Autor Wątek: KRÓLICZEK KICHA  (Przeczytany 4069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PAULINAiMARTINI

  • Gość
KRÓLICZEK KICHA
« dnia: Marzec 04, 2011, 13:40:20 pm »
Witam.Mam pewien problem z moim maluszkiem .od 2 dni zaobserwowalam u niego kichanie jest sporadyczne ok.5 razy dziennie .nie ma katarku ani nie ropieja mu oczka .ale martwi mnie to czy to normalne ze kroliki kichaja bez powodu tak jak ludzie ? Pozdrawiamy

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: KRÓLICZEK KICHA
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2011, 13:42:02 pm »
a ciepło masz w pokoju?

moze to od siana?

PAULINAiMARTINI

  • Gość
Odp: KRÓLICZEK KICHA
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2011, 13:48:10 pm »
w pokoju jest dosc cieplo a czy mozliwe ze to by bylo z zimna ? .a sianko ma to samo od malutkiego wiec nie wiem jaka moze byc przyczyna.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: KRÓLICZEK KICHA
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2011, 13:57:25 pm »
Jesli masz wlaczone ogrzewanie to musisz nawilzac powietrze. Moje uszaki przestaly kichac kiedy wylaczylam kaloryfer u nich w pokoju. Lepiej jak jest chlodniej niz cieplej (wbrew pozora krole lubia chlodek :) ) Zobacz czy zwirek lub sianko nie pyli (jak jest zbyt sucho to moze sianko dodatkowo draznic drogi oddechowe)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: KRÓLICZEK KICHA
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2011, 13:57:52 pm »
to prawdopodobnie masz za ciepło w pokoju, za mało wilgoci.

Moje maja w pokoju średnio 18 stopni, ja za to trzęsię, mam wrażenie, że mieszkam w igloo i ubieram się jak bałwan  :balwan: , ale to dla ich dobra. Króliki bardzo dobrze zniosą niską temperature.

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KRÓLICZEK KICHA
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2011, 14:39:15 pm »
Stasiu kichał przez kilka dni, gdy pojawił się u nas. Teraz kichanie pojawia się sporadycznie(np. jak wcina sianko albo granulat...albo jak szaleje - podbiegnie do mnie i mi kicha w nosek  :icon_biggrin), także może być to od sianka. Jednak zawsze lepiej poradzić się weterynarza.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: KRÓLICZEK KICHA
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2011, 14:44:34 pm »
mam tylko jedno zastrzezenie w przypadku wizyty u weta : koniecznie powinien byc zrobiony wymaz z nosa/zatok/gardla przed podaniem jakiegokolwiek antybiotyku. Wkleje wam urywek z konsultacji z dr Krawczykiem : "(...)Tylko nie wiem, czy laboratorium, w którym badana była próbka jest przygotowane na identyfikację bakterii o nazwie Pasteurella multocida, która bardzo często występuje u królików, a która jest trudna do rozpoznania. Jeśli by to była ta bakteria (ona występuje powszechnie w drogach oddechowych, ale np. na skutek stresu następuje jej uaktywnienie i wywoływać może chorobę) to leczenie nie trawa kilka dni tylko niekiedy kilka tygodni. Dobrze jest poprawić warunki klimatyczne w domu. Teraz  w sezonie grzewczym wilgotnośc powietrza w mieszkaniach jest bardzo niska, rzędu 30-35%, a u królików potrzebna byłaby od 50 do 70. Dlatego czasem podniesienie wilgotności sprawia, że takie niedoleczone przypadki same ulegają wyleczeniu. (...)"

PAULINAiMARTINI

  • Gość
Odp: KRÓLICZEK KICHA
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2011, 14:45:24 pm »
aha dziękuje za odpowiedzi wiec zmniejsze kaloryferki i zobaczymy czy mu przejdzie .poczekam do pon. i jesli nie przejdzie to do weta :( .a czy suchy nosek to tez objaw tego ze za sucho w pokoju ? buziaki

nuka

  • Gość
Odp: KRÓLICZEK KICHA
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2011, 14:53:26 pm »
Pytając o suchy nos masz na myśli to, że w czasie kichania nie ma żadnej wydzieliny?
Jaki apetyt ma zwierzątko?, jak się zachowuje? normalnie biega i jest wesołe?

PAULINAiMARTINI

  • Gość
Odp: KRÓLICZEK KICHA
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2011, 15:04:57 pm »
tak normalnie biega ,je,zaczepia tylko ok.poludnia mial suchy nosek (no zawsze mial taki wilgotny),nic mu nie leci no i te sporadyczne kichania .moze troszke panikuje ale martwie sie poprostu o niego   :) odp.za kilka godzin bo musze wychodzic na zajecia :* dziekuje za odp .

PAULINAiMARTINI

  • Gość
Odp: KRÓLICZEK KICHA
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2011, 18:26:50 pm »
Na szczęście Martiniemu przeszło dziękuje za wszystkie porady :*