Autor Wątek: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa  (Przeczytany 91109 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 22, 2011, 22:47:04 pm »
:wow ! niezły sajgon - to prawda, nawet ze zdjęć widać :) uff.. odetchnełam z ulgą, że to nie myxo.
Króle faktycznie są przepiękne !! kolorystycznie i w ogóle.. niesamowite.

Milce i reszcie warszawskich bohaterów należą się wieeeelkie brawa i duże podziękowania :bukiet
tak na spontana działać i ryzykować .. teraz macie 13 króliczych szczęść-nieszczęść :lol niech no tylko
maluchy pozdrowieją a domy będą się o nie bić :lol

super akcja, gratulacje :onajego
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 22, 2011, 22:52:33 pm »
a co z pozostałymi królikami, które są jeszcze u tego właściciela?

Klatkę wyślę w piątek.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 22, 2011, 22:55:15 pm »
ten koles sie odgraża sąsiadom ?! prymitywów na swiecie nie brak. Biedne zwierzaki :(
czytałam, ze w przeciągu 5 dni reszta zostanie wyłapana.. jeżeli w ogole jeszcze tam będą :(
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Prym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Schiza-11 lat, Rysiek, Bzyk i Migotka
  • Na DT: 3 sztuk - Kajtuś i Tina, Fiona.
  • Za TM: Białaskowa 07.2009, Gucio 02.2012, Dźwiadek 05.2013, Szaraczkowa 07.2013, Perełka 02.2014
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2011, 08:16:42 am »
Olbrzym Belgijski - Moja Perełka Kochana - urodziła dziś w nocy małe "szczurki"... na pewno 4 sztuki, ale nie chciałam jej zaglądać ile jest ich dokładnie.  Gniazdo uwiła z tego co miała pod ręką, siedzi z dużymi przerażonymi oczami w kącie, więc już do niej nie zaglądam

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 23, 2011, 12:00:30 pm »
Taki stres przed ciązą :c  byle maluszki były zdrowe i ona ładnie się nimi zajęła :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline emme

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 23, 2011, 12:44:22 pm »
to cudownie. z czasem będzie coraz spokojniejsza i łatwiej będzie się nią zająć.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 23, 2011, 14:30:02 pm »
ten duży brązowy królik/króliczka jest cuuuudny/a strasznie mi się podobają zwierzaki w takim kolorze :) mam nadzieję, że wszystkie szybko znajdą jakieś lokum. Ja bym chętnie pomogła- ale już naprawdę nie miałabym gdzie trzymać duzego króla...ewentualnie małego na krótki czas dałabym radę (jeśli jest jakiś na gwałt szukający DT to można mnie uwzględnić)...bo z niezaludnionych i zazwierzęconych miejsc, gdzie mógłby sobie pokicać taki kolosik- został mi tylko balkon :/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2011, 14:36:25 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 23, 2011, 14:35:52 pm »
Nowozelandzki czerwony! Cudo. Moje marzenie.
Całuje wszystkie króle i życzę nowych domków
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline kucharz19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 754
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 23, 2011, 16:38:27 pm »
Nie narzekajcie tak na policję, bo oni naprawdę odwalili kawał dobrej roboty. Przyjechali szybko. Standardowo czeka się na policję 1-2 h. Chyba, że ktoś leje Cie po gębie to wtedy przyjezdzają kapkę szybciej.

Policjanci byli bardzo kompetentni i przyjaźnie nastawieni (wśród całej mojej kariery 2 razy trafiłem na takie patrole). Raz w Warszawie i raz właśnie w Mszczonowie. Generalnie policja zazwyczaj umywa od wszystkiego ręce. Spisują tylko dane i nic więcej nie robią. Nie znają nawet przepisów. Ci policjanci może i dokładnych przepisów nie znali, ale wiedzieli, że zwierzęta możemy odebrać i nie utrudniali nam tego. Nawet właściciela zwierząt siłą zabrali do radiowozu, bo zaczął stawiać opór. Po chwili jednak go uspokoili. My cały czas w tym czasie działaliśmy.

Reszty królików nie było gdzie zapakować, aczkolwiek mam duże auto. Po wpakowaniu wszystkich transporterów okazało się, że brakuje miejsca. Czeka nas druga akcja, która też pochłonie kasę. Dlatego, ja proszę o wspieranie też konta interwencyjnego. Adopcje potrzebują kasy na leczenie itp, ale interwencje nie są w stanie  funkcjonować bez środków na sprzęt i paliwo. Utrzymanie auta też jest drogie, ale bez tego auta, to byśmy tam dojechali za miesiąc.

Offline asioola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
  • http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10042.0
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 23, 2011, 17:44:41 pm »
ten koles sie odgraża sąsiadom ?! prymitywów na swiecie nie brak.

