Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5270110 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12980 dnia: Sierpień 18, 2013, 23:17:15 pm »
super :)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12981 dnia: Sierpień 18, 2013, 23:24:21 pm »
Dziewczyny...mam pytanie odnośnie Migotki...jak jej stan zdrowia? Co z tym oczkiem? Czy jest możliwość żeby mała wyjechała kiedyś poza najbliższe okolice Torunia czy raczej będzie to niemożliwe?

Aaa...i jeszcze jedno, czy Riza i Tilia są gotowe do opuszczenia Azylu?  :>

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12982 dnia: Sierpień 18, 2013, 23:46:12 pm »
Taja zachowuje się jak prawdziwa dama, której brakowało towarzysza oczko wszystko wskazuje na to, że Dookie zdobędzie jej serce oczko


dla takich chwil warto żyć  :hura:
 jak strasznie się ciesze :hura: Tajunia zastraszona tyle czasu w malutkiej klatce w sklepie ,Dookie niechciany pieszczoszek miał być na śmietniku a teraz w tak wspaniałym domu!!!
tak się ciesze że mam w tym szczęściu swój udział :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12983 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:00:45 am »
Taja - moja miłość. Jeśli opiekun jest na forum proszę puchatkę wytulać i wycałować mooooccccnooooo!!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12984 dnia: Sierpień 19, 2013, 09:06:15 am »
Piękne adopcje :) Masz rację, Emilio, dla takich chwil warto żyć :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12985 dnia: Sierpień 19, 2013, 10:12:22 am »
Tak Sette zawiozłam dziś do domu stałego. i jak się dzisiaj okazało,  jutro dowożę tam również Limę
I Limka tez na dom stały?

Jeszcze dodam, że Trois zostanie już na satałe u uzytkowika Goniek :bukiet Będzie miał do towarzystwa dwie piękne dziewczynki, których zdjęcia pojawiały się już w tym wątku.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12986 dnia: Sierpień 19, 2013, 10:23:03 am »
Fantastycznie że w adopcjach zaczął się ruch a uszate zdobywają kolejne serca :)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12987 dnia: Sierpień 19, 2013, 11:04:51 am »
super wiadomości !!! kolejna króliczek któremu po cichu kibicowałam..  Sette moja cudowna znalazłaś domek!! :hura: , jesteś tak niewiarygodnie piękna ,że musiałam się  ograniczać .. :P w sensie zdjęcia twoje :D:D bo skradłaś mi serducho .. a Limka też jest prześliczna :):)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12988 dnia: Sierpień 19, 2013, 16:00:15 pm »
Taja przecudowna panienka. I jak to miło że coraz więcej uszaków trafia na DT lub DS. A nasz baranek fajnie się chowa baraszkuje apetyt mu dopisuje. Jak tylko położe się na dywanie zaraz wylizuje mi ręce i buzke.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12989 dnia: Sierpień 19, 2013, 19:29:54 pm »
A do kogo do  DT jedzie Abi?
czy to ktoś znajomy z forumowiczów?
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12990 dnia: Sierpień 19, 2013, 20:57:34 pm »
Lima dziś dołączyła do swojej siostrzyczki Sette w Brodnicy.
Przykro było patrzeć na ich rozłąkę i Pani Natalia wzięła również Limę :)
Bardzo mi było miło Cię poznać Natalio ;) Wiem, że śledzisz nasz wątek ;) Może jeszcze kiedyś się spotkamy :))

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12991 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:11:10 pm »
Emilia tak - do kogoś z forumowiczów :) Madziu bardzo Ci dziękujemy  :bukiet Abi jest cudowna, na pewno nie będziesz żałować tej decyzji ;-)

Dzisiaj do DT do Pani Małgosi (po wyjeździe Joela do DS  :bukiet) pojechał Maylo :)

Marta dziękujemy za pomoc w transporcie  :heart

Dzisiaj wiemy już na pewno, że króliki z interwencji w Częstochowie trafią pod naszą opiekę, ale abyśmy mogły wziąć je wszystkie od razu nadal prosimy o domy tymczasowe, bez nich nie zmieścimy tylu par uszu - bardzo prosimy o pomoc  :bukiet

Offline Goniek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja strona
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12992 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:34:42 pm »
Witam,
Trochę informacji z życia Trois :) Króliczkowi jest u nas dobrze w piątek został zaszczepiony.

Z Mańkiem:


Z Pancią:


Dzisiaj króliczki dostały nową klatkę :)










Trois pięknieje w oczach, żłółte futerko znika i pojawia się szare :)   :bunny:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 21:38:52 pm wysłana przez Goniek »

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12993 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:42:27 pm »
Pełna komuna :) Króliś na pięterku u kiciorka, kicior z wizytą w króliczej rezydencji...Tak się towarzystwo gości :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12994 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:55:01 pm »
dzisiaj do nowego domu trafiła nie tylko Lima :) ten sam los spotkał Amanta  :bukiet

poza tym dzisiaj z całą wyprawką Azyl opuściła Fusia, co szczególnie mnie ucieszyło. Fusia zbyt długo czekała, a wszystko skomplikował również jej stan zdrowia. na szczęście dzisiaj jej stan zdrowia jest bardzo zadowalający i już może cieszyć się w pełni indywidualną opieką :) Marta  :bukiet

jutro do nowego domu trafi Czarnulka, która przebywa pod skrzydłami Azylu od kilku dni. w sobotę w Azylu odbyło się spotkanie adopcyjne, podczas którego mała zdobyła serce swojej przyszłej opiekunki. dzisiaj doc ocenił stan zdrowia króliczki jako bardzo dobry (z komentarzem, że dawno nie widział takiego królika z Azylu :P), a tym samym mała otrzymała zielone światło :) w najbliższym czasie króliczka zostanie poddana zabiegowi sterylizacji.

dla równowagi (o której w zasadzie trudno mówić w Azylu :P) dzisiaj przyjęłyśmy do Azylu pięknego i zdrowego królika ze Złotowa. oto on :)

wkrótce kastracja ;)





oraz dostałyśmy zgłoszenie o małych króliku pozostawionym przy śmietniku, który będzie przebywał w DT u Weroniki  :przytul

mały ma przeładowany żołądek.





