Autor Wątek: Tęsknota ?  (Przeczytany 6877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Patrycja121997

  • Gość
Tęsknota ?
« dnia: Grudzień 30, 2010, 11:54:27 am »
` wczoraj przyszła moja koleżanka ze swoim króliczkiem . Ma go od tygodnia więc chciała ją zapoznać z moją Tuptusią . I przyszła razem z nią do mnie . jej Króliczka bardzo się tuliła do mojej Tuptusi . Obwąchiwały się i w ogóle . No i moja koleżanka poszła do domu . A Tuptusia do teraz nic nie je . Martwię się o nią . Nie robi kupki . Zrobiła tylko jeden raz siku .

Ale nie wiem  , czy to może nie jest zatwardzenie , no bo kupki nie może zrobić i nic nie je . Kupiłam pod choinkę Tuptusi kolbę (firmy VITAPOL), ale zjadła już chyba 2 dni temu i nic nie było .

Jak myślicie , co jest przyczyną nagłego braku apetytu i nie robienia kupki ? Proszę o pomoc ! i z góry Dzięki .  :*

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tęsknota ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2010, 12:05:14 pm »
Nie róbcie tego więcej. Króliki to nie są psy - albo się je zaprzyjaźnia i żyją ze sobą do końca życia, albo w ogóle się ich nie poznaje z innymi królikami.

Lepiej nie dawaj jej więcej kolb, są niezdrowe.

Idź z nią do weterynarza, królik nie może nie jeść. Może ma zator, może wzdęcie - to bardzo niebezpieczne. Jeśli królik nie będzie jadł, musisz ją dokarmiać na siłę.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Nuna

  • Gość
Odp: Tęsknota ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2010, 12:09:40 pm »
Prawdopodobnie zator. Idz z nia do weterynarza przede wszystkim, pozniej ugotuj siemie lniane (lyzke na szklanke) i podaj wystudzone przez strzykawke do pyszczka krolika. Ziola doniczkowe poprawia trawienie.
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zaparcia.html

Patrycja121997

  • Gość
Odp: Tęsknota ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2010, 12:22:21 pm »
` bardzo martwię się o Nią . Starłam marchewkę i też nie chce jeść .

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tęsknota ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2010, 12:36:32 pm »
Nie siedź na forum, tylko idź do weterynarza, królikowi trzeba pomóc. Kup gerbery marchewkowe albo jabłkowe i podawaj przez strzykawkę do pyszczka (bez igły, rzecz jasna). Musi jeść.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Patrycja121997

  • Gość
Odp: Tęsknota ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2010, 13:16:01 pm »
Zadzwoniłam do najlepszego weta w moim mieście i powiedział , żeby dać jej po prostu starte jabłko i marchewkę i rumianek przez strzykawkę (i od razu tak zrobiłam). I powiedział , że jeśli do jutra nie zrobi kupki to żeby przyjść z nią jutro do weta .  Jutro napiszę co i jak . Dziękuję Wam bardzoo .  :*

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tęsknota ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2010, 13:24:19 pm »
Jeśli to zator, królikowi trzeba dać lekarstwa, nie można czekać. Ona się męczy. Gdy ciebie coś boli to bierzesz tabletkę. Za królika to my jesteśmy odpowiedzialni i to my powinniśmy pilnować, żeby się lepiej poczuł.

Ech, naprawdę nie rozumiem, dlaczego niektórzy tak zwlekają z pójściem do weterynarza, kiedy wyraźnie widać, że uszak się męczy. Takie myślenie, że "może jednak samo przejdzie" jest nieodpowiedzialne.

Rodzicom o tym mówiłaś?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Tęsknota ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2010, 13:26:12 pm »
Podaj małej sok ze świerzego ananasa,4 krople espumisanu i pół fiolki lakcidu.Ananas rozpuści kłaczki w brzuszku a espumisan i lakcid poprawią prace w brzuszku.U nas zawsze to skutkuje.I nie można robic sobie takich spotkań na kilka minut a potem je rozdzielac.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2010, 13:32:17 pm wysłana przez monika2415 »

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tęsknota ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2010, 13:37:32 pm »
A właśnie - sprawdź brzuch, czy jest miękki, czy wzdęty? Jeśli jest twardy, dobrze jest podać espumisan (taki w kropelkach, dla dzieci). I masować.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Patrycja121997

  • Gość
Odp: Tęsknota ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2011, 18:54:43 pm »
Z Tuptusią już w ten sam dzień było wszystko ok , więc wizyta u weterynarza nie była koneiczna . Dziękuję Wam bardzo za porady . ;*

Sory , że Was nie powiadomiłam o Tuptusi wcześniej .

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Tęsknota ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2011, 00:17:59 am »
A ja się tak zastanawiam?Czy królik może umrzeć z tęsknoty?

Nuna

  • Gość
Odp: Tęsknota ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2011, 11:22:17 am »
Moze sie rozchorowac z tesknoty, przestac jesc, poddac sie i umrzec, E.C. tez jest spowodowana m.in stresem .
Duzo jest przypadkow smierci wsrod krolikow , ktore mieszkaja na dworze , w klatce, same, bez towarzysza. Taki samotny krolik popada w depresje i umiera :(
 W mieszkaniu samotne kroliki maja chociaz kontakt z opiekunem, psem , moga wyjsc poza klatke...

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Tęsknota ?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2011, 14:08:54 pm »
Też tak mi się wydawało  :( miałam kiedyś dwie samiczki(siostry) jak jedna umarła za dwa dni druga,wydaje mi się,ze to przez to chociaż pewności nie mam  :nie_wiem były zżyte ze sobą