Oby tylko gadal.... najgorsze jak to jakis psychol ;/
Gdyby to byl jakis film czy serial moze wzieli by go na jakis wywiad potem moze by go przebadali psychiatrycznie.. kurcze, po co mu tyle "tego"? czemu o "to" nie dba? jaki ma do "tego" stosunek? moze wymknelo sie spod kontroli i sie rozmnozylo (zawsze mowia: samo sie rozmnozylo), moze celowo mnozyl..
Nie wiemy ile z tych krolikow (ponoc sa tez kury i kaczki w strasznym stanie, tak?) przerobil juz na pasztet - przepraszam, za takie slowa, ale niestety nic nie wiadomo i pewnie nie bedzie wiadomo.

Tak czy siak odwaliliscie kawal dobrej roboty!
Pieniazki wplace na konto, ale chetnie bym podwiozla jakies sianko, kocyki i moze klatke (jak sie uda) tylko nie wiem gdzie ;-)
ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA, bedzie nam bardzo milo :D - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10042.0
2 kicaki, 1 syryjka, 3 (byly 4 (*) ) szczurzyce, pies na dochodne :P i akwarium jak uda sie cos uchwycic z moim brakiem talentu i marnym aparatem :D

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 23, 2011, 20:55:57 pm »
Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Okopowa 43/51
01-059 Warszawa
Volkswagen Bank Polska S.A.
79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
z tytułem przelewu: "Pomoc dla królików z interwencji"



Offline kucharz19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 754
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 23, 2011, 22:00:23 pm »
to jest konto na leczenie królkiów, na bieżącą działalność interwencji typu: sprzęt do łapania królików, klatki do przewożenia króli, na papier do drukarek i tusze itp (generując dokumentny procesowe niejednokrotnie idzie ryza papieru na raz).

tutaj można wpłacać środki na bieżącą działalność SPK:

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Okopowa 43/51
01-059 Warszawa
numer konta 83 1020 1013 0000 0102 0133 0554
PKO BP Oddział I w Warszawie
tytułem: "na interwencje"

a na to konto środki na leczenie królików:

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Okopowa 43/51
01-059 Warszawa
Volkswagen Bank Polska S.A.
79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
z tytułem przelewu: "Pomoc dla królików z interwencji"

Offline asioola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
  • http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10042.0
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 23, 2011, 22:28:27 pm »
Dziekuje! Jutro mi wplywaja pieniazki to wysle :)
ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA, bedzie nam bardzo milo :D - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10042.0
2 kicaki, 1 syryjka, 3 (byly 4 (*) ) szczurzyce, pies na dochodne :P i akwarium jak uda sie cos uchwycic z moim brakiem talentu i marnym aparatem :D

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 24, 2011, 01:11:42 am »
Raport z dziś (przepraszam, że zdaje relacje raportami, dziś byłam 13 godz w lecznicy i znowu nie mam czasu, ani siły):

Kóliki z lecznicy zostały wysterylizowane, oczyszczone z ropni i dostały imiona :P

Czerwona samiczka- Ruda, jest skrajnie wychudzona. Skóra i kości dosłownie. Jako jedyna nie była w ciąży, ale jej macica wyglądała jak u 3 miesięcznego królika, więc podejrzewamy, że z wycieńczenia zaczęła jej już po prostu zanikać.

Padma- duża, brązowa, podpalana- drugi tydzień ciąży. Usuneliśmy też ropień z wargi.

Jenga- jednolita brązowa (czekoladowa)- ciąża kilkudniowa. Wychudzona, poza tym zdrowa.

Pistacja ciąża kilkudniowa, okropny katar, ciężko jej było oddychać pod narkozą, przy wybudzaniu miała duszności.

Czarno- srebrna królinka Omega- połowa ciąży, poza tym zdrowa.

Srokacz Panda- miała jednen martwy zmumifikowany płód. Poza tym zdrowa

Samiczki pozostały w lecznicy porozdzielane. Prym przywiozła dla nich dużo zielonych pyszności, a kucharz dostarczył granulatu :) Maja wypas, ze hej :P

Ziutek- czyli czarno- srebrzysty koleś podejrzany wcześniej o mykso- miał 3 ropnie na głowie, zostały usunięte, pobraliśmy też od niego wymaz z nosa.

Brązowy podpalany Bob katar, pasożyty (chialetella), ropień na nosie zostal dziś oczyszczony.

Drugi czarno- szary Pankracy Ropień na nosie został oczyszczony i pobraliśmy też wymaz.