Straszek został wykastrowany. miał też korektę zębów policzkowych.

Divi przeszedł zabieg usunięcia ropnia podskórnego.
 
u doc był też Karim, przebywający pod opieką doty  :przytul oraz inni przybysze z zewnątrz ;)

w piątek doktor odwiedzi Azyl i już tradycyjnie przebada wszystkie króliki przebywające w Azylu, tj. między innymi te, które w ostatnim czasie nie wymagały żadnych kontroli.

piątkowa wizyta doc obejmie również oczywiście naszą siódemkę z Mosiny - wszystkie króliki muszą być odizolowane od innych jeszcze przez 1,5 - 2 miesiące...

poza tym czują się dobrze :)

Majeranek (4)











z Maggie (7)



Lubczyk (5) wciąż "najgorszy" i wciąż marudny, ale jedzący ;)



teraz już głównie lubczykowy nos jest niewyjściowy :]



Lebiodka (6)





apetyt dopisuje. rodicare cieszy się uwielbieniem (rzecz jasna wszystkich poza Lubczykiem, bo on musi być inny :]). wszystko znika w zastraszającym tempie ;)

***

apetyt dopisuje również naszej słodkiej stonce ;)

















szukamy pilnie transportu dla Vekity do jej nowego domu we Wrocławiu  :bukiet

***

Yuki (Ethel - siostra Pachino) pozdrawia z nowego domu (tj. przesyła wakacyjne pozdrowienia, ponieważ wraz ze swoją opiekunką, postanowiła odpocząć od zgiełku miasta :))





















Merlin - nasz malutki Merlin, odebrany od terrarysty w Warszawie 2 lata temu również przypomina o swoim istnieniu wprost z DS :)



zdj. Troisa cudowne, dziękujemy  :bukiet

***

na koniec informacja najważniejsza. dzisiaj zapadła decyzja o tym, że króliki z Częstochowy trafią pod opiekę Fundacji i przyjadą do Azylu.

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15976.msg474792/topicseen.html#msg474792

czego potrzebujemy? :P wszystkiego ;)

domy tymczasowe - każde wolne miejsce w Azylu jest na wagę złota!

środki finansowe na leczenie...

środki finansowe na utrzymanie królików - jedzenie - siano, zioła, granulat, pellet, podkłady higieniczne! (bardzo ważny punkt - w tym tyg. będę składać zamówienie na podkłady za kwotę ok 500 zł - ostatnio zamawiałyśmy 93 op. po 5 sztuk za kwotę 400 zł, ale króliki z Mosiny w błyskawicznym tempie wyczerpały nasze miesięczne zapasy)

w sb. musimy pojechać po króliki. szukamy samochodu dostawczego...drugim samochodem (osobowym) pojedziemy my.

biorąc pod uwagę codzienną il. pracy w Azylu i rolę jaką pełni na co dzień, wszystko to wymaga gigantycznego nakładu pracy i doskonałej logistyki. możemy to ogarnąć, ale bez wątpienia będziemy potrzebowali bardzo Waszego wsparcia.

kontakt w sprawie domów tymczasowych i pomocy innego rodzaju:

fundacja@azyl.torun.pl

dary rzeczowe można wysyłać na adres:

Schronisko dla Zwierząt w Toruniu

Azyl dla Królików

ul. Przybyszewskiego 3

87-100 Toruń


dane do przelewu, dostępne są na naszej stronie internetowej :]

www.azyl.torun.pl

a teraz ręce na pokład...;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 21:58:08 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12995 dnia: Sierpień 19, 2013, 22:01:30 pm »
Ethel! O Matko jak ona urosła! Czy mi się wydaje?
No po przyjeździe nowych azylantów będzie niezły kocioł :D Takie to wszystko kudłate i śliczne. Ciekawi mnie bardzo w jakim są stanie jeśli chodzi o zdrowie, nie o wygląd. Mam nadzieję że będzie dobrze! Musi!

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12996 dnia: Sierpień 19, 2013, 22:18:44 pm »
czekamy na ciebie Vekiciu :)
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline MartuchaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12997 dnia: Sierpień 19, 2013, 22:53:26 pm »
Jeszcze chwila i Maylo będzie u Pani Małgosi :-)

Offline MartuchaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12998 dnia: Sierpień 19, 2013, 22:59:42 pm »
Aaaa a nowy ma u mnie ksywe CZUPUREK przez tą fajowa grzywe. Był u nas przez kilka godzin dzisiaj i powiem że ciekawska i żywiołowa z niego bestia ;-)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12999 dnia: Sierpień 19, 2013, 23:11:18 pm »
Emilia tak - do kogoś z forumowiczów usmiech2 Madziu bardzo Ci dziękujemy  bukiet


bardzo prosze o fotki z DT Abi :)
samo szczęście mieć taką cudną ,żywiołową tymczasowiczke :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 23:28:07 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !