Autor Wątek: problem z załatwianiem się do kuwety.. poradzcie !  (Przeczytany 2858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziomek

  • Gość
problem z załatwianiem się do kuwety.. poradzcie !
« dnia: Styczeń 20, 2011, 20:16:35 pm »
Mam wielki problem z nauczeniem czystości mojego królika. Trafił on do nas 4 dni temu i już wtedy zaczęłam go uczyć tak jak było opisane w innych wątkach i na różnych stronach sikania i bobkowania do kuwety. Jednak on ma to krótko mówiąc gdzieś. W ogóle nie interesuje go że w klatce jest takie coś jak kuweta, nie zagląda do niej, omija szerokim łukiem, kompletny brak zainteresowania. Przełożyłam kuwetę tam, gdzie robił najczęściej siku, ale on po tym wybrał sobie miejsce tam gdzie wcześniej była kuweta.. nie wiem jak mam zwrócić jego uwagę, że to tam powinny się znajdować siuśki i bobki. Wiem, że to dopiero 4 dzień, ale mam wrażenie, że on nawet tego nie skojarzył  :roll:

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: problem z załatwianiem się do kuwety.. poradzcie !
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2011, 20:34:20 pm »
Po pierwsze-to faktycznie DOPIERO 4 dzień, po drugie to ja mojego bobki wrzucałam do kuwetki i siuśki wycierałam i wrzucałam papier do kuwetki, a po trzecie tak naprawdę zaczął robić wszystko w kuwecie jak go wykastrowałam, bo jego paskudzenie po mieszkaniu to nie było paskudzenie zwykłe tylko znaczenie terenu. Jeśli znaczy teren to go nie zmusisz to robienia w kuwecie, bo kuwety znaczyć nie musi tylko pokój :P

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: problem z załatwianiem się do kuwety.. poradzcie !
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2011, 00:36:55 am »
Jak jest mlody, to na pewno zalapie, do czego sluzy kuweta. U doroslego krolika (ze zlymi nawykami ;) ) nauka kuwetowanie zajela kilka miesiecy. U mlodziaka powinno pojsc bez problemu. Inna sprawa, ze kroliczek moze z czasem zaczas podsikiwac i bobkowac tu i owdzie po to, zeby zaznaczac teren ;)

ziomek

  • Gość
Odp: problem z załatwianiem się do kuwety.. poradzcie !
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2011, 17:56:36 pm »
Hm, teraz się zastanawiam czy mu nie zaszkodziłam..
Chodzi o to że na całej długości ściany w pokoju mam ustawione meble i przed tymi meblami załatwia swoje potrzeby. No i przełożyłam kuwetę z klatki właśnie przed te meble i jak tylko widziałam, że ma zamiar sikać albo już to zrobił to mówiłam mu "nie","nie wolno" i przekładałam do kuwety, z której on szybko i tak uciekał. A dzisiaj zauważyłam że bardzo rzadko sika, może go jakoś zestresowałam tym i boi się robić siku i trzyma to w sobie :( a jak już sika i widzi że podchodzę, żeby go znowu przełożyć to zostawia plamkę średnicy może z 3 cm...
1. jak Ziomek sika i jeszcze nie skończył przekładać go do kuwety? zauważyłam, że jak go wtedy przekładam to on i tak tego nie dokończy w kuwecie.
2. i jeszcze takie jedno pytanie: kilka dni temu (teraz już jest normalnie) zauważyłam że jego siuśki są tak jakby bardzo gęste i mają taki bardziej niż zwykle intensywny żółty (pomarańczowy?) kolor. Czy to może o czymś świadczyć?