Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5270578 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13100 dnia: Sierpień 25, 2013, 13:17:16 pm »
A pieniążki można przelać? Jeśli tak to na jakie konto i z jakim tytułem? W uszatkowie chyba skończyły się podkłady, bo tylko 3 sztuki mogę wrzucić do koszyka :(
No i gratulacje dla Was za Wasze ogromne serca i poświęcenie  :bukiet

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13101 dnia: Sierpień 25, 2013, 13:22:24 pm »
anetkas, jasne że można :) Tutaj numer konta: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/forum/viewtopic.php?t=1963 :bukiet

Sicca... on jest obłędny!! :) I to teraz... w takim stanie! A co to będzie, jak wydobrzeje i dojdzie do siebie..... :zakochany:
WO AMIGO

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13102 dnia: Sierpień 25, 2013, 13:34:37 pm »
żadne słowa nie opiszą tego co teraz do was czuję - JESTEŚCIE WIELKIE  :bukiet  :bukiet  :bukiet
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13103 dnia: Sierpień 25, 2013, 13:37:43 pm »
Ja też właśnie nawet nie wiem co napisać...
DZIEWCZYNY SZCZERZE PODZIWIAM TO CO ROBICIE  :brawo:

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13104 dnia: Sierpień 25, 2013, 13:44:02 pm »
Jesteście Cudowne!  :bukiet
Sił i Wytrwałości przy tym ogromie pracy co Was teraz czeka! :*

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13105 dnia: Sierpień 25, 2013, 13:50:22 pm »
Po wczorajszym dniu pelnym wrazen dzisiaj kolejny wcale nie latwy dzien ;) Ale ja tez chcialabym wszystkim podziekowac i tym ktorzy byli na miejscu i Wam tutaj - w momencie gdy czuje sie i widzi takie zaangazowanie i takie wsparcie naprawde wtedy mozna przenosic gory i nic nie jest juz ani trudne ani niepewne ani nie niemozliwe ;) wlasnie zamowilam siano u Pana Roberta i ziola w uszatkowie bo nie mamy juz nic - podklady przyjada jutro wiec dzisiaj musialysmy kupic kilkadziesiat sztuk w aptece dlatego prosimy doslownie o wszystko :] Koszty tego calego przedsiewziecia juz po jednym dniu widzimy ze beda ogromne a leczenie tych uszatkow dopiero przed nami - sa naprawde bardzo zaniedbane i nie ma mowy zeby to nie trwalo miesiacami. Miejmy tylko nadzieje ze wszystkie uda sie wyprowadzic na prosta :) Ola wkrotce przedstawi kazdego z osobna ale juz teraz prosimy o domy tymczasowe dla tych cudakow :)

Ps. Prosimy tez o worki na smieci i kuwety -narozne i prostokatne glownie dla tych wiekszych uszatkow :D

Teraz wiekszosc siedzi i sie myje - wspanialy widok kilkudziesieciu kroliczych lebkow czyszczacych swoje futerka - nareszcie maja ku temu mozliwosc, warunki i miejsce :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2013, 14:05:45 pm wysłana przez madzia85 »

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13106 dnia: Sierpień 25, 2013, 14:13:41 pm »
Zamówiłam Wam kuwety, podkłady i ziółka.... wiadomo, że przy takiej ilości królików to kropelka w morzu potrzeb, ale zawsze coś :)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13107 dnia: Sierpień 25, 2013, 15:41:59 pm »
no to super . jednak się przydała klatka widzę ją na stercie :D a w niej śliczniusi białasek :D

Offline ManiekiBenek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13108 dnia: Sierpień 25, 2013, 18:05:51 pm »
Fresa wraz z dwoma towarzyszami pozdrawia z nowego domu :)



Z Benkiem tworzą zgraną parę, nawet podzieli się z nim ulubionym koperkiem...



Przytulać może się również do miękkiego futerka Maniusia.



Zapraszamy również do naszego wątku (link poniżej podpisu :) )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2013, 20:09:41 pm wysłana przez ManiekiBenek »

Offline Lucy79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 850
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Usia, Ramon
  • Za TM: Chomi, Bobuś i psisko Peł
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13109 dnia: Sierpień 25, 2013, 20:32:24 pm »
dziewczyny jesteście wspaniałe !!!!!!!   :heart  :heart  :heart  :heart

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13110 dnia: Sierpień 25, 2013, 20:32:39 pm »
O kurteczka, ale domek! Hand made czy kupiony?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline ManiekiBenek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13111 dnia: Sierpień 25, 2013, 20:34:13 pm »
O kurteczka, ale domek! Hand made czy kupiony?