Olbrzymowi- królikowi z martwicą się nie udało :( Chciałyśmy o niego walczyć, ale po badaniu gruntownym okazało się, że ropnie ma wszędzie, strasznie stare, w konsystencji silikonu, czy czegoś podobnego, dostały się do mięśni i ciągnęły przez cały brzuch, plecy. Lewa łapa była do amputacji, okazało się, że gdybyśmy chcieli usunąć wszystko, byłby cały pocięty. W tym przypadku, pasterellozy i do tego ropnicy (nie pamiętam jak Pani doktor to nazwała :/) to byłby gwóźdź do grobowej deski. Podjełam decyzję o eutanazji. Podczas sekcji zwłok okazło się, że praktycznie cały grzbiet pokryty byl ropą o różnej konsystencji, starych i nowych ropni. Koszmarnie to wyglądało, nie wiem jak mu się w ogóle udało dożyć :/ Ropa była wżarta w mięśnie i wylewała się z ciala :/

Perełka od Prym w tym momencie ma 4 małych (w południe było 6 niestety jeden nie przeżył, drugiego odrzuciła, więc możliwe, że ma jeszcze szanse). Prym, gratuluje zostania babcią :P
Prym, jakbyś wydobyła z aparatu zdjęcia, to wyślij mi na maila, ja wstawię :P


Pankracy, Ziutek i Bob pojechali dziś z dr Rzepką :) Ponoć szykuje im się miły weekend na powietrzu :P

Resztę akcji planujemy na niedzielę/ poniedziałek :P Mam nadzieję, że te, które nie dały się złapać, nie dały się złapać, bo są silne i zdrowe, a nie tylko sprytne :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 24, 2011, 01:45:16 am »
Milka, ten Olbrzym jest na zdjęciach gdzies ? biedniutki.. :c jemu jednemu sie nie udało...
naszczęście z resztą jest okej.. trzymam kciuki za dalsze leczenie króli :)
szkoda, że tak daleko jestescie.. ja mam w ogrodzie tyle zielska, ze wszystkie króle by się popasły
i leżały do góry brzuchami :P

reszta króli musi byc zdrowa, koniecznie :lol kto jedzie na akcję ;) ?
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 24, 2011, 01:54:02 am »
Jemu się udało. Nie umarł z bólu na polu, głodny i smutny. Pred śmiercią miał dzieki Prym i Kucharzowi wspaniałą ucztę, było mu ciepło i odszedł spokojnie. Teraz już nie cierpi i wie, że pomogłyśmy najlepiej jak mogłyśmy :)

Mam nadzieję, że na akcje załapie się nas więcej, bo pozostałe trzeba bedzie nieźle gonić :P

https://picasaweb.google.com/MateuszDudkowski/2122Czerwca2011Mszczonow?authkey=Gv1sRgCPqenvDe3sOUvwE&feat=directlink#5620961053715247650 Tutaj jest Olbrzym. Następne zdjecie tez on :)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 24, 2011, 02:14:10 am »
ah to ten :(  trzeba zagonić zakróliczonych warszawiaków:lol ciekawe jak tamte króle się trzymają.
nie wiem jaka u Was jest pogoda.. u mnie całą noc leje :c
bardzo mocno wierzę w powodzenie Waszej akcji.. przykro mi, że sama nie mogę pomóc w gonieniu zajęcy :lol
ale pewnie bez policji się nie obędzie :>  policjantów też zaangażujcie, ihihih
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Sassenka

  • Gość
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 24, 2011, 06:57:17 am »
Dziewczyny jesteście wielkie!
GRATULUJE !

Czy jest możliwa adopcja tego królika https://picasaweb.google.com/MateuszDudkowski/2122Czerwca2011Mszczonow?authkey=Gv1sRgCPqenvDe3sOUvwE&feat=directlink#5620961735472246850 ? napisałam wczoraj na mail interwencji, bo nie widziałam tego wątku.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 24, 2011, 09:13:53 am »
Dziękujemy :)

Sansenko, to jest samica Jenga :P Oczywiście, będzie możliwość adopcji jak tylko uszaki dojdą do siebie i zostaną już oficjalnie odebrane (póki nie ma papieru, ze króle możemy odebrać nie są nasze, więc nie możemy jeszcze puścić ich do adopcji).

U nas jest w miarę ciepło i chyba nie padało, bo spałam z otwartym balkonem i nic nie zauważyłam (mokro też raczej nie jest :P), mam nadzieję, że reszta jakoś się trzyma.

Najgorsze jest to, że Pan przyznał się, że wrzucał ciałka martwych uszaków do stawu. Jak wiadomo króliki prawie na 100% mają pasterellozę, także trzeba będzie zgłosić go też do sanepidu, wiadomo, nad staw różne zwierzaczki przychodzą się napić, a podejrzewam, że to też nie jest woda stojąca... :/
Ja to się chyba wybiorę ze swoimi podpopiecznymi na szczpienie przeciwko pasterellozie, lepiej dmuchać na zimne.
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 24, 2011, 09:27:30 am »
Milka mam dla Ciebie i nas bardzo złą wiadomość, szczepionka przeciwko pasterelozie zostaje wycofana z produkcji. mimo, iż w bardzo wielu przypadkach ona jest zbawienna przy leczeniu pasterelozy (nie mówiąc o profilaktyce), cieszyła się małym zainteresowaniem u weterynarzy :] i dzięki temu zostaje wycofana - u nas zostało jej jeszcze kilkanaście dawek (zapas) i koniec, a króli, które są nią szczepione, bo mają pasterelozę mamy dużo...małych od myxo wszystkich już ten pewnie nie zaszczepimy, także jest cudnie :/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2011, 09:31:48 am wysłana przez Ola_19 »