Autor Wątek: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.  (Przeczytany 212311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #240 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:48:50 pm »
Ok,napisane.



Tak samo wkleję zrzut jak odpiszą,o ile odpiszą.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #241 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:49:05 pm »
bo jak to dać królikowi, ma sobie zioło nosem wciągać czy jak??
Aguleks, wybacz mi za żenujący żart prowadzącego, ale zioło to się przecież pali, widzę żeś nieobeznana  :mhihi


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #242 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:07:07 pm »
a no żem nieobeznana hehe, a żart przedni hiihhiihihihiihh
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #243 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:26:56 pm »
A to jeśli mamy się reklamować to ja też mogę zaoferować troszkę gałązek :D Mam cały ogródek drzew.

Co do suszek to mnie nastraszyłyście i na razie rezygnuję z Zuzali. Akurat była to moja ulubiona firma, ale teraz idzie lato to Marjan na dworze długo będzie siedział, także trawka może zastąpić ziółka. A na jesień zrobi się zamówienie od kogoś z forum z jego domowego ogródka :D


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #244 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:36:11 pm »
Ja z Zuzali też już rezygnuje. na razie daję Herbal Pets a jak tylko rośliny puszczą liście to będę podawać swoje sprawdzone.

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #245 dnia: Kwiecień 05, 2012, 15:49:53 pm »
Moje maluchy zatkaly sie tez od suszkow zuzali, zepsuty pokarm spowodowal zapchanie - odwrotnie niz u Niusi i Krispiego. Na ten moment weterynarz mnie kosztowal ladne pare stowek + wyrzucenie siana i suszek do kosza tez pare zlotych. Wiec od jakiegos czasu tylko bede zamawiac produkty JR Farm, oraz Herbal Pets moze i drozsze ale wole juz nie ryzykowac.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #246 dnia: Kwiecień 05, 2012, 17:12:17 pm »
Właściciel Zuzali coś nie odpisuje ... pewnie myśli co napisać zamiast "Proszę nam napisać w którym sklepie zakupiła Pani nasze suszki" ??
Dziewczyny trzeba to nagłośnić żeby kolejne króle nie chorowały po Zuzali.
SiM mi też zeszło na te leczenie pare stówek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #247 dnia: Kwiecień 05, 2012, 17:18:07 pm »
Bo "nagle" sie okazalo ze to nie wina sklepow czy hurtowni...

Tylko jak naglosnic? na innych forach? a moze na stronie spk i miniaturki? tam duzo ludzi zaglada

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 05, 2012, 17:55:00 pm »
Właściciel Zuzali coś nie odpisuje ... pewnie myśli co napisać zamiast "Proszę nam napisać w którym sklepie zakupiła Pani nasze suszki"  Dziewczyny trzeba to nagłośnić żeby kolejne króle nie chorowały po Zuzali.SiM mi też zeszło na te leczenie pare stówek.

Wiem wlasnie Monika, leczenie jest strasznie drogie a szczegolnie u Was w Anglii. Szkoda ze nie ma tutaj tych suszek Burnsa...:(

Bo "nagle" sie okazalo ze to nie wina sklepow czy hurtowni...

Tylko jak naglosnic? na innych forach? a moze na stronie spk i miniaturki? tam duzo ludzi zaglada
No wlasnie jak???jedynie na forum moze napewno cos zdzialac....

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #249 dnia: Kwiecień 05, 2012, 17:57:32 pm »
Można poprosić żeby chociaż te logo Zuzala zniknęło z głównego okna forum.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #250 dnia: Kwiecień 06, 2012, 01:33:45 am »
Do mnie dzisiaj przyszła paczka ze swiata4łap.pl i wszystko mam OK, babki zielone, mlecz bardzo ładny. Tym razem bez pęczków i ziemi, dokładnie wysuszone. Dałam im babki i mleczyk, i ceko nie ma od godziny 17 do teraz . Ogólnie wszystko super, prócz 2 piłek z wikliny, które skończyły swoją żywotność po 15minutach  :glupek:
Dam im rano, jak dalej nie będzie ceko, ani biegunki, to może taki sort był pechowy czy coś  :?:


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #251 dnia: Kwiecień 06, 2012, 02:02:08 am »
Kinia u mnie też te suszki wyglądały ok ale wet stwierdził że były nie do końca ususzone i wpakowane do folii a potem spleśniałe jeszcze raz się zasuszyły i stąd u nas te ceko.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #252 dnia: Kwiecień 06, 2012, 10:02:11 am »
Moje są wysuszone na wióry, więc ja nie wiem już sama o co chodzi... Mam nadzieję, że nie truję królików... Da radę gdzieś te suszki przebadać czy coś?


Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #253 dnia: Kwiecień 06, 2012, 11:06:35 am »
Można poprosić żeby chociaż te logo Zuzala zniknęło z głównego okna forum.
good idea! jestem za

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #254 dnia: Kwiecień 06, 2012, 12:26:13 pm »
Moje są wysuszone na wióry, więc ja nie wiem już sama o co chodzi... Mam nadzieję, że nie truję królików... Da radę gdzieś te suszki przebadać czy coś?

Tutaj artykuł o mykotoksynach - jak rozpoznać,jak zbadać,jak uchronic uszaka przed zepsutym jedzeniem.

http://www.angory.fora.pl/choroby,6/plesn-w-karmie-i-zatrucie-mykotoksynami,156.html

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #255 dnia: Kwiecień 06, 2012, 12:48:33 pm »
Monia dzięki. Muszę poszukać tu jakiegoś ośrodka, który by zbadał to. Za miesiąc i tak miałam brać króliki na badania krwi. Tylko, że u mnie nie ma żadnych objawów. Nie ma biegunki, ani ceko po tych suszkach. Nie są wzdęte, a boby walą ogromniaste i duuuużo właśnie po babce i mleczu  :nie_wiem


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #256 dnia: Kwiecień 06, 2012, 12:54:19 pm »
U nas może być też tak:
Suszki zamówione i pakowane w sierpniu 2011 a w marcu 2012 już były nie do spożycia bo za długo były trzymane ?? Nie wiem naprawdę nie wiem ale SiM też leczyła swoje króle z powodu zatrucia ... Jak chcecie kupujcie.Ja nikogo nie namawiam do nie kupowania ale napisałam co nas spotkało.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #257 dnia: Kwiecień 06, 2012, 13:07:25 pm »
Nie wiem właśnie, bo u nas nic się nie dzieje, a u innych króliki się trują... Ja zamawiam tak po 8-10 paczek miesięcznie, żeby tego jakoś nie przetrzymywać. Ale też chyba kupiłam ostatni raz... Niech zjedzą to co jest, potem na wszelki wypadek zamówię z Herbal Petsu. Ale HB nie ma mleczy itp... Żadna firma prócz HB i Zuzali już chyba nie ma takich suszków :( Biedne te nasz uszaczki...


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #258 dnia: Kwiecień 06, 2012, 13:28:52 pm »
Odpisał mi Pan z Zuzali.

Witam serdecznie.
Przepraszam, że dopiero dziś odpisuję ale byłem cały dzień poza biurem.Niezmiernie przykro jest mi czytać tego maila .Latem 2011 roku wysłałem do Pani zioła i w styczniu 2012 roku wysłała Pani maila o takiej treści: "Dodam ze moje królasy nie znoszą tych angielskich suszków, na HP sikają a tylko Zuzalę jedzą ze smakiem.Zmienilam nazwisko po mężu mam teraz ... ale suszki wysyłał Pan na nazwisko ... do Szczecina.Dodam jeszcze ze suszki prosto od Pana do tej pory sa swieze i pachnące i o takich mi zalezy"
Po kilku miesiącach otrzymuję maila od Pani, że zioła są niskiej jakości, że króliki się zatruły i że te angielskie są świetne. Zastanawia mnie co wpłyneło na tak nagłą
zmianę zdania... Czy po roku zauważyła Pani,że zioła Zuzala są niskiej jakości a Pani króliki polubiły jednak te angielskie ?
Swoją drogą jestem w trakcie przeprowadzania dodatkowej kontroli jakości, gdyż oprócz Pani jeszcze jedna osoba zgłosiła reklamację.W końucu obojgu zależy nam przede wszystkim na dobru zwierzaków.
Jeślili chodzi o występowanie cekotrofów u królików rano to nie jest to żadna nieprawidłowość. Występowanie cekotrofów w ciągu dnia zazwyczaj  świadczy o podaniu zbyt dużej ilości pokarmu zawierającego dużą ilość węglowodanów. Wtedy należy podać siano bo to własnie siano a nie zioła zapobiega cekotrofy.
Jeśli chodzi o sklepy to zawsze pytam gdzie były kupowane zioła bo tylko wtedy mogę dość z jakiej partii pochodzą zioła i to pozwala na wyeliminowanie ewentualnych błędów. Czasami też zdarza się jakiś błąd podczas transportu, a czasami jest to wina złego przechowywania. Zaznaczam jednak, że na tak duże ilości ziół jaka opuszcza nasz zakład reklamacje nie zdarzają się zbyt często.Mam nadzieję, że Pani króliki czują się już dobrze i ufam, że to jednak nie nasze zioła im zaszkodziły.
pozdrawiam serdecznie

Jarosław K.
ZUZALA

Mój odpis:

Witam.

