Autor Wątek: Dorastanie Króliczka i jej fochy  (Przeczytany 5771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Martynn

  • Gość
Dorastanie Króliczka i jej fochy
« dnia: Kwiecień 30, 2011, 09:51:03 am »
Witam, mam problem z moją króliczką rasy baran niemiecki który ma ok 6 miesięcy. Od malutkiego bardzo była grzeczna, szybko zrozumiała gdzie ma się załatwiać, ustaliłyśmy sobie rytm dnia kiedy to budziła mnie punkt 7 bo Tosia chce śniadanko i biegać. Była jak nasza kochana córeczka. Ogólnie to zachowuje się u nas jak pies bo biega praktycznie non stop kiedy ktoś z nas jest w domu. Wszystko byłoby pięknie jednak od ok. miesiąca w naszą Tosie coś wstąpiło. Oczywiście wcześniej zdarzało jej się coś nadryźć czy zbroić ale teraz wszystko się nasiliło. Potrafi biegać w jedno miejsce które akurat tego dnia sobie upatrzyla i bawi się ze mną w kotka i myszkę.Ja ją wyganiam ona się położy, ja usiąde ona biegnie spowrotem broić i tak nieraz bo 10 razy. Jak mówiłam wyżej mogłam chwalić ją za opanowanie sikania do żwirku praktycznie w kilka dni a teraz zostawia bobki gdzie popadnie. Czytałam, że to przez dorastanie i jej dojrzewanie płciowe, stąd znaczenie terenu, nadpobudliwość i złe zachowanie. Staram się ją upominać, na nic za karę wkładanie jej do klatki i zbieranie bobków. Tak zrobiła się złośliwa,że nie mam do niej sił. W klatce rzuca miseczkami, potrafi tak szaleć w środku nocy że wkońcu do zawału mnie doprowadzi a jak krzycze,że jest nie grzeczna to tupie na mnie i dalej ma mnie gdzieś. Muszę uważać by mnie nie przewróciła bo kiedy najmniej się spodziewam ta zaczyna biegać mi między nogami i gdzieś ma to,że nie chcący mogę zrobić jej krzywdę. Nie mam serca jakoś mocno ją karać, wiem że sterylizacja to dobry sposób ale boje się,że zrobi się jeszcze bardziej dzika i troszke nie ufam weterynarzą obok mnie po naszych doświadczeniach. Pocieszcie mnie,że to przejściowe bo zwariuje. Za miesiąc mam termin porodu ale jak tak dalej pójdzie to szybciej wyląduje na porodówce bo naprawdę nie umię sobie dać z nią rady..

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Dorastanie Króliczka i jej fochy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2011, 11:16:19 am »
Nie mam serca jakoś mocno ją karać,
jakie kary ??
 Sterylizacja może rozwiązać jej zachowanie , napisz skąd jesteś , poszukamy "króliczego " weta blisko Ciebie .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dorastanie Króliczka i jej fochy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2011, 12:43:10 pm »
Kar wobec królika się nie stosuje, tym bardziej wkładając go do klatki, bo nie będzie chciał w ogóle w niej przebywać i to nie będzie jego "oazą bezpieczeństwa, domkiem w którym chętnie przebywa". Jedyne napomnienia można stosować używając bardziej zdecydowanego tonu głosu (NIE KRZYCZĄC). Krzyk może wszystko pogorszyć, bo króliki mają bardzo wrażliwy słuch.

Króliczka dojrzewa, wariują jej hormony.
Tak jak kasiagio napisała, sterylizacja rozwiąże problem z jej zachowaniem. Po niej królik nie zrobi się jeszcze gorszy.
Warto tą kwestię przemyśleć poważnie.

Oczywiście zabieg może wykonać TYLKO króliczy wet.

Martynn

  • Gość
Odp: Dorastanie Króliczka i jej fochy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2011, 21:53:14 pm »
Jestem z Rybnika, mam tu jednego lekarza p. Żaka z Rybnika który niedawno leczył ją z bólów brzuszka ale nie udzielił mi żadnych informacji co jej jest ani co jej podaje tylko zastrzyki do wody i tyle z wizyty..martwie się,że do takiego zabiegu nie bardzo się nadaje. W sumie na ten zabieg byłabym skłonna się zgodzić byle by wrócił nasz miluśki charakterek:)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Dorastanie Króliczka i jej fochy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2011, 22:00:46 pm »
Skontaktuj sie z dziewczyna z Rybnika nick zgaga14 . Ona poleci ci lekarza wet. w Rybniku , który zajmuje sie królikami i stertylizuje także .Podpowie równiez w kwestii opieki nad króliczkiem , to bardzo doświadczona osoba  .