Własnoręcznie stworzony i zaprojektowany "krzywy domek" dla moich uszaków. I obecnie przez nie ulepszany ;)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13112 dnia: Sierpień 25, 2013, 20:47:37 pm »
No boski :) Szkoda, że mi się nie opłaca zainwestować w rękodzieło :diabelek Po 1 dniu nie pozostałoby NIC :diabelek
Szczerze i sympatycznie zazdroszczę :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline ManiekiBenek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13113 dnia: Sierpień 25, 2013, 20:51:48 pm »
No boski :) Szkoda, że mi się nie opłaca zainwestować w rękodzieło :diabelek Po 1 dniu nie pozostałoby NIC :diabelek
Szczerze i sympatycznie zazdroszczę :)
Dziękujemy :) Szczerze to też myślałam, że będą większe zniszczenia, ale został tylko lekko nadgryziony przez każdego z króliczych mieszkańców i raz oznaczony :DD

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13114 dnia: Sierpień 25, 2013, 21:17:31 pm »
zacznę od początku :)

nawiązując do słów Marty oraz Magdy, chciałabym podkreślić jeszcze jedną kwestię - nie chcemy, aby w wątku królików z Azylu były prowadzone dyskusje na temat statusu prawnego królików, a raczej na temat Pani Milanny C, komentarzy pojawiających się na fb etc.

jesteśmy w pełni świadome tego, jak wygląda sytuacja prawna królików z interwencji w Częstochowie, a w ostatnich dniach poświęciłyśmy mnóstwo czasu na to, aby ustalić najważniejsze dla nas kwestie. jak zawsze w przypadku zwierząt pochodzących z interwencji, nasza sytuacja nie jest komfortowa - już od kilku dniach jesteśmy pod ostrzałem Pani Milanny C., ale to nie jest najważniejsze. faktem jest, że w tej chwili króliki bezwzględnie wymagają leczenia i odpowiedniej opieki, a celem Fundacji Azyl dla Królików jest udzielanie pomocy takim królikom, bez względu na to z jakim obciążeniem (chociażby biorąc pod uwagę ataki ze strony właścicielki) się to wiąże. bez względu na rasę, rodowody, pochodzenie są to zwierzęta, które czują i nie będą czekały aż miną miesiące i lata do momentu, kiedy ich status prawny zostanie w 100% ustalony (co jest oczywiste). nie będziemy chować głowy w piasek.

decyzję o przyjęciu królików z Częstochowy podjęłyśmy, kiedy w Azylu nie było żadnej wolnej klatki, ale wiedziałyśmy, że zaraz wszystko ruszy - w końcu tydzień to mnóstwo czasu, a dla nas to w ciągu ostatnie 1,5 miesiąca trzeci rzut królików z interwencji.

wracając do dnia wczorajszego, a raczej również do dzisiejszego po północy, musimy podziękować wielu osobom, zaczynając od Kasi, dzięki której udało nam się załatwić najlepszy możliwy transport.
cały zeszły tydzień szukaliśmy odpowiedniego transportu, a niestety każdy tel. do firm wynajmujących samochody dostawcze, kończył się konkluzją - wynajęte, kaucja 1000 zł etc.
w piątek, kiedy miałyśmy już wersję alternatywną na podróż do Częstochowy, okazało się, że problem został rozwiązany :D Kasiu, Soniu (tym razem mam na myśli Sonię z Torunia :P) :przytul

kiedy rano pojechaliśmy odebrać samochód, pierwsze wrażenie było dość przerażające z uwagi na to, że spodziewaliśmy się busa, ale na szczęście nasz kierowca nam to wybaczył i siadając po raz pierwszy w życiu za kierownicą takiego samochodu, dowiózł nas szczęśliwie do Częstochowy i z powrotem. po drodze mieliśmy kilka przygód :P ale w dobrych humorach dojechaliśmy na miejsce i wróciliśmy do domu :) i tutaj odrobina prywaty dla naszego niezastąpionego kierowcy  :*

dziękujemy wszystkim, którzy cierpliwie czekali na nasz przyjazd po króliki  :bukiet wszystkim, którzy przez ostatnie kilkanaście dni poświęcali dla nich swój czas i zaangażowanie. Graszka ma 100% rację - jeden etap za nami  :przytul (przepraszam, że nie wymieniam wszystkich, ale nie chcę nikogo pominąć  :przytul)

pod Azyl podjechaliśmy o 2 w nocy, a na miejscu czekali na nas Ania, Kasia, Kasia z Pawłem, Milena oraz Weronika - nasza rewelacyjna ekipa  :bukiet pewnie byłoby nas jeszcze więcej, ale wstępnie powrót zaplanowaliśmy na inną godzinę,bardziej dostępną  :przytul

w nocy udało mi się zrobić trochę zdjęć. króliki wyglądają mniej więcej tak :]













***



















***







***





















***





















***

"najgorsze" maluszki

[iimg]https://lh4.googleusercontent.com/-c3C0H6kYuik/Uhm1USP0hII/AAAAAAAADrI/Igvmxhtq21Y/w772-h514-no/DSC04440.JPG[/img]











i bliźniak











kolejny maluszek















***





***









***







***





***













***





***





***

garść zdjęć z dzisiejszego dnia robionych jeszcze bez żadnego klucza. w najbliższych dniach będziemy po kolei przedstawiać wszystkie króliki.



















