisząc tą wiadomość sama się wyruszyłam na myśl o tamtej chrumkałce :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Mycek30

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Trusia
  • Pozostałe zwierzaki: Borys-bokser 29.07.2004-23.06.2018
  • Za TM: Cin-Cin(14.12.2014) ,Mycy(27.12.2017)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3427 dnia: Sierpień 19, 2012, 09:31:30 am »
Myślałam,że będą lepsze wieści odnośnie Maybe,biedna mała... :placze
niusia,Twoja Florcia jest prześliczna,zwracałam już na nią uwagę jak była jeszcze na stronie adopcyjnej,mniej więcej w tym samym czasie co mój Cin-Cino.W ogóle to chciałam adoptować innego króla,właśnie o umaszczeniu podobnym do Florence,ale było tylu chętnych,że zdecydowałam się na innego baranka....i nie mogłam lepiej trafić.Moję NIUNIO to żywe srebro,wszędzie go pełno,a dzisiejszej nocy pogryzł mi torebkę....no chyba uznał,że czas ją wymienić.... :niespodzianka
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

— Mark Twain

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13701.0.html

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3428 dnia: Sierpień 19, 2012, 13:01:26 pm »
Uszole robią takie rozbrajające miny...Jak ich nie kochać, jak za nimi nie płakać? Nie chciałabym nikogo urazić ale uważam, że tworząc królika Bóg (jakkolwiek Go nazywać) wspiął się na wyżyny swoich możliwości...normalnie przesadził ;)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3429 dnia: Sierpień 19, 2012, 13:06:28 pm »
tworząc królika Bóg (jakkolwiek Go nazywać) wspiął się na wyżyny swoich możliwości...normalnie przesadził

 :lol
Przeszedł sam siebie ;)
 :bunny:
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3430 dnia: Sierpień 19, 2012, 13:52:50 pm »
Oj tak..ja tez uwazam,ze kroliki to najcudowniejsze i najpiekniejsze stworki na swiecie :zakochany:

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3431 dnia: Sierpień 19, 2012, 15:02:26 pm »
No tak uszaki znajdują nowe kochające domki. Mysle że ja też sie doczekam uszaka na DT. Ale decyzja należy do pani Magdy. Narazie Trusiek wobec urlopowiczki jest prawdziwym dżentelmenem. Myśle ze to zgodny uszak.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3432 dnia: Sierpień 19, 2012, 15:48:00 pm »
ie wiem tylko czy u aż tak drobnego uszaka to jest realne mutny kojarzę, że u Targeta Agn działała z pieluszkami/ najgorsze jest to, że króliki mają tak specyficzną budowę - a przez to pieluszki są u nich trudniejsze do zastosowania kwasny, ale będziemy myśleć!
a próbowałyście z pieluchami dla wcześniaków? http://www.sklep-dla-dzieci.com.pl/pieluchy-happy-before-newborn-wczesniakow-rozmiar-p-518.html
Może będą akurat?

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3433 dnia: Sierpień 19, 2012, 15:55:11 pm »
Według mnie świetny pomysł marciula :D Pieluchy dla wcześniaków sa dość małe, wiem bo moja kuzynka musiała używać :D Może na takiego małego króliczka będą w sam raz?
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3434 dnia: Sierpień 19, 2012, 16:22:43 pm »
Gdybym przygarnęła od Was samiczke to byłaby Rapsodia lub Pepsi.

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3435 dnia: Sierpień 19, 2012, 18:41:21 pm »
Macie tu moją małą Marie ;)
 Mała  przyzwyczaja się już coraz bardziej  co bardzo cieszy =)
 W linku widać że ciekawi ją strasznie łóżko ^^
 Mój mały śpioch:*
http://www.youtube.com/watch?v=awbLI066Btw&feature=plcp

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3436 dnia: Sierpień 19, 2012, 19:54:04 pm »
gogamor - tak jak już pisałam kilkakrotnie w mailach - pomyślimy o jakiejś miłej samiczce jak Trusiek będzie już po kastracji :)

Dzisiaj do Azylu przyjechały 2 uszatki z Warszawy pochodzące ze Śląska - Puszek i Kiki - bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w ich sprawę  :bukiet

Ruch w adopcjach zrobił się naprawdę spory co niesamowicie nas cieszy i oby cały czas tak się ładnie kręciło :)))) Pomału robi się bardzo pilna adopcja Romka i Pysi - http://adopcje.kroliki.net/rabbits/756#yield  uszatki te nie przebywają obecnie w Azylu tylko u swojej dotychczasowej opiekunki, ale nie mogą tam być zbyt długo dlatego jeśli ktoś chciałby przygarnąć tą uroczę parkę bardzo proszę o kontakt  :bukiet

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3437 dnia: Sierpień 19, 2012, 20:12:48 pm »
Witam. Czy króliczek Apollo nadal szuka domu?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3438 dnia: Sierpień 19, 2012, 20:34:41 pm »
Dzisiaj do Azylu przyjechały 2 uszatki z Warszawy pochodzące ze Śląska - Puszek i Kiki

Moje cudeńka kochane. Strasznie mi było żal się z nimi rozstawać. Niby były u mnie tylko tydzień, ale to absolutnie wystarczyło, żeby się w nich zakochać. Czekam na jakieś fotki. :)

Swoją drogą, Azyl jest cudowny. Bardzo się cieszę, że mogłam zobaczyć jak funkcjonuje. Szkoda, że tak daleko mieszkam i nie mam możliwości częściej tu wpadać. Króliczki były zachwycające - a zwłaszcza Tulisia :) Nic tylko ją głaskać i kochać.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3439 dnia: Sierpień 19, 2012, 20:56:00 pm »
poulain wrzucam 3 zdj. zrobione na szybko wieczorem, bo musiałam wpaść na chwilę do Azylu

dziękujemy za wizytę  :przytul cieszy nas to, że tak wiele pozytywnych osób odwiedza Azyl  :bukiet

oto Puszek i Kiki









wczoraj wspominałam o tym, że w Azylu dość niespodziewanie znalazła się adopcyjna Jagoda.

nasze obawy dot. stadium zaawansowania ciąży sprawdziły się. wskutek wadliwiej oceny wet., u którego Jagoda była 2 tyg. przed przyjazdem do Torunia, Jagoda nie została wysterylizowana na czas i było już zbyt późno.
tym sposobem pod opieką Azylu są w tej chwili (i zostaną przez kolejne tygodnie) Jagoda i jej maluchy. miot ukryty jest w gnieździe. nie chcąc stresować matki, nie spr. ile maluchów się urodziło. z czasem się okaże.



podsumowując w Azylu nigdy się nie nudzimy...:]

za odwiedziny dziękujemy też cioteczce Miki ;) :* (i za podarunki :P)

zuzia11 Marie na pewno rozkręci się już niedługo na całego  :bukiet bardzo dziękujemy za nagranie :*
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2012, 21:13:37 pm wysłana przez Ola_19 »