Autor Wątek: PILNE! Co to jest?  (Przeczytany 18652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: PILNE! Co to jest?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 25, 2011, 15:51:58 pm »
To bardzo dobrze.

A jak z tą dietą?
Masz zamiar ją zmienić?


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline StreamCK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PILNE! Co to jest?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:08:26 pm »
Niestety ani wczoraj, ani dzisiaj nie byłem u weterynarza - nie zajmują się królikami w miejscu do którego chciałem się udać.

Mam adresy trzech weterynarzy, gdzie w jednym z nich przyjmuje pani Agnieszka Gralec, która jeździ podobno na jakieś sympozja SPK (tak tu wyczytałem na forum).

Dziś na wsi u mojej babci był weterynarz u krowy, babcia spytała się o tą gule u królika. Powiedział wet żeby posmarować to miejsce maścią kamforową i to się rozejdzie, co o tym sądzicie?

Pozdrawiam!

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE! Co to jest?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 27, 2011, 21:57:10 pm »
Nie rozejdzie się. Jak dla mnie to jest ropień, więc żadna maść nie pomoże, ew. antybiotyk i czyszczenie.

Proszę, nie sugeruj się jakimś wetem od hodowlanych zwierząt który z królikiem nie miał do czynienia.
Tylko i wyłącznie udaj się do króliczego weta, bo tylko taki Ci pomoże i nie zabije królika.

Udaj się do weta najszybciej jak to możliwe. Czas gra tu dużą rolę, bo ropnie wygrały z niejednym królikiem.
Nie chce Cie straszyć- broń boże, ale Twój królik potrzebuje natychmiastowej pomocy a nie zwlekania bo to, bo tamto itd.

Offline StreamCK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PILNE! Co to jest?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 02, 2011, 22:08:59 pm »
Witam,
dziś byłem u weterynarza tam gdzie mówiłem że nie przyjmują (na WWW nic nie pisało o królikach), ale znajomy taty powiedział że przyjmują na 100%. I tak też jest ;).

Po przybyciu na miejsce byłem 3 w kolejce, w gabinecie aktualnie była pani z kotkiem i przede mną także pani z kotkiem.

Pani obejrzała króliczka, spytała się ile ma lat, czy jakieś zmiany w zachowaniu itp. Bez wahania stwierdziła że to ropniak. Ja trzymałem króliczka za tyłek, asystentka za uszy i przednie nóżki, a pani doktor robiła swoje. Wygoliła mu pod brodą sierść coś tam znieczuliła (nie patrzyłem się bo byłem bardziej wystraszony niż królik, w sumie on w ogóle się nie bał), później spuściła rope z guli. Było jej masa (cała taka podstaweczka), a śmierdziało niesamowicie. Później zdezynfekowała jodyną i czymś tam jeszcze. Dostał także zastrzyk tam gdzieś z tyłu oraz z przodu (antybiotyk i przeciwbólowe). Ma także takie zaczernienia na tej guli (martwice).

Królisiowi została założona karta. W środę na kontrolę (na RTG nie pasowało mi po 11.00 bo testy pisze w tym tygodniu), a RTG za tydzień i wtedy będzie wiadomo co dalej.

Dostałem także antybiotyk bodajże który mam podać mu jutro wieczorem doustnie.

I to na tyle chyba, zapłaciłem 24 zł razem z lekami, następna wizyta już 15 zł. RTG będzie kosztowało 30 zł, a zabieg ok. 100 zł.

Byłem pod wrażeniem spokojności i grzeczności królika.

edit: królik waży 1,41 kg albo 1,51 kg (nie mogę sobie przypomnieć ile to pani powiedziała) ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2011, 22:13:30 pm wysłana przez StreamCK »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE! Co to jest?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 02, 2011, 22:22:22 pm »
A czy zostały wykonane badania cytologiczne i mikrobiologiczne materiału pobranego z ropnia i obejrzane ząbki?

I co to za zabieg za 100zł?

Offline StreamCK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PILNE! Co to jest?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 02, 2011, 22:27:19 pm »
Chyba nie, tylko to co wyżej podałem. Chociaż takim czymś podobnym do patyczka kosmetycznego miał "grzebane" w buzi.

edit: zabieg no to chyba ząbki że przerośnięte są, ale to dopiero będzie wiadomo po RTG.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE! Co to jest?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 02, 2011, 22:45:31 pm »
Chyba nie, tylko to co wyżej podałem. Chociaż takim czymś podobnym do patyczka kosmetycznego miał "grzebane" w buzi.

edit: zabieg no to chyba ząbki że przerośnięte są, ale to dopiero będzie wiadomo po RTG.

Z pyszczka? powinien mieć materiał pobierany z ropnia...
Ząbki przerośnięte widzi się otwierając "rozwierakiem" pyszczek króliczka... RTG się przyda, bo może problem jest po stronie korzeni.

Offline StreamCK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PILNE! Co to jest?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 02, 2011, 22:51:03 pm »
Hm, asystentka zabrała miseczke z ropą i poszła gdzieś, a ząbki są przerośnięte na 90% moim zdaniem, bo to świadczy chyba nawet o tym smrodek z pyszczka.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE! Co to jest?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 02, 2011, 22:56:59 pm »
Hm, asystentka zabrała miseczke z ropą i poszła gdzieś, a ząbki są przerośnięte na 90% moim zdaniem, bo to świadczy chyba nawet o tym smrodek z pyszczka.

Smrodek z pyszczka jest z innego powodu niż przerost ząbków. Zapaszek mógł być od ropnia, może być stan zapalny, infekcja..
W takim razie pytaj, czy badania te zostały zrobione, bo to ważne jest. Warto wiedzieć, czy owy ropień nie był spowodowany jakąś paskudną bakterią.

Offline StreamCK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PILNE! Co to jest?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 02, 2011, 22:59:35 pm »
RTG nam to powie, czy to od ząbków czy od czegoś innego.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE! Co to jest?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 02, 2011, 23:17:10 pm »
Dokładnie, tak więc czekamy na wieści jak zrobicie RTG.