Faktycznie wysyłałam Panu wiadomość z pytaniem czy da rade o ponowne zakupienie suszek prosto z firmy Zuzala.Może to i dobrze że moje króliki zachorowały wcześniej zanim zamówiłam kolejne paczki.Mam królika prawie 5 lat i wiem kiedy i po czym występują cekotrofy ale tak jak Pan pisze - występują rano i po podaniu zbyt dużej ilości pokarmu zawierającego dużą ilość węglowodanów - ale nie po świeżym pasterniaku czy cykorii.Moje królki miały cekotrofy przez cały dzień,były osowiałe i cierpiały -
trwało to 2 tygodnie zanim doszliśmy od czego tak się czuły.Jak stwierdził weterynarz - ZATRUŁY SIĘ.Pytał czym i jak karmimy - warzywa kupujemy codziennie i raczej nie po nich wystąpiły cekotrofy - szukaliśmy przyczyny dalej.Wzieliśmy suszki ze sobą do weterynarza i stwierdził że są ŹLE DOSUSZONE I LEPIEJ ICH NIE PODAWAĆ.Dodał jeszcze że nic mi to nie da jak je bedę przechowywać w lnianych poszewkach bo jak są źle ususzone to i tak już są popsute od dawna i powoli doprowadzały brzuszki moich królków do takiego stanu w jakim trafiły do kliniki.Komu by Pan uwierzył ?? Sprzedawcy suszek czy weterynarzowi ??
Jeśli chodzi o taką moją zmianę zdania że angielskie suszki lepsze to napiszę tak - nie wiedziałam o tych suszkach bo firm "suszkowych" w Uk jest aż 7 ale nasz weterynarz nam je polecił.Fakt trochę kosztują bo aż 3 funty za 100 gram no ale naprawdę są tak suche aż się kruszą w ręce no i zapach ... Jest w czym porównać.
Nie pisałabym tego maila ale koleżanki mnie prosiły żebym napisała bo tak to zawsze Pan odpisuje że może to być wina sklepu.Nie wiem może rzeczywiście suszki na początku były ok - jeszcze do stycznia 2012 pachniały mi normalnie itd.Może te suszki powinny mieć ważnosć do 6 -mcy ??
Może Pan nie wierzyć ale znam wlaścicieli około 10 królików które były leczone na zatrucia - i to nie dzień,dwa tylko 2-3 tygodnie zostawały w klinikach.Te osoby stwierdziły że Zuzali już nigdy więcej nie kupią bo weterynarze stwierdzili to samo co u nas.
Przykro mi jest tylko z tego powodu że się zawiodłam bo suszki były naprawdę ok no ale skoro weterynarz stwierdza że to od tego to nie mogę dalej ryzykować.Wiem że troszkę głupio wyszło że wcześniej zachwałami i wogóle ale powinnam zaprzestać kupowania Zuzali po tym jak wcześniej wyrzuciłam kilka paczek - dostałam zwrot i to było miłe z Pana strony ale niestety nie chcę już ryzykować ponieważ raz że cierpiały moje królki a dwa to że niepotrzebnie straciłam dużo pieniędzy.
Zostawmy to już tak jak jest.Napisałam do Pana te wiadomośc żeby Pan wiedział ze nie tylko ja rezygnuję z Zuzali ale kilkanaście moich znajomych tylko że oni nie bedą nic pisać a poprostu zaprzestaną kupna suszek Zuzala.
Pozdrawiam i również życzę Wesołych Świąt.
 
I teraz tak - WYSZŁO ŻE ŹLE KARMIŁAM KRÓLIKI I DLATEGO MIAŁY CEKO ALE JA I TAK WIEM SWOJE Z RESZTĄ OPINIA WETERYNARZA JEST DLA MNIE WAŻNIEJSZA.Troszkę głupio wyszło bo się czepił że zachwalałam i wogóle ale ... kto wiedział że te suszki po 6-ciu miesiącach nie nadawały się do jedzenia ?? Z resztą nie wiem czy wogóle się nadawały bo z tego co wiem żeby doszło do zatrucia mykotoksynami musi trochę potrwać,odrazu nie ma objawów.Każdy broni swojego a ja już z Zuzalą nie chce mieć nic wspólnego bo i tak właściciel się nie przyzna do winy - woli mnie posądzić o złe karmienie i podrzucić mi że kiedyś zachwalałam itd. żeby tylko nie oddać mi pieniędzy.Tylko że nie pomyślał że takie suszki zawsze mogą się zepsuć jak są źle ususzone.Wystarczy spojrzeć na babkę lancetowatą 2012 - sama czerń i pleśń.
Teraz Wasza kolej na zgłaszanie reklamacji.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2012, 13:34:42 pm wysłana przez monika2415 »

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #259 dnia: Kwiecień 06, 2012, 13:51:18 pm »
Monia nawet jeśli to ich błąd, to wątpię, że się przyznają... A to tylko po tej nieszczęsnej babce i mleczach źle się dzieje, czy ogólnie cała ZUZALA nawala, wliczając liście malin, truskawek, skrzyp, krwawnik itp?