Autor Wątek: Zaufanie  (Przeczytany 5404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Zaufanie
« dnia: Lipiec 19, 2011, 20:04:54 pm »
Tytuś jest po okropnych przeżyciach, uciekał do ogrodów sąsiadów ze strachu, straszył go pies, łapał go pies, gonił go. Był straszony odkurzaczem, ciągany z uszy itp. jest teraz taki nie ufny . Chcę mu pokazać ,że u mnie może czuć się bezpiecznie. Boi się dotyku. Gdy go głaszcze siedzi tak jak kot gdy poluje z wytrzeszczionymi oczami. nie wiem jak znowu wzbudzić w nim zaufanie.. pomóżcie.  :nie_wiem

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zaufanie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2011, 20:59:12 pm »
Przede wszystkim dać jakiś smakołyk i głaskać,przytulać żeby on wiedział że jedynie co go może "spotkać" to łakocie i miłe mizianko :)

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Odp: Zaufanie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2011, 22:01:02 pm »
Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Myśle że na razie warto po prostu być, poleżeć obok i niech króliś sam do Ciebie podejdzie wtedy dać jakiś smakołyk pogłaskaći znowu smakołyk żeby tak jak napisała monika kojarzył cię z jedzeniem i mizianiem :)
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zaufanie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2011, 22:19:53 pm »
dokładnie, musisz mu dawać smakołyczki, głaskać i przytulać. Z czasem zrozumie że to się wiąże z przyjemnością a nie strachem.
Dobre też jest leżenie z uszakiem na podłodze, spokojne mówienie do niego itp.

kingulek

  • Gość
Odp: Zaufanie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2011, 13:19:07 pm »
Był straszony odkurzaczem
Ktoś musi mieć nieźle z główką :o O czymś takim jeszcze nie słyszałam, ech... głupota ludzka nie zna granic czasem.

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zaufanie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2011, 14:19:10 pm »
Tytuś jest po okropnych przeżyciach, uciekał do ogrodów sąsiadów ze strachu, straszył go pies, łapał go pies, gonił go. Był straszony odkurzaczem, ciągany z uszy itp. jest teraz taki nie ufny . Chcę mu pokazać ,że u mnie może czuć się bezpiecznie. Boi się dotyku. Gdy go głaszcze siedzi tak jak kot gdy poluje z wytrzeszczionymi oczami. nie wiem jak znowu wzbudzić w nim zaufanie.. pomóżcie.  :nie_wiem

;( Współczuje tytusiowi ;( Teraz potrzebuje od ciebie dużo ciepła i miłości :)

Offline Pasztecinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • http://i53.tinypic.com/kaodgx.jpg
Odp: Zaufanie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2011, 16:19:14 pm »
Ja mam podobny problem , gdy siadam podchodzi do mnie gryzie za spodnie i obwachuje ale gdy widzi moje rece nie wazy sie nawet podejsc a gdy ide w jego strone ucieka gwaltownie smakolykow raczej odemnie nie bierze , domyslam sie ze dlatego sie mnie boi bo musze lapac  go do klatki np. moi bracia nigdy go nie lapia i daje sie glaskac chetnie przyjmuje przysmaki . byla taka sytuacja gdy moj brat glaskal krolika a gdy ja sie pojawilem krolik zobaczyl mnie i zaczol gwaltownie uciekac nie wiem co mam robic ;/

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Zaufanie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2011, 18:29:17 pm »
Temat do zamknięcia . Tyty jest w nowym domu i niesamowicie przywiązał się do nowej opiekunki :)

laura.

  • Gość
Odp: Zaufanie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2011, 15:38:17 pm »
dokładnie .

smakołyki , głaskanie i przytulanie do najlepszy sposób na zaufanie królisia .  :przytul:

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zaufanie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2011, 16:59:30 pm »
Temat do zamknięcia . Tyty jest w nowym domu i niesamowicie przywiązał się do nowej opiekunki usmiech2

zamykam w takim razie ;)