Autor Wątek: Chrupki?  (Przeczytany 4916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mel

  • Gość
Chrupki?
« dnia: Styczeń 27, 2011, 20:45:11 pm »
Byłam dzisiaj w centrum handlowym, i zajrzałam do działu dla zwierząt- ot tak,popatrzeć.
Generalnie większość produktów dla królików była wątpliwej jakości, natomiast ja... skuszona niską ceną (1.79 zł) kupiłam
orzechowe chrupki firmy Animals dla gryzoni (tak, bo królik to akurat gryzoń jest... :placze).Widziałam, że Kiarcia w DT dostawała
takie same tylko kolorowe "owocowe". I teraz moje pytanie: nie zaszkodzi, jeśli podam jedną, dwie kuleczki raz na jakiś czas?
Nawet próbowałam tego, smakuje jak zwykłe chrupki kukurydziane.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Chrupki?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2011, 20:50:11 pm »
Wszelkie jedzenie kolorowe, podobne do jedzenia ludzkiego, specjalnie zabawrwione czy specjalnie spreparowane zapachem jest szkodliwe dla naszego uszaka.

Przeczytaj o produktach szkodliwych: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/szkodliwe.html

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Chrupki?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2011, 23:36:31 pm »
Mel, lepiej nie kupowac nic w takich zoologach. Ewentualnie ziolka. W ogole wszystkie wyroby maczne, piekarnicze sa dla krolikowniezdrowe. Lepiej isc na dzial z warzywami i tam kupic smakolyk :)

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: Chrupki?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2011, 23:49:35 pm »
Ja mam takiego małego zoologa na osiedlu to jak tam weszłam i zapytałam się czy mają suszki dla królików to mi na ladę położyli mieszankę ... Niczego tam nie ma oprócz tych właśnie barwionych paści, kolb, mieszanek. Nawet żwirku ostatnio nie mieli. Dzisiaj byłam się pytać o grzebień dla królika, to mi pokazała szczotkę dla psa wielkości takiego królika. Dlatego wolę wejść na swiatkrolika i tam wydać te pare złoty więcej na suszki i dodatkowo na przesyłkę żeby mieć pewność że to nie zaszkodzi mojemu uszakowi

nuka

  • Gość
Odp: Chrupki?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2011, 00:30:22 am »
sayaha, ja tez nie mam zoologa z prawdziwego zdarzenia u siebie. Jednak rozmowy z właścicielem zaowocowały, mamy cc dostępne juz na stałe w ofercie sklepu, teraz o zuzali rozmawiam :)

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: Chrupki?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2011, 02:21:49 am »
teraz o zuzali rozmawiam
:bunny: Może i ja spróbuję, jak przebiegała taka rozmowa, poprostu zaproponowałaś im zamawianie niektórych rzeczy? U mnie na osiedlu mało kto kupuje suszki np królikowi. Wszyscy są niedoedukowani w tej sprawie i tylko mieszankę pchają pod pyszczki. Chciałabym zrobić jakieś zajęcia królicze ale co ja mogę z maturą na głowie. Wczoraj się dowiedziałam, że moja nowa znajoma kiedyś miała królika i karmiła go (o zgrozo!) chlebem i mieszanką. Królik miał przerost ząbków i po jakimś czasie pokicał za tęczowy most. Biedny uszaczek  :buu

Mel

  • Gość
Odp: Chrupki?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:03:34 am »
Tocha- to nawet nie był zoolog, tylko zwykły dział dla zwierząt w markecie M1 :). Suszki dla Kiarci mam z Zuzali i z Herbal Petsu, to są głównie
jej smakołyki. Te chrupki, to jednak niepotrzebnie kupowałam :(.
Zaraz wylądują w koszu na śmieci.  :icon_twisted

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Chrupki?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:05:44 am »
Mel, możesz też np. suszyć warzywa czy owoce i podawać raz na jakiś czas jako smakołyk dla uszaka :) Naturalne zawsze zdrowsze, no i wiesz co dajesz :)

Mel

  • Gość
Odp: Chrupki?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:10:04 am »
Może to głupie pytanie, ale jak ususzyć owoce, żeby były dobre? :)
Tak po prostu kładziesz np. plastry jabłka na kaloryfer i suszysz?

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Chrupki?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:01:57 am »
Mel, temat o suszeniu jest tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5218.0 :)

Mel

  • Gość
Odp: Chrupki?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:23:26 am »
Dzięki za pomoc :).