***

oto króliczka, która przebywa u mnie. jak widać mała ma bardzo silny skręt szyi. zobaczymy co powie o tym doc...











jutro czeka nas pierwsza wizyta u doc, na którą zabierzemy wyselekcjonowaną grupę królików. na pewno mamy króliki kichające (jedna z żon Yeti - póki co robocze imię), króliki ze zmianami w obrębie narządów płciowych, oczopląs etc. tak jak już wspominała Marta. przed nami długa droga do normalności...:]

***

po pierwszym szoku zmieszany z koszmarnym zmęczeniem, Azyl wrócił do równowagi ;) wieczorem wszystko było już na swoim miejscu. uporządkowane. tak jak najbardziej lubimy. taki stan, mimo wszystko przynosi nam ulgę :P czysto i pachnącą (a po rozładowaniu naszej ekipy porządek azylowy :P)



obecnie w tej chwili w Azylu przebywa 67 królików, nie wspominając o tych, które są w domach tymczasowych. w najbliższych tyg. codzienne dyżury będą jeszcze bardziej wymagające niż dotychczas (standardowy codzienny dyżur pt. sprzątanie to kilka godzin) i nie ma żadnej taryfy ulgowej :P
pocieszające jest to, że króliki żyjące do niedawna w koszmarnym brudzie, już zapoznały się z tym, czym jest kuweta - do pełnego sukcesu droga jest daleka, ale są perspektywy :P

czas zacząć żyć tak jak na Króla przystało :)

***

będziemy wdzięczni za wszelką pomoc dla podopiecznych Azyl, w tym pomoc finansową w pokryciu kosztów leczenia  :bukiet

jak widać nie ma rzeczy niemożliwych...

nasze azylowe serce w futerku Lubczyka, który przywitał mnie dzisiaj z jednym uchem radośnie podniesionym do góry, akcentując wyraźnie, że chce jeść ;)



***

ManiekiBenek, dziękujemy za wspaniały dom (i domek też :)) dla Fresy  :bukiet



Offline ManiekiBenek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13115 dnia: Sierpień 25, 2013, 21:30:35 pm »
ManiekiBenek, dziękujemy za wspaniały dom (i domek też :)) dla Fresy  :bukiet

Nie ma za co, to my się cieszymy, że Fresa jest z nami :) Jestem pod wielkim wrażeniem waszej pracy i organizacji, które tylko potwierdzają słowa, że nie ma dla Was rzeczy niemożliwych ;)

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13116 dnia: Sierpień 25, 2013, 21:50:38 pm »
Tak patrzę na te zdjęcia i myślę , jaki teraz te króliczki muszą czuć komfort po tych koszmarnych warunkach w jakich były przetrzymywane, Teraz mają czysto , sucho , pełne miski dobrego jedzenia...

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13117 dnia: Sierpień 25, 2013, 21:51:10 pm »
Jestem pod wielkim wrażeniem waszej pracy i organizacji, które tylko potwierdzają słowa, że nie ma dla Was rzeczy niemożliwych ;)
Podpisuję się pod tym co napisała ManiekiBenek :) Jesteście wielcy! Piszę wielcy bo oprócz płci pięknej, pomagali również panowie :) Dzięki takim osobom jak Wy, człowiek nabiera nadziei, że ten świat nie jest aż tak podły, że jednak są jeszcze ludzie pełni empatii, miłości do zwierząt oraz wrażliwi na ich cierpienie.

Tak patrzę na te zdjęcia i myślę , jaki teraz te króliczki muszą czuć komfort po tych koszmarnych warunkach w jakich były przetrzymywane, Teraz mają czysto , sucho , pełne miski dobrego jedzenia...
I to, że nie wszystkie człowieki są złe ;)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline MartuchaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13118 dnia: Sierpień 25, 2013, 23:01:13 pm »
Brawa dla dzielnej ekipy. Króliki na pewno odetchnęły z ulgą że ten koszmar się skończył i zaczyna sięnnowy etap w ich życiu. Brawo
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2013, 23:09:50 pm wysłana przez MartuchaP »

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13119 dnia: Sierpień 26, 2013, 07:55:25 am »
rany jak tak patrzę na większość z tych puchatych uszaków, na ich skołtunione futerko nasuwa mi się tylko jedna myśl - brawa dla groomerów  :*
co miesiąc strzyżemy naszego angorkowatego Froda, wyczesujemy kołtuny i trwa to jakieś 30min, a przy takich zaniedbanych puchaczach, to dopiero musiała być praca :brawo:

Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html